Nechty sú vizitkou každej nevesty

Nechty a ruky sú vizitkou každého človeka (ženy aj mužov), je jedno, či sa prezentujú pri slávnostnej udalosti alebo bežnom dni. Ruky i nechty by mali byť čisté, dobre udržiavané a pôsobiť zdravo.


Ruky nevesty, patrí ihneď po svadobných šatách, k najsledovanejším častiam tela. Z toho teda vyplýva, že předsvatební prípravy by mali byť venované úprave nechtov a rúk. V nasledujúcom putovanie po nechtových krásach si predstavíme niekoľko typov, ktoré prispejú k exkluzivite nielen nechtov, ale aj rúk.

Gélové nechty

Gélové nechty nie sú dnes už žiadnym luxusom alebo nadštandardné úpravou rúk. Gélové nechty patria k štandardným denným úpravám nášho zovňajšku. A práve svadba je veľkým dôvodom mnohých žien, ktoré chcú gélové nechty vyskúšať. Nechcete zbytočne míňať v nechtovom štúdiu a prajete si urobiť nechty sama doma? Tak neváhajte a navštívte internetový obchod UVGEL.CZ tu Vám ponúka kompletné vybavenie k nechtové modeláži a profesionálne poradenstvo ako postupovať pri nechtové modeláži a to úplne ZADARMO.

Vybavenie na nechtové modeláži - UVGEL.CZ

* SADA START na gelové nechty
* SADA START na akrylové nechty
* UV GEL STAFF
* Akryl STAFF
* TYPY
* ŠABLÓNY Gilotína
* ŠTĚTCE, BRÚSKY, pilníky, PRÍPRAVKY, UV LAMPY
* ZDOBENÍ, Zdobiace LAKY, ZDOBENÍ SWAROVSKI na nechty

Internetový obchod UVGEL.CZ Vám ponúka novinku vo svojom obchode. Luxusné zdobenie pre Vaše nechtíky. Novo vylepšená sada na gelové nechty o originálne kamienkami SWAROVSKI.

Aplikácie gélových nechtov

Aplikáciu gélových nechtov nám vykonajú v profesionálnom salóne, kde sa špecializujú na úpravu nechtov. Základom je riadne očistenie vášho prírodného nechtu, ktorý sa vykonáva liehovým čistidlom. Manikérka vás zbaví prebytočnej kože a prírodné necht vám zbrúsi na veľmi tenučký nechtový plát. Ku kvalitnej aplikácie gélového nechtu je potrebné, aby ten prírodný nezostal lesklý alebo mastný.

Ak disponujete nekvalitnými, zničenými nechty

uplatňuje manikérka tzv tipy, čo sú umelé nechty, ktoré sa zalejú gélom. Táto varianta je tiež vhodná najmä vtedy, ak chcete mať nechty dlhé. Nevýhodou použitia umelých tipov je nepríliš prirodzený vzhľad, vo väčšine prípadov je na prvý pohľad poznať, že nejde o nechty prírodné.

Na tipy so štetcom sa nanáša gélová hmota, ktorá je v tekutom stave. Ku stvrdnutie a zatavenie gélu do nechtového lôžka slúžia špeciálne UV lampa, pod ktorou gél zatvrdne.

Po zatvrdnutí gélu sa vykonáva ďalšie procedúry

ktorými sú zdobenie a dokončovacie úpravy nechtov. Nevesty spravidla volí variant tzv francúzskej manikúry, kedy sa bielo zvýrazní presahujúcou nechtová časť. Potom sa necht pretri jemnou vrstvou gélu, ktorá sa opäť uzavrie zatavením pod lampu. Ak si prajete ďalšie zdobenie nechtov, napr samolepkou, kresbou (Nail Art) alebo obtlačky, je potrebné vykonať dozdobenie pred poslednou vrstvou gélového nánosu. Ak sa zdobenie pretri gélom a nepriedušne uzatvorí, vydrží nám tak dlho, ako samotný gélový necht.

Procedúru vytvorenia gélových nechtov, bez zdobenia

zaberie zhruba dve hodiny. Ďalšie čas je potrebné pripočítať konečnej úprave a zdobenie nechtov, ktorý záleží na technike a kvantite zdobiacich nechtových lôžok.

Druhou variantou úpravy nechtov formou gélových nechtov

je pretretý gélom prírodný necht. Tento spôsob umelého upravi nechtov pôsobí ďaleko prirodzenejšie, ale sa vo väčšine prípadoch musíme zmieriť s kratšou dĺžkou.

Nevesty si gélové nechty obstarávajú predovšetkým preto, že počas dňa nemusí riešiť zatrhla alebo zlomený necht. Väčšina neviest si však gélové nechty vyhotovuje kvôli nervozite, vlastný necht by si totiž okusovaly, kdežto ten gélový nie.

Nič netrvá večne

Porekadlo o tom, že nič netrvá večne, platí iv tomto prípade. Gélové nechty nie sú doživotnou zárukou, ba naopak ani moc dlho nevydrží. Ak si želáme disponovať krásnymi nechtami, musíme pravidelne dochádzať na doplňovanie gélu. Návštevy sú závislé od toho, ako rýchlo vám rastie vlastný necht. Spravidla je potrebné dochádzať do salónu raz za tri týždne, pretože v tejto dobe sa umelý necht alebo gél posunú o niekoľko mm dopredu.


Za každé doplnenie zaplatíte približne 500 Sk, záleží na type salónu, značke a lokáciu, v ktorej sa vyskytuje. Zbrusu nové gélové nechty kúpime v rozmedzí od 300 do 1000 Sk. Ak sa nám necht odlomí, budeme si musieť pripraviť cca 60 Sk.

Doplnenie, v prípade použitia tipu, však nie je možné stále

pretože umelý tip odrastá a presúva sa smerom k špičke nechta. Zhruba za dva mesiace je nutné tipy úplne odstrániť a nasadiť nové. Táto úprava však bude vyžadovať plnú finančnú sadzbu.

Nechty prírodné, teda vlastný

Niektoré ženy disponujú veľmi kvalitnými a pevnými nechty, ktoré nie je potrebné dopĺňať modernými prostriedkami. Ak vieme o nechty dobre starať, môžeme si úpravu urobiť sami.

Základná činnosť spočíva v riadnom umytie a očistenie nechtov, odstránenie prebytočnej kože a zapilované najlepšie skleneným pilníkom.

Ruky dôkladne premažte hydratačným krémom, ktorý nezanecháva mastnú stopu.

Neviditeľná úprava nechtového dizajnu

Prírodné úpravou nechtov, ktorá pôsobí veľmi prirodzene a decentne je technika zvaná P-Shine. Túto metódu úpravy vlastníci nechtov nám odborne vykoná manikérka alebo si ju môžeme veľmi ľahko urobiť sami. K aplikácii budeme potrebovať základnú sadu P-Shine, ktorú zakúpime v špecializovaných obchodoch.

Na nechty najskôr aplikujeme pastu, ktorú špeciálnym pilníkom začneme vtierať do nechtu

Akonáhle budeme miest pastu naaplikovanou na všetkých nechtoch, pristúpime k práškovanie. Veľmi jemný prášok opäť vtierame do nechtu tak dlho, kým nám na povrchu nechtu nevznikne krásne hladká vrstva, ktorá pripomína gélovou alebo sklenenú vrstvu.

Takto upravené nechty môžeme vo svadobný deň prizdobiť

ponuka zdobenie je na našom trhu natoľko rozmanitá, že výber bude zložitý.

K základným a najjednoduchším nechtovým ozdobám patrí klasické samolepky

ktoré majú niekoľko podôb. Vyberať môžeme zo samolepiek farebných, trojrozmerných, s prídavkom trblietavého prášku alebo malého kamienka. Ponuka motívov nepozná hranice, vyberať môžeme zeleninu, ovocie, rozprávkové postavičky, ornamenty, kvety, zákusky, sezónne variácie, no proste všetko, čo nás napadne.

Nevesty by však mali zvoliť decentný a jednoduchú úpravu

Z ponuky môžu vybrať napr ornamenty s kvetinovým akcentom, abstraktné vzor s malým kamienkom vo farbe napr šiat alebo svadobné kytice. Ideálnou voľbou môžu byť malé srdiečka, holubičky alebo svadobné prstienky. Pamätajme, že menej je viac, a tak samolepku nepoužívajme na všetky prsty. Ideálnou voľbou je umiestniť samolepky na ukazovák a prstenník.

Ďalšie nechtovú úpravou je použitie klasických lakov na nechty

čo sa javí ako najjednoduchší spôsob úpravy nechtov. Farebná škála lakov nám umožňuje vybrať takú variantu, ktorá bude vhodne dopĺňať dnou udalosť alebo farebné zladenie oblečenia. Nevesty by mali dávať prednosť svetlejším odtieňom, ideálne je farba zlatá, strieborná, krémová alebo jemné pastelové odtiene. Vo svadobný deň sa radšej vyhýbajme farbám krikľavým, nápadným, ktoré by přebíjely nielen svadobné šaty nevesty, ale aj celkovú vizáž.

Extravagantným typom sú nechtové prstienky

ktoré však vo svadobný deň nie sú príliš dobrou voľbou. Ak sa však rozhodneme nechtový prstienok použiť, zvoľme decentné a jednouché typ, ktorý nám nebude v tak významný deň na ruke vadiť.

Najjednoduchšie, ale zaručenú úpravou nechtov je obyčajné pretretý bezfarebným lakom. Táto úprava je nielen ľahká na aplikáciu, ale aj na časové vyťaženie. Prírodné nechty s jemným leskom sú ideálnou voľbou ku všetkým typom neviest aj ku všetkým typom a farbám svadobných šiat.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: