Výber plienok - ktoré plienky sú lepšie

Pre jake plienky o sebe rozhodnúť, látkové alebo jednorazové? Aký Maje jednotlivé Tipy dopad na rodinný rozpočet, životné prostredie av neposlednom rade na Zdravie Deti? Každé plienky prináša plusy a mínusy Resetovať....


Látkové plienky Alebo jednorazové?

Látkové plienky oproti jednorazovým jednoznačne vyhrávajú šetrnosťou k životnému Prostredie. Aj Výroba pratelných plienok ich používanie predstavuje určitú záťaž pre prírodu, mnohé Zo surovín sú ALE Obnoviteľné (bavlna, vlna a i.) .. Spotreba surovín SE U jednorazových plienok uvádza az 50x vyšším ako u plienok látkových, na ich výrobu používajú SE Počet online užívateľov Obnoviteľné (napr. celulóza, kukuričné škroby pod), ALE aj neobnoviteľné (fólie, absorpčná gély vyrobené z ropy). Praním látkových plienok, ich sušením žehlením spotrebujete zhotoviť veľa Energie, TOTO môžete ovplyvniť vhodným výberom práčky, pracieho programu používaním Ekologický šetrných pracích prostriedkov. Výroba jednorazových plienok Energie spotrebúva asi 2 - 3x zveráku. Jednorazové plienky teda predstavujú pre životné Prostredie zhotoviť vysokú odpadové záťaž, ZA 2 roky používania vytvorí plienky 1tunu nerecyklovateľného odpadu, ktorý o sebe rozkladá 500let.

Finančná záťaž edited spotrebu plienok

Jednorazové plienky SE nakupujú postupne, takže Finančná náročnosť SE nám nemusí zdať až tak vysoká postupné vydanie pre nás neni Tak bolestné, Konečná suma sa ale môže vyšplhať až na 20 000 Sk.

U výbavičky z látkových plienok musíte počítať s vyššími obstarávacími nákladmi, ktoré o sebe pohybujú podľa zvoleného typu Okolo 6000 az 10 000 Sk. Pri ich používanie už kolega výdavky iba s pracími prostriedkami SE spotrebou Energia vody. Ak použijete plienky ešte pre Resetovať ĎALŠIE Dieťa, Finančné výhody plienok SE znásobujú.

Vplyv plienok Na Zdravie Deti

JE všeobecne známe, že používanie látkových plienok Má pozitívny vplyv na správny vývoj bedrových kĺbov. Látková plienka JE k pokožke šetrnejšia Deti, JE priedušná. V zahranici porovnávanie sú vykonaná, kde JE používanie jednorazových plienok dáva do súvislosti so zvyšujúcou sa neplodnosťou, who moze byt spôsobená prehrievaniu pohlavných orgánu v plienkach. Ďalším rizikom moze byt prestup chemických látok z jednorazových plienok.

Obľúbenosť klasických látkových plienok

Aj CEZ vysokú ponuku jednorazových detských plienok, sú bavlnené látkové plienky základom každej dojčenskej výbavičky. JE možné JE naviac použiť edited ochrana edited odgrgnutí bábätiek, žako Hygienické Podložka do postieľky Na prestieradlo, osušku a pod Využívame Ak plienky pre prebaľovanie, postačí doplniť JE vrchnými nepriepustným nohavičkami.

Výber plienok DLE Pohodlie

Proti látkovým plenám predstavuje používanie jednorazových plienky oveľa väčší Pohodlie. Látkové plienky predstavujú určitú prácu navyše, plienky JE potreba vyprať, usušiť poskladať, táto ČINNOSŤ nám naviac zaberie 1-2 hodiny týždenne. Na druhú stranu, ALE ušetríte čas strávený vyhľadávaním akciu Na plienky cestami ZA nákupy plienok. Cestovanie s látkovými plienkami JE zhotoviť pomerne náročné, pre tieto prípady Kazda mamička ocenia výhody plienok jednorázových, vybrať si pre tento prípad moze aj jednorazové ekopleny.

Plienky plienky všetkých druhov - 4 babies.cz


dnešnej dobe je na trhu veľké výber plienok.

Podľa našich skúseností Má vynikajúci výber plienok plienok obchod 4babies.cz. Na ich internetových stránkach nájdete množstvo užitočných rád týkajúcich SE látkových plienok, Tipy Na zostavenie výbavičky Návody Ako o plienky starať.

Pokiaľ si nebudete istí Ani Tak s niečím, ponúka Individuálne poradenstvo. ĎALŠIE ponuka zahŕňa nosidlá šatky pre Deti, Prírodné kozmetiku, mamičkách Produkty pre tehotenstvo, pôrod dojčenie, ekologickú drogériu.

4babies nájdete JE Ako na Internete som forme e-shopu, Tak v Kamenné predajni sídliacej v:

OC závory na Výškovická ulici tri tisícky pětaosmdesát polovice v Ostrave, s otváracou dobou Po-Pi 10-12 13-15.30 hod

Rozdelenie látkových plienok

Štvorcové plienky

Klasikou Medzi plienkami sú plienky štvorcové, s dutinovou väzbou, ktoré Dobre poznajú Naše mamičky babičky. Materiál JE bavlnený, umožňuje sterilizáciu vyvárania žehlením. Plienky SE najčastejšie používajú u novorodencov, napomáhajú zdravému vývoju bedrových. Finančne sú najmenej nákladné, veľmi Rýchle schnú, sú ale menej zachrániť, náročnejší Na manipuláciu vyžadujú od nás trochu viac času so skladaním.

Nové sú plienky vyrábané z bambusového vlákna zhotoviť, ktoré Viac saje, JE jemnejšie Na dotyk vyznačuje SE prirodzenými antibakteriálnymi vlastnosťami.

Viacvrstvové plienky

Vylepšené štvorcové plienky. Skladajú sa z troch častí, dve Krajné Maju zvyčajne 4vrstvy, Prostredný 8vrstev.

Tvarované plienky

Anatomicky tvarované viacvrstvové plienky, ktoré majú vykrojenie v Oblasti nožičiek. Viac vrstiev Viac saje, veľkosť JE univerzálne, Finančné náklady Na obstaranie sú Stredné Vysoké, nemajú vlastné zapínanie, manipulácia s nimi môže byť náročnejší.

Nohavičkovej plienky

Moderné plienky som tvare nohavičiek, ktoré majú vlastné zapínanie Na patentky alebo suché zipsy, Nohavičky Maju všité navyše ušetriť jadro, Alebo SE dopĺňajú ďalšími pomocnými vkladacím plienka. V páse v okolí nožičiek sú všité gumičky. Pre manipuláciu sú nohavičky veľmi pohodlné, veľmi Dobre sajú, nežehlia SE neskladajú, bohužiaľ DELE schnú, finančne sú Jiz zhotoviť náročnejšie. Vyrábajú sa v univerzálnej veľkosti alebo Viac veľkostné, pre každú kategóriu váhovú.

Vrchné plienkové nohavičky

Látkové plienky vyžadujú pouziti vrchných nohavičiek, ktoré zabraňujú navlhnutia Oblečenie. Najčastejšie sú vyrobené z polyesteru polyuretánovým záterom, ktorý bráni promočení zároveň svojimi Pory umožňuje prestup par. Ďalším obľúbeným materiálom pre vrchné nohavičky JE vlna fleece. Sú na materiály úplne priedušné, vlna SE navyše pýši svojimi termoregulačným vlastnosťami antibakteriálnymi. Vrchné nohavičky neni nutné použiť Na kapsové plienky plienky 2v1.

Plienky 2v1

Luxusné varianta plienky, who Má svoju savou edited aj vonkajšiu nepriepustnú vrstvu. Ich použitie je veľmi komfortné, manipulácia veľmi jednoduchá. Plienky Maje zvyčajne reprezentatívny vhľad preto si v poslednej dobe získavajú Viac a viac priaznivcov. Náklady na obstaranie sú najvyššie Zo všetkých plienok.

Tréningové nohavičky

Reali JE ČAS začať chodiť na nočník prichádzajú Na Radu tréningové nohavičky. Vyzerajú žako Spodná bielizeň, majú integrovanú jednoduchú savou nepriepustnú vrstvu. Nohavičky sú schopné zachytiť prípadnú nehodu zabrániť Tak kompletnému promočení Oblečenie.

Jednorazové plienky

Jednorazové plienky predstavujú ideálnu voľbu, idete ak Na cesty, Alebo VAM Preskočených: tajný niekto bábätko strážiť. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá, zapínajú SE pohodné Na lepítka, alebo suché zipsy, v páse Okolo nožičiek Maje gumičky. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, po pouziti SE vyhodia. Jednorazové plienky SE rozdeľujú podľa VÁHY bábätka. Jednorázové plienky sú zložené Zo separačnej vrstvy, nasiakavé vložky, nepriepustné fólie slúžiace k ochrane bielizne, lepiacich pások suchého zipsu Alebo gumičiek po stranách. Na trhu JE veľa značiek jednorazových plienok nechýba Ani jednorazové ekopleny.

* Všeobecnej sú jednorazové plienky Viac finačne náročné, zaťažujú životné Prostredie môžu predĺžiť plienkové obdobie dieťaťa.

Jednorázové EKO plienky

Eko plienky sú funkcií rovnakú edited bežné jednorazové plienky. Eko plienka JE šetrnejšie k dieťaťu životnému Prostredie. Materiály pre výrobu Použité eko plienok sú zdravotne nezávadné, z veľkej časti biodegradabilné (odbúrateľné), využívajú Viac obnoviteľných zdrojov. Nie sú bielené chlórom Ani parfumovanie, čo minimalizuje dráždenie pokožky bábätka, takže je možné JE Doporučiť pre obzvlášť citlivú pokožku. Oproti klasickým jednorazovým plenám sú však pomerne drahé zaobstaráte JE Zatiaľ iba v obchodoch s environmentálnym tovarom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: