Trampolíny pre deti

Trampolíny sú skvelým prostriedkom, ako zabaviť deti, zlepšiť ich koordináciu pohybov, efektívne pretiahnuť telo, zlepšiť koncentráciu. Kúpte deťom ich vlastnú trampolínu. Trampolína je výbornou pomôckou a zabavením detí v skupine.


Veľký výber trampolín - www.trampoliny.cz

Bude mať Vaše dieťa pekné známky na vysvedčení? Alebo chcete Vaše deti zabaviť tým najlepším možným spôsobom? Kúpte im trampolínu a Vaše deti budú nadšené. Veľký výber kvalitných a bezpečných trampolín nielen pre Vaše deti nájdete napríklad na stránkach www.trampoliny.cz. Môžete si tu vybrať zo širokej ponuky trampolín záhradných - kruhových alebo obdĺžnikových, mini trampolín, ale aj potrebného príslušenstva. A nielen to. Obchod ponúka aj veľký výber nafukovacích skákacích hradov na záhradu.

Ak sa Vaše dieťa v škole učilo výborne, za každú jedničku teraz www.trampoliny.cz ponúka zľavu 1% pri nákupe trampolíny. Toto vysvedčenie môžete zaslať e-mailom či faxom. S výberom trampolíny i cenami budete určite spokojní a Vaše deti budú mať tú pravú zábavu na letné prázdniny.
Trampolína je niečo čo deti milujú.

Detské trampolíny sú vhodné do interiéru aj exteriéru. Pri nákupe detské trampolíny je viac ako dôležité dbať na všetky bezpečnostné prvky, a to sieť pod trampolínu aj sieť na trampolínu. Pre menšie deti je tiež vhodná tzv mini trampolína, ktorá má ochranné držadlo, ktorého sa môžu deti pri poskakovanie držať.

Vždy však dbajte na to, aby deti neskákaly na trampolíne bez Vášho dozoru.

Trampolína je doporučovaná pre deti staršie ako tri roky.

Vplyv účinku trampolíny na deti

* Tzv. Tramporelaxace je vhodná u detí s poruchami pozornosti, koncentrácie a správania, u hyperaktívnych detí.
* Skákanie na trampolíne je atraktívnym zdrojom žiaduce pohybovej aktivity detí i mládeže. Trampolína je účinná v boji s nudou.
* Cvičenie na trampolíne je výbornou pomôckou a zabavením detí v skupine. Cvičenie a zábava v jednom umožní zapojenie všetkých detí do kolektívu, spoločnej práce aj aktivity.
* Trampolína je výborná pre deti so špecifickými poruchami učenia i správania.

Zaujímavosti o trampolíne

* Slovo trampolína pochádza zo španielskeho trampolín, tj skákacie doska.
* Trampolining bol zavedený do amerických škôl po druhej svetovej vojne. Americká vláda používala trampolíny na trénovanie koordinácie a orientácie pilotov. Keď vojna skončila, uvedomili si, že pre svoje zdravotné účinky by bolo vhodné rozšíriť trampolíny medzi všetko obyvateľstvo.
* Od roku 2000 patrí skákanie na trampolíne k olympijskej disciplíne.
* Skákanie na trampolíne využívajú ako tréningovú pomôcku hokejisti, snowboardisti, Skateboardisti, lyžiari (zlepšenie rovnováhy, obmedzuje stratu stability, predchádza pádom, eliminuje pády ai).
* Cvičením na trampolíne posilňujete vnútorné telo ako kompletnú jednotku, nezvyšuje len určenú časť svalov a súčasne pracuje Váš lymfatický systém a vyplavuje z tela toxíny. Cvičenie Vám tak dáva dvojaký úžitok.
* Na trampolíne môžete cvičiť prakticky po celý rok.
* Vďaka mäkkým dopadom šetrí cvičenie na trampolínách kĺby a zároveň pôsobí ako balančné plošina pre spevnenie a posilnenie svalov. Zapájate predovšetkým svaly sedacie, lýtkové, svaly okolo členku, hlboké svaly chrbtové a brušné a svaly panvového dna.
* Ak budete cvičiť pravidelne, dostaví sa u Vás pravdepodobne proces celkového očisťovanie, ktorý sa môže prejaviť ako bolesť hlavy, výtok, vyrážky, hnačka alebo vodnatá sekrécia z nosa. K minimalizácii týchto sprievodných účinkov stačí zvýšiť denný príjem tekutín.
* Na trampolíne za rovnaký časový úsek spálite viac kalórií, ako pri klasickom behu a to bez zbytočnej záťaže kĺbov.
* Bungee trapolína patrí k najväčšiemu druhu trampolíny. Veľká plocha trampolíny a ochranná sieť umožňuje prevádzkovať aj akrobatické skoky. Výška skoku je naozaj veľká a vplyv veľmi mäkký. Najväčší trampolína má rozmer 500 cm. V Českej republike sa predáva trampolína v maximálnej veľkosti 430 cm.
* Trampolína je využívaná aj v školstve a zdravotníctve.
* Ak máte doma dieťa s psychickou poruchou, hyperaktívne dieťa alebo dieťa s telesnými problémami, trampolína Vám aj jemu určite pomôže.

Druhy trampolín

* Trampolína pre vnútorné použitie
* Trampolína pre vonkajšie použitie
* Detská trampolína
* Trampolína s ochrannou sieťou
* Trampolína bez ochrannej siete

Rady, ako kúpiť správnu a bezpečnú trampolínu pre deti i dospelých

* Trampolína by mala mať obvodový ochranný vankúš.
* Pri nákupe trampolíny požadujte, aby vám v predajni predložili, že trampolína spĺňa bezpečnostné pokyny. Čo si budeme rozprávať, môžete sa totiž stretnúť is lacnú napodobeninou, kópií, ktorá by mohla ohroziť Vaše zdravie. Bezpečné trampolíny vlastné certifikáty podliehajúce najprísnejším svetovým kritériám.
* V prípade, že budete kupovať detskú trampolínu, musí mať trampolína štandard prevedenia bezpečnosti pre detskú trampolínu. Detská trampolína musí mať obvodový ochranný vankúš.
* Zaujímajte sa o to, z čoho je dopadová plocha trampolíny, v prípade vonkajšieho použitia, či je odolná proti UV žiareniu.
* Opýtajte sa, z čoho sú rúrky, či sú odolné voči korózii. Napríklad galvanizované rúry sú odolné proti korózii.
* Môžete vyberať trampolíny s alebo bez ochrannej siete. Ochrannú sieť majú poväčšinou trampolíny určené na vonkajšie použitie.
* Trampolíny sa vyrábajú s najrôznejším priemerom a nosnosťou. Vyberte si takú, ktorá bude práve Vám vyhovovať.

Kde zakúpiť trampolínu

Trampolínu si môžete zakúpiť v špecializovaných predajniach, zameraných na šport, alebo na internete. Záleží na Vás, aký spôsob nákupu preferujete, či chcete pri nákupe počuť odbornú radu predajcu apod

Trampolínu umiestnite na záhradu či do bytu alebo si choďte zaskákať do niektorých zo športových či rekreačných centier, fit centier, kempov, parkov, ihrísk apod

Doplnky trampolíny

* K trampolíne si môžete dokúpiť, alebo u trampolíny je už priamo ako súčasť dodávky, tzv záchranná sieť, ktorá optimálne chráni proti prípadným nehodám. Sieť zabráni pádu z trampolíny.
* K trampolíne si tiež môžete zaobstarať špeciálny madlo, ktorého sa pri poskakovanie prdržiavajte. Toto madlo je veľmi efektívny pri cielenom poskakovanie, tj za účelom spaľovania kalórií.
* Môžete si tiež zakúpiť schodíky k trampolíne, ktoré Vám zabezpečí pohodlný vstup na odrazovú plochu. Tieto schodíky skôr využijete pri nákupe trampolíny pre vonkajšie použitie.
* K trampolíne si môžete tiež zaobstarať kryciu plachtu, ktorá chráni trampolínu pred znečistením a dažďom. Kryciu plachtu prevažne využijete pri nákupe trampolíny pre vonkajšie použitie, ale na druhú stranu i pre vnútorné použitie, aby sa na trampolínu neprášilo.
* Ďalej možnosť zakúpenia súpravy na ukotvenia trampolíny, kedy tento set je určený pre akékoľvek kruhové i obdĺžnikové trampolíny. Tento set Vám umožní presunúť trampolínu bez vypadávanie spodnej časti nôh a pomôže Vám ukotviť trampolínu do krajiny pomocou kotviacich hákov. Túto súpravu skôr využijete pri nákupe trampolíny pre vonkajšie použitie.
* Okrem toho, že existuje sieť okolo trampolíny, tak si môžete kúpiť aj sieť pod trampolínu. Tá Vám zaručí, aby sa malé deti alebo domáci maznáčikovia dostali pod trampolínu a spôsobili si tak prípadné zranenie.
* Ak chcete trénovať snowboardové triky na trampolíne, kúpte si tzv bounce board MASTEJUMP, u ktorého máte nastaviteľné pracky na nohy.
* V neposlednom rade si môžete zakúpiť aj stan na trampolínu, ktorý perfektne zakryje trampolínu a navodia pocitu domčeka pre deti, ktorým poskytne ďalšie zábavu. Stan tiež zabráni možného pádu pri hraní detí na trampolíne. Stan má vetracie okná zo sietí a vchod na zips so sieťou. Materiál stanu musí byť s nehorľavou úpravou.

Náhradné diely k trampolíne

Okrem najrôznejších doplnkov, si môžete zakúpiť aj najrôznejšie náhradné diely, ako sú:

* Pružina na trampolínu
* Kryt pružín na trampolínu
* Plastový medzikus pre pripevnenie siete na trampolínu
* Objímka na zloženie trampolíny
* Sada pre pripevnenie siete na trampolíny
* Rameno konštrukcia bez výstupkov na nohy pre trampolínu
* U-noha pre trampolínu
* Skákacie plocha k trampolíne


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: