Muži a ženy - láska, vzťahy, partnerstvo

Dlaší článok na tému rozdielov mužov a žien a vzájomnom spolunažívania vo vzťahu. Článok je hlavne o ich vzájomnej láske as tým spojeným sexom, taky citovým vydierania, plačom a klamstiev.


Partnerstvo, láska - partneri

Príslovie "Protiklady sa priťahujú" nevzniklo len tak náhodou. Keď sa opäť vrátime do čias dávnych, pochopíme prečo tomu tak je.

Žena hľadala muža, pretože potrebovala k sebe ochrancu, silnú osobnosť, ktorá by ju v prípadnom napadnutí ochránila pred silným zvieraťom. A podobný nevedomý podmet pozorujeme aj dnes.

Ženy priťahujú mužov a naopak

Upútavajú nás opačná pohlavia z prostého dôvodu - túžime po vlastnostiach, ktoré nám samotných chýba. To, čo nemáme my, vyžadujeme od milujúci osoby. Iste že dvaja ľudia so spoločným záujmom o hudbu spolu žiť v izbe môžu, ale dva cholerik vo vzájomnej harmónii dlho neudržíte. Cholerické ženu môže flegmatik udržať pri zemi, na druhú stranu ak ženská choleričnost s veľkou sadzbou prevýši flegmatičnost muža, môže dôjsť k hlbokým depresiám u mužského náprotivku tak, že postupom času pri večnom vyčítania si žena dovoľuje viac a viac a muž, ktorý psychicky stráda, prichádza do fázy extrémnej frustrácie, keď niektoré prípady končia samovraždou, či vraždou manželky! A z titulkov médií na nás kričí: Surový zabitá manželkajednal protizákonne.

Takému bohato stačí, že vraždiaci manžel bol navyše opojenie alkoholom, takže dotyčný si urobí obrázok, že sa jednoducho alkoholik pomiatol až tak, že bol schopný tak prílišného násilia. Že ale obžalovaný niekoľko rokov psychicky strádal, že nemohol už uniesť večné manželkine vyčítania, preto sa upokojoval alkoholickými nápojmi a že furie z úst chrlil nekonečné množstvo urážok, deprivácia s rovnakým množstvom narastali na nespokojnosti spojené s menejcennosti. Že bol muž teda po roky urážaný a zhadzovanie tak silno, až sa jeho psychická choroba dostala do najvyšších extrémov a on, ovládaný svojím dočasným nerozumným správaním ženu, videnie v tomto čase, ako príčinu všetkého jeho utrpenie, zabíja. apod Neznámy čitateľ sa postaví ihneď na stranu zavraždenej bez poznal okolnosti.

Naozajstná zamilovanosť

prichádza vlastne, až nájdeme človeka, ku ktorému nás neupoutává len znak fyzický, ale predovšetkým psychický.

Dokonalé partnerstvo je istoiste spojené so spokojnosťou v oblasti sexu. Na ženy sa vzťahuje slávna výhovorka, že ju bolí hlava. Citlivé žene totiž záleží na všetkom správanie muža voči nej. Ak nemá muž záujem so ženou cez deň baviť, pre ňu tak dôležitý, kontaktné čin, je možné, že až sa k nej v noci obyčajný túžiaci po milovaní, bude zamietnutý.

A ženy si tak potvrdí svoje tvrdenie, že mužom ide len o jedno. Z tvrdenie, že svet je pln rôznorodých mužov, vyplýva skutočnosť, že spoľahnúť sa na toto ženou vymyslené pravidlo je hlúposť. Ak žije muž so ženou dlhšiu dobu, určite ju istým spôsobom rád má, keby ju rád nemal, nebol by s ňou a šiel za inou ženou. Tak danej skutočnosti znamená muži. Je to logické, bez zbytočných rečí. Naopak žena, vidí-li, ako ju muž nevenuje pozornosť, keď mu práve niečo hovorí, presvedčí sa, že mu na nej nezáleží a akonáhle ulehají k spánku a muž by mal záujem o dokazovanie si lásky, žena si ešte veľmi živo odvolávajúc udalosť pred pár hodinami. Keď on nemal záujem o ňu, nebude mať ona teraz. Žene záleží dosť na citoch a vynechá ak muž túto podstatu, musí čakať neúspech. Iná situácia nastáva, ak má muž o ženine problémy skutočne záujem, a tá ho absolvuje rovnako tak, ako v predošlom prípade. Takáto žena je sebecká ao muža nejaví záujem.

Problému môžu pomôcť, prehovorí si o ňom otvorene

Nenachádza sa ale aj tak riešenia, v mileneckom vzťahu by sa mali rozísť. Lenže takéto rady sú u nespokojných žien neúnosné a nespokojnosť sa zvyšuje. To ale muž nachádza vášeň u ženy iné, už aj cez to, že je nazvaný proutníkem, od milenky neodchádza. Lásku, ktorú potreboval, a snažil sa vzbudiť u manželky, sa nepodarilo. Tak to skúšal u inej. Hoci sa to zdá smiešne, podvádza muž, v tomto prípade "legálne". Nevzdal tak šancu nájsť svoju lásku.

A zas na druhej strane sa môžeme stretnúť so ženou, ktorá zahorí láskou k inému mužovi. Väčšinou sa tak deji, keď muž nespĺňa celkom svoje manželské povinnosti z hľadiska ženy. Buďto zostáva dlho v práci, alebo má náročného koníčka. Žena nalieha o pozornosť na svoju osobu, lenže neustále nie je čas. Robí chyby, pretože robí iba náznaky, ktoré muž nechápe.

Nie je hlúpy, potrebuje počuť konkrétne jednoznačnú žiadosť

Takže všetko zostáva rovnaké. V tejto dobe sa v živote ženy objaví nový muž, venuje jej pozornosť, otvára dvere, podáva kabát. A to je to, čo potrebuje, po čom túži. Bude sa jednať o krátky, vášnivý román, alebo o dlhý vzťah, pri ktorom manžela opustí. Je dosť možné, že podobná situácia, teda že sa po nejakej dobe nový muž začne správať rovnako ako opustený manžel, a žena je tak opäť nespokojná.

Plač a citové vydieranie

V takomto situácie sa tieto alarmujúcu a výčitkami unavená žena uchyľuje k plaču.

Plač je vychýlenie od citového normálu.

Buď menej častého, radostného alebo ako prejav smútku, nespokojnosti a sklamanie. Pri plači vznikajú slzy, odplavujúci z tela toxíny spôsobené stresom.

Plač je teda ukľudňujúci prostriedok pri riešení problémov

Ženský mozog je viac emocionálne reaktívnejší, než mužský preto ženy plačú viac, než ich mužské náprotivky. Situáciu tiež prispieva fakt, že ak muž plače na verejnosti, alebo ešte horšie, pred inými mužmi, je pokladaný za slabocha, na ktorého iní muži ľahko zaútočí. Naopak žena, plačúce pred ženou inou, jej prejavuje svoju dôveru.

Plač bol tiež oddávna považovaný za vyjadrovacie schopnosti dojčaťa

ktorý niekoľkými druhmi plaču, vyžaduje pozornosť, ochranu a lásku. Ženy sú nevedomky napodobitelé tohto chcenia a vyžadujú tak od svojho náprotivku, už spomínanú ochranu a lásku. Niekedy aj v podobe citového vydierania.

Vety ako - "Ty už ma nemiluješ!"

a "Keby ma mal naozaj rád, tak to urobíš!" sú len malým príkladom. Citové vydieranie sprevádzané slzami v očiach, užívajú predovšetkým ženy. V prípade, že v takom stave muž ženu uvidí, je mu jasné, že hádka s touto ženou by nemala zmysel, o "odkývne" všetko, čo si samička želá. Aj za cenu lži. Toto "liatie oleja do ohňa" si ale muž ako hriech neuvedomuje, na rozdiel od ženy, okamžite zachycujúcu všetko svojim pomyselným detektorom lži.


Prečo muži klamú

Až na túto nevyhnutne milostnú lož nie sú muži notorickým Klamár. Tvrdenie, že muži klamú, vyriekol ženy. Prieskumy ukazujú, že rozdiely vo klamstvo medzi pohlaviami nie sú. Muži aj ženy klamú rovnako veľa, alebo málo, len ale ženy rozpoznajú lož oveľa lepšie. Preto sa o mužoch šíri neblahá fáma, že klamári na tomto svete sú predovšetkým oni.

Neustála aktivita žien

Ženy v praveku, ako už bolo povedané, zbierali plody, starali sa o nemouhoucí. Ich aktivita bola neustále v obehu a to is údelom, činnosti niekoľkých aktivít súčasne. Mužom, ktorí odišli na lov a vrátili sa treba až po mesiaci, alebo aj dlhšie dobe bola skladaná úcta za oddanosť svojmu kmeňu v podobe ulovenej zveri a lovec si tak mohol na krátky čas odpočinúť.

Preto aj dnes považuje muž domov za relaxáciu, oproti žene, pracujúci neustále s akousi samozrejmosťou, ktorú iste mnohí pociťujú aj dnes. Zamestnanec žena, prichádza domov upratovať, variť, prať. Vnútri seba bojujúce s pocitom nevďak za odvedenú prácu, preto sa žena uchyľuje k plaču, či výčitkám.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: