Svadobné farebná typológia - zimné typ

Takmer každá nevesta, a to nielen vo svadobný deň rieši otázku líčenie a kozmetiky. Nie každý typ líčenia je vhodný pre každú nevestu. Vhodnosť líčenie sa riadia farebnou typológiou ženy.


Svadobné líčenie patrí k najdôležitejším činnostiam, bez ktorých sa takmer žiadna nevesta nezaobíde. Finálnej podobe líčenie predchádza väčšinou niekoľko skúsení kôl, počas ktorých sa žena rozhodne, ktorý štýl si zvolí ako svadobné.

Farebná typológia pleti

Farebnú typológiu pleti vám najlepšie určí špecialista - odborník na pleť alebo vizážista. Nejčetnějším spôsobom, ako získať farebný typ je prikladanie farebných, veľmi jemných šatiek k pleti. Za pomoci farebných šatiek možno zistiť, ktoré farby danej žene pristane najviac a podľa tohto určí daný typ pleti. K testu farebnosti pleti taktiež slúži farebné štítky, ktoré sa prikladajú, rovnako ako šatky, k pleti.

Na základe farebných odtieňov pleti sa žena zaradí do jednej zo štyroch skupín

ktoré charakterizujú danú pleťovú typológiu. V základnej verzii sa pleťová typológia delia na teplé a studené, ku ktorým sú priradené ďalšie podskupiny. Teplé typy pleti ďalej delíme na jarné a jesenné, studené typy pleťou delíme na zimné a letné.

Typológia podľa ročných období

Možno sa v duchu sama seba pýtate, prečo sa farebná typológia pleti riadi ročným obdobím. Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá, v danej kategórii sa nachádzajú farby, ktoré sú špecifické práve pre dané ročné obdobie. Do farebné kategorizované typológie sú zaradené farby, ktoré sa v prírode voľne vyskytujú a to v nejčetnějším zobrazení.

Farebný typ každého človeka

možno rozpoznať už v detstve, obyčajne sa uvádza doba okolo druhého roka života. Od tejto chvíle sa nám už farebný typ nemení, zostáva s nami až do konca života.

Nevesta zimného typu pleti

Ženy zimného typu disponujú tvrdšími rysmi pleti, ich celkový vzhľad je chladný až studený. Poznávacím znakom býva namodralý podtón pleti, ktorý pôsobí výraznejšie.

Pleť žien zimného typu možno rozdeliť do dvoch kategórií, ktoré sa od seba navzájom výrazne líšia.

Ženy s veľmi svetlou až takmer vyblednuté pleťou

patrí do kategórie nazývajúci sa sněhurková. Pleť je charakteristická predovšetkým vyblednuté farby, ktorej odtiene môžu byť až porcelánovo biele, béžové alebo jemne ružovkasté.

Pleť sa veľmi ťažko opaľuje

majiteľky tejto pleti sú takmer po celý rok bledé. Jediným riešením môže byť návšteva solária, ale ani tu nie je možné očakávať zázraky v podobe bronzovej kože. Na slniečko sněhurkové ženy spravidla sčervenajú a ich kože už nezhnedne, ale stĺpy sa.

Druhú skupinu vypĺňajú ženy ktorých pleť disponuje olivovým alebo jemne bronzovým odtieňom

Majiteľky tejto pleti si nemôžu na opaľovanie sťažovať, pretože sa opaľujú veľmi ľahko a farba kože naberá bronzové odtiene. Tento jesenné tmavý typ žien pôsobí exotickým dojmom, pretože ich základné rysy sú výrazného vzhľadu. Pleť je krásne jemná, čistá bez posiate pehami, ak sa pehy objaví ich výskyt je nepatrný až mizivý.

Vlasy žien zimného typu bývajú najčastejšie čiernej

alebo tmavo hnedé, ktoré môžu prechádzať až do namodralých odtieňov. Väčšinou disponujú veľmi kvalitnými, pevnými a hustými vlasmi.

Oči žien zimného typu

sú spravidla jednofarebné, ale samozrejme sa vyskytujú ženy, ktoré majú oči v kombinácii dvoch i viacerých farieb. K najčastejším farbám očí patria zelená, modrá, tmavo hnedá alebo šedá. Oči sú samy o sebe veľa výrazné, rovnako ako obočie, ktoré disponuje tmavšími farbami.

Ženy zimného typu majú výraznú farbu pier

ktorá je spravidla sfarbená do červených odtieňov. Výraznejšie farba pier nevyžaduje prílišné líčenie, postačí rúž v podobnom farebnom odtieni pier alebo svetlejší lesk na pery.

Líčenie nevesty zimného typu

Keďže ženy zimného typu disponujú výraznosťou, môžu voliť jemnejšie typ líčenia, ktoré len podčiarkne ich prirodzenú krásu. Nevesty môžu použiť výraznejšie líčenie, v decentných farbách a farebných kontrastoch. Nemusí sa obávať zvoliť aj výraznejšie odtiene, ktoré je pre slávnostné okamihy priamo žiaduce. Ich výhodou je aj experimentovanie s farbami, čo si na rozdiel od ostatných typov žien môžu dovoliť.

Vyhnúť by sa však mali farbám teplým

pretože tie nie sú v ich prípade ideálnou voľbou. Zo studených farieb však môžu vyberať takmer akúkoľvek, všetky im budú slušať.

K najideálnejším farbám či farebným kombináciám patrí odtiene ružovej

modrej, fialovej, levanduľovej, orgovánová. Vínovej, modrej, zelenej, striebornej, béžovej alebo šedej. Ideálnou voľbou bude tiež kombinácia bielo čiernej, ktorá dodá očiam takmer uhrančivý vzhľad.

Základom líčenia je make-up

Bez make-upu sa vo slávnostných okamihoch nezaobídu žiadna žena, pretože aj seba tenšia vrstva make-upu dodá na exkluzívnejším vzhľadu. Nevesty svetlejšie farby pleti môžu použiť iba tónovací krém, ktorý obsahuje jemné farebné čiastočky, ktorý vyrovnajú všetky nerovnosti. Zamatový vzhľad tváre môžu docieliť pomocou krémového púdru, ktorý je však potrebné naniesť vo veľmi slabej vrstve. Ideálne farbou make-upu sú veľmi svetlé odtiene, transparentného typu.

Nevesty tmavšieho odtieňa pleti môžu Siahanie po stredne tmavých odtieňoch make-upu

Pristane im budú nielen hnedasté odtiene, ale aj odtiene zlatej či bronzovej, ktorý pripomína slnkom opálenú pokožku. Vhodným výberom bude aj púder v farebných guličkách, ktorý vytvorí nádherný kontrast. Ak sa rozhodneme použiť púdrové guličky, nie je potrebné používať klasický make-up, namiesto toho môžeme použiť tónovací krém.

Nevesty zimného typu

môžu použiť tvárenku, ktorá zvýrazní ich líčka. Ideálnou voľbou je tvarovania v tekutej podobe, ktorá sa nádherne spojí s make-upom. K najvhodnejším odtieňom lícenky patrí jemný nádych ružovej alebo jemňounce červené. Farebná voľba lícenky by mala byť taká, aby ladila s farbou rúžu.

Zvýraznenie očí

Oči patria k najdôležitejším komponentom tváre, preto by o ne malo byť náležite postarané. S farbami očných tieňov však buďme opatrní, aj tu platí pravidlo "čoho je veľa, toho je príliš". V prípade líčenie očí nevesty zimného typu máme vcelku voľnú ruku pri kombinácii farieb. Vyberať môžeme takmer zo všetkých studených odtieňov, ktoré podčiarknu krásu očí.

K najobľúbenejším a najideálnejším farbám očných tieňov patrí fialová, levanduľová, modrá, strieborná, biela alebo čierna. Na líčenie očí môžeme použiť a kombinovať niekoľko farieb naraz, ale je potrebné dodržiavať zásady kombinovanie jednotlivých farieb. Takmer všetky farby môžeme kombinovať s bielou, šedou alebo striebornou. Tiež odtiene modrej môžeme kombinovať s odtiene fialovej.

Podľa farby očí vyberajme farbu očných tieňov

tmavé oči rozžiarite svetlejšími farbami a naopak menej výrazné oči podtrhneme tmavšími očnými tieňmi.

Očné linky dokážu oko premeniť úplne do iného vzhľadu, teda v prípade aplikácie očných liniek, radšej opatrne. Táto úloha by sme radšej mali prenechať vizážistům, pretože si sami veľmi ťažko nakreslíme symetrickú linku. Čo sa farieb týka, očné linky voľme opäť vo farbách studených odtieňov, použiť môžeme zlatú, striebornú, modrú alebo zelenú.

Obočie u svetlejších typov neviest zimného typu môžeme dokresliť medovou farbou. Nevesty tmavšieho typu majú obočie od prírody v tmavých odtieňoch, teda ceruzka na obočie nie je v tomto prípade žiaduce. Tu by malo byť obočie nádherne protrhané tak, aby vytváralo klenutý oblúk.

Riasenka zvýrazní oči a dodá na eleganciu

K najpodstatnejším líčícím prostriedkom patrí bezpochyby riasenka, ktorá dokáže s očami nevídané zázraky. Nevesty svetlejšieho zimného typu sa bez maskary nezaobídu, keďže ich prirodzená farba rias je vo svetlejších odtieňoch. Môžu použiť maskaru čiernej, hnedej, čierno hnedej farby, rovnako tak ako farby modrej alebo zelenej. Decentné líčenie sa však nesie v duchu prirodzenosti, preto sa odporúča použiť maskaru vo farbe čiernej. Riasenka by měkla mať schopnosť riasy nielen predĺžiť, ale tiež im dodať na objeme.

Nevesty tmavšieho zimného typu majú od prírody riasy výraznejší

ktoré nie je potrebné príliš líčiť. V mnohých prípadoch postačí riasenka transparentné, gelová, ktorá riasy vyživí a dodá im na jemné prirodzené výraznosti. Ak sa však nevesta rozhodne riasenku použiť, mala by jednoznačne siahnuť po čiernej farbe. Riasy stačí len raz maximálne dvakrát pretrieť, nie je žiaduce farbu riasenky vrstviť.

Pery zvýrazníme rúžom

Výber farby rúžu volíme podľa farebnej kombinácie očných tieňov a podľa intenzity líčenie. Platí zásada, že ak má nevesta sýto nalíčené oči, je žiaduce vybrať rúž v jemnejších odtieňoch. V mnohých prípadoch postačí len priehľadný lesk s jemnými trblietkami alebo diamantovým práškom. Ak si však chce dopriať zvýraznenie pier, mala by použiť jemnejšie farby očných tieňov.

Vhodné farby rúžu sú odtiene ružovej, fialovej, levanduľovej alebo červené. Záleží však na type nevesty, teda na farebnom odtieni pleti.

Úprava nechtov

Nevestám zimného typu sluší decentnejšie úprava nechtov, ideálnou voľbou je francúzsky štýl manikúry. Tiež stačí necht nalakovať transparentným lakom na nechty alebo lakom vo farbe striebornej. Ideálnou voľbou sú aj laky transparentné, doplnené o jemné trblietky najlepšie v striebornej farbe.

Obľúbenou úpravou sú tiež samolepky na nechty

ktoré môžeme nalepiť tak na namaľované, tak prírodné nechty. Záleží na type a farebnom prevedení samolepky, pretože je potrebné, aby na farebnom podklade ozdoba dobre vyznela.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: