Jazdectvo - pre zábavu aj Zdravie

Mit kone JE dneska trend. Říkává sa, Zo najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Ako sa ale na nej dostať? Čo by ste mali urobiť, Reali o koňoch nič neviete, presto by ste chceli začať s pivom jezdectvím?


Jazdectvo - od predstáv ku skutočnosti

Jazdectvo neni vhodné pre každého. Je náročné na čas, Na financie Na fyzickú (ALE i psychickú) kondíciu. Väčšina začiatočníkov SE najviac teší Na vychádzky voľnou krajinou, Na tie si pivo budete musieť počkať. Najmenej desať prvých hodín strávite Na Lonza - JE TO nutné, aby ste o sebe na koni vôbec naučili správne sedieť. Máte tak možnosť sústrediť sa sami na seba, kým kone VAM stráži Tréner.

Potom príde Tréning v uzatvorenej jazdiarni Alebo v Hale. Reali budete jazdiť raz týždenne prejavíte určité nadanie, mohla tým tahle RNDr výcviku trvať približne pol roka.

Kým nedokážete ovládať koňa úplne sami, nemal podľa Vás Tréner vôbec pustiť von.

Dorozumievanie s koňom

Musíte sa naučiť "konské reči", systémom povelov Znamenie, ktoré koni dávate pomoči Resetovať VÁHY, sedu, holenie oťaží.

Na "hyjé" a "prrr" zabudnite.

Sami Medzi sebou SE kone dorozumievajú predovšetkým pomoči mimiky, príležitostné zařehtání JE spišských výnimka, who zodpovedá nášmu Volanie. Len vtedy, Reali týmto signálom znamená kôň i jazdec, JE možné Vzájomné dorozumenie Radosť z jazdy.

Ako si vybrať jazdiarne

V žiadnom prípade jazdiarne nevyberajte CEZ internet. Zájdite SE osobne tam pozrieť, pokiaľ možno v sprievode niekoho, kto pozná kone aj inak nez Len z televízie.

*
Pýtajte sa, Ako často o sebe kone dostanú Na pasenie.
*
Ako sú ustajnené.
*
V Ako veľkých skupinách prebieha výuka.
*
Jestli VAM požičia aspoň pre začiatok Sympatex.
*
Ak Zo svojich požiadaviek slevíte, dôsledkom často býva sklamanie Rýchle ukončenie "jazdecké kariéry."

Sympatex pre jazdcov - jazda na koni

* Tričko
* Jazdecké nohavice (rajtky): ak sa vážne s koníčky, určite o sebe oplatí urobiť NICH investovať. Alternatíva: dajú o sebe nahradiť bavlnenými legínami, ktoré SE ALE pomerne skoro predrať. Dôležité je, aby nikde netlačili prijímajúcej nešmýkali (šušťáky rozhodne nie!). Na zadku Ani na vnútornej strane nohavíc, teda tam, kde sa sedí, ktoré nemali žiadne mit švy.
* Jazdecké perky
* Jazdecké rukavice Alternatíva: Ak má VAM JE KTO upliesť, na VAM vyrobí islandskej jazdecké palčiaky z ovčej vlny, ktoré majú okrem miesta oddelený aj malíček. Kúpiť SE u nás nedajú.
* Bezpečnostný Jazdecká vesta
* Bunda
* Jazdecké čiapky
* Ochranné návleky holenie
* Skokový Bičík

Sympatex jazdecké potreby Vám ponúka Obluk.cz. Na týchto stránkach nájdete všetky jazdecké potreby DLE Vášho želania. Objednávať môžete na e-shope Spoločnosti OBLUK.CZ.

Čo by ste mali vedieť o jazdeckom športe

Reali SE bojíte pádov Smrekovec

Strach JE Zlý radca. Rešpekt JE ALE určite Na mieste (kôň JE naozaj veľa Veľké zviera). Začiatočník si vôbec nevie predstaviť, čo vsechno muze stat SE. Reali SE kôň poliek, moze sebe správať Dosť nepredvídane av tejto situácii potrebuje Vasu podporu Ak chcete je dôvod, prečo o sebe neskúsený jazdec nemal púšťať Na vychádzku Na vlastnej škodcu. Najčastejšie úrazy sú zlomeniny otrasy mozgu. Škaredé JE, Reali po páde zostane noha už strmeni (existujú Bezpečnostné strmene, ktoré o sebe automaticky "rozopnú" edited lyžiarske viazanie, používajú sebe viacmenej ALE Zatiaľ, Len edited pretekoch). Úplnou samozrejmosťou od Mela byt Helma upínacím s trojbodovým systémom tlmiace Vnútorný vrstvou .

Na ktorý? Vás príde Jazdectvo

Cena jedne jazdecké hodiny SE pohybuje od 400 do 700 korún (Mimo Prahu moze byt cena nižšia). Možno si myslíte, Zo obstaraním vlastného koňa náklady znížite, JE TO ALE práve naopak - treba JE PLATIŤ ustajnenie, kŕmenie, veterinárov, podkúvač apod, takže sa bez problémov vyšplhajú k sume Okolo desaťtisíc mesačne.

Čo budete chcieť Reali pretekať na koni

vykonal skúšku, Na základe ktorých VAM Česká Jazdecká federácia vydá jazdeckú licenciu. Kôň, ktorého budete Na pretekoch jazdiť, musi mit vystavenú licenciu koňa.

Prečo sa na koňa nasadá zľava

Zo zvyku. Pravdepodobne na súvisí s faktom, že je viac pravákov nez ľavákov - pravák potrebuje Jit zľava, ABY Mohol kone vesta pravou rukou. Svoju Rolu určite zohralo aj k Zo ozbrojená jazda prv nosila meča Na ľavej strane edited nasadaní sprava Jim prekážali. Hoci Dnes uz meča nenosíme, v jazdeckých kruhoch SE urputne trvá Na nasadaní zľava. Pritom občasné nasadnutie sprava moze byt dobrým cvičením jazdcovej rovnováhy aj narušením zažitého stereotypu. Koňom dela zhotoviť Dobre, Reali sebe občas zmení každodenný rutina.

CIM SA Lisi klasické (anglické, drezúrne) jazdenie od westernového

rozdiely sú predovšetkým v Oblečenie, v sedlanie uzdenia Koni zhotoviť v jednotlivých špeciálnych disciplínach. Samotná technika jazdy SE príliš nelíši. Westernové jazdenie neznamená, že budete postupovať rýchlejšie Alebo Zo VAM meňa Staci umet.

Pre Koho Jazdectvo neni vhodné

* Pre každého, KTO váži Viac nez 90 kg, u JE TO Muž Alebo Žena.
* Pre ľudí, ktorí majú problémy s kolenami členky. Práve tie totiž edited jazde na koni trpia najviac, Na rozdiel od ZAD, ktorým rekreačné forma Jazdectvo naopak dela Dobre (prinúti Vás totiž k rovnému držanie edited).
* Pre nešťastníkov, ktorí Maju Zada uz natoľko ohnutý, Zo JE narovnať nedokážu, preto nemôžu správne umiestniť ťažisko. Jazda sa tak stáva príliš namáhavú.
* Pre psychicky nevyrovnané jedinca SE hystérii sklonom k. Kôň vycíti Vasu nepohodu, Nepokoj Alebo zlosť oveľa cesta nez iní ľudia.
* Ak ste príliš Veľký nervák, radšej všedne Na hojdacieho koníčka.

Malý Jazdecký slovníček

* Akcia: spôsob Výška zdvíhanie nôh koňa (akcia nízka Alebo Vysoká).
* Anglický plnokrvník: jedno z najušľachtilejších plemien, vyšľachtené k maximálnej rýchlosti. OBA Rodičia musi byt zapísaní v plemennej Knieža 1 / 1.
* Barel Racing: westernová disciplina, rýchlostný slalom Medzi ťažko.
* Chladnokrevníci: Štátna plemená, používaná na poľnohospodárstvo v ťahu Alebo k práci v lese.
* Chody: charakteristické spôsoby striedanie rytmu nôh. Základnými chody sú Krok, Klus cvalu.
* Jazdecké odznaky: výkonnostný skúsky základného výcviku. Odznaky Maje Tri Stupne - Bronzový, Strieborný Zlatý.
* Lonza: Dlhé vodítko (7-8 m) používané edited výcviku mladých začínajúcich jazdcov koní alebo.
* Paddock: oplotené misto Na závodisku, kde o sebe kone vodí edited dostihom kde jazdci nasadáme.
* Paráda: náhle zastavenie koňa, Tak ABY stål Na všetkých štyroch.
* Parkúr: súťaž, vvi ktoré jazdci absolvovali predpísaný počet prekážok v určitom poradí limitu časovom.
* Přiježděnost kone: Stav kone už výcviku, vvi ktorom kôň ochotne reaguje Na jemné pomôcky jazdca.
* Starokladrubský kôň: najvýznamnejšie Českej plemeno teplokrvník (Hřebčín Kladruby založil Roku 1579 Rudolf II.).
* Voltiž: cvičenie Na neosedlaném koni.

Kone žako liečitelia

O popularitu jazdy na koni edited Rehabilitačné techniky sebe najviac zaslúžila Danka Nov Härtelová, who po mozgovej obrne čiastočne ochrnula, presto si pivo z letnej olympiády v Helsinkách v ROKU 1952 priviezla Striebro v jazdeckej drezúre.

Húpavo pohyb Na konskom chrbte stimuluje Cele SKUPINY svalov nervov, podporuje rovnováhu svalovú koordináciu. Pohyb koňa pôsobí jazdci na bedrový kĺb beží po chrbtici az ku krčným stavcom. Precvičia SE aj drobné svaly, ktoré udržujú poschodí som vzpriamenom stave. Ak chcete nedokáže Ani plávanie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: