Svadobné bižutéria alebo šperky sú nutnosťou

Vo svadobný deň je nevesta nielen odeta do nádherných šiat, ale tiež ju zdobia šperky alebo bižutéria. Módne doplnky idú sa svadobným dňom ruka v ruke a preto nie je divu, že výberu tomu správnemu šperky venujú nevesty veľkú pozornosť.


Ako svadobné šperky vyberať

Šperky by sme mali vyberať najlepšie s kúskom látky svadobných šiat, aby sme najlepšie odhadli farebný odtieň. Ak budeme voliť šperk alebo bižutériu v bielom odtieni, bude výber oveľa jednoduchšie. K najčastejším bielym odtieňom patrí perly a perličky, ktoré sú najideálnejším doplnkom ku svadobnom šatám. Perly a perličky však môžeme vyberať iz ponuky farebných odtieňov, na výber v podstate máme celú škálu farieb.

K farbe bielych šiat môžeme zvoliť aj výraznejší farbu šperku, nemusíme sa za každú cenu snažiť o to, aby farebné odtiene boli zachované. K bielym svadobným šatám sa dobre hodí aj pastelové farby perličiek (ružová, modrá, zlatá, medená).

Voľbu šperkov tiež ovplyvňuje svadobné kytice, ktorá by mala určovať farbu šperkov. Ak nesvatební kytice tmavých farieb, môžeme siahnuť po výraznejších šperkoch, ale len vtedy, ak sú svadobné šaty v odtieňoch svetlejších. Naopak v prípade tmavej farby svadobných šiat, ktorú môže byť napríklad farba bordová, sa bude hodiť jemnejšia šperk vo svetlejších odtieňoch.

Pri výbere šperku myslime na to, že nestačí, aby sa nám len páčil, je nevyhnutné, aby sme jeho výber zladili so štýlom svadobných šiat. Správne vybraný šperk dokáže oživiť celkový vzhľad šiat a zvýrazniť vašu osobnosť.

Bižutéria je v kurze

K obľúbeným svadobným šperkov patrí jednoznačne bižutérie, ktorú možno po svadbe unosit v bežnom živote.

Svadobné bižutéria disponuje niekoľkými výhodami, ktoré z nej robia jedničku vo svadobných doplnkoch.

Jej najväčšou prednosťou je cenová dostupnosť, pretože je ponúkaná v rôznych cenových variantoch. Náušnice začínajú zhruba na 30 korunách a najjednoduchšie typy náhrdelníkov sa pohybujú okolo 60 korún. Samozrejme môžeme kúpiť aj drahšie výrobky, za ktoré zaplatíme približne 5x toľko.

Bižutériu môžeme zakúpiť klasickú alebo ručne robené, ktorá disponuje úplnou originalitou. Výhodou ručne delné bižutéria ju aj schopnosť vyrobiť model priamo na želanie nastávajúcej nevesty. Ručne robené bižutéria teda môže byť v rovnakom štýle sa väzobným šaty alebo svadobné kyticou nevesty.

Bižutériu môžeme kúpiť vo všetkých variantoch, na výber sú náušnice, náhrdelníky, náramky, prívesky, ale aj brošne či spony do vlasov. Výber je naozaj široký a rôznorodý, záleží iba na našom vkuse a skĺbenia štýlu so štýlom svadobných šiat a či vzhľadu.

Veľmi dobre pôsobí bižutéria sa sklenených rôzne veľkých korálikov, ktoré sú napr navlečené na tenkom lanku, ktorý je na krku takmer neviditeľné. Tomuto typu bižutéria sa hovorí "motanice" a ich výhodou je možnosť upraviť bižutériu nielen čo do farieb, ale aj do objemu. Môžeme mať dvojradový, ale aj čtyřřadý alebo siaty šesťradový náhrdelník alebo náramok.

Tiež farba a typy korálikov sú rôzne, náhrdelník môže byť zložený z jedného čí viacerých typov korálikov, rovnako tak ako z jednej alebo z viacerých farebných prevedení.

V prípade, že ste rozhodnutá do svadobných šperkov investovať väčšiu finančnú sumu, môžete vyberať luxusné šperky zo žltého alebo bieleho zlata, striebra alebo diamantov. Alternatívou diamantov môžu byť toľko obľúbené zirkónmi alebo brúsené krištáľmi SWAROVSKI.

Kombinácia šperkov sa svadobnými šatami

Výber šperkov je potrebné zosúladiť nielen s farbou, ale aj so štýlom a zdobnosť svadobných šiat. Veľkú úlohu pri výbere šperkov taktiež hrá svadobné kytice, ktorá by mala byť so šperkami príjemne zladená.

Ak vaše svadobné šaty sú jednoduchého strihu, bez akýchkoľvek zdobnosť, môžeme zvoliť výraznejšie šperky či bižutériu. Vhodné sú napríklad perličkové náhrdelníky, v kombinácii s náramkom a visiacimi náušnicami. Ak chceme luxusnejšie šperk, vyberajme z rady šperkov z bieleho zlata, zdobeného zirkónmi alebo brúseným krištáľom. Žltému zlatu sa radšej vyhnime, v kombinácii s bielymi šatami to nie je práve najlepšia voľba.

Ak však naše šaty disponujú zdobnými doplnky, ktorými môžu byť krajky, perličky alebo výšivky, mali by sme dať prednosť jednoduchšiemu šperku. Vhodný bude jemný retiazka z bieleho zlata doplnené o decentný prívesok napr. v tvare srdiečka, guličky alebo krížika. Tiež môže byť doplnený o drobné zirkóny. Ak siahneme po bižutériu, je vhodné vyberať z jemných a decentných typov, v štýle motanice.

Ak naše svadobné šaty oplývajú vysokou zdobnosť, vyhnime sa kompletizuje. Bohato postačujúce budú iba náušnice, krk i zápästia nechajme holé.

Pri výbere kompletov však majte na mysli, že by sa mal zachovať jednotný štýl, najlepšie z jednej kolekcie. Určite neexperimentujte vo farbách, alebo rôznych materiáloch. Nevhodnou kombináciou je napríklad náhrdelník z bižutérie v kombinácii so zlatými náušnicami. Ak sa rozhodneme pre bižutérie, mali by sme mať všetko z bižutérie a jednotnom prevedení.

Čo sa týka prstienkov, vo svadobný deň, by sme mali všetky prstienky odložiť, aby mohol vyniknúť prsteň snubný. Môžete si ponechať prstienok zásnubné, avšak ďalšie krúžkom prsty sú nežiaduce.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: