Svadobné farebná typológia - jarný typ

Takmer každá nevesta, a to nielen vo svadobný deň rieši otázku líčenie a kozmetiky. Nie každý typ líčenia je vhodný pre každú nevestu. Vhodnosť líčenie sa riadia farebnou typológiou ženy.


Svadobné líčenie patrí k najdôležitejším činnostiam, bez ktorých sa takmer žiadna nevesta nezaobíde. Finálnej podobe líčenie predchádza väčšinou niekoľko skúsení kôl, počas ktorých sa žena rozhodne, ktorý štýl si zvolí ako svadobné.

Svadobné líčenie by malo byť decentná, výrazné a jednoduché

Počas života snáď každá civilizovaná žena okúsi, čo je to líčenie. Niektoré ženy sa líči denne, iné príležitostne a niektoré takmer vôbec. V živote sú však okamihy, kedy chce žena vyzerať prirodzene a krásne. V túto chvíľu je potrebné líčenie, ktorého intenzita je závislé podľa typu ženy a príležitosti pre akú je aplikované.

Svadobné líčenie by malo predovšetkým ladiť s typom pleti ženy, pretože nie každý druh líčenia pristane všetkým ženám. Ďalším aspektom, ktorého je nutné sa v čase líčenia riadiť je štýl a farba svadobných šiat, štýl účesu a voľba šperkov aj doplnkov. Všetko by malo ísť ruka v ruke, všetko by malo ladiť a byť vo vzájomnom harmonickom súlade. V neposlednom rade o voľbe a type líčenia rozhoduje farebná typológia pleti, ktorá sa delí do niekoľkých skupín.

Farebná typológia pleti

Farebnú typológiu pleti vám najlepšie určí špecialista - odborník na pleť alebo vizážista. Nejčetnějším spôsobom, ako získať farebný typ je prikladanie farebných, veľmi jemných šatiek k pleti. Za pomoci farebných šatiek možno zistiť, ktoré farby danej žene pristane najviac a podľa tohto určí daný typ pleti. K testu farebnosti pleti taktiež slúži farebné štítky, ktoré sa prikladajú, rovnako ako šatky, k pleti.

Na základe farebných odtieňov pleti sa žena zaradí do jednej zo štyroch skupín, ktoré charakterizujú danú pleťovú typológiu. V základnej verzii sa pleťová typológia delia na teplé a studené, ku ktorým sú priradené ďalšie podskupiny. Teplé typy pleti ďalej delíme na jarné a jesenné, studené typy pleťou delíme na zimné a letné.

Typológia podľa ročných období

Možno sa v duchu sama seba pýtate, prečo sa farebná typológia pleti riadi ročným obdobím. Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá, v danej kategórii sa nachádzajú farby, ktoré sú špecifické práve pre dané ročné obdobie. Do farebné kategorizované typológie sú zaradené farby, ktoré sa v prírode voľne vyskytujú a to v nejčetnějším zobrazení.

Farebný typ každého človeka možno rozpoznať už v detstve, obyčajne sa uvádza doba okolo druhého roka života. Od tejto chvíle sa nám už farebný typ nemení, zostáva s nami až do konca života.

Nevesta jarného typu pleti

Nevesty, ktoré disponujú jarným typom pleti spoznáme podľa svetlej až veľmi svetlého farebného odtieňa pleti. Svetlá farba pleti je veľmi často doplnené jemným zlatistým alebo žltkavým podtónom, ktorý akoby z pleti vystupuje na povrch.

Ženy jarného typu mávajú veľmi často jemné pehy po tvári, nie sú výrazné, skôr tlmené, veľa svetlé. Všeobecne môžeme povedať, že ženy jarného typu disponujú nežným, romantickým dojmom.

Vlasy týchto žien sú od prírody vo svetlejších odtieňoch, plavé, blond alebo s jemným zlatistým alebo medeným nádychom. K farbe vlasov harmonizuje aj farba očí, ktoré je najčastejšie modrozelená, modrošedá, svetlomodrým výnimočne aj hnedá.

Farba pier nie je nijako výrazná, skôr prevládajú jemné odtiene ružovej, ktoré spravidla potrebujú dofarbiť.

Líčenie nevesty jarného typu

Nevesty, ktoré patria do skupiny jarného typu by mali voliť líčenie v pastelových odtieňoch. K najvhodnejším farbám patrí odtiene ružovej, lososovej, marhuľovej, tyrkysové, zlaté, medové, žltej či pestro zelené.

Make-up je základ

Základom líčenia nevesty jarného typu je jednoznačne jemný, transparentné make-up, ktorý zakryje všetky nedostatky pleti a utlmí výraznejšie pehy. Odtieň make-upu je nutné vyberať z jemnejších a svetlejších tónov, teda vo farbách béžových či broskvových. Ak vyberáme mäkké-up sami, siahneme vždy po najsvetlejších odtieňoch, ktorý bývajú označené najnižšími číslami (najvhodnejšia je číslo 1, popr. Odtieň číslo 2).

Hoci sa nám môžu páčiť tmavšie odtiene, ktoré vyvolajú pocit nádherné opálenie, pre nevestu jarného typu sú tieto farby nevhodné. Keďže zvyšok tela vykazuje odhaľuje prirodzený odtieň, farba pleti tmavého odtieňa by bola ako päsť na oko. V prípade tmavého alebo tmavšieho odtieňa make-upu by nevesta jarného typu pôsobila o niekoľko rokov staré.

Na zvýraznenie tváre môžeme použiť farbu na líca, ktorú opäť volíme vo svetlejších farebných variácií. Ideálnou voľbou je tvárenka v tekutej podobe, ktorá nádherne splynie s pleťou. Farby volíme o jeden až dva odtiene tmavšie alebo výraznejšie, než bol základný make-up.

Zvýraznenie očí

Zvýraznenie očí je vo svadobný deň doslova a do písmena žiaduce. Krásne až uhrančivé oči bývajú pýchou nielen každej nevesty, ale každej ženy. V prípade nevesty jarného typu vyberáme očné tiene v pastelových farbách, ktoré dokonale splynú s jemnou farbou pleťou. K najvhodnejším farbám pre výber očných tieňov patrí tóny šedej, tlmene zelené, marhuľovej, medové, svetlo hnedej alebo béžovej.

Ak si prajete zvýrazniť oči očné linkou, opäť siahnite po svetlých odtieňoch. Oko dokáže rozjasniť očná linka vo farbe zlatej, krémové alebo marhuľovej. Veľmi obľúbené sú aj očné linky trblietavé, a tov odtieňoch zlatej alebo striebornej.

Riasenka je nevyhnutnou pomôckou

K najpodstatnejším líčícím prostriedkom patrí bezpochyby riasenka, ktorá dokáže s očami nevídané zázraky. Hoci farba maskary nemusí byť jednoznačne čierna, patrí však tento odtieň nielen k nežádanějším, ale ik neutrálnym. Nevesta jarného typu môže použiť maskaru v šedom alebo svetlo hnedom odtieni, ktorý pôsobí prirodzenejšie.

Rúž alebo lesk

Na zvýraznenie pier môžeme použiť rúž v jemných, decentných farbách. Ženám jarného typu najlepšie sadnú odtiene ružovej alebo marhuľovej. Vyhnúť by sa však mali farbám krikľavým, v ktorých by mohli pôsobiť až smiešne.

Nevesta jarného typu disponuje celkovým vzhľadom v romantickej podobe, teda ju bude slušať veľmi jemné zvýraznenie pier, ktoré skôr pôsobí prirodzene ako umelo. Ideálnou voľbou je použitie jemných farebných leskov na pery, ktoré dodajú iba jemný farebný nádych.

Úprava nechtov

Nevesty jarného typu by sa mali vyhýbať akýmkoľvek farebným odtieňom lakov na nechty. Prirodzene a vhodne pôsobí klasická francúzska manikúra, bez akýchkoľvek ozdôb. Samolepky na nechty sú v tomto prípade nepotrebné, rovnako tak ako bohaté zdobenie nail art.

Čo sa týka dĺžky nechtov, ideálna dĺžka je do 0,5 cm, od bruška prstov, ktorá tvorí previsnutú časť.

Zakázané farby

Aj vo svete profesionálneho líčenia existujú farby, prvky alebo líčidlá, ktoré sú pre určitý typ ženy nevhodná. Nevesta jarného typu by sa mala vyvarovať studeným odtieňom, predovšetkým modrým farbám. Tiež výrazné až krikľavé farby sú pre jarný typ ženy nevhodnými. Rovnako pôsobí aj farby vyblednuté až nenápadné, ktoré len prispievajú k vrstvenie maku-upu, ale nie k vyznenie pleti.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: