Svadobné farebná typológia - jesenné typ

Takmer každá nevesta, a to nielen vo svadobný deň rieši otázku líčenie a kozmetiky. Nie každý typ líčenia je vhodný pre každú nevestu. Vhodnosť líčenie sa riadia farebnou typológiou ženy.


Svadobné líčenie patrí k najdôležitejším činnostiam, bez ktorých sa takmer žiadna nevesta nezaobíde. Finálnej podobe líčenie predchádza väčšinou niekoľko skúsení kôl, počas ktorých sa žena rozhodne, ktorý štýl si zvolí ako svadobné.

Farebná typológia pleti - svadby

Farebnú typológiu pleti vám najlepšie určí špecialista - odborník na pleť alebo vizážista. Nejčetnějším spôsobom, ako získať farebný typ je prikladanie farebných, veľmi jemných šatiek k pleti. Za pomoci farebných šatiek možno zistiť, ktoré farby danej žene pristane najviac a podľa tohto určí daný typ pleti. K testu farebnosti pleti taktiež slúži farebné štítky, ktoré sa prikladajú, rovnako ako šatky, k pleti.

Na základe farebných odtieňov pleti sa žena zaradí do jednej zo štyroch skupín, ktoré charakterizujú danú pleťovú typológiu. V základnej verzii sa pleťová typológia delia na teplé a studené, ku ktorým sú priradené ďalšie podskupiny. Teplé typy pleti ďalej delíme na jarné a jesenné, studené typy pleťou delíme na zimné a letné.

Typológia podľa ročných období

Možno sa v duchu sama seba pýtate, prečo sa farebná typológia pleti riadi ročným obdobím. Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá, v danej kategórii sa nachádzajú farby, ktoré sú špecifické práve pre dané ročné obdobie. Do farebné kategorizované typológie sú zaradené farby, ktoré sa v prírode voľne vyskytujú a to v nejčetnějším zobrazení.

Farebný typ každého človeka možno rozpoznať už v detstve, obyčajne sa uvádza doba okolo druhého roka života. Od tejto chvíle sa nám už farebný typ nemení, zostáva s nami až do konca života.

Nevesta jesenného typu pleti

Pleť ženy jesenného typu sa vyznačuje svetlým odtieňom, v niektorých prípadoch môže byť posiata veľmi drobnými, ale výraznejšími pehami. Ak sa na tvári pehy nachádzajú bývajú v jemne narezlém odtiene, popr. môžu viať iv farbe sýtejšie, zlatisto hnedé. Keďže pleť ženy jesenného typu je veľmi bledá, sú pehy dosť vidieť.

K najčastejším farebným pleťovým variáciám patrí odtiene smotanovej, slonovinovej kosti alebo broskyňové. Podtón pleti býva vo farbe zlato - žltej, ktorý spravidla ladí s farbou vlasov a obočie.

Ženy jesenného typu sa veľmi zle opaľujú, spravidla sčervenajú alebo sa im ešte viac zviditeľní pehy. Možnú slnečné alternatívou je návšteva solária, ktoré ich jemné a bledé pokožke toľko nevadí. Zabudnúť však môžu na nádherne hnedú alebo zlatisto bronzovú pleť.

Jednoznačným charakteristickým prvkom u žien letného typu sú vlasy jemne nazrzlé alebo hrdzavé. Táto farba môže mať niekoľko rôznych podôb, od svetlejšie, cez zlatistú až po výrazne hrdzavú. Vlasy bývajú veľmi kvalitné, spravidla husté a pevné.

Nie všetky ženy letného typu musí mať bezpodmienečne vlasy rezavého nádychu, sú aj také, ktorých prírodné farbou vlasov je farba svetlo alebo tmavo hnedá. Na druhú stranu však treba podotknúť, že aj iný farebný odtieň vlasov vykazuje jemné prvky rezavého odtieňa.

Farba očí u žien jesenného typu je rozmanitá, najčastejšie však ženy jesenného typu disponujú očami bledo modrými, petrolejovýma, olivovýma, zelenými, zlatohnědýma alebo jemne oříškovýma. Väčšina žien jesenného typu disponuje veľmi výraznýma očami, ktoré nie je potrebné príliš líčiť.

Pery sú veľmi svetlé, jemne ružovkasté alebo vo veľmi jemných odtieňoch červenej. Spravidla dosť splývajú s pleťou, preto sú nevýrazné a je potrebné im na zvýraznenie napomôcť.

Farba obočia je spravidla veľmi podobná farbe vlasov, preto väčšina žien jesenného typu disponuje jemne nazrzlým, zlatistým alebo svetlým obočím. Zvýraznenie nie je žiaduce, keďže by obočie pôsobilo dosť neprirodzene. Ak sa však rozhodneme obočie zvýrazniť, je žiaduce používať veľmi svetlé ceruzky na obočie, ktoré iba konturují a fixujú jeho tvar.

Líčenie nevesty jesenného typu

Hovorí sa, že ženy jesenného typu patrí k jedným z najpríťažlivejších a najviac sexy ženám. Možno to je dané aj tým, že pôsobí veľmi žensky a prirodzene iv dobe, keď práve nie sú nalíčené. Táto výraznosť je daná výrazným kontrastom, ktorý je medzi pleťou a vlasmi. Pleť ženy jesenného typu je veľmi bledá, naopak vlasy sú výrazné, hrdzavé až červené.

Nevesta jesenného typu, túžiaci potrhnout svoj šarm a ženský pôvab, to bude mať s líčením veľmi jednoduché. Nepotrebuje prílišné množstvo líčidiel, ani zložitejšie opisujúca prvky.

Ženám jesenného typu pristanú všetky teplé farby, či už v jemných alebo výraznejších odtieňoch. Výhodou teplých farieb je ich neobmedzená a nevyčerpateľná kombinácia, ktorá pri správnej voľbe môže tvoriť zaujímavé efekty.

Nevestám jesenného typu pristanú všetky odtiene béžovej, marhuľovej, pieskové, ostružinová, zelenej, medovej, oranžové, zlaté, hrdzavé, olivové alebo jemne hnedé. Ide o farby, ktoré sú viac menej neutrálne a dajú sa medzi sebou navzájom veľmi dobre kombinovať.

Nevestám jesenného typu sluší veľmi decentné líčenie, ktoré nie je založené na výrazných farbách. Aj štýl líčenia by mal byť jednoduchý, minimalistický a trendy. Väčšina žien jesenného typu disponuje od prírody výraznejším typom tváre, nie je potrebná jej prirodzené kúzlo ešte viac umocňovať.

Make-up je nevyhnutnosťou

Odtieň make-pu je nutné voliť vo veľmi svetlých, až takmer vyblednutých odtieňoch, ktoré sa iba do pleti zafixujú a vytvorí zamatový vzhľad. Ideálnymi farbami sú svetlé odtiene broskyňové, slonovej kosti alebo jemne béžovej. Ak chceme docieliť zakrytie alebo neviditeľnosti pieh, použime pod make-up tónovací krém. Ten jednak vyrovná všetky nedostatky pleti a jednak pomôže make-upu zakryť presvitajúce pehy.

U neviest jesenného typu je doslova žiaduce použiť tekutú alebo krémovú farbu na líca, ktorá zviditeľní neviditeľná líčka. V prípade farby voľme prírodné odtiene v teplých tónoch, oranžovú, hnedočervenú až tehlovú, oranžovohnedú alebo terakotovej. So silou zafarbenie však buďme obozretní, aj tu platí pravidlo, že menej je viac.

Zvýraznenie očí nevesty

Oči patria k najdôležitejším komponentom tváre, preto by o ne malo byť náležite postarané. S farbami očných tieňov však buďme opatrní, aj tu platí pravidlo "čoho je veľa, toho je príliš". V prípade líčenie očí nevesty jesenného typu máme vcelku voľnú ruku pri kombinácii farieb. Teplé farebné odtiene možno veľmi dobre miešať, obloha sa navzájom veľmi dobre snúbi. Na líčenie očí môžeme použiť viacero farebných odtieňov, ktoré môžeme navzájom kombinovať alebo farby do seba premiešavať.

Nevesty jesenného typu

mávajú však oči od prírody výrazné, horšie je to farbou rias, ktoré treba dofarbiť. Oči najlepšie rozžiari príjemné nežné odtiene vo farbe oranžovej, béžovej, lososové, marhuľové, medové, tyrkysové, svetlulinko modrej, svetlo hnedé až medovej alebo petrolejovej. Farebné očné tiene výborne doplnia farba krémové nesmiete lesklá biela, ktoré oko opticky presvetlí a zväčší.

Očné linky dokážu oko premeniť úplne do iného vzhľadu, teda v prípade aplikácie očných liniek, radšej opatrne. Táto úloha by sme radšej mali prenechať vizážistům, pretože si sami veľmi ťažko nakreslíme symetrickú linku. Čo sa farieb týka, očné linky voľme opäť vo farbách teplých odtieňov, použiť môžeme hnedou, svetlo hnedú až medovú. Ak sme zvolili líčenie vo veľmi svetlých odtieňoch, je možné použiť očné linky vo farbe zlatej, ktorá dokáže oko nielen zvýrazniť, ale aj rozjasniť.

Riasenka zvýrazní oči a dodá na eleganciu

K najpodstatnejším líčícím prostriedkom patrí bezpochyby riasenka, ktorá dokáže s očami nevídané zázraky. Nevesta jesenného typu sa bez maskary takmer nezaobíde. Jej prírodná farba rias je totiž veľmi svetlá, nevýrazná dĺžka nie je nijako závratná. Čo sa hustoty týka, spravidla ženy jesenného typu disponujú redšia hustotou rias. V tomto prípade je ideálnou voľbou riasenka nielen predlžujúce, ale aj zhusťujúca, ktorá pridá na objeme. K najvhodnejším řasenkám patrí tzv dvojfázové, ktorých prvé vrstvuje neviditeľná, tvorená z výživy a zafixovanie. Druhú vrstvu tvorí už klasická farby, ktorá riasy predĺži a dodá im objem.

Riasenku môžeme voliť nielen vo farbe čiernej, ale aj hnedé alebo čiernohnedé.

Lesk na pery vymeňte za rúž

Nevesty jesenného typu majú spravidla nevýrazné, veľmi svetlé pery, ktoré je potreba oživiť. Ideálnym pomocníkom je klasická rúž, doplnená o výživové zložky a lesk či perleť. K exkluzivite tiež prispeje kontúrovaciu ceruzka, ktorou sa dokreslí tvar pier.

Farby rúžu by mali byť opäť v teplých odtieňoch, tu môžeme voliť výraznejšie, ale decentné farby. Ideálnou voľbou bude rúž v odtieni marhuľovej alebo hrdzavo hnedej farby. Kontúrovaciu ceruzka by mala byť vo farbách úplne rovnakých, najlepšie pod rovnakým číslovaním. Nie je žiaduce, aby kontúrovaciu ceruzka bola vidieť, jej účel je obyčajné dokreslenie, vytvarovanie, nie zvýraznenie. Ak nebudeme mať kontúrovaciu ceruzku v rovnakom odtieni, zvoľme odtieň radšej svetlejší.

Úprava nechtov

Nevestám letného typu sluší výraznejšia úprava nechtov, ktorá by mala byť doplnená vhodným lakovaním alebo zdobením. Čo sa farieb lakov na nechty týka, opäť vyberajme z farieb teplých odtieňov. Vhodnou farbou bude marhuľová, lososová, krémový, zlatá alebo medová.

Nevesty jesenného typu môžu vyberať aj zo zdobenie tzv nail art, ktoré dodá nechtom na exkluzivite. Ak si vyberieme decentné zdobenie, môžeme mať vylepšený každý necht.

Obľúbenou úpravou sú tiež samolepky na nechty, ktoré môžeme nalepiť tak na namaľované, tak prírodné nechty. Záleží na type a farebnom prevedení samolepky, pretože je potrebné, aby na farebnom podklade dobre vyznela.

Čo by malo byť pre nevestu jesenného typu tabu?

Nevesty jesenného typu by sa mali vyhnúť predovšetkým farbám šedým, šedohnědým či holubia šedi. Tieto farby s kontrastom svetlej pleti pôsobí unaveným dojmom a celkový vzhľad nevesty vyzerá ospalo, unavene, upracovaně. Tiež farby zelenej a modrej nie sú príliš ideálnou voľbou, pretože v kombinácii so svetlou pleťou pôsobí ako päsť na oko.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: