Parochne a príčesky

Potrebujete zmeniť Váš vzhľad? Uvažovali ste o parochni? Preč sú doby, kedy parochne boli skôr len pre zamaskovanie chýbajúcich vlasov, a predsa bolo poznať, že ide o parochne. Dnešné parochne sú vzhľadom i na dotyk prirodzené....


Význam použitia parochne a príčesky

Parochne a príčesky majú dôležitosť zdravotnej a kozmetický.

Kde si zadovážiť parochňu

Môžete osloviť Vášho stylistu, kaderníčke alebo predavačku, ale mi Vám však odporúčame navštíviť internetový obchod LENASTYLE.cz kde nájdete veľa druhov veľmi atraktívne a kvalitných parochní a príčeskov. Ďalej Vám ponúka turbany, šatky, klobúky, čiapky a doplnky.

LENASTYLE.CZ - Parochne A Príčesky

Predajom parochní a príčesok sa zaoberajú už od roku 1992. Vybudovali sieť obchodov po celej SR. Ich firemné predajne ktoré môžete tiež navštíviotosobně sú v Mladej Boleslavi, Ústí nad Labem av Jihlave. Internetový obchod LENASTYLE.CZ má bohaté skúsenosti s dovozom a predajom parochní, príčesok a vložiek do vlasov, detských i pánskych parochní a najrôznejších vlasových doplnkov. Ich cieľom je vytvoriť príjemné prostredie pre každého zákazníka. Ponúka výber aspoň z 200 modelov dámskych, pánskych, detských parochní, vložiek do vlasov, pánskych toupet a příčesů.Jejich kolekcie sú priebežne inovované čo sa týka strihu, farebnosti a kvality. Určite navštívte internetový obchod LENASTYLE.CZ pretože ak je Vám 15 rokov, či 60-ročnou parochňu alebo príčesok si tu vyberie naozaj každý.

DRUHY Parochne

Môžete vyberať kvalitné umelé, syntetické parochne a príčesky vyrobené z 100% toyakalonu, 100% kanekalon a mikrovlákna. Strihy parochní sú rôzne dlhé, od dvadsiatich do sedemdesiatich centimetrov. Parochne sú k dostaniu rovné, mierne vlnité, vlnité, kučeravé a rovné s podtočenými konci, s ofinou, bez ofiny. Parochne sú k dostaniu vo všetkých dostupných farbách. Našívací sieťka, ktorá je súčasťou parochne, je tenká a vzdušná. Veľkosti parochní a príčeskov sú univerzálne, ktoré môžete za pomoci zabudovaných sponiek, podľa potreby stiahnuť, alebo naopak povoliť. Niektoré parochne majú miesto sponiek tzv prestavenia pásku, vďaka ktorej si parochňu jednoducho upevníte na tom obvode, ktorý je pre Vás najviac vhodný, čo Vám zabezpečí bezstarostnej aj pohodlné nosenie. Parochne sa češú špeciálnym štětinovým kefou s nylonovými hrotmi a ošetrujú sa vybranú kozmetikou, špeciálne určenú pre parochne a príčesky. Príčesky sú pripevnené na malé škripce, ktoré pripevníte na Váš cop, alebo zakomponujete do drdolu. Ďalej vlasy našité na textilné módne čelenke rôznych farieb: rovné, vlnité s rasta vrkôčiky a rasta open. Gumičky s vlasmi bohato zahustí Váš drdol či akýkoľvek vytvorený účes. Niektoré parochne a príčesky sú zhotovené iz pravých ľudských vlasov. Musíte však u týchto parochní počítať s väčšou finančnou čiastkou.

História parochní

Prvé písomne potvrdené zmienky o používaní parochní pochádzajú zo starovekého Egypta. Parochne zažili najväčší boom od 16. do 18. storočia, kedy boli nosené v Európe ako symbol určitého postavenia aj ako nutnosť z hygienických dôvodov.

Druhy parochní

* Parochne z umelého vlákna - ich cena je nižšia, než u parochní z pravých vlasov. Parochňa sa pohybuje v cene do cca 5 000 Sk. Kvalitný umelý vlas je prakticky na nerozoznanie od pravého vlasu. Parochňu stačí prať podľa návodu, nemáte s ňou žiadnu ďalšiu inú nutnú údržbu. Umelé vlákno nevyžaduje toľko starostlivosti a opatrnosti pri nosení ako pravý vlas. Umelý vlas totiž drží aj po vypraní stále v rovnakom tvare účes, ktorý ste si zakúpili.
* Parochne z pravého vlasu - ich cena je vyššia, než u parochní z umelého vlákna. Parochňa sa pohybuje v cene do cca 10 000 Sk.

Typy parochní

* Parochne krátke - prirodzená krátka parochňa, s cestičkou. Možnosť česanie na temene na obe strany. Krátka parochňa je vhodná pre ľudí úplne bez vlasov.
* Parochne dlhé - prirodzená parochňa vzhľadom i na dotyk. Vhodná pre všetky vekové kategórie. Imitácia cestičky.
* Parochne lacné
* Parochne luxusné - exkluzívny parochne. Ide o absolútne prirodzenú parochňu, ktorá je príjemná na dotyk, môže mať imitáciu cestičky. Nastavovacie veľkosť, padne tak každému. Je ľahká, vzdušná, vhodná pre každú príležitosť.
* Parochne unisex - parochňu dá česať všetkými smermi, možno ju pristrihnúť podľa potreby u očí, okolo uší, vhodná pre ženy aj pre mužov, vhodná pre osoby úplne bez vlasov.
* Dreds parochne - jedinečná parochňa, ktorá sa hodí pre hip-hop štýl módu, pre muzikantov, na javisko apod
* Parochne určené pre deti
* Karnevalové parochne

Farby parochní

* Blonďavé parochne
* Hnedé parochne
* Hrdzavé parochne
* Čierne parochne
* Melírované parochne
* Parochne s imitáciou odrůstajících vlasov
* Parochne s imitáciou ľudskej kože, tzv monofily, pre zaručenie prirodzeného vzhľadu
* Farebné parochne na party, oslavy, večierky (červené, zelené, modré, žlté a i.)

Vlasové doplnky k parukám

* Ofina na klipe - tento skvelý doplnok využijete pre veľa vysoké čelo, alebo na doplnenie vlasov na temene.
* Poloparuka - slúži k efektívnemu doplnenie vlasov na temene hlavy. Možnosť pripnutia poloparuky je pomocou hrebienka. Ľahko zapadne medzi vlastné vlasy, ktoré razom získajú bohatší vzhľad.
* Príčesok - slúži k ľahkému doplnenie vlasov na temene hlavy. Pripína sa pomocou sponky.
* Polystyrénová hlava - praktická pre sušenie parochne po umývaní, aby lepšie zachovala svoj vzdušný tvar.
* Prikrývka vlasov pod parochňu - je vhodná pre zakrytie dlhších vlasov. Parochňa aj vďaka tejto prikrývke lepšie drží na hlave.

Údržba parochní a príčeskov

Všeobecné pokyny pre údržbu parochní a príčeskov

* Nenanášajte na parochňu a príčesok príliš veľa chemických látok, vo forme spreja, peny. Neťahajte za parochňu, nešklbte za ňu.
* Parochne nikdy nečešte v mokrom stave.
* Chráňte výrobok pred pôsobením prílišného tepla.
* Na umývanie a preplachovanie používajte iba vlažnou vodou alebo studenú vodu.
* K sušenie a tvarovanie parochne nepoužívajte žiadny tepelný zdroj.
* Parochne a príčesok umývajte raz až dvakrát do mesiaca, a to podľa miery znečistenia.
* K údržbe parochní aj príčeskov používajte len špeciálne kozmetiku na parochne a príčesky.
* Pre zachovanie stále pekného vzhľadu parochne alebo príčeskov, je dobré jej občasné odborné ošetrenie v špecializovanej predajni, kaderníctvo apod

Údržba parochne krok za krokom

Parochňa sa nesmie farbiť, nesmie sa fénovať, žehliť, fénovať, nesmie prísť do styku s vysokou teplotou. Údržba: ponorte parochňu alebo príčesok do nádoby s vlažnou vodou, do ktorej pridáte trochu šampónu. Parochňu jemne premasírujte tak, aby sa z nej uvoľnili nečistoty. Potom parochňu vyberte, nežmýkajte. Následne opláchnite vo vlažnej vode. Naneste kondicionér na parochňu, po celej jej dĺžke, po desiatich minútach opäť parochňu opláchnite a nechajte zavesenou voľne odkvapkať. Pre zachovanie lesku a pružnosti vlákna a proti zmene jeho farby pôsobením slnečných lúčov je potrebné obnovovať ochrannú vrstvu kondicionérom pred každým použitím výrobku, trebárs i každodenne. Akonáhle parochňa uschne, upravte ju do žiadaného tvaru. Môžete ju ľahko natužit, nagelovat, použiť natáčky.

Kozmetické pomôcky pre ošetrenie parochní a príčeskov

* Šampón - SHAMPOO používa sa na umývanie parochne a príčesky. Ideálne je šampón so samočistiacim účinkom, kedy špinu z vlákien parochne odstráni úplne sám.
* Balzam - Balsam poskytuje vláknu parochní a príčeskov dôležitú antistatickú vlastnosť a ochranu pred poškodením. Balzam je potrebný pre obnovenie lesku i hebkosti parochne a príčesky.
* Kondicionér - CONDITIONER používa sa pre tvarovanie parochne a príčesky, nelepí. Nenanáší sa za mokrého stavu ale prostříkávají sa ním už suché vlasy a to najlepšie po každom nosení parochne.

* Lak na parochne - HAARSPRAY spevňuje celý účes, nelepí, ľahko sa vyčesáva.
* Lesk na parochne - GLANZSPRAY lesk na parochne aj prípravok impregnující vlas proti oteru, je to olejček, ktorý sa votrie do končekov vlasov (dôležité hlavne pre dlhé modely)
* Gél na parochne - STYLING GEL - zanecháva efekt mokré trvalé
* Pena na parochne - STYLIG FOAM - stylovací pena pre spevnenie.

Slovníček vysvetľujúci parukové termíny

* Comfort - ručne šitá parochňa
* Deluxe - 100% ručne šitá parochňa s monofilové úpravou
* Monofilament - mono - imitácia ľudskej pokožky
* Junior - parochňa určená pre deti, či jedinca s malým obvodom hlavy
* Monofilové a ručne šité - špeciálne šité luxusné parochne s imitáciou ľudskej pokožky
* Rooted - efekt prirodzene odrůstajících vlasov
* HiTec - špeciálny trendové farebné variácie
* Tec - monofilové vsadka, cestička
* Teil Mono - vsadka s imitáciou ľudskej pokožky
* Tresovaná parochňa - vzdušná parochňa, ktorá je šitá na textilné pásky
* Lighted - presvetlený typ melíre


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: