Vstavané skrine - správny výber

Vstavané skrine sú nadmieru praktické moderného vzhľadu a umožňuje nepreberné variabilitu prevedení,keď si ich môžete prispôsobiť úplne Vašim potrebám a vkusu.Môžete sa stať sami návrhárom Vašej vlastnej vstavané skrine a realizáciu potom zadať výrobcovia


Vstavané skrine Vám poskytujú možnosti pre uchovávanie nielen oblečenia či obuvi. Môžu sa stať aj miestom pre uskladnenie žehliacej dosky, vysávače, lyží.

Navrhovanie vstavané skrine

Máte hneď niekoľko možností, klasickú štvrtku, pravítko a ceruzku, čo však predstavuje nevýhodu pri prekresľovanie. Môžete však využiť aj špeciálneho programu, ak máte ho v počítači nainštalovaný alebo tzv online návrhu, ktorý si jednoducho urobíte na internete a je voľne dostupný. Môžete ľubovoľne meniť rozmery, upravovať farby, vyberať doplnky. Vyberiete si tiež typ vnútra, materiál vnútra, materiál dverí.

Stačí len Váš čas a trocha kreditivy a môžete začať navrhovať Vašu vlastnú vstavanú skriňu. S návrhom potom už zájdete za Vami vybraným výrobcom vstavaných skríň a nezostáva potom, ako sa tešiť na hotovú vstavanú skriňu.

Zameranie priestoru pre vstavanú skriňu

Ak budete chcieť viac spoliehať na odbornú radu a pomoc pri vstavaných skríň, do začiatku do konca, oslovte firmu, ktorá zabezpečuje tiež presné zameranie priestoru, kam následne príde vstavaná skriňa. Dozviete sa informácie o možnostiach stavby, materiáloch, doplnkov i cene.

Vstavané skrine - Stolárstvo Reny

Ak ste sa rozhodli, že sa do Vášho bytu hodí vstavané skrine odporúčame obrátiť sa na stolárstvo Reny. Stolárstva Reny Vám ponúka svoje dlhoročné skúsenosti, s ktorými Vám poskytnú odbornú pomoc pri výbere vstavaných skríň do Vášho bytu či domu. Môžete mať možnosť objednať si aj vstavanú skriňu na mieru podľa Vašich predstáv a prianí.

Ponuka spoločnosti je rôznorodá. Môžete si vybrať z vstavaných skríň a alebo botníkov, ďalej spoločnosť tiež ponúka renováciou dverí. Všetky tieto možnosti môžete nájsť u spoločnosti stolárstvo Reny.

Komponenty vstavané skrine

Vnútorné usporiadanie skrine záleží úplne na Vás, Vašom vkusu. S akými najčastejšími komponenty sa môžete stretnúť vo vstavaných skríň: pevná šatníková tyč, sklopné šatňová tyč, zásuvka, kôš, police, stropné police, lišta na koľaj, stojka, bok.

* Pevná šatňová tyč - slúži na vešanie oblečenia. Ramienko má okolo 50 cm, čomu musí zodpovedať aj vnútorná hĺbka vstavanej skrine. Ak je hĺbka vstavané skrine menšie, je nutné použiť tzv šatníkovej výsuv, na ktorý sa jednotlivé ramienka vešajú kolmo za seba.
* Sklopná šatňová tyč - slúži pre uloženie vecí do priestoru, kam obyčajne nedosiahnete.
* Zásuvka - jedná sa o úložný priestor pre všelijaké veci. Veľkosť zásuvky nie je prakticky obmedzená. K vysúvania zásuviek môžete voliť medzi rolničkovými polovýsuvy, alebo plnovýsuvy s plynulým dojazdom.
* Drôtený kôš - slúži, rovnako ako zásuvka, na uloženie najrôznejších vecí, väčšinou drobných. Ich nevýhodou je však štandardizovaná šírka 40 alebo 50 cm, ktoré musíte prispôsobiť šírku segmentu vstavané skrine. Výška drôtených košov je 8 alebo 18 cm.
* Police - predstavujú najbežnejší uloženie vecí. Police môžu byť akokoľvek hlboké, dĺžka však môže byť maximálne do 100 cm. Ak budete potrebovať dlhší police, počítajte aj s podperou. Police môžete upevniť na pevno, alebo voľne na podpery. Väčšinou sa strieda jedna polica pevná a dve voľné, aby bola zabezpečená dostatočná tuhosť korpusu vstavané skrine.

Doplnky vstavaných skríň

Doplnkov pre vstavané skrine existuje celá rada. Doplnky Vám pomôžu vytvoriť presne takú vstavanú skriňu, akú potrebujete. Chce to trochu premýšľania, aké a koľko doplnkov efektívne využijete.

* Držiak kravát
* Držiak na hadicu od vysávača
* Držiak metiel
* Kalhotovník ai

Vyberáme materiál na vstavané skrine

Lamino

Lamino čiže LTD (laminovaná drevotriesková doska) predstavuje základný materiál vstavaných skríň. Sú obľúbené vďaka dlhej životnosti a širokej ponuke farieb a dekorov. Ďalšími používanými materiálmi sú dyhované dosky a lakované dosky. Verte, že budete mať problém si vybrať z nepreberného množstva dekorov i farieb lamina.

Lamino sa ponúka v troch cenových kategóriách: A, B, C. Kategória A predstavuje základný drevodekory. Kategória B predstavuje menej používané druhy drevín. Kategória C zastupuje najdrahšie lamina, poväčšinou z exotických drevín a pastelových farieb. Lamino sa používa na boky, stojky, police aj lišty. Lamino zaisťuje dostatočnú pevnosť aj dlhú životnosť celej vstavané skrine.

Dyha

Dyhované dosky predstavujú ďalší materiál vstavaných skríň. Sú určené na vnútorné vybavenie, pre použitie v suchom prostredí. Môžete voliť medzi doskami: Exclusive, Comfort, Economic. Exclusive sa používajú na prednej pohľadovej plochy nábytku, korpusy, všade tam, kde sú vysoké nároky na kvalitu aj vzhľad spracovania. Comfort sú univerzálne. Používajú sa vo väčších, ale aj menších sérií, na korpusy a predné plochy. Economic sa používajú na korpusy, police, predné plochy. Ich hlavnou prednosťou je atraktívna cena, univerzálny vzhľad a vysoká možná záťaž.

Dierované dosky

Dierované dosky slúžia na odvetrávanie dverí vstavaných skríň. Predovšetkým sú vhodné pre botníky. Vyberať môžete z niekoľkých typov dierovaných dosiek.

Zrkadlá

Zrkadlové výplne sú vhodné pre vstavané skrine, ktoré sú umiestnené v menších izbách, užších predsieňou, a to z dôvodu, že opticky zväčšujú priestor. Zrkadlá dodajú každej vstavanej skrini originalitu, jedinečnosť. Zadná strana zrkadiel skríň je poväčšinou z dôvodu bezpečnosti podlepovanie fóliou, ktorá zamedzí zranenia v prípade rozbitia skla. Zvážte zrkadlovou výplň v detskej izbe, ktoré obýva skutočne malé dieťa. Mohlo by totiž dôjsť ľahko k nepríjemnému zraneniu.

Vyberať môžete napríklad zrkadlo v prevedení striebra, bronzu, grafitu.

Farebné sklá lacobel

Jedná sa o lakovaná neprehľadné a efektné farebné sklá, opatrená bezpečnostnou fóliou, rovnako ako u zrkadlových výplňou. Táto farebná sklá skutočne mimoriadnu a dodá moderný vzhľad Vašej skrine a celkovému dizajnu izby alebo predsiene.

Môžete vyberať z niekoľkých farebných prevedení.

Sklenená výplň metláci

Jedná sa o matnú sklenenú výplň skriňových dverí, ktoré sa hodia práve pre dvere vstavaných skríň. Metláci predstavuje estetické farebné sklo jemného saténového vzhľadu s matným povrchom. Metláci je sklo, ktorého jedna strana je saténovo matovaná a druhá lakovaná.

Rámy dverí

Rámy posuvných skriňových dverí spolu s koľajničkami a kolieskami zabezpečujú správny chod všetkých posuvných dverí. Môžete vyberať z materiálu oceľ, hliník, s najrôznejším farebným designom.

Dverné systémy

Posuvné dvere - minimalizujú nároky na potrebný priestor pred skriňou. Posuvné dvere zaručujú veľmi tichý chod dverí z vodiace koľajnice. Tento dverný systém je vhodný aj pre veľké šírky skríň.

Skladacie dvere - sú preferované pre veľmi úzke skrine. Umožňujú prístup do celého priestoru skrine naraz. Jedná sa o ideálne riešenie rohových priestorov do tvaru L a pre kombinácie s podsuvnými alebo otočnými dverami.

Otočné dvere - sú vhodné do úzkych priestorov skríň, a to v kombinácii s posuvnými alebo skladacími dverami. Tento dverný systém umožňuje klasické usporiadanie dverí pri použití rovnakých typov rámov, a to ako u posuvných dverí.

Výplne dverí

Materiál na výplň dverí môžete voliť od klasických až po veľmi luxusné. Všetko záleží na Vašom vkuse. Napríklad výplne z exotických drevín, ako sú ratan, bambus pôsobí vzdušne aj luxusne zároveň.

Výplň dverí Thermopal - jedná sa o veľmi luxusný doskový materiál s výrazným vysokým leskom. Thermopal sa používa ako výplň dverí, a to predovšetkým na pohľadové plochy, vzhľadom na to, že ide o cenovo vyššej záležitosť.

Výplň dverí z prírodných materiálov - ratan a bambus ako prírodné materiály sa používajú ako výplň dverí. Vyberať môžete z niekoľkých farebných prevedení, tak aby všetko celkovo ladilo.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: