Svadobné líčenie nevesty

Svadobný deň sa nezaobíde bez profesionálneho líčenia. Najlepšie prácu odvedú profesionáli -vizážisti. Ich výber však nie je jednoduchý a finálnej podobe líčenie predchádza veľká drina.Vo svadobný deň to však ocenia nielen nevesta, ale aj jej nastávajúci.


K najdôležitejším a najkrajším okamihom života každej ženy patrí svadba, teda aspoň tá prvá. Žena chce v tento deň vyzerať neodolateľne a výnimočne, však sa tiež bude na fotky z tohto dňa pozerať po celý svoj život. Či už si to chceme alebo nechceme pripustiť, bez make-upu by to pravdepodobne nebolo to pravé orechové. Hovorí sa, že prirodzená krása je nadovšetko, ale nedostatky trápi každý z nás. Ľahkým pomocníkom je škála kvalitný dekoratívnej kozmetiky, ktorá dokáže vykúzliť luxusný vzhľad každej žene.

Profesionálneho vizážistu by si každá nevesta mala vyhľadať a osloviť niekoľko týždňov pred svadbou. Hoci skúsený vizážista dokáže odhadnúť štýl make-upu, nie vždy sa to môže neveste páčiť. Z tohto dôvodu je žiaduce, aby sa finálna podoba líčenie najskôr vyskúšala na nečisto a vo svadobný deň aplikovala tzv "naostro".

Zhruba mesiac až dva pred plánovaným svadobným dňom začnime vyhľadávať kozmetický salón. Vo veľkých mestom je hľadanie rýchlejší, ale nie vždy sú služby kvalitné. Skúsme sa pozeptat známych či priateľov, či nemajú so službami toho či onoho kozmetického salónu skúsenosti, či by nám mohli poskytnúť odporúčania. Dostatok informácií nám poskytne internet, kde sa zamerajme na recenzie salónov.

Svadobné líčenie v Prahe - Beauty and Styling Renata Nováková

Ak sa Váš veľký deň blíži a Vy ešte stále nemáte vybranú vizážistka a chcete staviť na istotu, obráťte sa pri voľbe svadobného líčenia na výbornú vizážistka Renatu Novákovou so sídlom v Prahe. Renata Nováková (www.beautyandstyling.com), Vám pomôže vybrať svadobné šaty, ktoré Vám budú slušať nielen štýlovo, ale aj farebne, odporučí Vám svadobný účes a make-up, ktorý sa bude štýlovo hodiť k Vašim šatám a tvári, pomôže Vám vybrať kyticu. Farebné ladenie make-upu vynikne najdokonalejšie, keď sa v ňom objaví niektoré tóny z farieb kytice. Ak máte šaty a kyticu vybrané, odporučí Vám svadobný účes a make-up, ktorý by mal ladiť s farbami kytice. Pri skúške make-upu spoločne vyberiete farby, môžete si vyskúšať rôzne štýly a intenzitu svadobného líčenia tak, aby ste bola spokojná a zároveň zostala sama sebou. Svadobné make-up je lepšie výraznejší, aby vynikol na svadobných fotkách. Prípadne môže posúdiť už zakúpenú bižutériu, ak nie ste rozhodnutá. Vo svadobný deň príde k Vám domov, aby všetko prebehlo v pohode a pokoji a aby ste bola maximálne spokojná a mohla sa plne sústrediť na svoj veľký deň.


Pani Renata Nováková si našla školu Asociácie vizážistov a stylistov a úspešne prešla všetky kurzy potrebné k jej práci. Nakoniec sa stala riadnym členom Asociácie vizážistov a stylistov Českej republiky. Ak sa obrátite na pani Renatu Novákovou, budete na svoj svadobný deň tou najkrajšou ženou zo všetkých. A tak by to predsa malo byť!

Prvá návšteva kozmetického salónu

Prvá návšteva salónu by mala byť skôr zoznamovací, keď si zistíme ceny, štýl práce a možnosti voľných termínov. Vybrať si môžeme niekoľko kozmetických salónov, pretože osobné stretnutie nám o prácu každého z nich napovie veľmi veľa. Pri návšteve si všímajte ochoty a ústretovosti personálu, čistoty prostredia, návštevnosti a prístupu k zákazníkovi. Po prvej návšteve by sme mali mať jasno, koho služieb využijeme.

Druhá návšteva kozmetického salónu

Druhá schôdzka už bude zahŕňať informácie vrátane praktické ukážky a návrhov svadobného líčenia. Kvalitné kozmetické salóny disponujú brožúrami, z ktorých si podľa typu pleti môžeme vybrať líčenie. Skúška by mala obsahovať vaše požiadavky týkajúce sa štýlu líčenia. Niektoré nevesty vyžadujú skromnejší a nenápadné líčenie, iné naopak požadujú zdobnější prvky. Tieto informácie je potrebné zohľadniť v základných požiadavkách v komunikácii s vizážistu.

Na skúšku líčenie sa svadobnými šatami

Na prvú skúšku líčenia by si nevesta so sebou mala priniesť aspoň fotku svadobných šiat, popr. kúsok látky. S touto požiadavkou väčšina svadobných salónov počíta a ku každým svadobným šatám majú aj kúsok látky, podľa ktorého nevesta vyberá obuv, šaty pre ženícha, vlasové doplnky alebo štýl líčenia. Látka je oproti fotke reálnejšie predstavou, podľa ktorej môže vizážista vhodne vyberať zhodnej farby.

Vo väčšine prípadov je nutné vyskúšať päť aj viac typov líčenie, v jednom dni by však skúška nemala zahŕňať viac ako tri varianty. Je to z dôvodu unavenosť a vyčerpanosti pleti, po odličovacích prostriedkoch môže byť pleť začervenané alebo mierne opuchnuté. Ďalšie líčenie by znamenalo použitie väčšej vrstvy make-upu, čo by mohlo negatívne ovplyvniť celkový výsledok. Preto radšej počítajme s tým, že si budeme musieť návštevu vizážistu rozplánovať ešte do ďalšieho dňa. Najideálnejší dobou k ďalšej návšteve vizážistu je deň nasledujúci, popr. deň druhý. Čím skôr absolvujeme ďalšie kolá líčenie, tým ľahšie sa nám budú porovnávať jednotlivé varianty.

Keď sa nemôžeme rozhodnúť


V niektorých prípadoch sa môže stať, že nebudeme schopní pod záplavou perfektného líčenia vybrať to najlepšie. Profesionálne služby vizážistu môžu byť natoľko kvalitné, že každá skúška bude úžasná. V tom prípade je nutné vybrať taký typ líčenie, v ktorom sa budúca nevesta cíti nielen dobre, ale aj uvoľnene a prirodzene.

Trvanlivosť make-upu

O kvalite make-upu rozhoduje kvalita používaných kozmetických výrobkov s požiadavkami na trvanlivosť a dlhodobosť použitie. Svadobné líčenie by malo neveste vydržať po celý dlhý deň, a to v nezmenenej podobe. Make-up by mal vysoko odolávať slzám, potu, polibkům, vystříknutému sektu alebo postriekania vodou.

Zvolený make-up by mal byť teda vysoko vode-odolný a zafixovaný tak, aby nezničil potrebné svadobné šaty ženícha.

Základnou požiadavkou je kompletný zladenosť

Svadobné líčenie nevesty by malo byť dokonale zladené nielen s jej svadobné šaty, vlasovými doplnkami a kyticou, ale tiež sa svadobnými šaty ženícha. Štýl líčenia by mal ladiť so štýlom účesu a farbou vlasov. Najdôležitejšou požiadavkou na typ líčenia je pleť nevesty, na základe ktorej sa spôsob a štýl líčenia odvíja.

Líčenie podľa typu nevesty


Každý typ svadobného líčenia nie je vhodný pre každú nevestu, vždy záleží na typovom charakteru ženy. K základným aspektom pri výbere vhodného typu líčenie tiež patrí vek nevesty, ktorý v tomto prípade zohráva veľkú úlohu.

Svadobné líčenie minimalistické, nenápadné

Nevestám, pre ktoré je líčenie v bežnom živote tabu, odporúčame líčenie minimalistického štýlu. Na zakrytie nedostatkov pleti volíme matnú podobu tekutého make-up, ktorý zľahka zafixujeme púdrom v podobe bronzových guličiek. Ďalším variantom môžu byť tónovacie emulzie, ktoré pleť rozjasnia a zároveň zakryjú drobné nedostatky (pupienky, výraznejšie žilky, červené fliačky). Korektor v rovnakej farbe make-upu sa používa iba na zakrytie alebo zmenšenia kruhov pod očami. Očné tiene volíme vo svetlých, najčastejšie v pastelových farbách, ktorými sa celkový vzhľad tváre rozjasní. K decentnému líčenie očí volíme farbu zelenkavá, pieskovú, svetlo hnedou, krémovú alebo béžovú. Pery príliš nezvýrazňujeme, volíme lesk vo svetlejšom odtieni béžovej alebo svetlo ružové.

Svadobné líčenie výrazné

Ak je líčenie každodennou súčasťou ženy, mala by vo svadobný deň zvoliť výraznejší štýl make-upu. Oči je žiaduce zvýrazniť tmavšími tiene a popr. doplniť horné alebo spodné očné linkou, ktorá nemusí byť iba farby čiernej. Na zvýraznenie pier použijeme klasickú rúž, ktorú zvýrazníme transportným leskom na pery doplnenom o jemné trblietky. Farba rúžu sa volí podľa typológie pleti nevesty, tmavovlasým typom sluší jemnejšie odtiene, světlovláskám sa naopak odporúčajú odtiene telovej farby, brunetkám sluší farby výraznejšie.

Čo sa týka make-upu, ten vyberajme kombinovaný (púder + pena), najlepšie v bronzovom odtieni. Celkový dojem môžeme umocniť použitím decentných diamantových třpytek, ktoré sa nanášajú v oblasti okolo očí a na líčka.

Líčenie štandardné, nežné

Ženám krehkého, romantického vzhľadu sluší pastelové odtiene, a to v podobe očných tieňov i rúžov. Na zvýraznenie očí sa používajú púdrové očné tiene jemných, najlepšie prírodných odtieňov. Pery sa nijako nezvýrazňují, k ich úprave postačí lesk v decentných farbách s prídavkom diamantového prášku. K zakrytie nerovností a nedostatkov pleti bohato poslúži tuhý púder, ktorý sa nanesie len vo veľmi slabej vrstve.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: