Starostlivosť o pery

Každá žena túži po krásnych, zvodných perách. Výrazné zamatové pery zdôrazňujú neopakovateľný úsmev, priťahujú pozornosť. Aby pery zostali mladých, hladké a zamatové, treba im venovať pravidelnú starostlivosť. Ako sa starať o ich jemnú a tenkú pokožku?


Vnútorná stavba pier je špeciálne. Sú veľmi citlivé vďaka veľkému množstvo nervových zakončení. Nemajú mazové žľazy a neobsahujú melanín. Epidermis v tkanivách pier je veľmi tenká a nemá úplný počet vrstiev. Preto pery nemajú rovnakú farbu ako ostatné pleť a tiež veľmi často trpia vysychaním. Pery veľmi citlivo reagujú na výkyvy počasia a zmeny ročných období, sú veľmi namáhané v bežnom živote pri hovorení, jedle i pitie. Aby pery pri všetkom tom zostali mladých, hladké a zamatové, treba im venovať pravidelnú starostlivosť. K dispozícii sú ako najmodernejšie kozmetické, tak aj osvedčené domáce prostriedky.

Dnešná dekoratívna kozmetika má niekoľko funkcií, nielen pery zafarbia podľa vašich predstáv, ale tiež bráni tvorbe šupiniek a malých prasklín. Dekoratívne prostriedky obsahujú aj vitamíny, tuky, hydratačný zložku a slnečné filtre.

Starostlivosť o pery - jednoduché zásady pre zdravé pery

* Nikdy nevyjdi von, bez toho aby ste si pery chránili. Môžete použiť ako jelenie loj, balzam na pery, tak aj svoju obľúbenú rúž.
* Po návrate domov a najmä pred spaním nezabúdajte pery očistiť
* Dvakrát až trikrát týždenne perám doprajte masáž mäkkou zubnou kefkou smočeným v minerálnej vode. Odstránite tým zrohovatenej častice a zachováte perám ich pružnosť.
* Veľmi dobre pôsobí rannej potláčanie pier kúskom ľadu
* Je tiež dobré pery mazať oleji s obsahom vitamínu A alebo E, olejom jojoby, olivovým olejom. Vhodné je aj obyčajné maslo.
* Večer používajte na pery špeciálne balzamy a krémy.
* Pokožka pier má najbližšie k pokožke okolo očí. Ak nemáte špeciálny prostriedok na pery, použite krém na oči.
* Raz týždenne urobte masku: tvaroh so šľahačkou alebo med s rastlinným olejom a niekoľkými kvapkami mrkvovej šťavy alebo šťavy z červenej repy. Nechajte pôsobiť desať minút a potom zmyte minerálnou vodou a potrite pery výživným krémom s vitamínom A.

Ako ošetriť šupinatenie pier

Pery si pretrite vazelínou a nechajte desať minút pôsobiť. Potom pomocou jemného vlhkého flanelu pery premasírujte. Pre intenzívnejšiu starostlivosť si urobte jemný peeling pier, pomocou špeciálneho púdru alebo jemného abrazívneho krému. Potom výdatne ošetrite balzamom.

Korekcia formy pier - úzke pery, malé pery, plné pery

Každá žena by si priala mať ideálnu formu pier a má svoju predstavu o tom, ako by jej pery mali vyzerať. Korekcia formy pier môžete jednoducho dosiahnuť vhodnú dekoratívnou kozmetikou. Kontúrovacou ceruzkou nakreslíte líniu pier podľa svojich predstáv a potom použijete rúž. Ak vás nebaví stále opravovať rúž, môžete zvoliť permanentný make-up., Kedy sa do hornej vrstvy pokožky, epidermy, implantujú prírodné farbivá. Vymodelovať pery podľa vašich predstáv môžete tiež s pomocou plastického chirurga.

* Úzke pery

Tu môžete kúzliť s farbami. Aby pery získali na objeme, vyskúšajte svetle červenú, lila alebo ružové odtiene rúžu.

Prirodzené kontúry pier zahladí korektorom telovej farby a potom nakreslite požadovaný tvar. Takto nakreslená kontúra by mala ležať tesne za prirodzeným obrysom pier.

Ak máte úzky len hornú peru, prekryte telovým korektorom len kontúru hornej pery a potom nakreslite požadovaný tvar. V tomto prípade naneste na spodnú peru rúž o tón tmavší.

* Malé pery

Ak máte malé pery, musíte na hornú peru naniesť rúž o tón svetlejší ako na spodnej.

Kontúru nakreslíte tak, aby ste ústa ďalej opticky zväčšili. K tomu na hornej pere vykreslíte širšie písmenko "M".

* Plné pery

Kto ich má, väčšinou už nič nemusí opravovať. U plných pier sa odporúča dávať prednosť rtěnkám s matným efektom, pretože rúž s perleťou alebo trblietkami by mohla pôsobiť príliš vyzývavo.

Samozrejme záleží na tom, ako práve chcete vyzerať.

Kontúru kreslite ceruzkou o odtieň svetlejší ako farba rúžu.

Vitamíny a potraviny pre krásne pery

Jemná pleť pier reaguje aj na všetky zmeny v práci vnútorných orgánov. Prejavom sú suché pery, praskliny na perách alebo v kútikoch.

Pite veľa tekutín, jedzte potraviny obsahujúce vitamín B.

Pery majú rady mliečne výrobky, syr, žĺtky, kuracie mäso, ryby, zeleninu a ovocie.

* Tipy a triky pre krásne pery
* Intenzita farby pier záleží na tom, ako máte nalíčené oči a na prirodzenej farbe vašich pier. Ak sú oči veľmi výrazné, pery sa líčia jemnejšie.
* Naopak, keď je líčenie očí tlmené, zvýrazňuje sa línia pier.
* Rolu pritom hrá váš osobný štýl v obliekaní a vaša prirodzená farebnosť (ak ste tmavý alebo svetlý typ).
* Čím je pleť svetlejšia, tým jemnejšie by mali byť farby rúžu, a naopak.
* Brunetky sa snědší pleťou by mali mať najvýraznejšie farby s pomarančovým až oranžovým odtieňom.
* Brunetky sa svetlou pleťou by mali voliť klasické červenej farby.
* Svetlý tvár a ryšavé vlasy zvýrazní korálová ústa alebo ústa farby zrelej slivky.
* Modrooké blondíny by mali voliť farby višne alebo ružového maku. Všetky svetlé farby sa hodia k blondínkam sa zelenými očami.
* Pri výbere farby rúžu máte k dispozícii širokú farebnú paletu. Napriek tomu by ste mali mať na pamäti, že tmavo červené rúže prepožičiavajú tvári tvrdší rysy a tým aj "staršie" vzhľad a pery vyzerajú užšie. Čím jemnejšie a mäkšie bude váš odtieň - čo neznamená, že odteraz budete používať iba ružovú farbu - tým plnšie budú vaše pery pôsobiť.

Líčenie pier - ako si počínať

* Ceruzkou na pery vyznačte na hornej pere dva vrcholové body tzv "srdiečka".
* To isté zopakujte presne naproti na dolnej pere.
* Vyznačené body prepojte po obrysu pier - začnite od hornej pery.
* Ak chcete docieliť najlepšieho efektu, nemalujte pery samotnú rúžom, ale použite štetec, ktorým naberiete vždy len trochu farby a na pery ju nanášate od stredu ku krajom. Ústa potom vyzerajú prirodzenejšie.
* Po nanesení rúžu stlačte pery papierový obrúsok.
* Ak sa vám farba zdá málo intenzívna, zopakujte všetko ešte raz a opäť odsajte prebytočnú rúž obrúskom.
* Nakoniec pery prepúdrujte, líčenie vydrží dlhšie a dosiahnete matného efektu.
* Pre žiarivý efekt rúž pretrite leskom.
* Ak nechcete zdôrazňovať tvar pier, použite lesk na pery.
* Ak chcete, aby nalíčenie bolo trvácnejšie, zvyknite si používať ceruzku na pery, a to prednostne v rovnakom odtieni ako rúž.
* Ak nechcete, aby ústa boli zle nalíčená, nikdy by ste nemali celú linku robiť jedným ťahom.
* Pre obrys pier nepoužívajte kontrastujúca farbu, ibaže by ste dávala prednosť teatrálnímu vzhľadu pred prirodzeným. Ak sú vaše pery od prírody sýto farebné, môžete ich ľahko orámovať zodpovedajúce kontúrovacou ceruzkou a okraj potom prstom rozotrieť dovnútra.

Masáž pier

Priložte oba prsty doprostred spodnej pery a masírujte smerom von ku kútikom úst a odtiaľ späť do stredu hornej pery. Pravidelná masáž okolo úst zabraňuje tvorbe vrások. Najlepším cvičením pre pekná, prívetivá ústa je úsmev.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: