Originálne svadobný deň tkvie v detailoch

Nezabudnuteľný svadobný deň je taký, na ktorý budú nielen mladomanželia, ale aj ostatní hostia dlho spomínať. K tomu je potrebné vkusnost, originalita a vlastná iniciatíva.


Väčšina snúbencov si želá, aby práve ich svadobný deň bol niečím originálnym, výnimočným a pre svadobčanov i pre nich samotných nezabudnuteľným. K tomu, aby sa svadobný deň niesol v duchu výnimočnosti je potrebná dostatočná a dôkladná předsvatební príprava. Veľkou mierou k originálnemu svadobnému dňu prispievajú aj tie najmenšie detaily.

Ako stanoviť termín svadby - začíname termínom svadby

Jedným z najdôležitejších "maličkostí", ktoré utvárajú a prispievajú k podařenému vazebnímu dňu patrí naplánovanie svadobného dňa. Ak plánujete svadbu na letné mesiace, je potrebné už zhruba rok vopred si termín rezervovať. Aké bude v deň vášho svadobné dňa počasie, to vám však nikto zaručiť nemôže a tak nezostáva nič iného, než čakať a nechať sa prekvapiť.

Ak sa vám nepodarí rezervovať termín na letné mesiace, nezúfajte. Romanticky ladená svadba môže prebiehať aj v mesiacoch zimných a verte, že v mnohých prípadoch sa môže jednať o úplne originálne a nezabudnuteľnú svadbu. Ak ešte budete mať to šťastie, že okolo vás bude poletovať jemný snížek, budú vaše dojmy a zážitky naozaj nezabudnuteľné.

Farby na svadbe - k dôležitým detailom patrí farby

Hoci sa to môže zdať nedôležité, práve farby a farebné kombinácie prispievajú ku krásam svadobného dňa. Farby hrajú veľkú úlohu aj v bežnom živote, niektoré na nás pôsobí pozitívne, iné naopak negatívnym dojmom. Preto pri výbere farieb na svadbu sa riaďme psychológiou farieb, vyberajme iba tie, ktoré pôsobia na ľudskú psychiku pozitívnym, kladným a veselým dojmom.

K moderným farebným trendom patrí prispôsobenie svadobného dňa podľa farieb druhu určitej kvety

v ktorej duchu sa potom celá svadba nesie. Ak milujete slnečnicu, vyzdobte si svadobný deň žlta, zo slnečníc si nechajte naaranžovať svadobnú kyticu a tejto kvetine venujte aj svadobné tabuľu. K obľúbeným kvetinovým druhom však patrí aj ruže, ľalie alebo romantická chryzantémovka, zo všetkých dá vykúzliť nádhernú výzdobu.

Väčšina svadobných hostín je tvorená do určitých farebných odtieňov

k trendy farbám patrí zelená, vínová, ružová alebo lososová. V tejto farbe je potom nutné zohnať kompletne všetky doplnky, ktoré sa objavujú nielen na svadobné tabuľu, ale i všade okolo. A práve dekorácia v požadovaných farbách sú jedným z najtvrdších orieškov, ktoré nás môžu pri plánovaná hostiny zaskočiť.

Náročnosti klientiek - nastávajúcich neviest

si sú však dnešné svadobné agentúry aj on-line obchody so svadobnými doplnkami a dekoráciami dobre vedomí. Pri dôkladnom skúmaní a mapovanie e-obchodov si môžeme všimnúť, že mnohé z nich, ponúka tovar pod farbami. Toto veľmi prehľadné rozdelenie tovaru uľahčí mnohých nastávajúcim nevestám čas aj "nervy". V pokoji az pohodlia domova si môžu vybrať všetko "pod jednou strechou", nemusí sa trmácať po obchodoch či svadobných agentúrach.

Ďalšou možnosťou je nechať celkovú výzdobu na svadobné agentúre

ktorá nám zabezpečí svadobné výzdobu od A do Z. Skúsené aranžérky dovedú veľmi vkusne vyzdobiť svadobnú tabuľu, doplniť o najrozličnejšie drobnosti a dekorácie, ktoré dodajú už tak významnému dňu ešte väčšiu noblesu. Finálna podoba výzdoby svadobnej tabule je však aj v prípade zaistenia cez svadobnú agentúru riešená s objednávateľovi - teda snúbenci.

Reálna predstava mladého páru môže byť prevedená aj po menších úpravách svadobné aranžérkou do reálu. Ak nastávajúcej manželia nemajú absolútne žiadnu predstavu o tom, ako by mala ich svadobnej tabule vyzerať, môžu si nechať poradiť alebo sa rozhodnúť na základe predložených fotografií.

Nie všetky nevesty však prepadajú vášni kvetov, v záplave fantázie a nápadov môže byť svadobný deň oblečený do štýlu pestrofarebných motýľov alebo baroka. Všetky nápady, ktoré sa líšia od štandardu sú originálne a spravidla dokážu zaujať a osloviť.

Svadba - program na celý deň

Svadobný deň by mal byť dňom, na ktorý budú všetci zúčastnení veľmi dlho spomínať a uchovávať si príjemné zážitky. K tomu, aby to bol deň naozaj vydarený je potrebné urobiť niečo viac než je obyčajný štandard. Najrôznejšie nápady, triky a návody na vydarenú a originálne svadbu nám môžu poskytnúť profesionáli zo svadobnej agentúry. Ďalšie inšpiráciu môžeme čerpať z e-magazínov venujúcich sa svadbe a všetkým, čo so svadbou súvisí. Tu sú tiež diskusie a blogy nastávajúcich neviest, ktorí sa radia so ženami, ktorý majú tento významný deň za sebou.

Jedným z takýchto originálnych - neoriginálnych návodov na spestrenie svadby je podväzok pre šťastie

ktorý snáď nechýba žiadne neveste. Akonáhle nastane ten správny okamih, je nutné, aby ho už manžel svojej žene stiahol zuby z nohy. Po úspešnom zvládnutí ho potom musí rozhodiť medzi slobodných mužov a ten, ktorý ho chytí by sa mal do roka oženiť. Táto "pánska" hra je v poslednej dobe na svadobných hostinách veľmi populárne.

Samozrejme svadobných zvykov je celá rada

ale originálne budete vtedy, keď tradíciu snoubíte s vlastnými nápadmi. Nemusíte sa vždy striktne držať zakotvených tradičných svadobných zvykov, môžete si ich upraviť podľa vlastnej fantázie. Svadobné zvyky je tiež dobré prispôsobiť podľa danej spoločnosti, ktorá vás bude vo svadobný deň obklopovať. Ak sú hostia vekovo zmiešané, je nutné tomuto prispôsobiť nielen tradičné zvyky, ale aj hudbu a voľnú zábavu. Naozaj myslime na detaily, pretože práve tie sú v celkovom dojme svadobné hostiny tým najdôležitejším vodidlom.

Svadobné romantické a vkusné doplnky

Ako už bolo povedané, svadobný deň je založený predovšetkým na drobných a nenápadných detailoch, ktoré dokážu vykúzliť priamo zázraky. K jedným takým vkusným detailom patrí vankúšik na prstienky. Ponuka vankúšikov na prstienky je na našom tru naozaj nepreberná, vyberať môžeme zo štandardnej radu alebo si nechať vankúšik ušiť podľa vlastného želania.

Nevyváženosť by mali byť originálny

Našťastie sú tu tam doby, kedy nevyváženosť mali jednotnú podobu, spravidla sa jednalo o klasickú bielu mašličku. Dnes sú nevyváženosť doslova pastvou pre oči, nielenže hrajú všetkými farbami, ale aj rôznymi materiálmi a drobnými dekoráciami.

Štýlové sú nevyváženosť saténové, ktoré disponujú lesklým vzhľadom, ktorý prispieva k decentnosti a exkluzivite. Nevyváženosť môžu byť jednoduchého vykonanie alebo môžu byť zdobené napríklad srdiečkom, kytičkou alebo mini mašličkou.

Svadba - originálne menovky na stôl

Zabudnúť by sme nemali ani na originálne menovky, ktoré sa kladú na stôl, vedľa taniera. Tradičné sú menovky papierové, ale na našom trhu sú k dostaniu aj menovky z iných materiálov (drevo, kov, sklo, keramika, filc). Ak disponujete kreativitou a zručnosťou, môžete si vyrobiť vlastné menovky, napr technikou decoupage (lepenie obrúska) alebo vlastnoručný maľbou. Fantázii sa medze nekladú, ba naopak vlastné výtvoru bude považovaný nielen za originálne, ale aj vyjadrenie vážnosti svojim hosťom.

Či už sa rozhodnete pre čokoľvek, vždy majte na pamäti, že originalita sa cení a originálne nápady sú vítané.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: