Tehotenská móda - rady a trendy

Je pravda, že v čase tehotenstva nemá žena také možnosti v obliekaní, ako keby bábätko nečakala, ale v súčasnosti už je ponuka na trhu dostatočne široká. Tehuľky nemusí chodiť "out", ale môžu si vybrať slušivé a zároveň pohodlné modely.


Aj v čase tehotenstva chce byť žena krásna ...

Snáď každá žena má radosť, keď si kúpi niečo pekného na seba. A tehotenstvo je doba, kedy by si mala žena dopriať isté príjemné chvíľky. Prečo teda nevyraziť do obchodu a nekúpiť si nejaký ten moderný kúsok pre nastávajúce mamičky? Navyše, niektoré obmene šatníka sa rovnako nevyhnete.

Pre ženy, ktoré si doteraz pestovali dokonalú postavu, je niekedy ťažké zmieriť sa s pár kilami naviac as rastúcim bruchom. Výberom tej správnej tehotenskej módy možno ale veľa nedokonalostí postavy zamaskovať.

Keďže aj tehotná žena môže samozrejme vyraziť napríklad na športové stretnutia či na spoločenskú akciu, všetky tieto typy oblečenia by mal kvalitný obchod s tehotenskou módou ponúkať.

Ako u tehotenského oblečenia, tak u topánok, je dôležité maximálne pohodlie. O topánkach hovoríme preto, že nastávajúce mamičky často trápia napuchnuté nohy.

V minulosti sa zdôrazňovala iba pohodlie nastávajúcich mamičiek, ale v dnešnej modernej dobe už aj obdobie tehotenstva býva brané do módy a riadi sa rôznymi trendy. Oproti minulosti môžeme povedať, že tehuľky sa môžu doslova "oháknout".

Tehotenské oblečenie

Tehotenské oblečenie je charakteristické najmä tým, že je vyrobené z prírodných a priedušných materiálov, obzvlášť z bavlny, hodvábu a vlny. Horné diely oblečenia sa vyznačujú dostatočnou pružnosťou, čo zaisťuje využitie po celú dobu tehotenstva až do pôrodu.

Ženy, ktoré prevažnú časť svojho tehotenstva prežívajú v lete, to majú podstatne jednoduchšie. Napospol si vystačí s kúpou tehotenského prádla, ľahkých šiat a voľnejších tričiek.

V zimnom období je potrebné zakúpiť viac vecí, ako napríklad nohavice, svetre, kabáty atď Zle sa zháňajú najmä zimné kabáty, takže ženy sa často musia uspokojiť s inými alternatívami.

Nohavice, kraťasy a sukne bývajú vybavené buď pružným, širokým, úpletovým pásom, gumou, alebo majú zapínanie pod bruchom. Trendom posledných rokov je odľahčená džínsovina, ktorú možno využiť ako na jeseň, tak na jar. Pančuchy mávajú špeciálny klin pre podporu brušnej steny.

Je dobré sa po vhodnom oblečení začať obzerať už od začiatku svojho tehotenstva a postupne si potrebné veci dokupovať.

Tehotenské prádlo

Tehotenské prádlo je potrebné pre každú nastávajúcu mamičku. Tehotenská podprsenka predchádza povadlým prsiam po pôrode. Správna tehotenská podprsenka má byť pohodlná, bavlnená, pevná, opatrená širokým pruhom pod košíčkami a širokými ramienkami.

Tehotenské nohavičky v prvej polovici tehotenstva sa majú taktiež bavlnené a nie príliš upnuté. Zhruba v druhej polovičke tehotenstva sa odporúčajú nohavičky elastické - podopierajú brušnú stenu a uľavujú od bolesti chrbta.

Niektoré mamičky nosia podporný pás, vďaka ktorému je utlmená bolesť chrbta a nie je vyvíjaný taký tlak na močový mechúr.

Do tehotenského prádla samozrejme patrí aj vhodné plavky, pretože aj tehuľky môže vyraziť na dovolenku

Tehotenská obuv

V tehotenstve je potrebné venovať pozornosť aj vhodnej obuvi. Tá by mala byť pohodlná, priedušná, stabilná a mala by chrániť pred pošmyknutím. Vyberáme obuv na nízkom a širokom podpätku. Odporúčajú sa o číslo väčšie veľkosti a zaoblený tvar. Mala by byť zabezpečená podpora klenby nohy. V neskorej fáze gravidity je pohodlná obuv na suchý zips.

Vyberáme tehotenské oblečenie - rady

* Ako sme už uviedli, po oblečenie je dobré sa začať obzerať hneď od začiatku tehotenstva. So samotným nákupom ale môžete pokojne počkať až do druhého trimestra. Prvé tri mesiace sú obdobím, kedy tehotenstvo spravidla nebýva viditeľné, takže si až na menšie výnimky vystačíte so svojím šatníkom.

* Druhý trimester je charakteristický rýchlym rastom plodu a zmeny na postave už začínajú byť viditeľné. Na toto obdobie by mala byť žena pripravená a je dobré mať už zakúpené nejaké tehotenské nohavice či sukňu.

* Najlepšie je nakupovať v špeciálnych obchodoch s oblečením pre tehotné ženy. Personál v tomto obchode by vám mal byť schopný poradiť a pomôcť s výberom. Navyše budete mať istotu, že sa jedná o kvalitné oblečenie.

* Kvalitné tehotenské oblečenie je také, ktoré je možné nosiť po celú dobu tehotenstva, čiže prispôsobí sa rastúcemu bruchu, zväčšeným prsiam a nejakému tomu kilogramu navyše. Pre tehotenskú módu platí: radšej si kúpte menej kvalitného oblečenia, ako veľa nekvalitného. Kvalitné oblečenie potom môžete aj predať v rôznych bazároch alebo na internete.

* Vyvarujte sa svrbiacim alebo syntetickým materiálom. V tehotenstve viac ako inokedy môžete prežívať pocity svrbenia, horúčavy a dusno, čo nesprávne materiály ešte podporujú.

* Necítite sa v oblečení dobre? Potom ho nekupujte, i keď vám predavači budú tvrdiť, že vám zaručene pristane a padne.

* Nekupujte oblečenie len preto, že vám skrátka padne do oka, alebo je lacné. Na prvom mieste je vždy pohodlnosť.

* Nakupujte oblečenie, ktoré sa k sebe hodia. Môže sa stať, že síce máme kúpené veľa vecí, ale nemožno ich kombinovať.

* "Vtipné" tričká s nápisom, ktoré upozorňujú na vaše tehotenstvo sa do spoločnosti v skutočnosti nehodia. Ak napriek tomu po takomto tričku túžite, noste ho leda na doma.

* Ak si vezmete tehotenské oblečenie po mamičke, tak určite ušetríte, ale nie je súčasná tehotenská móda už niekde trochu inde? Pri pochybnostiach o svojom vzhľade sa rovnako nebudete cítiť dobre.

* Ak si nie ste istá veľkosťou oblečenia, kúpte radšej o číslo väčšie.

* Vyskúšajte rôzne štýly oblečenia, nebojte sa experimentovať. Tehotenská móda nie je usadlá. Ak sa cítite dobre v pestrých farbách, tak neváhajte.

* V špecializovaných obchodoch niekedy býva k dispozícii falošné brucho, čo vám môže pri výbere oblečenia značne pomôcť. Ak obchod nič takého neponúka, využite treba svoj sveter apod

* Počas posledného trimestra si nezabudnite kúpiť dojčiace podprsenku. Majú odopínacie košíčky, je pohodlná a umožňuje dojčiť aj na verejných miestach. Existuje aj oblečenie pre pohodlné dojčenie. Jedná sa o rôzne tričká či šaty s odopínacími otvormi.
* Pôrodom však pre mnohé ženy tehotenská móda nekončí. Je to síce individuálne, ale môže trvať týždne až mesiace, než sa dostanete späť na svoju pôvodnú váhu.

Prijmite tehotenské oblečenie ako prirodzenú samozrejmosť. Nie je sa zač hanbiť. Ešte hloupěji pôsobí (a pre bábätko nie je zdravé), keď sa chce žena silou mocou nasoukat do oblečenia, ktoré nosila pred tehotenstvom.

Trendy prvky v tehotenskej móde 2010

* Jemné odtiene (podčiarknu ženskosť a jemnosť)
* Kanýrky, záhyby, riasenia
* Tričká veselých farieb, s kvetinovými vzormi či geometrickými obrazcami
* Predĺženej tuniky
* Tehotenské šortky, ktoré odhalia krásne nohy, alebo šortky po kolená
* Tehotenské rifle


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: