Zľavy pre seniorov

Našli sme pre Vás niekolko tipov, kam si zájsť do divadla, kina, Zoo alebo za inú zábavou a pri tom využiť zliav, ktoré pre seniorov pripravili usporiadatelia, zriaďovatelia alebo majitelia objektov.


Zľavy pre seniorov

Redaktorka nášho portálu mala za úlohu vyhľadať zľavy alebo iné úľavy, ktoré pre dôchodcov pripravili české firmy.

Zľava 50% pri cestovaní vlakom

Špeciálny preukaz Vám vystaví v pokladni po predložení Vášho občianskeho preukazu, fotografie a dôchodkového výmeru. Jednorazová platba je 50 Sk. Jazdíte Ak vlakom častejšie - pre prípady, keď nabehnete ročne viac než-li 500 km sa Vám vyplatí In-karta. Zaplatíte za ňu 990 Sk, ale jazdíte za ¼ ceny.

Zľava 50% v štátnej opere

Zvýhodnené vstupenky pre seniorov poskytuje Štátna opera Praha v rámci celoročných abonentných cyklov "Seniorský rada 1" a "Seniorský rad 2", ktoré je možné zakúpiť vždy od marca do mája na nasledujúcu divadelnú sezónu. Zľavu 50% môžu seniori získať pri nákupe vstupeniek na II. balkón, s výnimkou postranných sedadiel. Za seniorov sú uznávaní všetci návštevníci, ktorí dovŕšili 65. rok veku alebo predloží kartu na príslušnú zľavu cestovného MHD či Českých dráh.

O2 zľavy na volania

Účastníci, ktorí dovŕšili 60 rokov veku, majú možnosť si aktivovať tarifu O2 NEON S so záväzkom na 24 alebo 36 mesiacov s tým, že budú mať nárok na zľavu z mesačného paušálu. Na týchto zákazníkov sa inak uplatnia všetky štandardné podmienky a výhody uvedeného tarifu, ich mesačný paušál však bude robiť iba 190, - Sk vrátane DPH. Účastník môže túto výhodu využiť iba pre jednu SIM kartu.

Zľavy až 50% od CK Čedok

Zľavu pre seniorov vo výške až 50 percent získajú u Čedoku cestovatelia už od 55 rokov veku, musí s nimi ísť osoba, ktorá zájazd zaplatí v plnej výške. Seniorská zľava sa tiež len na zájazdy v určitých termínoch.

Plzeňská divadlá 50% zľavy

Divadlo v smotanových sadoch, Divadlo Pluto - OD Centrum Doubravka a Komorní scéna - Prokopova 14, poskytujú zľavu pre seniorov 70 + na všetky predstavenia.

Ďalšie zľavy telegraficky

* Hodinový manžel - inštalatérske, kúrenárske, zváračské a pomocné práce - pre seniorov ponúkajú 10% zľavu.
* Pizza Quick - Praha Dejvice - ponuka 30% zľavy pre dôchodcov
* Expertcomputer s.r.o. - Pri zakúpení akéhokoľvek tovaru na našej predajni môžete získať zľavu až do výšky 50%.
* Firma Tomáš Kůs-aaron. Z ceny tovaru ponúka 20% zľavu pre dôchodcov vo všetkých 4 predajniach v Prahe 2 xv Ostrave iv Brne
* Kino Lucerna Praha - na vybrané filmy zľava 15 Sk
* Kuriérske prepravca Eastern - Express dôchodcovia zľava 5% na všetky službyHorská chata Čučoriedka Velká Úpa, Pec pod Sněžkou-Dôchodca -25%
* Penzion malý dom Ruprechtice zľava pre dôchodcov 15%
* Vlastivedné múzeum Jesenicka - zľava pre dôchodcov 50%
* Masáže Petr Lacina a Jan Kadlec Praha - zľava pre dôchodcov nad 70 rokov 40%

Knižnice zľavy a úľavy

Knižnica Dobruška. Priamo u knižnice je vyhradené parkovisko pre invalidné občanov. Všetky závody sú bezbariérové, vrátane WC. Počas otváracej doby obidvoch oddelení je k dispozícii verejný internet s bezproblémovým prístupom pre invalidné občanov. Pre registrovaných čitateľov je internet úplne zadarmo, pre neregistrovaných návštevníkov, ktorí nezaplatili ročný poplatok, je cena internetu 1, - Sk za 1 minútu. Ročný poplatok držiteľ preukazu ZŤP platia iba 50% z bežnej ceny: Dospelý 60, - Sk, deti do 15 rokov 30, - Sk

Krajská knižnica Karlovy Vary. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím: Držitelia ZŤP, ľudia so zrakovým postihnutím, dôchodcovia nad 70 rokov neplatia ročný registračný poplatok.

Mestská knižnica Šumperk. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím: Zľava pri registrácii je 50% a majú tu aj zdvíhací plošinu.

Knižnica Vincente Priessnitza v Jeseníku. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím: Zľavy pre držiteľa preukazu TP, ZTP, ZTP / P nie sú doteraz riešené, dôchodcovia majú zľavu 50%

Mestská knižnica Kyjov. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím - zľava 50% + bezbarierový prístup

Mestská knižnica Blansko. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím: Čitatelia s postihnutím, držitelia preukazu TP, ZTP majú polovičnú zľavu za čitateľskej poplatky Vstupy do knižnice sú bezbariérové upravené.

Knižnica Kroměřížska. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím služby môžu využívať úplne bezplatne.

Krajská knižnica Františka Bartoše Zlín. Zľavy pre čitateľa so zdravotným postihnutím: Registrovaní užívatelia (zrakovo postihnutí - držitelia preukazov TP, ZŤP, ZŤP / P) neplatí ročný registračný poplatok, výpožičky zvukových kníh i ostatných zvukových dokumentov sú pre ne tiež bezplatné.

ZOO a zľavy

* Praha - Dôchodcovia s preukazom na zľavy PID 1 Sk - Dôchodcovia nad 70 rokov (vrátane) 1 Sk
* Ostrava - 30 Sk zľava pre dôchodcov, a držiteľa ZTPP. Zadarmo vstup pre držiteľa sprievodu ZTPP a za jazdu vláčikom po ZOO zaplatí držiteľ ZŤP 10

Sk a zadarmo jazdí držitelia ZTPP

* Olomouc - zľava pre dôchodcov 40 Sk a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP / P zdarma
* Liberec - zľava pre seniorov nad 65 rokov 50% zľava
* ZOO, Botanická záhrada a Japonská záhrada Plzeň - dôchodcovia zľavnené vstupné 90 Sk a ZŤP 50% ceny
* Dinopark Plzeň - dôchodcovia zľavnené vstupné 60 Sk a ZŤP 50% ceny
* Akvatera Plzeň - dôchodcovia zľavnené vstupné 20 Sk a ZŤP 50% ceny

Ďalšie zľavnené vstupné

1. Štátny zámok Mnichovo Hradiště
2. Zľava 33% platí pre dôchodcov nad 65 rokov, deti, študentov a držiteľa preukazu ZŤP, držitelia preukazov so zmluvným vzťahom s NPU.
3. Arboretum Řícmanice poskytuje dôchodcom zľavu 50%
4. Park Boheminium Mariánske kúpele - miniaturpark - zľavy pre dôchodcov a ZŤP zľava 15% a ZTP / P: zľava 50%
5. WESTERN - Šiklův Mlýn s.r.o. Zľavy pre dôchodcov nad 65 rokov na ubytovanie v areáli.
6. Zámok Telč - zľava pre dôchodcov od 20 do 35 Sk podľa zvoleného okruhu
7. Hrad Kost tiež pripravil pre dôchodcov zľavu na vstupnom

Budeme radi, ak viete o ďalších zľavách ponúkaných pre seniorov a napíšete nám o nich do diskusie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: