Poistenie do zahraničia

Chystáte sa v najbližšej dobe odcestovať mimo Českú republiku na dovolenku alebo len na pracovnú cestu, na ktorú Vás vyslal váš zamestnávateľ? S každou cestou ste vystavení istému riziku a je len na Vás, či sa ho chcete vystaviť alebo nie.


Čo tak využiť cestovného poistenia?

Prečo využiť aj ďalšie poistenie? Kde sa môžete informovať o výhodnom poistení? A pre koho je takéto poistenie vhodné? Ak uvažujete o cestovnom poistení a neviete, ako vybrať, čítajte ďalej.

Dostupnosť poisťovne

Ľahká dostupnosť je jedným z významných ukazovateľov, ktoré ovplyvňujú úspech na poistnom trhu. Kvalitné poisťovňa ide cestou tzv multidistribuční stratégie, to znamená, že svoje produkty a služby ponúka nielen vo svojej vlastnej obchodnej sieti, ale iv ďalšej obchodnej sieti prostredníctvom:

* Profesionálnych sprostredkovateľov,
* Externých obchodných partnerov
* Významných maklérskych a poradenských firiem
* Cestovných kancelárií
* Leasingových spoločností

Svoje služby dobrá poisťovňa ponúka aj prostredníctvom internetu

kde možno dnes ľahko a rýchlo uzavrieť napríklad cestovné poistenie alebo nahlásiť poistnú udalosť. Komunikácia klienta s poisťovňou sa tak podstatne urýchli a zjednoduší, klienti ušetria čas aj peniaze.

Poistiť - ÁNO alebo NIE?

Určite ste sa stretli s otázkou pri ceste do zahraničia, či sa poistiť alebo nie. Odpoveď na túto otázku je jednoznačná. Najviac záleží na tom, či mienite cestovať do krajiny Európskej únie, kde by Vám mala byť poskytnuté lekárske ošetrenie bez poistenia zadarmo. Je len na Vás, či sa chcete spoľahnúť na to, že budete prípadne ošetriť. V takomto prípade Vás to, ale nezbavuje rizík av neposlednom rade sa Vám to môže veľa predražiť.

Ak budete potrebovať lekársku pomoc, tak v mnohých krajinách Európskej únie

ale aj vo svete si zaplatíte poplatky za spoluúčasť pri lekárskom ošetrení. Ďalej verejné poistenie nepokryje náklady spojené s prípadným prevozom pacienta alebo jeho pozostatkov do rodnej krajiny a nezabezpečuje ani asistenčné služby, ktoré uzavretím cestovného poistenia získate.

Upravený výňatok zo zdroja: Princípy poistenia a poisťovníctva / 2. vyd

Mnohé z cestovných poistenie poskytuje aj poistenie liečebných nákladov

spojených s Vaším ošetrením alebo hospitalizáciou v nemocnici. Okrem tohto poistenia sa objavujú často poistenie proti terorizmu, ďalej rizikové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny a poistenie stornovania cesty, poistenie meškania batožiny alebo poistenie meškanie lietadla.

Pred uzavretím cestovného poistenia

V každom takom vyššie uvedenom prípade, je dôležité si pred uzavretím premyslieť na čo všetko si prajete byť poistení a aké aktivity plánujete vykonávať v zahraničí v čase pobytu. A ak Vám poistenia nedokáže zabezpečiť tú alebo onú aktivitu, tak je možné v niektorých prípadoch zriadiť pripoistenia k pôvodnému alebo novému cestovnému poistenia.

Každoročne pribúda českých turistov

ktorí dávajú prednosť ďalekej exotike pred istotou Stredomoria. S odletom do ďalekých krajín však pred cestovateľmi vzniká otázka, ako sa najlepšie poistiť? Vybrať najvhodnejšie poistenie do exotických destinácií veľakrát môže pripomínať hľadanie trénera lyžiarov, keď hľadá neuniverzálnější vosk na sklznici. Starostlivosť venovaná výberu poistenia sa však môže niekoľkokrát vrátiť.

Cena cestovného poistenia

Ako každé poistenie aj do tohto poistenia sa premieta mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu poistenia. Ide o uvedené riziká, dĺžku poistenia, vek poistenca, spôsob rokovanie, cieľovú cestu, poistné limity, zdravotnú poisťovňu, u ktorej je klient poistený ao mnoho ďalších faktorov. Vek poistenca hrá najdôležitejšiu úlohu v prípade dieťaťa mladšieho 14 rokov, pretože poistenie býva zahrnuté v cene pre rodičov. Do 18 rokov býva veľmi výhodné poistenie a staršie osoby majú už sadzby o mnoho vyššia.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: