Svadobné farebná typológia - letný typ

Takmer každá nevesta, a to nielen vo svadobný deň rieši otázku líčenie a kozmetiky. Nie každý typ líčenia je vhodný pre každú nevestu. Vhodnosť líčenie sa riadia farebnou typológiou ženy.


Svadobné líčenie patrí k najdôležitejším činnostiam, bez ktorých sa takmer žiadna nevesta nezaobíde. Finálnej podobe líčenie predchádza väčšinou niekoľko skúsení kôl, počas ktorých sa žena rozhodne, ktorý štýl si zvolí ako svadobné.

Farebná typológia pleti - nevesty

Farebnú typológiu pleti vám najlepšie určí špecialista - odborník na pleť alebo vizážista. Nejčetnějším spôsobom, ako získať farebný typ je prikladanie farebných, veľmi jemných šatiek k pleti. Za pomoci farebných šatiek možno zistiť, ktoré farby danej žene pristane najviac a podľa tohto určí daný typ pleti. K testu farebnosti pleti taktiež slúži farebné štítky, ktoré sa prikladajú, rovnako ako šatky, k pleti.

Na základe farebných odtieňov pleti sa žena zaradí do jednej zo štyroch skupín, ktoré charakterizujú danú pleťovú typológiu. V základnej verzii sa pleťová typológia delia na teplé a studené, ku ktorým sú priradené ďalšie podskupiny. Teplé typy pleti ďalej delíme na jarné a jesenné, studené typy pleťou delíme na zimné a letné.

Typológia podľa ročných období - svadby podľa farieb

Možno sa v duchu sama seba pýtate, prečo sa farebná typológia pleti riadi ročným obdobím. Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá, v danej kategórii sa nachádzajú farby, ktoré sú špecifické práve pre dané ročné obdobie. Do farebné kategorizované typológie sú zaradené farby, ktoré sa v prírode voľne vyskytujú a to v nejčetnějším zobrazení.

Farebný typ každého človeka možno rozpoznať už v detstve, obyčajne sa uvádza doba okolo druhého roka života. Od tejto chvíle sa nám už farebný typ nemení, zostáva s nami až do konca života.

Nevesta letného typu pleti

Nevesty, disponujúci letným typom pleti sú charakteristické predovšetkým svojím veľmi jemným ružovým odtieňom pleti. Jemne svetlo ružová farba pleti býva doplnená o namodralý podtón, ktorý sa v pleti jemne rozplynie. Tento namodralý podtón prispieva ku zvýraznenie pleti, čo môžeme využiť v prospech líčenie.

Nie všetky ženy letného typu vyznačuje svetlo ružová pleť

niektoré ženy disponujú pleťou tmavšieho odtieňa, ktorý sa podobá farbe olivovej. Aj v tomto prípade platí pravidlo, že základným charakteristickým rysom tejto farby je namodralý podtón.

Rovnako ako ženy jarného typu, tak aj ženy typu letného, mávajú jemné pehy po tvári

ktoré sú skôr vo tlmených, jemných odtieňoch sivastý alebo jemné šedej farby. Ženy letného typu sú výraznejšie, majú výraznejšie tvárové rysy, čo sa najčastejšie prejavuje vo farbe obočia, ktoré je tmavšieho rázu.

Vlasy žien letného typu sú zvyčajne v plavých odtieňoch

nezriedka aj vo farbách svetlo hnedých, medených alebo tmavo hnedých.

Farba očí u žien letného typu je rozmanitá

najčastejšie však letné nositeľky disponujú očami šedomodrými, tmavo modrými, orieškovo hnedými alebo sivo zelenými.

Farba pier u žien letného typu

je jemne červená, ale vo veľmi svetlých odtieňoch. U väčšiny žien tohto typu prevládajú pery veľmi málo výrazné, ktoré rovnako ako ich pleť vykazujú známky jemného namodralého odtieňa.

Farba obočia je výraznejší ako u žien jarného typu

obočie je pekne klenuté a spravidla býva v tmavo hnedej až popolavo čiernej farbe.

Ženy letného typu majú v našej republike najpočetnejšie zastúpenie

pretože tento typ zahŕňa širší okruh základných charakteristík. Tieto ženy by mali obzvlášť dbať na správny výber farebného ladenia líčenie, pretože zle zvolené farby môžu nechať vyniknúť parametrom, ktoré chceme zakryť.

Líčenie nevesty letného typu

Ako už bolo povedané vyššie, nevesty letného typu patria do najpočetnejšie skupiny žien podľa farebnej typológie. Avšak na druhú stranu je potrebné podotknúť, že nie všetkým ženám letného typu sluší jednotnej líčenie. Každá žena je individuálna bytosťou a preto je potrebné líčenie upraviť presne podľa typu tváre.

Nevestám letného typu sluší slávnostnejší, výraznejšie líčenie

ktoré dokáže tvár rozjasniť a rozžiariť. S farbami však nie je potrebné príliš experimentovať, dávame prednosť decentnému farebnému zladenie, vyhýbame sa farbám krikľavým.

Keďže žena letného typu patria do kategórie studených typov pleti, volíme aj podľa tejto skutočnosti základné farby. Nevestám budú určite pristanú odtiene vo farbe modrozelené, modré, šedomodré, levanduľovej alebo zlatisto hnedé. Ak je tvár ženy výraznejším, pleť je snědšího odtieni, môže si nevesta dovoliť vyberať z farieb tmavších. Paleta farieb ponúka odtiene malinovej, čerešňové, šedé, čierno hnedé, orgovánová alebo tmavo ružové. A práve odtiene ružovej perfektne rozžiaria tvár a prispejú k jeho elegantnému, noblesnímu a sviatočnému vzhľadu.

Make-up je nevyhnutnou potrebou

Skôr než urobíme aplikácii samotného make-upu, zvoľme pokladov tónovací krém. Je to krém v jemne zafarbenom odtieni, ktorý vyrovná všetky nedokonalosti pleti a pleť nádherne zjednotí. Tiež prispieva k zamatovému vzhľadu pokožky pôsobí veľmi prirodzene.

Na tento podkladový krém nanášame make-up, ktorého farbu volíme podľa farby pleti. Ak nevesta disponuje svetlejším odtieňom pleti, volíme i make-up vo svetlejšom odtieni, najlepšie značenie číslo 1, popr. číslo 2. Ak je nevesta tmavšieho typu pleti, môže si bez problému dovoliť aj tmavšie odtiene make-upu. Ten môže byť b niekoľkých farebných variáciách, najčastejšie sa však používa make-up vo farbe béžovej alebo jemne hnedé. Však aj tu platí pravidlo, že by malo ísť o odtiene, ktoré sú v chladných tónoch.

K dokonalosti make-upu prispieva aj použitie lícenky

ktorú vyberajme v tekutom prevedení. Pri výbere aj aplikácii majme na pamäti, že by tvarovania nemala byť v príliš tmavých odtieňoch. Mala by len zvýrazniť lícne kosti, nie je zakryť. Ideálne farbou je temne ružová alebo hnedo ružová, ktorá prispeje k decentnému vzhľadu nevesty.

Zvýraznenie očí

Oči patria k najdôležitejším komponentom tváre, preto by o ne malo byť náležite postarané. S farbami očných tieňov však buďme opatrní, aj tu platí pravidlo "čoho je veľa, toho je príliš". Pokiaľ s farbami radi experimentujete, odporúčame použiť maximálne tri farby, ktoré však musia farebne ladiť. V týchto farebných tónoch by mala byť zastúpená farba biela alebo farba krémová, ktoré oko rozjasní.

Nevestám letného typu najviac pristanú očné tiene vo farbách perleťových

ktoré dokážu oko nielen rozjasniť, ale aj opticky zväčšiť. K ďalším, veľmi obľúbeným a používaným farebným odtieňom očných tieňov patrí farba zelená, sivá, holubia šeď alebo studené tóny modrej.

Očné linky dokážu oko premeniť úplne do iného vzhľadu

Preto v prípade aplikácie očných liniek, radšej opatrne. Táto úloha by sme radšej mali prenechať vizážistům, pretože si sami veľmi ťažko nakreslíme symetrickú linku. Čo sa farieb týka, očné linky voľme opäť vo farbách studených, použiť môžeme šedú, modrú alebo striebristou. Vyvarovať by sme sa mali farbe čierne, ktoré by v prípade nevesty letného typu, pôsobila dosť tvrdo.

Riasenka zvýrazní oči a dodá na eleganciu

K najpodstatnejším líčícím prostriedkom patrí bezpochyby riasenka, ktorá dokáže s očami nevídané zázraky. Hoci farba maskary nemusí byť jednoznačne čierna, patrí však tento odtieň nielen k nežádanějším, ale ik neutrálnym. Nevesta letného typu môže použiť riasenku v šedom, hnedo čiernom alebo svetlo hnedom odtieni, ktorý pôsobí prirodzenejšie. Obľúbené sú aj maskary v modrom prevedení, ktoré harmonicky ladia s farbou očných tieňov.

Rúž alebo lesk

Keďže pery neviest či žien letného typu bývajú nevýrazné, mali by sme ich obohatiť rúžom alebo farebným leskom na pery. Nie je potrebné voliť rúže príliš sýte alebo rúžu bez lesku, ktoré nevyzerajú slávnostne.

V prípade, že sa rozhodneme použiť rúž

mali by sme voliť oteru odolnú, pretože svadobný deň sa nezaobíde jednak bez bozkov a jednak bez kontaktu s oblečením. Ideálne variantom sú rúže s leskom, ktoré v sebe majú aj diamantový prach, ktoré dodá na slávnostnom vzhľadu.

Farba rúžu by mala byť v ružových odtieňoch, vyberať môžeme iz variantov fialových, azalkových alebo starorůžových.

Ak sa rozhodneme použiť len lesk na pery, môžeme siahnuť po výraznejších odtieňoch, pretože farba na perách príliš nevyzná.

Úprava nechtov

Nevestám letného typu sluší jemne zvýraznené nechty, najlepšie laky na nechty v krémových alebo lesklých farbách. Ideálnou voľbou je farba zlatá, medená, krémová alebo všetky odtiene pastelových farieb.

Vhodným doplnkom sú aj samolepky, ktoré dodajú na vysokej nechtové úprave. Vo svadobný deň si môžeme dovoliť samolepky extravagantnějšího motívu, napr srdiečka, prstienky alebo malé holubičky.

Zakázané farby

Nevestám letného typu sluší farby studených odtieňov, z toho dôvodu by sa mali farbám teplým radšej vyhnúť. Priamo medzi zakázané farby patrí marhuľová, lososová alebo žltozelená.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: