Babičky na odpis? Ani náhodou!

Dnešné päťdesiatnici nesedávají každý deň na lavičke v parku s vreckom rožkov, aby nakŕmili vtáčiky. Skúste dnešného päťdesiatnik osloviť: slovutný kmete! V lepšom prípade vás pohŕdavo zíde pohľadom a odkluše do posilňovne.


Babičky na odpis? Ani náhodou!

Je október roku 2009, v spoločenskom sále pardubickej radnice prebieha semifinálové kolo II. ročníka celoštátnej súťaže "Prima babca." V nabitom sále sedia sa shovívavým úsmevom v porote zloženej s odborníkov na ženskú krásu a sponzorov. semifinálové kolo brilantne moderuje jeden z najpopulárnejších východočeských hercov Pavel Novotný, známy ako pán Mastný sa seriálu Ulica. Semifinalistky sa predstavujú a môj zhovievavý úsmev strieda obdiv.

Kto sú prima babca?

Súťaž nie je limitovaná vekom, podmienkou je, aby súťažiaci mali aspoň jedno vlastné vnúča. Najmladší účastníčku bolo 46 rokov, najstarší 75. Čakalo je päť z môjho pohľadu neľahkých súťažných kôl. Všetky sú skvelé, ale len šesť z nich postúpilo do finále.

Veľké finále s porotkyňou Monikou Žídkovou

Finále súťaže "Prima babca" prebehlo 6. marca 2010. Diváci nedočkavo podupávaní, šesť finalistiek sa nervózne pripravuje na svojich päť disciplín:

1. To som ja - účastník sa predstaví v časovom limite 1,5 minúty (zoznam ich aktivít je obdivuhodná).
2. Vedomostný test - súťažiaci odpovie na 6 otázok z rôznych oblastí (nad otázkami zo zemepisu, dejepisu, prírody, športu, biológie a techniky by sa zapotil nejeden maturant).
3. Dokážem si poradiť - súťažiaci musí ukázať svoju zručnosť v časovom limite 1,5 minúty (nafukovanie a "zašpejlování" čo nejvěršího počtu balónikov).
4. Rozumiem svojmu vnúčatá - súťažiaci bude reagovať na danú situáciu opäť v limite 1,5 minúty (členovia poroty pripraví babčám vypäté môže potvrdiť túto okolnosť s vnúčatami rôzneho veku, babca je musia čo najlepšie zvládnuť).
5. Voľná disciplina - súťažiaci vo svojej obľúbenej činnosti v limite 1,5 minúty (úžasné! Jedna spieva, druhá tancujú Kankán, i. predvedie s partnerom žeravý španielsky tanec, vidíme aj sebavedomý brušný tanec a dokonca aj fyzicky náročnú aeróbne zostavu ...).

Nad všetkým pozorne bdelá třináctičlenná porota

ktorá mala naozaj veľa ťažkú úlohu. Prvé tri súťažiaci boli pri konečnom poradí od seba vždy len o jeden bod. Náš verný moderátor prvého aj druhého ročníka súťaže, herec VCD v Pardubiciach, pán Pavel Novotný profesionálne as humorom všetko ľahko zvládol. Sám sa ale nevyhol skúške ohňom a musel si skúsiť úlohu, ktorý okrem iného museli súťažiaci v časovom limite zvládnuť. Dokázal nafúknuť balónik na tyč pomocou pumpičky v časovom limite a vyslúžil si pochvalný potlesk od divákov

To nie je všetko!

Prestávky vyplnia muzikálové piesne v podaní herca Pavla Novotného s manželkou, herečkou Dagmar, rozhovor s Miss ČR, Miss Europe a prezidentkou spoločnosti Miss Cosmetic Monikou Žídkovou a orientálny tanec v podaní víťazky minulého ročníka "Prima babca."

Hlasy sú spočítané

Predseda komisie vyhlasuje výsledky. Všetkých šesť finalistiek dostáva od sponzorov hodnotné ceny, od šesťnásobného Kráľa perníku (veď sme v Pardubiciach) perníkovej korunky a víťazka navyše luxusný pobytový zájazd do Španielska. Hana Pelcova, víťazka minulého ročníka odovzdáva korunku a pomyselné žezlo svojej nástupkyni.

Čo súťaž znamenala pre minuloročnú víťazku

Do súťaže Primababča som sa prihlásila hlavne preto, že som tušila, že sa bude jednať o dobrú zábavu. Skutočnosť predčila moje očakávania. Súťaž mala veľkú úroveň a bola legrace.
Z víťazstva som mala obrovskú radosť a stala sa súčasťou môjho života.

V našom Klubu Primababča sa schádzame takmer všetky účastník súťaže I.ročníku

a musím uznať, že všetky ženy sú skutočne prima babca. Dodnes mám v byte kútik s nádherným perníkovým srdcom a korunkami, ktoré som získala v súťaži a kam sa vždy rada pozriem.

V čom mi víťazstvo a súťaž pomohla?

Určite mne zvýšila sebavedomie. Uvedomila som si, že ženy môjho veku môžu dokázať veci, ktoré by od nich tí mladší už neočakávali.

Nové víťazke želám, aby 6. marca odchádzala domov s tak krásnymi pocitmi ako som mala ja, to samozrejme prajem aj všetkým ostatným finalistkám. Inak prajem všetkým ženám stredného veku, nech nestráca zmysel pre humor a snažia si zachovať vitalitu stredného veku čo najdlhšie, najlepšie navždy. Ďakujem všetkým, čo sa na organizácii súťaže podieľali a podieľajú. Veľký dík patrí aj sponzorom za krásne ceny, ktoré súťažiacim venujú v tejto tak ekonomicky ťažkej dobe. Preto vyzývam všetky súťaživé ženy aby neváhali a prihlásili sa do III.ročníku súťaže.

Výzva pre odvážne babičky

Prihlásiť sa do III.ročníku súťaže PRIMABABČA sa môžete od 30.dubna 2010. Hlásiť sa môžu všetky ženy, bez obmedzenia veku. Jedinou podmienkou účasti v súťaži je, že prihlasovaná žena musí mať aspoň jedno vlastné vnúča. Hláste sa ženy - babičky, ktoré si myslíte, že máte ešte čo ponúknu svojim vnúčatám a ukázať všetkým, že nepatríte len do papúč a televíziu. Vnúčatá, prihláste svoju babičku, o ktorej si myslíte, že je príma a nepatria do starého železa. Do súťaže pozývame všetky ženy, ktoré majú rady dobrú zábavu a srandu, pri tom sa nehanbia za to, že už sú babičky. Príďte nazbierať nové zážitky, zdvihnúť si sebavedomie a pritom sa pobaviť.

Viac info nájdete na adrese: TU.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: