Kurzy plávania pre deti

Plávanie už u tých najmenších detí im pomáha k rovnomernému psychomotorickému vývoju,podporuje rozvoj dýchanie. Deti sú otužilejších, zdravšie, lepšie spia aj jej. S deťmi je možné začať plávať už od narodenia.Dieťa dokáže prežívať vodu všetkými zmyslami.


Prečo majú deti plávať

* Plávanie je najzdravším športom pre deti, ale aj dospelých.
* Plávanie patrí medzi najprirodzenejší spôsob pohybu pre ľudského tvora.
* Plávanie rovnomerne zaťažuje všetky svaly.
* Plávanie zlepšuje dýchanie, zväčšuje kapacitu pľúc.
* Plávanie celkovo zlepšuje zdravie.
* Plávanie podporuje súťaživosť.
* Plávanie utužuje cílevědomovost.
* Plávanie spolu s rehabilitáciou významne pomáha deťom, ktoré majú najrôznejšie odchýlky a chyby pohybového aparátu.
* Plávanie zvyšuje odolnosť proti chorobám, celkovo otužuje organizmus.
* Je dobré sa plávanie venovať pravidelne a dlhodobo.
* Pri plávaní Vám hrozí oveľa nižšie riziko úrazu, ako u akéhokoľvek iného športu.
* Plávanie umožnia deťom prežiť radosť z pohybu.
* Plávanie odľahčuje všetkým kĺbom, chrbtici.
* Plávanie prospieva fyzickej i psychickej kondícii.

Prečo majú plávať už batoľatá

* Veľa bábätiek sa dokáže pohybovať pod vodou i vo vode oveľa skôr ako začnú chodiť. Dieťa môže vo vode robiť pohyby, ktoré ešte nedokáže na súši a má teda možnosť sa vyvíjať pohybovo.
* Kurzy plávania dojčiat napomáhajú v psychomotorickom vývoji batoliat, dojčiat i starších detí. Tiež má plávanie veľmi pozitívny vplyv na zdravie, otužovanie, dýchanie, podporný aparát, trávenie a spánok dieťaťa.
* Plávanie pomáha pri bolestiach bruška spôsobených nadúvaním, pretože deti, ktoré pravidelne plávajú, majú veľmi dobré trávenie.
* Výskumy preukázali, že pobyt dojčiat a malých detí vo vode má tiež významný stimulujúci efekt na zvýšenie koncentrácie, pozornosti a vnímacích schopností.
* Okrem toho, spoločné plávanie rodičov a bábätiek, utužuje dôveru aj vzťah dieťaťa k rodičovi. Rodičia sa naučia stýkať sa s dieťatkom novým spôsobom. Plávanie je potom príjemná spoločná chvíľka bez každodenného stresu.
* Je zdokumentované u dieťaťa zlepšenie sociálneho, citového i fyzického vývoja, čo je predovšetkým zrejmé u detí, ktoré začnú plávať ešte pred svojím 12 mesiacom. Deti sú potom vo vode uvoľnené aj kľudné, nebojí sa jej.
* S pokrokom v plávaní budete svedkami významného zlepšenia koordinácie pohybov, sily, výdrže i dychové kapacity Vášho batoľaťa.
* Plávanie je zároveň príjemným spestrením každodenných starostí i slasťou pre mamičky a oteckov na materskej dovolenke.
* Pri pravidelnom navštevovanie plaveckých kurzov sa dieťa čoskoro naučí pohybovať vo vode samo, čo pre neho znamená dôležitý pocit sebestačnosti.
* Dieťa sa stretáva s novými jedincami (dospelými, deťmi), skúša nové a nové veci. Tým má menší strach pred novými neznámymi situáciami.

Kedy začať plávať s deťmi

S bábätkom môžete začať prakticky plávať už po zahojení pupočníkovej jazvy. Vhodnejšie je však s plávaním vyčkať, až po ukončení šestonedelia. V tomto ranom období môžete u dieťatka využiť aj vrodeného reflexu zadržaní dych pri kontakte s vodou.

Kurzy plávania - Plavecká škola Plaváček

Plavecká škola Plaváček ponúka kurzy plávania pre deti, pre rodičov s deťmi, pre deti predškolského veku a tiež pre dospelých neplavcov.

Ak máte záujem, aby sa Vaša ratolesť naučila plávať a využívala všetky výhody tohto športu, navštívte plaveckou školu Plaváček v Prahe. Profesionáli tímu Plaváček Vám poradia s každým Vašim dotazom a individuálne vyjdú v ústrety Vám i Vašim deťom. Plavecká škola Plaváček žiada rodičov, aby svojim deťom do 1,5 rokov pri plávaní nasadzovali jednorazové plienky.

Neváhajte a využite tieto služby Plavecké školy v Prahe a tešte sa s radosťou Vašich detí pri plávaní, ktoré im bude prinášať radosť a potešenie.

Čo potrebujú deti na kurze plávania

* Plavky alebo plienku do vody pre tie najmenšie plaváčky
* Osušky
* Župan
* Mydlo
* Plážovú obuv
* Kúpacie čiapku

Plávanie bábätka v rodinnom prostredí

Niektoré špecializované firmy organizujú pre rodiny s bábätkami tzv plávanie v rodinnom prostredí, keď prídu za Vami domov a ukážu Vám základnú úchopy bábätka vo vode a manipuláciu s ním. Ukážu Vám, ako môže bábätko plávať na chrbátiku len s malou dopomocou, ako sa bábätko môže potápať, otužovať. Naučíte sa tiež masírovať bábätko prírodným olejčekom ai

Plavecká výučba detí neplavcov

U malých detí, ktoré ešte nevedia plávať, pomôže plavecký kurz rozvinúť kladný vzťah k vode. Osvoja si základné plavecké zručnosti, ako je dýchanie do vody, splývanie, potápanie, skoky do vody. Ďalej sa deti nacvičia kraulové, znakové, prsové nohy a paže s využitím nadlehčovacích pomôcok i herných cvičení.

Plavecká výučba detí plavcov

Deti, ktoré už vedia plávať, im plavecký kurz ponúka predovšetkým zdokonalenie techniky jednotlivých plaveckých spôsobov: prsia, znak, kraul, motýlik. Ďalej sa detí naučia vytrvalostnímu plávanie, obrátkam, potápanie, štartovom skokom, plávaním pod vodou. Skúsi si najrôznejšie vodné hry, napríklad vodné pólo.

Organizácia kurzov plávania

Jedna plavecká hodina trvá zvyčajne 40 minút. Deti sú rozdelené podľa úrovne ich plávanie na neplavcov, plavcov začiatočníkov, plavcov pokročilých. V jednej plavecké hodine tak môžu plávať deti rôzneho veku i plavecké úrovne.

V každej lekcii plávania si hravou formou deti zacvičte, zadovádí a naučia sa novým veciam a plaveckým zručnostiam. Pohyb vo vode je sprevádzaný riekankami, básničky a pesničkami, ktoré deti i rodičia motivujú k lepším plaveckým výkonom.

Letné kurzy plávania detí

Môžete využiť aj letných intenzívnych kurzov plávania pre bábätká, batoľatá, deti predškolského veku. Intenzívny kurz plávania v lete je vhodný aj z toho dôvodu, že dieťa nemá dlhú pauze medzi plávaním. V lete väčšina centier nemá v ponuke pravidelné plávanie, kedy dieťa chodí do kurzov každý týždeň. Z toho dôvodu sa občas stane, že dieťa, ktoré zvládalo vodné prostredie bez problémov, sa po dlhšej dobe bez kontaktu s vodou tzv zasekne a musia sa znova zoznamovať so zručnosťami, ktoré malo už osvojené, preto je intenzívny kurz plávania rodičov s deťmi v lete ideálne. Letný kurz je akýmsi preklenovacím mostom, kde deti nestihnú zabudnúť av septembri potom pre nich zvyčajne nenastáva obdobie nového zvykania.

Ako učiť deti potápanie

V podstate ešte než sa narodíme, sme vo vode. Bábätka sú v brušku mamičiek vo vode. Bez vody vydržíme iba pár dní. Naše telo je taktiež zložené prevažne z vody, a to z 70%. Voda však v niekom vyvoláva strach, zimu a ďalšie možné nepríjemné pocity a emócie. Sprvu je dôležité, aby sa malý plavec, respektíve neplavec napred uvoľnil, než sa začne so samotným potápaním. Môže sa stať, že pri prvom potopení sa malý Plaváček rozplače a Vy ho začnete zdĺhavo upokojovať, to moc veľké ovocie neprinesie. Buď dieťatko nepotápajte, alebo ho potopa viackrát, predovšetkým nemajte pocit viny, že svojho malého plaváčka trápite. Na druhú stranu, potápanie detí nie je za každú cenu nutné, aj bez potápania si Vaše dieťa čas v bazéne užije. Skúsite Ak teda plaváčka potopiť, zostaňte s dieťatkom pod vodou aspoň pár sekúnd. Ak potápanie robíte štýlom, že sa s dieťatkom bleskovo zanoříte do vody, a potom sa ešte s väčšou rýchlosťou vynoříte, zbytočne tým len dieťa stresuje. Skúste sa uvoľniť a pod vodou počítajte do štyroch. Nebojte sa, dieťatko vydrží pod vodou omnoho dlhšiu dobu, než si možno myslíte. Postupne budete môcť s dieťatkom tráviť pod vodou dlhší čas, ako štyri sekundy. Chce to uvoľnenie a trpezlivosť. Ak pôjdete na kurz plávania bábätiek is partnerom, môžete si dieťatko pod vodou navzájom posielať.

Ako učiť deti skákanie do vody

Zhruba od jedného roka môžu deti začať skákať do vody, najprv však zo sedu. Potom postupne môžu začať deti skákať z okraja bazéna v stoji. Rozhodne je hneď nenúťte na skokanský mostík, mohli by ste u nich vyvolať strach, ktorý by ste potom dlho odmazávali.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: