Svadobné koordinátor - pomôže aj poradí

Svadobný deň, patrí k najvýznamnejším dňom vo vašom živote, preto by sme jeho prípravám mali venovať dostatok času. A práve čas je faktorom, ktorý nám spravidla chýba. Na scéne sa objavuje svadobné koordinátor.


Svadobné prípravy vyžadujú nielen dostatok času, ale aj istú dávku fantázie, organizačné zmysel a šikovné ručičky. To sú pojmy, ktoré sa nie vždy snúbia dohromady v jednej osobe a preto nie je divu, že mnoho nastávajúcich novomanželov osovej svadobného koordinátora.

Kto je to "svadobné koordinátor"?

Svadobný koordinátor je osoba, ktorá vám zaistí všetky svadobné prípravy a bude vám k dispozícii aj vo svadobný deň. Podľa vašich požiadaviek zariadi prácu týkajúcu sa svadby od A do Z. Záleží len na vás, ako moc svadobného koordinátora budete potrebovať, k akým úlohám si ho objednáte a čo všetko od neho budete požadovať.

Skôr než oslovíte svadobného koordinátora je dobré vedieť, aký máte svadobné rozpočet. Počítajte, že v prípade prípravy svadobného dňa svadobným koordinátorom sa vám svadba o niekoľko tisíc korún predraží. Na druhej strane vám však zmizne starosti, ktoré by ste s prípravou svadby mali.

Suri Events - svadobné koordinátor a svadobné agentúra v Olomouci

Prajete si, aby počas Vášho svadobného dňa prebiehalo všetko bez chybičky? Nechcete mať hlavu plnú starostí? Tak sa obráťte na svadobnú agentúru Suri Events v Olomouci, ktorá Vám ponúkne profesionálneho koordinátora. Svadobné koordinátor bude počas celej svadby v pozadí, ale pri akomkoľvek najmenšom probléme všetko obstará za Vás.

Služby svadobné agentúry Suri Events sú oveľa rozsiahlejšie. Ponúka Vám realizáciu svadby, podľa Vášho želania a tiež svadby na kľúč po celej Českej Republike. Na základe ich dlhoročnej praxe Vám profesionálny tím odporučí to najkrajšie miesto pre Vašu svadbu. V spolupráci s reštauráciami a cateringovými spoločnosťami Vám svadobné agentúra Suri Events pripraví kulinársky zážitok, ako pre Vás, tak pre Vašich hostí.

Možnosti zabezpečenia svadobných kytíc, hudby, ubytovania a dopravy je pre svadobného koordinátora to najmenšie a pripraví to podľa individuálnych požiadaviek klienta. K zaznamenanie nezabudnuteľných okamihov Vám pomôže profesionálny fotograf. Svadba je Vašim dňom D, a preto ju zverte do skúsených rúk svadobnej agentúry Suri Events v Olomouci.

Čo všetko môže svadobné koordinátor zariadiť?

Na svadobného koordinátora sa v hojnom počte obracajú nielen majetní nastávajúcej novomanželia, ale aj páry, ktoré si doslova a do písmena nevedia s prípravami na svadobný deň poradiť. Medzi klientmi svadobných koordinátorov sa tiež nachádzajú páry, ktorí potrebujú iba radu alebo inšpiráciu.

Výber miesta - svadba

Svadobné koordinátor vám pomôže vybrať najvhodnejšie miesto pre uskutočnenie svadobného obradu, keďže nie vždy sa musí jednať o radnicu, kostol alebo zámok. Svadobný koordinátor je zároveň svadobným psychológom, preto si vás najprv vypočuje a na základe toho vám ponúkne najlepšie možné riešenie konania svadobného obradu.

Svadobná hostina

K ďalším najbežnejšie prácam svadobného koordinátora patrí výber miesta svadobné hostiny a kompletné výzdoba. Poradí vám, že sa svadobná hostina nemusí nutne odohrávať v reštaurácii. Ponúkne vám niekoľko možných variantov na vhodné miesto na konanie svadobné hostiny, či už sa jedná o tematický bar, zámockú záhradnej reštaurácii alebo svadobnú hostinu formou pikniku na lúke pri lese. Samozrejmosťou je presne stanovená cenová kalkulácia, preto sa nemusíte obávať hrozivého prekvapenia.

Menu alebo zasadací poriadok - svadba

Svadobné koordinátor dokáže vyhľadať profesionálnych kuchárov, ktorí vám budú po celý deň servírovať delikatesní lahôdky. Svadobné koordinátor vám ukáže, že nie vždy sa musí stolovať u klasickej svadobnej tabule s klasickými svadobnými chody. Svadobná hostina môže byť tematická, formou švédskych stolov, alebo ujídání pokrmov z ponukových podnose, ktoré sú roznášané čašníkov medzi hosťami.

Tiež zasadací poriadok nemusia mať svoje striktné pravidlá, svadobná hostina sa môže konať formou banketov či rautov.

K ďalším štandardným úlohám svadobného koordinátora patrí administratívna činnosť. Poradí vám, aké doklady sú potrebné, čo je potrebné zariadiť tesne pred svadbou, popr. tieto činnosti vykoná na základe plnej moci za vás.

K veľmi významným činnostiam svadobného koordinátora patrí jednotlivé kalkulačný rozpočty. Vďaka profesionalite a dlhodobému orientovaní vo svadobnej oblasti, vám dokáže spočítať, koľko je potrebné objednať svadobných koláčikov či cukrovinky. Poradí vám, kde alebo na čom je možné ušetriť značnú časť peňazí, čo je potrebné a bez čoho sa naopak zaobídete.

Tiež organizačné rady svadobných koordinátorov sú väčšinou na nezaplatenie. Dokážu vám zostaviť zasadací poriadok, poradiť s prípravou jednotlivých chodov, ponúknuť najvýhodnejší kvetinárstvo alebo zapožičať potrebné dekorácie.

Svadba na kľúč

Ak disponujeme dostatočným finančným obnosom alebo ak nemáme čas nazvyš, je možné si objednať svadbu na kľúč. V tomto prípade prevezme svadobný koordinátor všetky úlohy za vás, zostaví svadobné plán a priebeh svadobného dňa. Vo svadobný deň sa bude starať o vaše hostí, bude vám počas svadobného dňa pomáha a zariadi všetko, čo bude potrebné.

Samozrejme vás vopred s priebehom svadobného dňa zoznámi, skonzultuje s vami všetky body a popr. upraví všetko k vašej maximálnej spokojnosti.

Objednanie koordinátora iba na svadobný deň

Ďalšou možnosťou je objednať si svadobného koordinátora iba v deň svadobný. Pri tomto spôsobe spoluprácu si snúbenci zaisťujú všetky předsvatební prípravy sami a koordinátora očakávajú až v deň svadobný. Jeho úlohou je postarať sa o hladký priebeh svadobného dňa a byť nápomocný nielen snúbencom, ale aj svadobčanom.

Administratívnu činnosť a záväzky sa svadobnom koordinátorom

Skôr ako uzavriete sa svadobným koordinátorom zmluvu, je takmer žiaduce dohodnúť si schôdzku s niekoľkými rôznymi väzobným agentúrami. Na základe zistených informácií sa potom rozhodnete, akému svadobnému koordinátorovi dáte prednosť.

Prvé stretnutie je vždy stretnutím zoznamovací, tu sa dozvieme potrebné informácie, obhlédneme prostredia a rokovania svadobné agentúry. Tiež predložíme návrh a svadobné rozpočet, špeciálne požiadavky a priania.

Prvé stretnutie nie je v žiadnom prípade zaväzujúce, môžeme obísť ešte dva tri svadobné salóny a podľa ceny a sympatií sa rozhodnúť pre výber svojho svadobného koordinátora.

Pri výbere svadobného koordinátora je možné rozhodnúť sa na základe vlastného inštinktu. Najdôležitejším bodom je ten, ako na vás svadobný koordinátor na prvý dojem zapôsobí. Ak ste na daného svadobného koordinátora dostali dobré referencie, ale vám jeho prístup nie je sympatický, mali by sme sa poobzerať ešte inde.

Najdôležitejším prvkom je sympatie k svadobnému koordinátorovi, pretože to bude človek, ktorý vás bude sprevádzať v rámci celého veledůležitého svadobného dňa.
Skôr než sa svadobným koordinátorom uzavrieme zmluvu, je dobré nechať si predložiť živnostenské oprávnenie na podnikanie. Ak sme ešte nerozhodní, môžeme svadobnému koordinátorovi predložiť niekoľko otázok typu:

* Ako dlho sa danej činnosti venujete?
* Koľko svadieb plánujete ročne?
* Ako často vás bude informovať o priebehu príprav, či sa bude jednať o osobné alebo telefonické stretnutie
* Či pracuje sám alebo za pomoci asistenta
* V akej výške sú storno poplatky

Potom sa pristupuje k uzatvoreniu záväznej zmluvy

v ktorej bude jasne definovaná finálnej suma. Skôr než zmluvu podpíšete je nutné si ju v pokoji prečítať, čo môžete aj v pohodlí domova, kam si ju dá odniesť. Zamerajte sa predovšetkým na výške storno poplatkov v prípade zrušenia svadby a skrytých poplatkov, ktoré bývajú uvedené na konci zmluvy. Tiež Nepodpisujte zmluvu, v ktorej sú uvedené nedefinované poplatky typu ... + 10% za mimoriadne nepredvídateľné situácie, 8% za sťažené pracovné prostredie apod Tieto poplatky a percentuálne nárasty bývajú v zmluvách často začlenené, svojím podpisom s nimi súhlasíte a zaväzujete sa ich uhradiť. Verte, že ak sú tieto sumy v zmluve zahrnuté, takmer vo všetkých prípadoch dôjde k ich napočítaných, a tak sa môže stať, že miesto 80 000 Sk zaplatíte vo finále 90 000 Sk.

Svadobný koordinátor je veľmi dobrým riešením, ale pri jeho výbere a administratívnych úkonoch, buďme obozretní.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: