Sťahovanie - ako na to

Čaká Vás v najbližšej dobe sťahovania? Poďte sa s nami presvedčiť, či ste nezabudli na nič dôležité, či máte všetko pod kontrolou. Prajeme Vám plynulý presun a veľa šťastia v novom domove.


Sťahovanie

Kto by mal rád sťahovanie. Často sa traduje - "to je horšie ako vyhorieť" ... Úsmevné sťahovanie sa nám môže zdať snáď len z filmu "Guľový blesk" režiséra Ladislava Smoljak. Komédia o dvanásťnásobne smene bytov, ktorú jej organizátor, advokát Radosť, právom nazval Akcia guľový blesk.

Lenže dnešná sťahovanie už nie je tak stresujúce ako v dobách minulých. Sťahovacie služby za Vás urobia väčšinu práce a dbajú aj na kvalitu, podporenú kompletným servisom.

Profesionálny sťahovacej firma zabezpečí

* Balenie osobných vecí a drobných predmetov
* Balenie nábytku a vybavenia domácnosti
* Sťahovanie firiem
* Montáž nábytku a inštaláciu žalúzií, osvetlenia, spotrebičov
* Sťahovanie ťažkých bremien
* Likvidáciu odpadu
* Uskladnenie majetku
* Zaistenie ubytovania po dobu sťahovanie
* Poistenie
* Maľovanie, upratovacie služby, inštalatérske práce
* Colné formality v prípade sťahovania do zahraničia
* Lodnú alebo leteckú dopravu pri sťahovaní na iný kontinent ... atď

Pretože vstupujú do nášho súkromia, máme za úlohu vopred vybrať overenú firmu s referenciami. Následne spolupracovať pri práci a "len dohliadať" na beh udalostí. Profesionálny sťahováci vedia lepšie ako my, ako a čo sa zabalia, odnesie, uskladnia a prepravia. Našou úlohou je dopredu mať vymyslený plán, kam sa aký nábytok postaví, aby sme s ním po odchode sťahovacie služby mali čo najmenej práce.

Dnes nás firmy presťahujú nielen v Českej republike, ale máme možnosti ich služby využiť aj pri preprave za hranice. Vybaví za nás colné formality a môžeme sa na ne spoľahnúť aj pri preprave do zámoria - pomocou lode alebo lietadla.

Ak chcete využiť služby profesionálov, tak tým ušetríte veľa času a starostí.

Sťahovacie firma Ryspol - Ostrava

Profesionálmi a odborníkmi na sťahovanie nájdete v spoločnosti Ryspol, ktorá sa nachádza v Ostrave. Pobočky sťahovacej firmy nájdete v Havířove, Opave, Frýdku Místku av Karvinej. Sťahovanie zaisťujú po celej Českej republike, ale nie je pre nich problém Vás presťahovať až do Európy! Na základe ich dlhoročných skúseností, ktoré majú už skoro 20 rokov, sú profesionáli v tomto smere.

Neváhajte a presťahujte sa bez problémov a starostí sa sťahovacej firmou Ryspol. Na základe skúseností našich čitateľov veríme, že s profesionalitou a individuálnym prístupom ku každému klientovi budete s firmou RYSPOL spokojní.

Ste podnikateľ a musíte presťahovať e afirmu

Tiež tu sa oplatí využiť služby profesionálne sťahovacie služby. Konať využijete ich skúsenosti a tiež je výhodou presná organizácia a plánovanie. Nad presťahovaním firiem dohliada koordinátor a všetok majetok je opatrený identifikačnými štítkami. Prednosťou je aj rýchla operácia, kedy je celá Vaša firma presťahovaná za víkend a Vy aj Vaši zamestnanci môžete v pondelok začať pracovať bez komplikácií a prestojov.

Nezabudnime ani na transporty ťažkých bremien, kde sa tiež oplatí prístup profesionálov.

Sťahovanie techniky

Len málo kto si vie predstaviť komplikované demontáže, prepravy a opätovnej montáže citlivé techniky a prístrojov. Ak nechcete riskovať stratu dôležitých dát alebo poškodenia citlivejších zariadenia - zadajte prácu špecialistom.

Non-stop monitoring zariadení

IT zariadenia sú veľmi citlivá na otrasy, preto pri ich sťahovaní používajú odborníci špeciálne obaly a odpružené prepravné palety. Techniku prepravujú vozne určenými na prepravu citlivých zariadení a na každé zariadenie inštalujeme indikátory nárazu a otrasu, ktoré monitorujú nežiaduce manipulácie sa stěhovanými predmety počas transportu.

Odpady

Zberné dvory v okresných mestách slúžia občanom, ktorí sú tu trvalo prihlásení k pobytu, k likvidácii odpadu zadarmo. Na týchto miestach je možné likvidovať tieto predmety:

* Objemný odpad - nábytok, zariadenie domácnosti
* Elektrospotrebiče - práčky, televízia, rádiá, sporáky, počítače, videá
* Kovový odpad
* Drevený odpad
* Odpad z údržby zelene
* Suť z bytových úprav v množstve do 1m ³ zadarmo
* Papier, sklo, plasty
* Nebezpečné zložky komunálneho odpadu, vrátane starých chladiacich zariadení
* Pneumatiky

Nábytok a veci sú poistené počas nakládky do stěhovacího auta, prevoze na určené miesto, vykládky z auta a rozmiestnenie v určených priestoroch.

Ďalším bodom prečo sa nechať odsťahovať profesionálny sťahovacej firmou je, že si sami zabezpečia obalové materiály. Všetky tie škatule a debničky, kontajnery a vrecia, bublinkové fólie a sáčky, kartónové rohy, deky ...

Takáto firma Vám môže taktiež ponúknuť presťahovanie Vášho majetku do vlastných skladov, než-li si kompletne zaistíte nové bývanie.

V prípade, že si kompletný servis sťahovacie služby nemôžete dovoliť z finančného hľadiska, možno si zapožičať len vozidlo s jedným zamestnancom a zvyšok prác si urobiť svoje pomocou.

K transportu si môžete vybrať nákladný automobil, dodávku alebo osobný automobil.

Jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie sťahovanie

Začnite s prípravou v dostatočnom predstihu. Postupne ukladajte predmety do krabíc, pre veci, ktoré do poslednej chvíle používate, majte vopred krabice a obaly pripravené. Krabice zaťažujte primerane podľa sily krabíc - podľa vrstiev lepenky. Na ľahšie predmety ako napríklad textil, úplne dostačuje krabice z trojvrstvovej lepenky, na knihy, alebo napríklad porcelán sú vhodné silné z päťvrstvovej lepenky a niekedy sa využíva aj sedemvrstvová lepenka. U krehkých predmetov použite výplne, ktoré pôsobia ako ochranná vrstva a zabráni pohybu. Zvoliť môžete podľa vhodnosti napríklad penové guličky, bublinkové fólie, výplne z perforovanej lepenky, kartónové dosky, ale tiež dobre poslúžia staré noviny na zabalenie jednotlivých menších predmetov a môžete ich natlačené použiť aj ako výplne. Tiež venujte pozornosť zabezpečeniu hrán nábytku, nielen proti poškodeniu daného predmetu, ale aj proti škodám, ktoré môžu ostré hrany spôsobiť v okolí. Podlahy ochránite doskami z kartónov, prípadne rozložte krabice na miesta, kadiaľ sa bude prechádzať.

Praktický opis krabíc

Krabice si označíte podľa toho miesta kam je určený ich obsah. Napríklad škatule na veci určenej do kuchyne môžu byť označte písmenkom K, spálňa L, pivnica písmenom S, apod v prípade potreby ďalším spresnením. Tiež môžeme odporučiť označenie krabíc podľa nutnosti vybaliť je ako prvý, napr číslom od 1. Ďalej môžete krabice označiť podľa vlastností ich obsahu - krehké, neotáčať, ... - Označte si krabice veľkým písmom minimálne z dvoch, ale radšej viac strán, fixkou väčších rozmerov.

Odhlásiť odbery

S presťahovaním je spojený rad zmien vrátane prehlásenie elektriny a plynu. V mieste odkiaľ sa sťahujete je nutné všetko odhlásiť a naopak v mieste nového bydliska prihlásiť. Ďalej na pošte nahlásiť zmenu bydliska, aby Vaša korešpondencia dospela k vašim rukám. Ak máte pevnú telefónnu linku, taktiež je potrebné ju odhlásiť, alebo pokúsiť sa preniesť číslo na novú adresu. Rovnako postupujeme aj u príjmu káblovej TV. Ak máme poistenia domácnosti je tiež potrebné vykonať zmenu.

Na všetkých úradoch je nutnosť do cca 8 pracovných dní nahlásiť zmenu adresy. Oznámiť zmenu adresy zamestnávateľovi, zdravotnej poisťovni, bankám, stavebnej sporiteľni, katastrálnemu úradu, leasingové spoločnosti, mobilnému operátorovi a ďalším. Meníte Ak si aj trvalé bydlisko, je nutné si zabezpečiť nový občiansky preukaz a všetkým inštitúciám okrem zmeny adresy oznámiť aj číslo Vášho nového občianskeho preukazu.

Trieďte, likvidujte zbavujte sa

Sťahovanie je skvelá príležitosť zbaviť sa nepotrebných vecí. Keď už rovnako máte každý kúsok v rukách, dvakrát si rozmyslite, či je pre Vás naozaj potrebný, alebo ak máte k nemu až taký vzťah napríklad z nostalgických dôvodov, alebo ak je to len cetko k netreba.

Orientačné ceny

Cena závisí od rozsahu sťahovanie, množstvo stěhovaného nábytku a vecí, počtu poschodí v objekte, dĺžke donášky a prítomnosti výťahu v objekte. Dôležitú úlohu tiež hrá, ak chcete aby Vám pracovníci sťahovacej firmy všetko zabalili, vykonali montáž-demontáž nábytku, alebo či chcete ušetriť svoje finančné prostriedky, budete sa venovať príprave sťahovanie sami a ak si objednáte len vozidlo s vodičom, prípadne nakládku-vykladanie .

Približne za auto + 2 zamestnanca

* 1 +1 cca 2.000 Sk
* 2 +1 cca 3.000 Sk
* 3 +1 cca 5.000 Sk


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: