Opatrovanie detí - koľko stojí Au pair

Hľadanie pani na stráženie pomocou inzerátov. Opatrovanie detí Au pair. Stráženie zvieracieho maznáčika - stráženie psov a mačiek. Peniaze, ktoré musíte opatrovateľka zaplatiť - koľko stojí pestúnka. Agentúry na stráženie. . .


Opatrovanie detí u nás iv zahraničí - Au pair

V poslednej dobe sa čoraz viac rozmáhajú pani na stráženie aj v Českej republike, nielen v zahraničí. Strážny služby sú ako stvorené pre pracovne vyťažených rodičov, pre rodičov na materskej alebo otcovskej, pre rodičov, ktorí sa po materskej vracajú do práce, alebo pre tých, ktorí si jednoducho chcú oddýchnuť. Tamtam je doba, kedy sa o deti starali výlučne babičky. Dnes ich nahradili profesionálny agentúry alebo jednotlivci, ktorí sú pripravení sa o Vaše dieťa za odplatu postarať.

Výber tej pravej pani na stráženie nie je "len tak" - výber pestúnky

Výber vhodnej pestúnky, au-pair, pani na stráženie, alebo ako chceme ženu, ktorá nám postráži dieťa nazvať, nemusí byť tak jednoduchý. Pri správnej voľbe vám uľahčí život, Vaše deti si ju možno zamilujú a stane sa novým členom rodiny. Venujte preto výberu dostatočnú pozornosť. Ani titul školy či by pre Vás nemali byť tým rozhodujúcim kritériom. Dajte na svoj inštinkt.

Agentúra na stráženie detí v Prahe - Agentúra pikola

Určite ste aj uvažovali o variante, že výber pestúnky necháte na agentúre. Na trhu je veľa dobrých a spoľahlivých agentúr. Ale ako rozoznať tú kvalitnú od tej menej dobré? Ak máte dostatok času na výber, určite ju nájdete. Pre tých, ktorí si nechajú poradiť, je tu agentúra na stráženie detí pikola v Prahe. Táto agentúra sa snaží poskytovať tie najkvalitnejšie služby, ktoré neustále zdokonaľuje pomocou spätnej väzby získavaním informácií priamo od rodiny, prípadne vylepšuje svoje služby, podľa konkrétnych želaní rodiny. Túto agentúru vedie profesionálka s 20-ročnou praxou v materskej škôlke a zdravotná sestra aj s dlhoročnými skúsenosťami. Agentúra vykonáva pravidelné, ale aj nepravidelné kontroly svojich pestúnok (v rodinách), kde pomáhajú s konkrétnymi situáciami so strážením detí. Posielajú do rodín pestúnky, ktoré robia svoju prácu s láskou a hlavne zodpovedne. Agentúra je samozrejme poistená na ujmu dieťaťa alebo majetku v domácnosti.

Aby mohla opatrovateľka pracovať pod touto renomovanou agentúrou, musí prejsť náročným školením. Je to školenie:

* Ako strážiť a pracovať v rodine,
* Ako podporiť fyzický, rozumový a komunikačné rozvoj dieťaťa,
* Desať prípadov, kedy aj v noci volať lekára,

po ktorom skladajú záverečný test. Samozrejmosťou je absolvovanie zdravotného kurzu. Všetky pestúnky musia rešpektovať životný štýl a zvyklosti rodiny. Na požiadanie Vám radi pošlú profil niekoľkých pestúnok, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich požiadaviek. Agentúra si veľmi cenia svojich stálych klientov (v prípade využívania služieb agentúry niekoľkokrát do mesiaca) a preto im ponúka cenovo príjemnejšie hodinovú sadzbu, prípadne bonus stráženie zadarmo.

Aby toho nebolo málo, ceny služieb agentúry pikola sú veľmi príjemné a dostupné aj pre rodiny s nízkym príjmom. Podľa našich skúseností vieme, že budete s touto agentúrou spokojní tak, že ju budete odporúčať aj svojim známym.

Pri hľadaní si najprv ujasnite svoje požiadavky

Ešte pred tým, než začnete podnikať aktívne kroky na hľadanie pestúnky, ujasnite si, aké sú Vaše očakávania a aké by boli prípadné povinnosti danej ženy. Budete chcieť pestúnku "na plný úväzok" alebo len na občasnú výpomoc? Ponúknete jej bývanie? Preferujete mladú dievčinu alebo pani dôchodkového veku? Budete po pani na stráženie požadovať aj dovoz detí do školy a podobne, alebo máte záujem čisto len o stráženie? Isteže by sme našli niekoľko ďalších otázok, ktoré by ste si mali ujasniť, ale to už bude záležať na Vašej konkrétnej situácii, na životnom štýle, záujmoch, zvykoch a potrebách. Každopádne jasnejšie predstava znamená jednoduchší výber. Nie je od veci si treba spísať zoznam požiadaviek!

Koľko stojí opatrovateľka

sa pohybujú od 100 Sk za hodinu. Okrem toho jej ale musíte zaplatiť stravné a ak dochádzajú, aj cestovné. Ak si prajete u seba zamestnať pani k deťom nastálo (tzn. is ubytovaním), bude vás to stáť niekoľko tisíc korún mesačne a často na to nebude stačiť ani plat jedného z rodičov. Odmena bude závisieť od počtu detí, na individuálnych požiadavkách, rozsahu starostlivosti apod Ak chcete, môžete si najať takú pestúnku, ktorá naučí Vašu ratolesť rôznym zručnostiam (hrať na hudobný nástroj, základy cudzieho jazyka, ..). Pri spisovaní zmluvy chcite čo najkonkrétnejšie popísať všetky práva a povinnosti oboch strán. Ušetríte sa tak nepríjemností a nedorozumenia.

Čo ešte agentúry môžu ponúkať?

Možnosti sú v podstate neobmedzené. Záleží len na tom, čo potrebujete a koľko máte peňazí. Z dôvodu konkurencie na trhu neponúka väčšina agentúr samotné stráženie, ale špecializuje sa aj na iné činnosti úzko spojené s existenciou každej domácnosti.

Služba vodiča

Možné využiť v prípade, že majú rodičia povinnosti (stretnutia, rokovania), a ich deti nemá kto doviesť do školy, na tréningy apod Deti budú v rukách profesionálneho vodiča, ktorý sa pýši dlhodobou praxou v riadení auta, čistým trestným registrom a pochopiteľne aj potvrdením o zdravotnom stave. Cena je okolo 150 Sk na hodinu.

Stráženie zvieracieho maznáčika - stráženie psov a mačiek

Síce sa s touto službou nestretneme u všetkých agentúr, však stráženie zvieratka tiež existuje. Zabezpečiť si môžete samotné stráženie, ale aj kŕmenie a venčenie. Stretneme sa tiež aj so zvieracími hotely. Opatrovanie zvieraťa u Vás doma stojí asi 200 Sk na hodinu. Pre váš pokoj sa radšej vždy spýtajte, či má opatrovateľ so zvieratami skúsenosť.

Upratovaní

(Od 100 Sk za hodinu v závislosti od náročnosti práce, príplatky za víkendy a sviatky).

Domáce práce.

napríklad žehlenie (pri žehlení sa môže platiť za kus bielizne alebo hodinové, spravidla okolo 140 Sk za hodinu).

Nakupovanie

(Platí sa percentami z ceny nákupu alebo hodinová taxa okolo 150 Sk / hod.).

Záhradnícke práce

(Okolo 150 Sk za hodinu).

Vybavovanie rôznych záležitostí

(Podľa domluvy, paušálna alebo hodinová sadzba).

Hľadanie pani na stráženie pomocou inzerátov

Okrem sprostredkovania agentúry môžeme pestúnku hľadať prostredníctvom inzercie. Plus je v tom, že tým odpadnú náklady za províziu agentúre. S ženou alebo dievčaťom, ktorú si na takýto inzerát nájdete, sa môžete aj individuálne dohodnúť na výške odmeny. Väčšinou sa platí okolo 70 Sk na hodinu. Dobré je držať sa odporúčania priateľov a známych. Ak žiadne odporúčanie nemáme, kde budeme mať istotu, že nejde o žiadneho kriminálnika, chorého človeka a pod? Žiadajte radšej výpis z registra trestov, lekársku správu o zdravotnom stave, alebo prinajmenšom zdravotný preukaz a pýtajte sa na referencie. Preverte si dotknutú osobu u rodín, u ktorých v minulosti pracovala.

Čo keď si profesionálny stráženie nemôžeme dovoliť

Ako už sme spomenuli, celodenný profesionálnej starostlivosti je veľmi nákladná a každý na ňu nemá dostatok peňazí. Lacnejšie voľbou sú štátne zariadenia. Variantom sú jasle alebo materské školy, obe sú veľmi využívané. U jaslí bude záležať na tom, či sa nachádzajú v mieste vášho trvalého bydliska (zaplatíte od 3 000 do 6 000 Sk za mesiac).

Materská škola zriaďované štátom

(Pre deti od 3 rokov) poskytuje služby v cene do 1 500 Sk mesačne. Keby sme zabrúsil do súkromného sektora, stretneme sa s oveľa vyššími cenami. Hodina stráženie dieťaťa Vás bežne vyjde na 100 Sk. Keďže sú ale štátnej škôlky niekde úplne preplnené, rodičom ani lacnejšie voľba spravidla nezostáva.

Nárazové stráženie

Ktorá matka by si nechcela aspoň niekoľkokrát do mesiaca posedieť s kamarátkami pri poháriku vína? Lenže čo keď má manžel nočné a babička nemôže? Našťastie možno služieb pani na stráženie využiť aj nárazovo! V závislosti na tom, či Vám bude caparta strážiť profesionálka z agentúry, alebo slečna zohnaniu cez inzerát, zaplatíte rôzne vysoké sumy. Po nočnom strážení by ste mali pečovatelce buď zaplatiť odvoz, alebo ju nechať u Vás prenocovať. Ostatne agentúry majú tieto záležitosti väčšinou zmluvne vyriešené.

Nič pre strednú triedu - prestížne drahé pražskej škôlky

Zaujímalo by Vás, kde umiestňujú bohatší ľudia svoje Milé deti? Tak napríklad do niektorej z pražských jazykových škôlok (pre deti od 2 - 6 rokov). Vyjdú zhruba na 20 tisíc korún za mesiac. Asi o tisícku lacnejšie potom stojí mesačný pobyt v medzinárodnej škôlke (pre deti už od 1 roka).


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: