Hračky pre prvý rok života dieťaťa

Dnešný trh ponúka pre malé deti veľký výber tovaru. Nie inak je tomu u hračiek. Pri výbere hračiek pre deti, by sme mali vyberať premyslene, a to také, ktoré pomáhajú rozvíjať ich vývoj. Je ťažké sa v nich orientovať? Potom čítajte ďalej.


Význam hračiek pre dieťa

Hračka na jednu stranu slúži k zábave a potešenie detí, na druhú stranu dokáže rozvíjať duševné i telesného schopnosti dieťaťa. S interaktívnymi hračkami dokonca môžu ľahšie pochopiť najrôznejšie súvislosti, rozvinú svoju fantáziu, zvýši tvorivosť a ďalšie. Je však dôležité, aby sme vyberali za prvé bezpečné hračky a hračky určené pre danú vekovú kategóriu. V prípade, že by sme malému dojčatá dali hračku vhodnú potrebné pre štvorročné dieťa, mohlo by sa ľahko stať, že sa mu stane úraz, hračka nebude spĺňať zdravotné kritériá aj bezpečnostnú (malé časti u hračky, ktoré môže dieťa prehltnúť apod).

Pre najmenšie deti sú vhodné hračky čo najfarebnejšie, ktoré rozvíjajú ich zmysly, ďalej ľahko uchopiteľné pre ich malé rúčky, bez ostrých hrán, malých súčiastok. Je tiež dôležité skontrolovať, či z hračky nepôjde nejaký kúsok ulomit alebo odhryznúť, samozrejme, že to nebudete skúšať doslova v predajni.

Vhodné miesta pre nákup hračiek

Hračiek je všade veľa, v kamenných predajniach, na internete, na tržniciach. Kde Vám neodporúčame kupovať hračky, je práve spomínaná tržnice, kedy nemôžete mať istotu, či je hračka zdravotne nezávadná a vhodná pre Vaše dieťa, či nejde o falzifikát apod Mali by ste možno aj problémy s reklamáciou. Najlepšie je nakupovať hračky v kamenných obchodoch, kde si hračku môžete ohmatať, poriadne pozrieť a opýtať sa predajcu na prípadné otázky. Ak si nie ste istí, nemusíte hračku hneď kupovať. Namiesto toho sa môžete pozrieť na internet kde nájdete veľa krásnych a vhodných hračiek pre Vaše dieťa. Odporúčame sa pozrieť na internetový obchod SARUMAN.CZ. Ich snahou je rozšírenie dostupnosti kvalitných výrobkov a prispieť tým k odbúraniu neustáleho sa vyskytované nekvalitných výrobkov na našom trhu a snaží sa ponúkať čo najširší sortiment produktov za veľmi zaujímavé ceny. Cieľom je ponúknuť širokému spektru zákazníkov skvelú cenu, rozsiahly sortiment ale tiež kvalitné služby s týmto sortimentom súvisiace.

SARUMAN.CZ - Hračky pre dievčatá, chlapcov aj dospelákov

Internetový obchod Saruman.cz sa zabívá predajom hračiek, stavebníc, korálikov, bytového textilu, darčekov a dekorácií. Saruman CZ má pripravené darčeky a hračky pre dievčatá, chlapcov aj dospelákov! V oddelení hračiek nájdete množstvo drevených hračiek, ktoré sú veľmi obľúbené u detí, kreatívne a výtvarné hračky pre všetky vekové kategórie. Pre chlapcov nájdete autá, kovové modely áut a pre dievčatá, bábiky, detskú bižutériu, detské riadu pre vybavenie vlastnej domácnosti a veľa ďalších hračiek.

Pre deti, ktoré rady stavajú ponúkajú stavebnice značky: Chevy, Ševu, Merkúr, Žako, ai

Toto ešte nie je všetko, môžete tu nájsť rôzne puzzle, hlavolamy, spoločenské a detské hry, hračky do vody a záhradu, odrážadlá, kolobežky a trojkolky. Pre deti, ktoré rady pretekajú, bicykle, šliapacie motokáry a traktory od európskych výrobcov Puky a Rolly Toys. Radi Vám pomôžu vybaviť hračkami, stavebnicami Vašu materskú škôlku, školskej družine a alebo domov.

Uloženie hračiek

Tak, ako dieťa postupne rastie, tak pribúda množstvo hračiek. Ak dieťa nemá svoju izbičku, alebo ho má príliš malý, je vhodné ukladať hračky do praktických úložných boxov na hračky, ktoré môžu byť jednoduché plastové alebo najrôznejšie farebné, látkové. Kým máte hračiek málo a bábätko obýva len postieľku, môžete hračky uložiť do šuplátka pod postieľku. Niektoré postieľky sa predávajú s takýmto šuplátkem pre drobnosti, oblečenie alebo plienky.

Hračky pre deti od narodenia do jedného roka

Hračky do jedného mesiaca veku dieťaťa

Pre novorodenca sú najlepšie najrôznejšie hrkálky. Novorodenec dokáže krátko po pôrode, zhruba do troch dní, rozoznať matkin hlas. Dieťa vidí do vzdialenosti cca 25 cm. Bábätko môžete ukonejšit a zabaviť Vaším hlasom, tichým spevom, básnička apod

Hračky do dvoch mesiacov veku dieťaťa

V tomto období bábätko pozoruje okolitý svet zo svojej postieľky, lehátka alebo vaku. Kúpte bábätku kolotoč nad postieľku s príjemnou hudbou, hrazdu so závesnými hračkami, hrkálky, malé plyšáky. Dieťa sa bude snažiť ručičkami uchopiť na hračky, na ktoré dosiahne.

Hračky do troch mesiacov veku dieťaťa

Bábätko stále leží na chrbátiku v postieľke, je ale oveľa živšie, veselšie, pozoruje so záujmom všetko, čo sa okolo neho deje. Okrem hračiek pre druhý mesiac veku dieťaťa, môžete zaobstarať aj tzv hracej koberček alebo dečku s hrazdičkou so zavesenými hračkami. Je dôležité hračky obmieňať, dieťa totiž skoro omrzí rovnaké podnety a rado sa piadí po nových neprebádaných veciach. Neznamená to však, že by ste mali kupovať veľkú hromadu hračiek.

Hračky do štyroch mesiacov veku dieťaťa

V tomto období bábätko používa čoraz viac svoje ručičky, hrá sa s nimi, strká si ich do pusinky, chytá si nožičky, uchopuje hračky. Bábätko rôzne pobroukává a vydáva rôzne zvuky, ako dorozumievací prvok. Bábätko sa otáča za zvuky, za Vaším hlasom apod Najlepšie je zadovážiť dieťaťu rôzne zvukové hračky i šuštiaci, vždy však treba nezabúdať na nezávadnosť hračiek, pretože dieťa si hračky s najväčšou pravdepodobnosťou bude dávať do pusinky. Je dobré voliť medzi hračkami, ktoré idú vyvariť, vyprať, prípadne umyť veľmi teplou vodou. Dieťatko sa môže začať už otáčať a pretáčať v postieľke a na hracej deke.

Hračky do piatich mesiacov veku dieťaťa

Bábätko je stále zvedavejší. Podáte Ak dieťaťu hračku, je schopné sa po nej natiahnuť celým telíčkom. Bábätko dokáže vyjadrovať svoju náladu, radosti, keď sa usmieva, chrobákov a radostne sa celé trasie. Bábätko sa môže sa tiež pretáčať z chrbta na bruško a niekedy aj späť. Preferuje väčšinou vždy jednu stranu. V ľahu na brušku sa začína opierať o predlaktie a dlane. Bábätku sa v tomto období môže začať prerezávať prvé zúbky, uľavíte mu, ak mu kúpite tzv chladiace hryzátka.

Hračky do šiestich mesiacov veku dieťaťa

Dieťa už ručičky plne zapojilo a teraz sú na rade jeho nožičky, ktoré dvíha do výšky, ručkama je uchopuje. Zlepšuje svoju techniku pretáčanie a čoskoro začne váľať sudy. Bábätko si dokáže vyhrať s hračkou v ruke a tiež si ju prenda. Je rado keď má rozhľad. Posadíte Ak dieťatko do lehátka, bude na určitý čas pozorne pozorovať všetko okolo neho. Ležadlo je praktické v tom, že môžete brať so sebou dieťatko po jednotlivých častiach bytu, vždy tam, kde práve budete, aby malo pocit istoty a bezpečia, že je s Vami a ste mu nablízku. V tomto období môžete skúsiť podať dieťaťu hračku a požiadajte ho o vrátenie. Kúpte detské zrkadlo, nainštalovať ho môžete do mantinelu v postieľke, na stenu, alebo kúpte látkovú knižku so zrkadlovou fóliou. Knižky ako také dieťaťu ukazujte a napodobujte zvuky zvierat, áut a podobne, ale na hranie sú ešte vhodné tie, ktoré sa dajú umyť. Vhodné sú najrôznejšie leporelá, hudobné a svetelné hračky.

Hračky do siedmich mesiacov veku dieťaťa

Dieťa už plne hľadalo, že má ručičky, nožičky, pusinku. Teraz sa bude snažiť pohybovať celým svojím malým telíčkom smerom vpred. Bude sa snažiť priťahovať, napríklad v ľahu na chrbte za tyčky v postieľke a potom aj posazovat. Podporte svoje bábätko v pohybe, lákajte ho hračkami a chváľte. Prezerajte si s ním leporelá a knižky, vždy ukážte na postavičku alebo farbičku, ktorá tam je a zrozumiteľne a jednoducho povedzte, čo vidíte. Ak už Vaše dieťa pevne sedí, môže lehátko pri jedle nahradiť priamo jedálenský stolička.

Hračky do ôsmich mesiacov veku dieťaťa

V tomto období sa dieťatko pokúša pohybovať na kolínkách, kedy najprv si skúsi pohupovanie a pár dní na to sa už nebude mať problém liezť po štyroch. Má toho toľko na práci, že neudrží pozornosť príliš dlho. Stále je fascinované zvuky, odpočúva slabiky a snaží sa o prvé slová. Chápe, keď na neho voláte menom. Začína používať palec k úchopu vecí. Najlepšie sú hračky hudobné a vydávajúce zvuky. Vhodná je interaktívna hračka, keď dieťa samo musí stlačiť určitý gombík, alebo niečo uchopiť, aby hračka vydala zvuk. Kúpte dieťaťu farebné kocky, môžete voliť medzi látkovými, na ktorých sú rôzne zvieratká, alebo drevené. Dieťa zlepší svoju úchopovú techniku i šikovnosť, kedy môže kocky rozlične stavať na seba. S drevenými hračkami môže byť trochu nebezpečenstvo, že niečo rozbije, alebo udrie seba či Vás. Pomaly bude tiež čas, aby ste sa pozreli po odrážadlá a chodítku.

Hračky do deviatich mesiacov veku dieťaťa

V tomto období už dieťa lezie po štyroch s veľkou istotou a rýchlosťou. Je stále zvedavejší, takže sa pokúša otvárať skrinky a suflé. Je dobré a bezpečné skrinky, ktoré obsahujú pre dieťa prípadnú hrozbu, zabezpečiť proti otváranie. Dieťa sa skúša aj priťahovať a postupne postaviť pri nábytku. Majte dieťa stále pod kontrolou. Stále sú najvhodnejšie hračky typu kocky, hracie hudobné nástroje (klavír, hrkálky ai).

Hračky do desiatich mesiacov veku dieťaťa

Batoľa je pohyblivejší a šikovnejšie. Ľahko sa postaví pri nábytku as oporou už okolo neho chodí. Dávajte pozor na stolík, čo na ňom máte (poháre apod). Trénujte s dieťaťom podávanie hračiek do prstov, ako sú kocky, valčeky atď Pre dieťa začne byť veľmi zábavné, že hračku schválne upustí a Vy mi ju podáte. Túto činnosť je schopné vykonávať veľmi dlho a pritom sa veselo smeje. Hrajte s dieťaťom na schovávačku treba s obľúbenou hračkou. Prikryte ju a spýtajte sa kde je. Uvidíte, s akým nadšením sa Vaše dieťa do hry zapojí.

Hračky do jedenástich mesiacov veku dieťaťa

Dieťa stále dokola opakuje a snaží sa o samostatnú chôdzu. Akýkoľvek neúspech, keď dieťa spadne, môže byť sprevádzaný brekotem. Teraz je ten správny čas, kedy pomôžete dieťaťu odrážadlá a chodítka.

Hračky do jedného roka veku dieťaťa

Stále podporuje u dieťaťa zručnosť - chôdzu. Môžete mu kúpiť aj hopsalo, tj hojdačku, zavesenou medzi pánty dverí. Dieťa môže ďalej rozvíjať svoju motoriku, fantáziu a pamäť pomocou rôznych vkládaček, drevených alebo penových.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: