Svadobné kytice

Ku každej neveste bezpochyby patrí svadobné kytice. Výber je však veľmi zložitý a podlieha určitým pravidlám. Svadobné kytice pre nevestu by mala ladiť nielen s farbou ich šiat, ale aj s ich štýlom.


Svadobné kytice je nepostrádateľným doplnkom každej nevesty

a ide ruka v ruke so svadobnom dňom. Svadobné kytice plní nielen úlohu estetickú, ale aj tradičné či poverčivou. Po obrade čaká veľa slečien na to, až nevesta medzi ne kyticu vhodí. Hovorí sa, že tá, ktorá kyticu chytí, tá sa do roka vydá.

Svadobné kyticu vyberajme s predstihom

Výber svadobné kytice a ďalších kytíc potrebných na svadbu, by sme mali vyberať s dostatočným časovým predstihom. Najlepšou radou je, obísť niekoľko kvetinárstvo v blízkom okolí a mapovať nielen ceny, ale aj techniky väzby. Nie všetky kvetinárstvo sú na väzbu svadobných kytíc vybavené, nie v každom kvetinárstve disponujú dostatočne širokým výberom kvetinových druhov.

Kvetinárstvo Klose

Viac ako dvadsaťročné skúsenosti Vám ponúka Kvetinárstvo Klose, ktoré sa nachádza v Novom Jičíne. Kvetinárstvo ponúka všetky druhy kvetov. Nevesta si môže zvoliť romantickú kyticu, ktorá by mala farebne ladiť s košeľou ženícha. Ďalšími aspektmi pri výbere svadobné kytice sú: farba svadobnej tabule, farebnosť doplnkov nevesty a mnoho iných aspektov, ktoré musí každá nevesta posúdiť sama podľa svojho vkusu.

Kvetinárstvo tiež ponúka rozvoz kvetín a rozvoz kvetín s darčekovými košmi. Profesionálny tím v kvetinárstve Vám poradia s výberom kvetov pre vhodnú príležitosť.

Na základe skúseností našich čitateľov Vám odporúčame navštíviť kvetinárstvo Klose, kde nájdete vždy čerstvé a pôvabné kvety.

Z hľadiska rozmanitosti kvetov je lepšie voliť väčšie kvetinárstvo

skôr vo väčších mestách. Spravidla vo väčších kvetinárstve máme záruku, že budú disponovať nielen rozmanitým výberom kvetov, ale aj doplnkov ku svadobnom kyticím.

Vyberáme z katalógu

Väčšina špecializovaných kvetinárstvo ponúka nafotený katalóg, z ktorého si vyberieme svadobnú kyticu podľa vkusu. Z katalógu však väčšinou vyberáme len tvar či usporiadanie kytice. Farby kvetov u svadobné kytice nevesty sa musí riadiť farbou ich šiat. Z katalógu môžeme vybrať aj menšie kytice pre mamičku ženícha a nevesty, ktoré by mali byť podobného vzhľadu ako kytica pre nevestu.

Všetko nájdeme vo svadobnom salóne

Ďalšou možnosťou je oslovenie svadobného salónu, ktorý nám zabezpečí služby od A do Z. Väčšie svadobné salóny ponúkajú možnosť väzby a prípravy svadobných kytíc, kvetinovej výzdoby svadobnej tabule a priľahlých priestorov, kvetinovú dekoráciu áut a prídavných kvetov pre mamičky snúbencov, pre družičky a svedkov.

Vybrané kvetinárstvo či svadobné salón

ktorý nám bude zabezpečovať väzbu svadobných kytíc, oslovte s dostatočným časovým predstihom. Za ideálny čas sa považuje čas minimálne jeden mesiac pred plánovaným svadobnom dňom.

Ako by mala vyzerať svadobné kytice pre nevestu?

Vo svadobný deň sa to doslova kvetinami priamo hemží, sú vidieť takmer všade. Kvety nechýba na autách snúbencov aj svadobčanov, na svadobné tabuli, na obřadním mieste, proste všade tam, kadiaľ nevesta prechádza a kde sa nachádza. Najdôležitejšie kyticou vo svadobný deň je však kytice nevesty, preto je žiaduce, aby tejto výsostné udalosti zodpovedal nielen vzhľad, ale aj aranžmá kytice.

Aranžmá a voľba

Aranžmán i farbu svadobnej kytice je nutné voliť podľa svadobných šiat nevesty. Do kvetinárstva je preto vhodné so sebou priniesť fotografiu svadobných šiat alebo kúsok látky, ktorý sa požičala alebo predáva sa svadobnými šatami.

Katalóg svadobných kvetov

Vo väčšine špecializovaných kvetinárstvo vám predložia bohato nafotený katalóg svadobných kytíc. Vyberajte však len tie druhy kvetov, ktoré máte obľube. Ak vám predavači radí, že sa k svadobným šatám hodí tulipány, ktoré sú práve v kurze, ale vy radšej dávate prednosť ružiam, ich návrh zamietnite a jednoducho okomentujte.

Ako má vyzerať svadobné kytice

S návštevou kvetinárstvo by mala mať každá nevesta už jasnú predstavu o tom, ako by mala jej kytice vyzerať. Niektoré nevesty volia jednoduchší štýl, skromnejší väzbu, iné naopak chcú v ruke držať bohatosť a farebnosť kvetinového raja. Či tak, či onak, výber kvety podlieha štýlu svadobných šiat nevesty, ktorý by sa mali vzájomne snoubit.

Výber svadobné kytice podľa štýlu a farby svadobných šiat

Kytice guľaté

K módnym veľmi žiaducim typom svadobnej kytice, patrí kytica guľaté, ktoré u nás majú určitú tradíciu. Okrúhle svadobné kytice sa viažu už od začiatku svadobných obradov, ich väzba je jednoduchá a štýlová.

Do okrúhlych svadobných kytíc

je možné nadviazať rôzne druhy kvetov a navyše sa snúbi takmer so všetkými štýlmi svadobných šiat. Okrúhle kyticu môžu byť rôznych objemov, vždy však záleží na bohatosti svadobných šiat. Ak je nevesta oblečená do bohato zdobených šiat s bohato naberanú sukňou, je lepšie voliť kyticu skromnejší. Naopak nevesta v jednoduchých, splývavých šatách na úzkych ramienkach môže voliť okrúhlu kyticu objemné. Pri bohatosti kyticu však myslime nato, že kyticu budeme musieť držať dlhú dobu, je teda vhodné vyberať tak, aby námeľ dobre do ruky. Príliš jemná kytica, ktorej stonky by išli len ťažko uchopiť nebude pre svadobný deň to pravé orechové.

Kytice previsnuté

K exkluzívnym a veľmi elegantným typom svadobnej kytice patrí kytica previsnuté. Tento druh svadobnej kytice je vo väčšine prípadov bohato zdobený, preto je žiaduce, aby nevesta disponovala skromnejšími alebo jednoduchšími svadobnými šatami. Za výbornú kombináciu sú považované jednoduché, splývavé šaty a bohato zdobená previsnutá kytica. Obtiažnosť aranžmá a väzby previsnutých svadobných kytíc je oproti iným väzbám o dosť zložitejšie a pracnejšie, preto je nutné počítať is vyšším cenovým rozpočtom.

Svadobné kytice typu Zepter

K atraktívnym svadobnom kyticím patrí štýl tzv "Zepter", ktorý disponuje jednoduchosťou a štýlovosti. Tento typ kytice sa viaže spravidla do tvaru okrúhleho alebo zostupného. K aranžmán sa používajú kvety na dlhom stonke, ako sú napr kaly, margaréty, slnečnice alebo ruže . Kytica sa drží kvetom nadol alebo ju nevesta nesie položenú cez ruku. kyticu typu Zepter môže voliť nevesta štíhlej vysokej postavy, odeta do nepríliš zdobených šiat.

Svadobné kytice pre ženícha v rovnakom duchu

Ženích je vyzdobený len jedným kusom kvetinky, ktorá sa umiestňuje najčastejšie do klopy saka alebo smokingu. K výzdobe by mala byť použitá kvetinka, ktorá prevláda vo svadobnú kyticu nevesty.

Svadobné kytice pre svedkov

Svedkom by sme mali nechať zhotoviť miniatúrne imitácie svadobné kytice nevesty. Ak však nevesta disponuje bohato zdobenú, previsnutú kyticou, môžeme svedkom nechať zhotoviť iba určitú alternatívu. Dobrou voľbou je kytica okrúhleho tvaru s rovnakými typmi kvetov kytice nevesty. Svedkom mužského pohlavia ozdobíme chlopňu saka rovnakým druhom kvety, ako je kvetina ženícha, ale menšieho vzrastu.

Svadobné kytice pre mamičky a babičky snúbencov

Pre mamičky, popr. i babičky snúbencov vyberáme také druhy kvetov, ktoré sa dajú viazať do okrúhleho tvaru. Puget by mali byť skromnejšie, jednoduchšie, nepríliš zdobené, ktoré vyjadrujú len symboličnost. Farba kvetov môže byť totožná s farbou kvety nevesty, ale použité druhy by mali byť odlišné.

Kvety pre družičky

Ak máme na svadbe družičky v podobe malých detí, je priam ideálne použiť prútené košíčky plné okvetných lístkov, ktoré budú družičky pohazovat pred nevestou. Okvetné lístky spravidla volíme z ruží, ktoré vydrží po dlhú dobu vo veľmi svieži podobe. Ak máme družičky v podobe kamarátok v približne rovnakom veku, teda veku nevesty, môžeme ich vybaviť kvetinami rovnakého prevedenie v miniatúrnej veľkosti.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: