Kurzy na baby masáže

Masáž bábätka patrí medzi najjemnejšiu formu masáže. Má podobu hladenie aj dotykové relaxácie. Deti sa pri masáži uvoľní, upokojí, zlepší sa ich náchylnosť i mentálne rozvoj. Masáž navyše posilňuje puto medzi rodičom a bábätkom. Nalákali sme Vás na kurz?


Prínos baby masáže

Masáž tých najmenších je pre nich veľmi prospešná. Baby masáž významne zvyšuje odolnosť organizmu dieťaťa a pomáha mierniť ich bežné problémy od koliky, prerezávaní zúbkov až po bolesti ucha aj katar dýchacích ciest. Zlepšuje ich spánkový rytmus, odstraňuje popôrodné traumy, uvoľňuje svalové spazmy, dokonca pozitívne ovplyvňuje stavy alergikov.

Správna technika hmatov a pravidelné vykonávanie tejto masáže, napomáha mierniť prejavy ľahkej mozgovej dysfunkcie, poruchy pozornosti, hyperaktivita. Uvoľňuje napätie, únavu, strach, pocity viny alebo iná citová zranenia detí. A rovnako ako u tých najmenších, posilňuje puto medzi rodičom a dieťaťom a zlepšuje komunikáciu a harmóniu v rodine.

Dotyky, ako také, vzbudzujú city. Naše telo reaguje na masáže uvoľnením. Masáže znižujú produkciu stresového hormónu kortizolu, čím stimulujú vegetatívnu nervovú sústavu, zlepšujú využitie potravy, čo vedie u bábätiek k váhovému prírastku.

Čo Vás naučí na kurze baby masáže

Naučíte sa techniku hmatov, dotykov, ďalej vhodného používanie masážnych olejov. Dozviete sa o správnej a bezpečnej manipulácii s novorodencom. Dozviete sa o reflexologie. Ďalej sa naučíte pohybová riekanky i pohybové hry potrebné na rozvíjanie motoriky, pre zábavu bábätka aj rodičov.

Masáž prebieha na akékoľvek podložke: prebaľovacím pultu, krajinu, posteli apod

Kurzy Baby masáž pani Yvona Horská - Praha

Určite pre Vás návšteva odborníka, ktorý Vás naučí základom kurzov baby masáží, bude velikým prínosom. Odporúčame navštíviť profesionálka v tomto smere a tou je Yvona Horská, ktorá pôsobí v Prahe. Ak máte akékoľvek otázky alebo sa chcete objednať na kurz baby masáže, neváhajte a kontaktujte pani Horskou na telefónnom čísle 605 235 431. Môžete využiť všetkých ich služieb, ktoré Vám ponúka.

V kurze sa naučíte ako základy, tak potrebné ťahy, ktoré budú sprevádzať celú masáž. Samozrejme kurz masáže nebude prínosom len pre Vás, ale hlavne pre Vašej ratolesť. Dotyky, ktoré budete svoje ratolesti odovzdávať budú pre Vás aj pre Vaše bábätko veľmi upokojujúci. Veríme, že sa Vám cesta do Prahy za pani Yvona Horskou oplatí.

Priebeh kurzu baby masáže

Záleží na každom štúdiu, ktoré prevádzkuje baby masáže. Väčšinou kurz prebieha 1x týždenne, po dobu jedného mesiaca. Niektoré štúdiá však ponúka k tzv celodenný kurz, ktorý uvítajú predovšetkým tí, ktorí prídu bez detí, alebo sú z ďaleka, ich deti sú choré apod

Je ideálne, keď v kurze je maximálne päť rodičov s dieťaťom, a to preto, aby bol zachovaný individuálny prístup. Je možné, aby kurz navštevovali aj budúce mamičky, ktoré budú aplikovať masáž na bábike. Alebo je možné navštevovať kurz iv prípade, že máte choré dieťatko, v tom prípade Vám opäť poslúži bábika. Naučíte sa ťahy na bábike, prípadne na sebe navzájom a potom môžete doma masáž precvičovať na dieťatku.

Samotná masáž sa vykonáva prírodnými rastlinnými olejmi lisovanými za studena, ktoré neobsahujú žiadne konzervanty a farbivá, ani ďalšie pridané látky. Naopak sú bohaté na vitamíny a minerály a výborne sa vstrebávajú.

Pre koho je kurz baby masáže určený

Kurzy môže navštíviť prakticky každý: mamičky, oteckovia, budúci rodičia, manželia, partneri, starí rodičia, pestúni, adoptívni rodičia, zdravotnícki pracovníci, fyzioterapeuti

Najvhodnejšia doba, kedy začať s baby masážou

Najlepšie je začať s masážou bábätka po šestonedelí. Aj z tohto dôvodu je teda možná lepšie, keď si techniku masáže osvojíte už v priebehu tehotenstva, kedy máte viac času i pokoja. Potom môžete bábätko začať masírovať čo najskôr po pôrode, respektíve šestonedelie.

Potrebné pomôcky na kurz baby masáže

Budete iba potrebovať okrem Vášho bábätka (prípadne bábiku Vám zapožičia) pohodlné oblečenie, jednorazovú prebaľovaciu podložku alebo plienku a pozitívnu náladu s pokojnou mysľou.

Cena kurzu baby masáže

Opäť záleží na jednotlivom štúdiu, ktoré prevádzkuje baby masáže. Počítajte približne so sumou do 1 000 Sk.

Účinky baby masáže v kocke

Dotyková terapia je veľmi prospešná pre bábätká menšieho váhového prírastku, pre bábätká predčasne narodené. Dôjde k zlepšeniu ich vnímavosť i mentálneho rozvoja. Masáž celkovo zvyšuje odolnosť organizmu dieťatka, pomáha mierniť bežné problémy od koliky, prerezávanie zúbkov, bolesti ucha, katar dýchacích ciest ai Masáž významne zlepšuje spánkový rytmus, uvoľňuje svalové napätie a mnohé ďalšie.

Účinky baby masáže

* Prehĺbenie väzby medzi rodičmi
* Prehĺbenie väzby medzi rodičom a dieťaťom
* Potešenie
* Radosť
* Komunikácia
* Neha
* Blízkosť
* Prínos v prípade súrodeneckej žiarlivosti
* Nadviazanie neverbálnej komunikácie s bábätkom
* Pozitívne ovplyvnenie zvýšenej úzkostlivosť i precitlivenosti dieťaťa
* Upokojenie dieťaťa
* Lepšie zaspávaní dieťaťa
* Lepšie sústredenie dieťaťa
* Lepšie relaxácia dieťaťa
* Posilnenie imunity
* Podpora správneho dýchania
* Podpora lymfatického systému
* Rozvoj väzby medzi nervy v mozgu
* Lepšie odolnosť voči najrôznejším chorobám
* Prehĺbenie dýchanie dieťatka
* Pozitívny vplyv na hrudník, pľúca
* Lepšie prekrvenie všetkých orgánov i orgánových sústav
* Zlepšenie trávenie, stimulácia čreva k správnej peristaltike
* Účinná v boji s novorodeneckú kolikou
* Stimulácia pokožky
* Uvoľnenie aj spevnenie svalstva
* Lepšia koordinácia pohybov
* Správne držanie tela
* Zlepšenie jemnej detskej motoriky
* Udržanie hebké pokožky
* Zlepšenie stavu vysušené alebo problémové pokožky
* Posilnenie hmatu
* Odstránenie popôrodného traume
* Zlepšenie stavu ekzematikov
* Zlepšenie stavu alergikov
* Zlepšenie stavu astmatikov
* Upokojenie neurotického dieťatka
* Upokojenie hyperaktívneho dieťatka

Ako vníma dieťa dotyky

Hmat plodu je už vyvinutá v 6 týždni od počatia. Hmat je pre nás naším prvým zmyslom. Naša koža s až 20 miliónmi senzory predstavuje vnímavú schránku tela. Receptory v koži zachytávajú akúkoľvek zmenu. Haptických čidlá nereagujú iba na nové podnety, neustále totiž sledujú, čo naše telo robí, ako sa pohybuje, či sa pohybuje, či je v úplnom kľude. Vníma a reaguje na svaly, šľachy, kĺby, kožu, či sú napätá, uvoľnené ai V oblastiach s najvyššou hustotou hmatových teliesok, ako sú pery, jazyk a ďalšie., Sú naše citové vnemy veľmi detailný aj intenzívny.

Úchopový reflex máme už od narodenia. Všimnite si, že už malá bábätka si všetko berú do ručičiek a skúmajú daný predmet.

Masážne oleje vhodné pre masáž bábätka

* Rastlinný olej sójový - má zmäkčujúci i zvláčňujúce účinky, vhodný pre suchú pokožku, ktoré navracia pružnosť, zabraňuje jej ďalšiemu vysychaniu. Posilňuje obranyschopnosť pokožky, vhodný na ekzémy.
* Rastlinný olej mandľový - upokojuje podráždenú detskú pokožku, je vhodný pre bábätká od prvých dní po narodení, je účinný pri ošetrovaní hrubej kože, dodáva pocit hebkosti, mierni podráždenie, chráni a pomáha suché kožu so sklonmi k olupovaniu, svrbenie i popraskaniu.
* Rastlinný olej pupalkový - vhodný pre citlivú, suchú pokožku. Pomáha hojeniu kožných ochorení ako je atopický ekzém, psoriáza, neurodermitida, posilňuje imunitný systém. Hyperaktívnym deťom pomáha k celkovému upokojeniu.
* Rastlinný olej jojobový - patrí k najcennejším prírodným olejom. Udržuje prirodzenú vlhkosť pokožky, pokožku ošetruje, regeneruje, vyhladzuje.
* Rastlinný olej borákový - je vynikajúci pre kožu postihnutú lupienkou, alergií, ekzémy. Vhodný pre starostlivosť o problematickú pokožku so sklonom k přesušování, praskanie. Pomáha pri nadúvaní.
* Éterický olej levanduľový - podporuje pokojný spánok. Vhodný pre jemnú masáž pred samotným zaspaním. Pôsobí antisepticky, regeneruje bunky pokožky, vhodný na pokožku s ekzémy. Ako jediný éterický olej ho možné nanášať na pokožku neriedený.
* Éterický olej tea tree - nedráždi pokožku, slúži ako výborná dezinfekcia. Pomáha pri zapálenej a suchej pleti.
* Éterický olej feniklový - vhodný pri nadúvaní a bolesti bruška. Zmierňuje kŕče hladkého svalstva, upokojuje a zjemňuje pokožku.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: