Svadobné dekorácie - svadba

Svadobný deň ide ruka v ruke so svadobnými dekoráciami, ktoré sú najčastejšie k videniu na svadobnej tabuli. Ponuka je natoľko rozmanitá, že môžeme vyberať nielen podľa vkusu, ale aj podľa fantázie.


Svadobné dekorácie

Svadobné dekorácie sú neodmysliteľnou súčasťou jedného z najkrajších dní v živote. Svadobné dekorácie predstavujú najrozličnejšie doplnky a titěrnosti, ktoré sú počas svadobného dňa k videniu.

Pre niekoho sú svadobné dekorácie zbytočným investičným výdavkom

pre iné naopak niečím, bez ktorého si nedokazu svadobný deň predstaviť. Či chceme alebo nie, každú plnohodnotnú svadobnú hostinu budú najrozličnejšie dekorácie sprevádzať. Základom sú napríklad kvety v podobe zdobenia, ktoré nechýbajú na žiadnej svadbe.

Svadobné dekorácie ako základný prvok

Väčšina nastávajúcich neviest si potrpia na tom, aby jej dôležitý deň bol perfektný a dizajnovo dokonalý. Na tento účel si vyberá zo širokej ponuky rozmanitých dekorácií. Design svadby totiž do určitej miery záleží na kvalite a unikátnosti výzdoby svadobného stola a priľahlých priestorov.

Svadobné agentúra - svadba bez starostí

Ak si svoj svadobný deň chcete užiť bez starosti, prenechajte prácu Svadobné agentúre, ktorá pre Vás vyberá svadobné odev Vašich snov. Svadobné agentúra Vám splní všetky Vaše sny, nájdete tu svadobné šaty, pánske obleky, šaty pre družičky, snubné prstene, svadobné oznámenia a mnoho ďalších užitočných vecí. Svadobné agentúra Vám tiež môže zariadiť svadobné dekorácie, ktoré zabezpečí cez svojich dodávateľov.

Môžete sa o Vašich prianiach poradiť s profesionálnym fotografom. Svadobné agentúra sa ďalej zaoberá požičovňou spoločenských šiat. Pre náročnejšiu klientelu spoločnosť ponúka možnosť objednania spoločenských šiat na zákazku.

Plánovanie svadby a poťažmo väzobné výzdoby

je záležitosťou predovšetkým nevesty, ktorá vo väčšine prípadov rozhoduje o tom, ako bude jej svadba vyzerať. A práve svadobné dekorácie patrí k jednému z najdôležitejších detailov, ktoré je nutné pred svadbou zariadiť.

Z akých svadobných dekorácií môžeme vyberať

Na našom trhu existuje rozmanitý výber svadobných dekorácií, ponuka je natoľko veľmi pestré, že výber je dosť zložitý. Vyberať môžeme dekorácie od jednoduchých až po dekadentnej, os klasických až po ultramoderné, od jednofarebných až po pestré.

Svadobné zvončeky

Základom každej svadobné výzdoby by mali byť najrozličnejšie druhy zvončekov a zvončekov, ktoré prinášajú šťastie. Zvončeky môžeme vyberať v rôznych materiáloch, tvaroch i veľkostí. Ideálnym miestom pre ich umiestnenie je svadobnej tabule, kde sa umiestňujú na dobre viditeľné miesto.

Ak sa vaša svadba bude odohrávať v kostole

ideálnym miestom pre umiestnenie zvončekov je koniec kostolné lavice. Tu sa spravidla vešajú nádherné, papierové 3D zvončeky väčších rozmerov. Prítomnosť zvončekov v kostole dodá vyniknúť extra svadobné atmosfére.

Svadobné zvončeky patrí k veľmi elegantným dekoráciám svadobnej tabule

ktoré možno poťažmo použiť ako darček pre svadobčanov. Svadobnými zvončeky dávame svojim hosťom najavo, že zvony zvoní, a to im má pomôcť vo videní ich lásky. Svadobné zvončeky môžu byť z papiera, z kovu, umelej hmoty alebo keramiky.

Srdce a srdiečka

Klasickými svadobnými dekoráciami sú bezosporu srdiečka v najrôznejších veľkostiach a farbách. Srdiečka sú vyrábané z rôznych materiálov, môžu byť z dreva, zo sadry, z čokolády, z umelej hmoty, zo skla, z kvetov alebo vosku či mydla.

Svadobné sviečky

K veľmi decentným a mnohokrát ik exkluzívnym svadobným dekoráciám patrí najrozmanitejšie druhy vonných sviečok. Horiaca sviečka vydávajúci veľmi príjemnú arómu vyžaruje romantikou, ktorá je veľmi dôležitá vo svadobný deň.

Sviečky určené pre svadobný deň

môžu byť v akomkoľvek štýle, vôní a farieb. Nezáleží na tom, či sa ceremónie a recepcia svadobného obradu konajú počas dňa alebo noci. Sviečky sú vhodné za akéhokoľvek počasia av akomkoľvek ročnom období, pretože navodzujú príjemnú a harmonickú atmosféru.

Na našom trhu existuje mnoho firiem, ktoré produkujú svadobné dekorácie

ako sú sviečky, ktorý slúži výhradne pre svadobné obrady a hostiny. Z bohatej ponuky si teda môžeme vybrať potrebné farebné prevedenie, veľkosť i tvar.

Kvetinové dekorácie a kvetinové aranžmá

K nejčetnějším svadobnom dekoráciám patrí bezosporu kvetinové aranžmá a kvetinové prvky. Kvetinové aranžmá sa nachádza nielen na svadobné tabuli, ale aj v priľahlých priestoroch, na autách nevesty i ženícha, vo svadobné, obradnej sieni alebo kostole. Kvety sú proste takmer všade, bez nich si snáď ani svadbu nemožno predstaviť.

Kvetinové aranžmá stola

môže byť jednoduché aj bohato zdobené, záleží na vkuse snúbencov aj na finančnom rozpočte. Pri výbere kvetinové dekorácie musíme mať jasnú predstavu o tom, v akých farbách sa bude hostina odohrávať. Jedna z farieb by mala byť dominantné, tej by sa potom mali prispôsobiť ostatné druhy kvetov. Ak bude napr dominantné farbou farba červená, doplnkovými kvetmi by mali byť kvietky v bielych farbách.

Tiež kvetinové usporiadanie na svadobnom stole záleží na našom vkuse

variantom môže byť bohato zdobené aranžmán uprostred svadobnej tabule alebo rovnomerne a decentne rozložené kvetinové aranžmá po dĺžke celého stola.

Rovnaké kvetinové druhy, akou sú použité na výzdobu svadobnej tabule

sa používajú aj k výzdobe priľahlých priestorov. Veľmi vkusnú a decentné výzdobou miestnosti, v ktorej sa odohráva svadobná hostina, sú najrozličnejšie kvetinové koše alebo kvetinové oblúky.

Ak sa svadobný ceremoniál odohráva napríklad v záhrade

je žiaduce kvetmi vyzdobiť obřadním miesto. Ideálnym prvkom je drevený altánok, ktorý sa nechá obložiť kvitnúcimi rastlinkami, vhodné sú ruže. K altánku môže nevesta so ženíchom prechádzok ružami prorostlým oblúkom. Fantázii sa medze nekladú a so živými kvetmi dá urobiť nekonečnú variant najrôznejších možností.

Stojanček na menovky a menovky

K základnej výzdobe svadobného stola bezpochyby samozrejme patrí menovky, podľa ktorých sa hostia k stolu usadia.

Menovky môžu byť voľne rozložené na stole, tesne na stredu stoličky, alebo byť usadené do stojana

Ak je menovka z pevného materiálu, ako je drevo alebo keramika, môže byť položená na stole. V prípade, že je menovka z papiera, je vhodné ju umiestniť do vkusného a decentného držiaku - stojančeku. Stojanček môže báť vyrobený z dreva, z umelej hmoty, zo skla alebo keramiky. Farba stojančeka by mala byť prispôsobená výzdobe svadobného stola.

Držiaky menoviek

však môžu mať najrôznejšie podoby, veľmi obľúbené sú držiaky v podobe postavičiek (medvedík, psík, sněhuláček, figúrka ženícha alebo nevesty). Tieto postavičky drží papierovou menovku za pomoci stočené pružinky alebo kolíka, ktorým sa menovky prichytí.

Svadobné kvapky

Svadobné kvapky tvoria nielen súčasť výzdoby svadobného stola, ale aj ako darček a poďakovanie svadobčanom, že sa zúčastnili nielen obradu, ale i hostiny. Svadobné kvapky môžeme vkusne umiestniť do dekorovaného papierového farebného košíčka, taštičky alebo psaníčka. Mandľový balík umiestňujeme v blízkosti menovky, do miesta, ktoré sa nachádza uprostred stoličky.

Sklenené svadobné dekorácie

K obľúbeným dekoráciám svadobného stola patria najrôznejšie predmety zo skla. Spravidla sa jedná o nádoby, ktoré slúžia pre umiestnenie plávajúcich sviečok alebo sklenené vázy pre umiestnenie kvetín. Do skla sa tiež vkladajú vysoké sviece, valcovitého tvaru, ktoré vyzerajú za sklom veľmi efektívne. Navyše sklo disponuje stránkou bezpečia, keďže sa sviečka nemôže prevrátiť, teda sa predíde možného vzniku nebezpečenstva.

Stužky, organzy

Ku klasickým svadobné dekoráciám patria najrôznejšie druhy stužiek, organza či peříček, ktoré vkusne dopĺňajú nielen svadobné tabuľu, ale aj priľahlé priestory. Stužkami môžeme ozdobiť aj príbor, kedy jednoducho previažeme vidličku vkusnú, ľahučké mašľou, ktorá navodí pocit výrazné sviatočné atmosféry.

Gombíky

Symbolom šťastia sú tiež miniatúrne gombíky, ktoré by mali byť ladené do farieb svadobnej tabule. Gombíky sa jednoducho av decentné miere pohází po stole. Traduje sa, že ak si svadobčania odnesú zo svadobnej hostiny najlepšie zlatý gombík, stretne ho veľké šťastie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: