Adrenalínové darčeky

Premýšľate, ako nevšedne obdarovať Vašich blízkych, alebo kolegu v práci? Príde Vám už neoriginálne neustále kupovať vína, liehoviny, sladkosti? A čo takto adrenalínový darček priamo na mieru oslávencovi?


Druhy adrenalínových darčekov

* Automobilové zážitky
* Akcie a dobrodružstvo
* Športové zážitky
* Vzdušné zážitky

Automobilové zážitky ako adrenalínový darček

* Prechádzka v terénnom aute - oslávenec sa môže tešiť na skutočne zážitkovú jazdu, a to na špeciálne pripravené off-road trate. Oslávenec pôjde spolu s inštruktorom, prejde si trať plnú strmých výjazdov, bočných náklonov, adrenalínových zjazdov ai Vodič musí mať platný vodičský preukaz skupiny B. Pred jazdou vodič podpíše vyhlásenie o zdravotnom stave a vyhlásenie o rešpektovanie pokynov inštruktora po celú dobu zážitkové jazdy.
* Rýchla jazda v aute snov - oslávenec sa bude môcť prejsť napríklad v Porsche, Carrera, Range Rover, Jaguar, Corvette, Cadillac, Ferrarri ai
* Škola šmyku - skvelý darček, ktorý snáď uvíta každý vodič. Počas školy šmyku zažije oslávenec niekoľko krízových situácií, do ktorých sa môže veľmi ľahko a rýchlo dostať aj so svojim autom. Naučia sa rýchlo reagovať na nebezpečenstvo na ceste, vyskúša si situácie, ktoré sú v reálnom prevádzke veľmi riskantné. Naučia sa brzdiť s čo najkratšou brzdnou dráhou. Vodič musí mať platný vodičský preukaz skupiny B, ďalej musí byť spôsobilý na riadenie vozidla a vlastné alebo zapožičaný voz.
* Rallye - ktorý muž by si nechcel vyskúšať rely. Najprv si oslávenec prejde s inštruktorom celý závodný okruh, aby ho videl celý, následne sa rýchlosť výrazne zvýši. Po určitom počte závodných okruhov, sa auto opäť spomalí a oslávenec bude môcť prejsť posledný okruh v takej rýchlosti, aby nabral zase dych. Tento jedinečný zážitok nie je vhodný pre osoby, ktoré trpia epilepsiou, ďalej srdcovými problémami, trombózou žíl, či je po cievnej príhode.

Akcie a dobrodružstva ako adrenalínový darček

* Paintball - oslávenca čakajú zložité chodby, výstupkami, oceľové mreže, úzke chodby, poschodia a všelijaké dômyselné prekážky aj zužujúci sa strielne, ktoré sú pripravené pre útočné akcie súperiacich skupiny. S týmto zážitkom oslávenec zažije niekoľko skutočne dobrodružných hodín spolu s pažbou guličkové pušky v jeho rukách. Pred začiatkom hry bude oslávenec poučený o pravidlách bezpečnosti pri hre.
* Kiteboarding - doprajte oslávencovi trojnásobnú dávku adrenalínu v jednom. To je kombinácia windsurf, paraglidingov a wakeboard. S pomocou ťažného draka bude oslávenec surfovať na špeciálnom boarde po vodnej hladine. Pre tento jedinečný zážitok je limit vekový, a to 15 rokov a váha účastníka minimálne 40 kg.
* Snowkiting - výnimočná snehová adrenalínová bomba. So špeciálnym ťažným drakom sa oslávenec bude preháňať po zjazdovke. Najprv ho čaká krátka teoretická príprava, potom bude nasledovať praktická časť s inštruktorom, nacvičeniu štartu aj pristátia, riešenie prípadných krízových situácií a nasledovať bude samotná jazda. Pri tomto zážitku je nutné, aby mal oslávenec teplé zimné oblečenie, vlastné lyže alebo snowboard. Ďalej musí mať minimálne 15 rokov a minimálnu váhu 40 kg.
* Buggykiting - pri tomto adrenalínové zážitky oslávenec skombinuje paragliding a terénne buggy. Vydá sa na dobrodružnú cestu s vozidlom ťahaným drakom. Aj v tomto prípade najprv prebehne krátka teoretická príprava, bezpečnosť, terminológia a potom praktická časť s inštruktorom. Potom už oslávencovi nebude nič brániť tomu, aby nasadol do buggy a vyrazil. Pri tomto zážitku je nutné, aby mal oslávenec vhodné outdoorové oblečenie, pevné členkové topánky. Ďalej musí mať minimálne 15 rokov a minimálnu váhu 40 kg.
* Zorbingu - zážitok, pri ktorom sa oslávenec bude rútiť v priehľadnej guli smerom z kopca dole. Ak má rád kolotoče a jazdu dolu hlavou, tak zorbing je pre neho to pravé. Pre tento zážitok musia mať oslávenec minimálnu výšku 150 cm a maximálna váhu 95 kg. Zorbing však nemôžu absolvovať tehotné ženy, jedinci trpiaci epilepsiou, jedinci s kardiovaskulárnymi ťažkosťami. Pred samotnou jazdou je potreba podpísať vyhlásenie o zdravotnom stave.
* Tandemový zoskok padákom - jedinečný adrenalínový zážitok, pri ktorom oslávencovi skutočne pročísne vlasy. Oslávenec zažije rokov voľným pádom, následné otvorenie padáku a pristátie. Ako skok, tak výhľad na krajinu bude neprekonateľný. Pri tomto zážitku majú obmedzenia osoby, ktoré trpia epilepsiou, závažnú srdcovú chorobu, ďalej tehotné ženy. Oslávenec nemusí mať žiadnu špeciálnu výbavu, naopak dostane na zoskok špeciálnej kombinézy, ochranné okuliare. Stačí mať len vhodnú športovú obuv a chuť si skočiť.
* Bungee jumping - pri tomto zážitku oslávenec zažije skutočný stav beztiaže, taký, ktorý zažívajú aj kozmonauti alebo piloti. Spočiatku bude možno strach, ale uvidíte, že po zoskoku bude chcieť oslávenec tento zážitok opakovať. Zážitok je vhodný pre osoby s minimálnou váhou 50 kg a maximálna 120 kg. Zážitok nie je vhodný pre jedincov trpiacich stavom po infarkte, kardiovaskulárnym ochorením, epilepsiou, závratmi, duševnými poruchami, ďalej pre tehotné ženy ai
* Bungee jumping v dvoch - tak tento zážitok je umocnený ešte druhou osobou, kedy bude oslávenec treba s Vami pripútaný.
* Adrenalínová jazda vznášadlom - jedinečný zážitok, kedy bude mať oslávenec možnosť sa preletieť na tzv vzduchovom balóna.

Športové zážitky ako adrenalínový darček

* Skijöring - zážitok, pri ktorom oslávenec bude môcť ísť na lyžiach, a pritom ho budú ťahať psi. S týmto psím záprahom bude oslávenec ujíždět neskutočnú rýchlosťou. Zážitok je vhodný pre jedincov, ktoré ovládajú aspoň základy na lyžiach.
* Segway - jedinečná prechádzka čaká oslávenca na vozidle Segway. Zážitok je určený pre osoby, ktoré majú minimálnu váhu 35 kg a maximálna 120 kg.
* Skákacie topánky - viac než Skippy, skákacie topánky dovolí neskutočné možnosti oslávencovi. Bude môcť skákať aj behať, a to doslova metrovými skokmi. Verte alebo nie, ale sa skákacími topánkami je možné dosiahnuť skoku až 2 metrov do výšky a 4 metrov do diaľky.

Vzdušné zážitky ako adrenalínový darček

* Pilotovanie vrtuľníku - oslávenec bude môcť pomáhať pilotovať vrtuľník a cítiť sa ako skutočný pilot. Oslávenec bude mať funkciu tzv 2. pilota, aj on bude mať svoju dôležitú úlohu. V priebehu letu si oslávenec vyskúšajú riešiť najrôznejšie krízové situácie, zažije štart i hladké pristátie. Minimálny vek pre tento zážitok je 16 rokov.
* Let akrobatickým lietadlom - zážitok pre skutočné adrenalínové gurmánov. Oslávenca čakajú výkruty, let hlavou nadol, strmhlavý let, preťaženia, ostré zákruty a ďalšie špecialitky. Počas lietadlu bude oslávenec sedieť priamo vedľa samotného pilota. Je vhodné sa pred zážitkom trochu najesť, než byť úplne hladný.
* Let stíhačkou - zážitok pre milovníkov výnimočné rýchlosti. Stíhačka patrí medzi jeden z najrýchlejších lietadiel. Oslávenec si bude môcť prekonať vlastný strach. Tento jedinečný zážitok je vhodný pre jedincov staršie 18 rokov, ďalej je nutné mať potvrdenie od lekára na tzv leteckú kvalifikáciu A2, tj že oslávenec netrpia závažnejšími ochoreniami srdca ai
* Let balónom - miernejší adrenalínový zážitok spojený s istou dávkou romantiky. Oslávenec vystúpi spolu s inštruktorom do výšky a môže sa kochať krásou. Let balónom nie je vhodný pre tehotné ženy.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: