Dámske sandále na jar a leto - trendy 2010

Aké dámske sandále sú tento rok IN? Trendy sandále na jar a leto 2010. Sandále na leto? Prečo nie! Sandále pri riadení auta vymeňte radšej za skladacie baleríny. Sandále - dreváky sú stále aktuálne.


Vybrať si topánku, to nie je len tak. Ak idete do predajne s jasnou predstavou, môžete byť sklamaná, pretože zrovna nemajú vašu veľkosť, farbu, alebo takýto štýl obuvi vôbec nevedú! A tak buď slevíte zo svojich požiadaviek a vyberiete si trochu inú botičky, alebo trváte na svojom a vaše pátranie pokračuje ... Môžete tiež zavítať do predajne s tým, že žiadnu predstavu nemáte a kúpite si to, čo vám padne do oka. Zakúpené sandále by vám každopádne mali sedieť, netlačiť a mali by byť čo najviac pohodlné.

Pre každú príležitosť sa však nehodí každej sandále, a tak je lepšie si vopred ujasniť, na aké účely chceme zakúpené topánky využiť.

V teplých letných dňoch sa nezaobídeme bez sandálov. V dnešnej dobe si môžeme vybrať z nepreberného množstva najrôznejších typov sandálov. Móda sa neustále mení a každoročne sa na trhu objavujú nové modely. Či už sa módou riadite alebo nie, poďte sa dozvedieť, aké dámske sandále sú tento rok IN.

Keď sa povie sandále ...

Za sandále sa považuje vzdušná obuv, ktorú nosíme v teplých ročných obdobiach. Sandále sa skladá z podrážky a rôznych remienkov (napríklad látkových, kožených), ktoré drží nohu na podrážke.

Nie je však sandále ako sandále a sandále sa údajne dajú nosiť aj v zime ...

Dámske sandále - leto 2010

Viete, aké sú aktuálne módne trendy v dámskej obuvi na jar a leto?

* Hit č 1: vojenský štýl


Vojenský štýl už nepatrí len do sveta oblečenie, ale jeho prvky sa začínajú presúvať aj na obuv. Letí odtiene hnedej, béžovej, cvočky, remienky, povrázky apod Vojenský štýl sa týka tak obuvi s podpätkami, tak rovných sandálov.

* Hit č 2: remienkové sandále

Pásky nie sú hitom len tohto roku, ale udržiavajú sa na výslní už niekoľko sezón. Skvele doplní takmer každý model. IN sú prírodné farby, odtiene hnedej, hrdzavej, čierne, béžové, alebo tzv nahé farby.

* Hit č 3: zvieracie vzory

Tento rok sa opäť uplatňujú zvieracie (zebrie, hadiu ai) vzory. Topánky vo zvieracom štýle majú nezvyčajné podpätky a vyzerajú veľmi originálne.

* Hit č 4: Neónové farby

V obchodoch nájdeme sandále v žiarivých neónových farbách, ale málokto si ich trúfne kúpiť. Spravidla sú to remienkové sandále na vysokom podpätku.

K týmto botičkám je potrebná správna voľba oblečenia!

* Hit č 5: čiernobiele farby

Čierna a biela farba sú v móde skrátka klasikou, a tak to zostáva aj tento rok. Výhodou je, že sa hodí skoro ku všetkému. Tento rok sú sandále v čiernych a bielych farbách zdobené cvočky, kamienky, sponami atď

Trendy sandále 2010

Tento rok sú módne štýly rozmanité. Do popredia sa dostávajú prírodné prvky, drevené podpätky, korok, na topánkach sa využíva hodváb, prírodná satén, semiš ai. Výhodou tohtoročnej módy je, že sa tento rok nechodí výlučne ani na plocho, ani na podpätkoch. Nosia sa skrátka všetko!

Kým vlani boli IN výhradne ploché členkové sandále s výškou k členkom, inšpirované antickým Rímom, tento rok si môžete pokojne vyraziť aj na obrovskom podpätku.
Trendy prvky pre topánky na vysokých podpätkoch:

* Drevené podpätky

* Korok

* Látkové materiály, hodváb, zamat, satén

* Vysoká platforma

* Plný podpätok

Trendy prvky pre topánky na stredne vysokom podpätku:

* Otvorená špica

* Vzhľad v štýle drevákov

* Plný podpätok

* Pásky antického štýlu

Trendy prvky pre obuv bez podpätku:

* Balerínky a piškotky

* Farebné

* Plastikové

* Látkovej

* Tzv gladiátorky

* Pásik medzi prstami

* Pásky antického štýlu

Kedy sú vhodné ploché sandále a kedy radšej podpätky

Ploché sandále sú zvyčajne veľmi pohodlné. Sú ako stvorené pre vysoké ženy, ktoré už nechcú viac svoju výšku zvýrazňovať. Skvele sa hodí pre ženy sa štíhlýma nohami.

Ploché sandále sú absolútne nevhodné pre ženu menšie postavy, alebo ženu s krátkýma nohami. Sandále totiž opticky zmenší postavu a pridajú aj nejaké to kilo naviac. Určite sú lepšie voľbou podpätky a platformy.

Ploché sandále by mali byť opatrené kvalitné stielkou, v opačnom prípade nohy trpia rovnako tak, ako na extrémne vysokých ihlových podpätkoch. Stielka musí byť odpružená a mäkko vystlaná, inak nebudú dostatočne utlmené nárazy pri chôdzi.

Ploché sandále majú tú výhodu, že je využijete takmer ku všetkému.

Sandále na zimu? Prečo nie!

Sandále už nemusíte nosiť len na jar av lete. Ak idete s módou, kúpte si teplé pančucháče ak nim sandále najlepšie na vysokom podpätku alebo platforme. Samozrejme, že také sandále nevyužijete do snehu, ale ak je počasie aspoň trochu priaznivé, alebo sa budete vonku zdržiavať len minimálnu dobu, môžete sa svojim outfitom zažiariť!

Pod pojmom sandále si väčšina z nás predstaví výlučne remienkové topánky na leto. V tejto dobe sa však vyrába aj sandále zimné, ktoré majú široké pásiky, a tak je noha z veľkej časti zatienené. Z rôznych modelov sandálov môžu vykukovať len prstami, alebo päty.

Sandále podtrhujú sexy vzhľad. V zime ich môžete kombinovať treba sa sukňou a podkolienkami, kraťasy, šaty, alebo dlhými nohavicami.

Sandále s jemnými pásky kombinujte s menej výrazným oblečením, aby dostatočne vynikli.

Aby vám v zimných sandáloch nebolo zima, sú vhodné sandále na platforme, hrubé a teplé pančucháče, prípadne vrstvenie pančúch.

Sandále - dreváky sú stále aktuálne!

Tento rok sa nosia aj topánky s drevenými podpätky, s drevenou platformou, pričom môže ísť buď o drevo pravej, alebo o jeho napodobeninu.

Niektorí podrobujú dreváky značnej kritike, iní je naopak veľmi oceňujú. Objavili sa dreváky so zdobenými podpätkami a rôznymi ozdobami. Topánky nemusia mať iba tlstý a plný podpätok, ale aj ihlový podpätok. Nachádzame kombinácii s plastom a kožou. Módne drevené topánky dostali opäť novú podobu!

Sandále na riadenie auta? Alternatívou sú skladacie baleríny!

Aby bola jazda bezpečná, musíme byť aj bezpečnú a pohodlnú obuv. Obuv na riadenie auta by mala v nohách zanechať cit, preto sa nehodí topánky so silnou podrážkou.

Ženy si niekedy vezmú na riadenie auta len sandálky bez zadnej pracky, ďalej žabky, inokedy zase sandále na vysokom podpätku (najhoršie sú úzke podpätky).

Noha z topánok sa môže vysmeknout, podpätok zaseknúť ... Takáto jazda potom nemôže byť bezpečná. K riadeniu auta patrí pohodlné topánky. Čo keď ale ideme napríklad do práce, ktorá si vyžaduje úplne iný druh obuvi? Stačí sa jednoducho prezuť av aute voziť náhradné topánky na riadenie. Nevylučuje sa ani jazda naboso. Síce zakázaná nie je, ale aj na ňu treba si zvyknúť.

Na trhu môžeme nájsť špeciálny skladacie balerínky, ktoré sa pohodlne zmestia aj do kabelky. Vybrať si môžete zo športových i elegantných typov. Po samej ich môžete zložiť a obuť si iné topánky, alebo si ich pokojne aj ponechať.

Najstarší topánka sveta - sandále

Najstaršie nájdené obuv sa našla v jaskyniach v severozápadnej Amerike. Jedná sa o sandále zhotovený z kôry Černobyle. Odhaduje sa, že vek sandálu je asi 9000 rokov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: