Svadobné oznámenia musia mať štýl

Svadobné oznámenia patrí k najdôležitejším tlačovinám informačného charakteru, ktoré predchádza svadobnému dňu. Svadobné oznámenia si môžeme nechať vyrobiť vgrafickém štúdiu alebo si urobiť svoje vlastné.


Milovať neznamená len mať rád,
milovať je veriť a pravdu poznať,
milovať je odpustiť a znovu podať ruky,
milovať je rozdeliť svoju dušu a svoje srdce.

Od nepamäti patrí svadobné oznámenia k tradíciám, ktoré vznikli preto, aby nielen príbuzní, ale aj susedia a známi boli informovaní o tom, že mladí snúbenci budú zosobášení. V skorších dobách sa svadobné oznámenia písalo ručne, tejto úlohy sa s veľkou úctou zhostili rodičia snúbencov. Svadobné oznámenia vypisovali ako rodičia nevesty, tak aj rodičia ženícha, podoba mala jednotnú formu, avšak každý z manželských párov rozdával svadobné oznámenia svojim známym a príbuzným. Súčasťou svadobného oznámenia boli tzv pozývací koláčiky, ktorý sa však dávali len tým, ktorí boli prizvaní k svadobnému stolu.

Svadobné oznámenia - internetový obchod AMIN.CZ

Internetový obchod AMIN.CZ sa zaoberá návrhom, výrobou a profesionálnym tlačou svadobných oznámení. Tlač je možný termofólia, ofsetovou technológiou, slepotlačou a výsekom. Amin export-import je špecialista a vedúca firma v obore. Vyberte si svadobné oznámenia podľa Vášho gusta u Amin export-import.
Svadobné oznámenia rozosiela do celej ČR i na Slovensko.

Ďalej sa zaoberajú návrhom, výrobou a profesionálnym tlačou:

* Novoročeniek
* PeČiatok
* Vizitiek
* Blahopřejných kariet
* Promočných oznámení
* Blahoželania
* A iných príležitostných tlačových produktov

Tak neváhajte a navštívte internetový obchod AMIN.CZ kde si určite vyberiete to správne svadobné oznámenia pre Váš deň D.

Je svadobné oznámenia nutnosťou?

Svadobné oznámenia nie je nutnosťou ani povinnosťou, ale sa jedná o slušné správanie a zabehnutú tradíciu, ktorá má korene hlboko v minulosti. Svadobným oznámením informujeme nielen príbuzných, ale celý rad ďalších osôb vyskytujúcich sa v našom okolí o tom, že hodláme uzavrieť manželstvo.

Svadobné oznámenia sa rozosiela príbuzným a známym, kolegom z práce ba dokonca aj vzdialeným pratetičkám, ktoré sme zatiaľ nemali tú česť spoznať. Svadobné oznámenia sa jednoducho posiela všetkým, o ktorých si myslíme, že by sa mali o našom významnom životnom rozhodnutí dozvedieť. Samotné svadobné oznámenie, neznamená, že sa informovaného nášho svadobného obradu zúčastní. Ak sa svadobné oznámenia posiela alebo odovzdáva bez pozvánky k svadobnému stolu, znamená to, že nás milenecký pár iba informoval a pozval na svadobný obrad, nie však na svadobnú hostinu.

Pozvánka na svadobnú hostinu

Špeciálny typ svadobného oznámenia máme pre hostí, s ktorých účasťou počítame u svadobnej tabule. K svadobnému oznámenia pridávame aj pozvánku, ktorá vybrané hostí oprávňuje zúčastniť sa svadobnej hostiny. Pozvánka by mala byť nielen rovnakého designu, ale taktiež materiálu a štýlu, ako svadobné oznámenia. Pri výbere svadobného oznámenia, teda majme n mysli, že budeme potrebovať určitý počet pozvánok na svadobnú hostinu.

Najčastejším textom, ktorý sa na pozvánkach objavuje je nasledujúceho znenia: "Srdečne Vás pozývame k svadobnému stolu". Automaticky sa počíta s tým, že sa pozýva manželský alebo milenecký pár (nie iba jeden z nich). Pokiaľ sa jedná o rodinu s deťmi, musíme počítať s tým, že sa svadobnej hostiny spravidla zúčastní aj deti.

Výber svadobného oznámenia

Väčšina nastávajúcich novomanželov nemá ani poňatia o tom, ako by malo ich svadobné oznámenia vyzerať. Dnes je však situácia oveľa jednoduchšia, pretože náš trh je doslova zahltený firmami, ktoré sa zameriavajú na výrobu svadobných oznámeniach a ďalších svadobných tlačovín. Stačí pohodlne zasadnúť k počítaču a vyberať z pestrej ponuky vzorov, motívov, grafiky, štýlu písma i obrázkov. Odporúčame Vám internetový obchod AMIN.CZ kde nájdete množstvo krásnych svadobných oznámení.

Svadobné oznámenia musia korešpondovať so štýlom svadby

Na výber svadobného oznámenia si však vyčleňte dostatočnú dobu, pretože rýchle a unáhlené konanie a výber vedie k neskoršiemu nesúladu. Pri samotnom výbere svadobného oznámenia nedobré vedieť, alebo aspoň čiastočne, v akom štýle sa svadobný deň ponesie. Záleží predovšetkým na obsahovej časti, či sa bude jednať o svadbu formálne alebo neformálne, klasickú či extravagantný, humornú alebo štandardných alebo romantickú alebo kvetinovou. Podľa štýlu svadby je potrebné prispôsobiť aj výber svadobného oznámenia, ktoré by sa malo niesť v rovnakom duchu.

Veľkú úlohu pri výbere svadobného oznámenia hrajú aj farby, ktoré budú svadobnému dňu dominovať. Pokiaľ bude svadobnej tabule ladený do ružovej farby, bolo by vhodné aj svadobné oznámenia prispôsobiť farbe ružovej.

Originálne pôsobí svadobné oznámenia vlastnoručne vyrobené

Veľmi vkusne, originálne a nápadito pôsobí svadobné oznámenia, ktoré sme si vlastnoručne vyrobili alebo nechali vyrobiť na zákazku technikou hand made.

Ak disponujete aspoň čiastočnú fantáziou a zručnosťou, skúste si vyrobiť vlastnoručný svadobné oznámenia, ktoré dokáže osloviť a zaujať. Môžete sa nechať inšpirovať rôznymi prácami, rozmanité nápady nájdete na portáloch kreatívne činnosti, ako je napríklad rozsiahly tvorivý shop Flere.

Ak nemáte vlastnú predstavivosť, ponúkame vám niekoľko jednoduchých typov, kterýmis e môžete nechať inšpirovať.

Veľmi vkusne pôsobia svadobné oznámenia, ktoré je doplnené o fotografie z vášho rodinného foto albumu. Úvodní stránku môžete ozdobiť vašimi fotografiami z detstva (nevesta a ženích pred x rokmi), vnútro svadobného oznámenia môžete doplniť vlastnými maliarskymi motívmi alebo netradičnými textami.

Kedy chýba nápady aj kreativita

K častejším postupom výroby svadobných oznámení patrí oslovenie tlačiarenské firmy, ktorá podľa našich požiadaviek svadobné oznámenia vypracuje.

Vhodnou tlačiarenskou firmu si možno vyhľadať na internete, v dnešnom, natoľko technicky vyspelom svete, nie je ani zadanie výroby svadobného oznámenia žiadny problém. Z ponuky si môžeme vybrať nielen vhodný text, ale aj obrázok, štýl a farbu písma.

Ak máme pripravený svoj vlastný text, nie je ani tu žiaden problém. Tlačiarenské firmy majú spravidla svoje korektory, ktorí vám pomôžu nielen text správne sformulovať, ale aj zostaviť.

Čo nesmie vo svadobnom oznámení chýbať aneb jeho náležitosti

Sú určité informácie, ktoré musia byť vo svadobnom oznámení uvedené, pretože prinášajú informatívne správy.

K nevyhnutne potrebným požiadavkám svadobného oznámenia patria:

* Dátum svadby
* Miesto a hodina konania svadobného obradu
* Celé mená snúbencov, spravidla doplnených o adresy trvalého bydliska
* Krátky text, citát alebo motto

Čo by naopak vo svadobnom oznámení malo opomenulo?

* Akademické tituly
* Slová dvojitého významu
* Cudzie výrazy
* Rôzne skratky

Dôležité informácie k požiadavkám svadobného oznámenia

* Ženichovo meno sa uvádza vpravo
* Meno nevesty sa uvádza vľavo
* Ak sú mená po sebou, prvé sa píše meno nevesty
* Mesiac v dátume konania svadby sa vypisuje slovami

Kedy a ako sa svadobné oznámenia rozosiela?

* Svadobné oznámenia je vhodné rozoslať 8 - 10 týždňov pred svadobným obradom
* Adresy hostí sa na obálky nadepisují vlastnoručne
* Obálku so svadobným oznámením adresujeme celej rodine

Kalkulácia a rozpočet svadobných oznámeniach

Cena za jeden kus svadobného oznámenia sa pohybuje v rámcovo niekoľkých desiatok korún. Tie najobyčajnejšie a najjednoduchšie variantov začínajú na desiatich korune za kus, naopak luxusný a exkluzívny svadobné oznámenia môže stáť až 150 korún za kus.

Cena svadobného oznámenia je kompletný, vrátane obálky, avšak o tejto skutočnosti sa radšej presvedčte. Niekedy sa môže stať, že si vyberiete nadštandardné typ obálky, ku ktorej je účtovaný doplatok.

Pri kalkulácii taktiež počítajte s tým, že cena svadobného oznámenia spravidla nezahŕňa pozvánky k svadobnému stolu.

Text, verš alebo motto

Textov, ktoré možno otlačiť do svadobného oznámenia existuje celá rada. Inšpirovať sa môžete nasledujúcimi.

... By radi dali na známosť, že spoja svoje ruky i srdce na. . . v. . . dňa. . . v. . . hodín ...

... Dávame na vedomie všetkým svojim priateľom a známym, že nám. . . budú znieť svadobné zvony v. . .

... Dovoľujú si oznámiť, že budú zosobášení dňa. . . v. . . hodín na. . . v. . .

... Dovoľujeme si Vám oznámiť, že nám dňa. . . budú znieť svadobné zvony na. . . v. . .

... Aj cez domluvy a rady starších sa rozhodli dňa. . . vymeniť výhody stavu slobodného za radosti života manželského ...

... Máme sa radi, tak sa jednoducho berieme dňa. . . v. . . hodín na. . . v. . .

... Oznamujú, že im končí vznešené "Ja" a začína prosté, ale o to krajšie "My" dňa. . . v. . . hodín na. . . v. . .

Zvoliť môžete aj vkusné motto

. . . a krúžok na Tvojom prste
je zlatá stužka,
ktorej sa viaže imelo krehkých ratolestí,
aby sme nepoztráceli svoje šťastie.
Jaroslav Seifert


. . . a všetko začalo tým, že si jedného dňa
vzal moje ruky do svojich. . .

Aby si bol milovaný, miluj!
Martialis


Aby si plne vychutnal šťastie,
musíš mať niekoho,
s kým sa o ne rozdělíš.


Až budem dvíhať Tvoj biely závoj
a bozkom zpečetíme to přísahané ÁNO,
Neplač, drahá, len ticho povedz:
to, čo sme chceli, sa vytúžený stalo.


Až zaznie "ÁNO" oboch nás
a organov tichá melódia,
sľuby nám splynú v jeden hlas,
som Tvoj a Ty si navždy moja
na celý život, nie na čas.


Beriem si Ťa takého, aký si
a takú, aká si.
Beriem si Ťa s Tvojimi požiadavkami,
s Tvojimi chybami
a s celým Tvojím životným zákonom.
Si to, čo si.
A tak Ťa aj milujem.
R. Rolland


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: