Telefonujte a šetri - lacné volania

Ide telefonovať zadarmo? Poznáte službu Skype? Je to telekomunikačné program, ktorý umožní telefonovať z počítača. Jeho pomocou je možné telefonovať aj na pevnú linku. Našli sme pre Vás aj ďalšie riešenia. Ako ušetriť za telefón.


Telefonujte, ale šetri

Mobilné telefóny nás nenechajú v pokoji, prestať telefonovať sa iv čase krízy rodinného rozpočtu neodnaučíme. Doporučíme Vám teda ako telefonovať a pri tom šetriť.

Telefonovať úplne zadarmo?

Čo vravíte komunikáciu spojené nielen zvukom, ale aj obrazom? Ak komunikujeme s partnerom na diaľku, naše zmysly je potrebné doplniť zariadením, ktoré prenesie zvuk a obraz tak ďaleko, aby ho partner mohol vnímať. Či už telefonujete z domu, vedľa k susedom, cez celú republiku alebo treba na druhú svetovú pologuli. Naučíme Vás ako telefonovať úplne zadarmo.

Čo je to Skype?

Je to flexibilnejší spôsob telefonovania s nutnosťou použitím Internetu. Všetko čo potrebujete je mikrofón a reproduktor alebo slúchadlá pripojené k počítaču a internetové spojenie. Volanie medzi užívateľmi Skype je bezplatné všade na svete. Skype podporuje nielen hlasovú komunikáciu, ale aj výmenu videa a dátových súborov. Možno posielať fotografie i textové dokumenty. Najsilnejšou stránkou Skype je ale práve telefonovanie. A to ako telefonovanie po internete telefonovanie medzi dvoma alebo aj viacerými používateľmi programu Skype.

Skype na stiahnutie zadarmo

Tento spôsob už využíva aj veľa firiem, pre konferencie alebo porady. Dostupná je takto aj výučba jazykov alebo ďalších odborov vo vzdelaní. Výhodou je cena hovoru zodpovedajúcu cene pripojenia na sieť. Ak je cena za pripojenie paušálna, je cena hovoru nulová, pretože cenu pripojenia nenavýši.

* Skype si môžete stiahnuť TU.

Pred prvým použitie Skype je nutné sa zaregistrovať

Potom si môžete nastaviť svoj profil, podľa ktorého Vás ostatní užívatelia môžu jednoducho vyhľadať. Teraz si do adresára môžete vložiť ostatných užívateľov a kontakty. Samotné prostredie programu Skype je veľmi prehľadné a práca s ním je veľmi jednoduchá na rozdiel od niektorých podobných programov, ktoré sú plné úplne zbytočných funkcií mätúcich menej zdatných užívateľov. Skype Vás tiež nebude obťažovať reklamnými bannery.

Celosvetovo používa Skype

viac ako 480 miliónov užívateľov. Ich počet rastie každoročne o 43%. Zlaté stránky napríklad umožňujú efektívne osloviť práve túto skupinu. Štandardne, keď používateľ Skype surfuje po internete, sú mu telefónne čísla zobrazovaná v podobe tlačidiel, ktorá umožňuje volanie priamo z počítača - po kliknutí na telefónne číslo. Pri využití tejto služby budú všetky vaše čísla zverejnená v Zlatých stránkach zobrazená so symbolom FreeCall as možnosťou po kliknutí volať Vašu firmu priamo z počítača zdarma. Pre Vás je táto služba platená.

Ďalších programy a komunikačné klienti

napríklad Ekiga2, X-Lite, Sjphone, Linphone, WengoPhone, SIP Communicator. V tieni zostávajú klienti ako ICQ, QIP, Live Messenger ad.

Najlacnejšie mobilný operátor a volania


k je pre Vás nutnosťou používať mobilný telefón, skúsme nájsť na trhu najlacnejšie volania. Štatistiky uvádzajú, že 70% hovorov ide stále na rovnaké čísla. Každá minúta sa počíta. Predajcovia sa predbiehajú s ponukou nových balíčkov a výhodných objednávok. Každý operátor má v ponuke "rodinné alebo priateľské balíky". V popisoch služieb jednotlivých operátorov je však toľko kľučiek a nezrozumiteľných formulácií, že sa v tom málokto vyzná - čo je pravdepodobne aj účel. Pre deti však existuje služba, ktorú platí rodič - sponzor, dieťa sa vždy dovolá jemu, ale za hovory s kamarátmi neutráca. Ako si vybrať tú správnu službu, by Vám mohol pomôcť kalkulátor, ktorých na internete nájdete niekoľko.

Naša redakcia pre Vás internete našla pomocníka vo Vašom rozhodovaní. Elektronické poradenstvo - ako telefonovať lacno. Porovnanie všetkých dostupných ponúk na trhu.

* Stačí vybrať formu alebo službu a kalkulátor za Vás vyhodnotí najlacnejšie alebo najvýhodnejšiu formu aj operátora. TET Telekomunikačný trh.

Volanie z vesmíru

Ešte existuje satelitné možnosť volania, ale táto verzia zatiaľ nepatrí medzi šetriace programy v telefonovanie. Satelitné prenosy sú využívané hlavne televíznymi stanicami, štátnou správou teda hlavne armádou, v oblasti turistiky a pre výskumné strediská v odľahlých končinách. Pre obyčajného smrteľníka je to zatiaľ dosť drahá forma komunikácie.

Deti a mobilné telefóny

Keď sa zamyslíte, od kedy používame pre kontakt s vlastným dieťaťom mobilné telefóny, prekvapivo musíme konštatovať, že už od narodenia. Pre pokoj na duši každej modernej mamičky slúži strážny opatrovateľka, ktorá prenáša plač nášho potomka po prebudení. Na trhu možno zakúpiť mobilný telefón pre trojročná Milé deti len s piatimi číslami. Pre dnešné deti je mobil takou samozrejmosťou, ako bola v osemdesiatych rokoch pre vtedajšiu drobca pevná linka a alebo pre deti rokov šesťdesiatych telegram.

Mobilné telefóny pre deti

Matka s potomkom, ktorý je mimo domova, spolieha na mobilný telefón už od prvých školských tried. Môže ho kedykoľvek skontrolovať, či je v poriadku, ak je tam - kde má byť a či nezabudol, čo má ďalej urobiť. Stačí však veľmi málo k panike a strachu v prípade nedostupnosti signálu, vybitie batérie, strate telefónu ... atď Dieťa by sa malo predovšetkým naučiť o samostatnosť a keď už mobil používať musíte, mal by byť skôr ako posledný berlička, než-li jediné vodidlo.

Absencia mobilu medzi teenagerov


yvoláva diskrimináciu a posmechu. V každom období prispieva mobil k prestíži veku i postavení rovnako ako cigarety alebo značkové oblečenie. Trendom môže byť samozrejme aj opak - zbaviť sa týchto vecí, ale táto skupina je pravdepodobne v menšine.

Skratky pre sms - Skype - internetovú komunikáciu

Dnešní mladí užitím mobilnej a internetovej komunikácie zabúdajú používať veľa vyjadrovacími schopností. Vybavili sa zrakovo jednoduchšími značkami. Niektoré sú prevzaté z angličtiny, iné sú rýdzo české:

* MMT - moment,
* EE = nie,
* JJ = áno,
* NZ = nie je zač,
* Z5 = späť,
* Qta = kvalita,
* PTZ = pretože,
* BTW = mimochodom,
* X - bozk,
* MTR = mám ťa rád,
* PLS = prosím,
* FE = napríklad ... a veľa ďalších.

Službu sms používajú viac, než denné komunikáciu medzi sebou aj keď sa vidí v škole. Vyhýbajú sa tak konfrontácii nepríjemných problémov a konflikty riešia neštandardne. Nedovoľte si dieťa zvyknúť, že zavolá vždy keď si spomenie. Musí rešpektovať pracovné domu rodičov a nerušiť ich v práci ani pri odpočinku, nevolať vždy, keď sa mu niečo nepodarí, alebo ak má z niečoho radosť. Nepoužívať telefón pri rozhovore s kamarátom, ktorého za pár chvíľ uvidia. Pekné i nepríjemné zážitky by deti mali prežívať naplno a nie sa schovat za nekontaktné komunikáciu. Telefón by tiež deti nemali mať pri posteli pri spaní av určitú dobu by neškodilo ho úplne vypínať.

Mobil pre seniorov - telefóny pre staršie

Jednoduché mobilné telefóny pre seniorov sú vybavené veľkým displejom a tlačidlami. Možno ho používať pre volanie aj odoslaní SMS správy. Majú aj hlasný odposluch. Pri stlačení oranžového tlačidla SOS sa odošle sama správa blízkym osobám, že je babička alebo dedko v ťažkostiach. Naučíme Ak seniora s telefónom zaobchádzať, uľahčí to život nám obom. Princíp volanie je rovnaký alebo veľmi podobný pevnej linke, ale dovolá sa Vám všade. Nebýva ľahké presvedčiť babičky, aby mobil nosili stále so sebou. Najviac úrazov sa stáva práve v pohybe, ale nechávajú ak ho položený na stolíku a nenosia napríklad aj na toaletu alebo na záhradku, je prístroj v podstate k ničomu. Ide telefonovať zadarmo? Poznáte službu Skype? Je to telekomunikačné program, ktorý umožní telefonovať z počítača. Jeho pomocou je možné telefonovať aj na pevnú linku. Našli sme pre Vás aj ďalšie riešenia. Ako ušetriť za telefón.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: