Detský bazén - druhy bazénov

Letné počasie priam láka na pobyt pri vode nielen dospelých, ale aj deti. Pre osvieženie malých capartů pri dome, na chalupe alebo chate skvele poslúži detský nafukovací bazénik. Líšia sa niečím tieto bazéniky?


Druhy detských bazénov

Nafukovacie bazény

Bazény s pevnou stenou

* Nafukovacie bazén - je určený aj pre úplne najmenšie deti. Nafukovací bazén jednoducho a rýchlo pripravíte k detskému vyvádzanie. Manipulácia s ním je rýchla a jednoduchá. Bazén sa vyrába o najrôznejším priemerom i tvaru (kruh, obdĺžnik, štvorec). Materiál bazénika je poväčšinou vinyl.
* Bazén s pevnou stenou - je určený už pre väčšie deti, ale zaradí si v ňom aj dospelí. Bazén má pevnú stenu. Unikátny zosilnený rám je zárukou stability a dlhej životnosti. Postranné steny bazéna sú vyrobené z 3x zosilneného laminovaného PVC. Vďaka jednoduchej konštrukcii, je stavba bazéna veľmi rýchla. O vypúšťanie vody sa postará výpustný ventil. Bežnou súčasťou bazénu sú schodíky, krycie plachte, podložka pod bazén, čistiace set. Bazén sa vyrába o najrôznejším priemerom i tvaru (kruh, obdĺžnik, štvorec). Materiál bazénu je poväčšinou odolný vinyl.

Bezpečnosť detí pri pobyte v bazénika

* Malé deti nenechávajte nikdy bez dozoru, či už Vášho, či iné dospelé osoby, a to iv prípade, ak má dieťa na sebe rukávky, alebo plávacie kruh.

Dôležité parametre pre detské nafukovacie bazény

* Bezpečnostné predpisy.
* Materiál bazénu bez akýkoľvek závadných materiálov.

Zaobchádzanie s detským bazénom

* Aby Vám nafukovací bazén čo najdlhšie vydržal. Je dôležité dodržiavať pár jednoduchých krokov:
* Bazén vždy umiestnime na rovnú, čistú plochu zbavenú ostrých predmetov.
* Bazén nikdy neťahajú po zemi, či už je napustený vodou, alebo nie.
* Bazénik nenechávajte na priamom slnečnom žiarení.
* Pred zbalením bazénika, ho opláchnite čistou vodou.

Zastrešenie bazéna

Ak trávite dovolenku na chate, chalupe a bazén sa Vám nechce každý deň vypúšťať, ukladať a druhý deň opäť nafukovať apod, môžete ho mať stále na vhodnom mieste. Je však dobré ho vždy prikryť, a to z dôvodu:

* Zlepšuje celú funkčnosť a použitie bazéna,
* Zaručuje bezpečnosť detí pred pádom do vody, pred prípadným utopením,
* Chráni domáce zvieratá,
* Významne predlžuje životnosť bazéna,
* Zvyšuje Vaše pohodlie,
* Chráni bazénovú vodu pred nečistotami, ako sú listy, prach, peľ,
* Šetrí Váš čas s údržbou bazéna,
* Kryt chráni bazénovú vodu pred UV žiarením

Doplnky k detským bazénom

Bazéniky môžu využívať aj tie najmenšie deti. Tu však platí dodržiavanie čo najväčší ich bezpečnosti. Okrem toho, že budete u dieťaťa, tj nebude bez dozoru, odporúčame zaobstarať bezpečnostné doplnky, ktoré zabráni prípadnému nalokání vody, v horšom prípade kúrenia.

* Rukávky - sú tvorené dvoma vzduchovými komorami pre zaistenie väčšej bezpečnosti. S rukávky je ľahká manipulácia a jednoduché zaobchádzanie. Napúšťací ventil je s dvojitou ochranou proti nežádanému vypustenie vzduchu. Aj pre rukávky platí, že musia byť vyrobené zo zdravotne nezávadného a odolného materiálu. Väčšie deti využijú rukávky pre začínajúcich plávanie. S ich pomocou si zdokonalia svoje plavecké schopnosti. Rukávky sú tak určené aj pre úplných plavecké začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých plavcov. Rukávky sú k dostaniu v najrôznejších farbách, môžu byť tiež ozdobené rozprávkovými postavičkami.
* Sedátko kruh - tento kruh je určený pre úplne najmenšie caparty, zhruba od jedného roka, prípadne od doby, keď dieťa už samo sedí. Nafukovací kruh má diery na nožičky a dieťatko v ňom pohodlne sedí. Aj pre nafukovacie sedátko platí, že musí byť vyrobené zo zdravotne nezávadného a odolného materiálu.
* Kruh - plávacie kruh do vody sa vyrába s najrôznejším priemerom, podľa veku dieťaťa. Plávacie kruh je skôr určený už pre väčšie deti, zhruba od 3 rokov. Vyrába sa ako klasický, alebo s pridaním zvieratká (hlavy, nožičiek, chvosta). Pre kruh taktiež platí, že musí byť vyrobený zo zdravotne nezávadného a odolného materiálu.
* Potápačské okuliare - aj keď sa môže zdať, že potápačské okuliare sú určené iba do mora, väčšieho bazéna, rybníku atď, uvidíte, že iv nafukovacom bazénika je možné si potápačských okuliarov užiť, zvlášť, zaobstaráte ak už bazénik väčšie a hlbšie, než je určený pre veľmi malé deti. Potápačské okuliare sú určené ako pre plávanie, tak pre zábavu vo vode. Okuliare sú nastaviteľné pomocou gumeného remienku a sú určené pre deti od cca 4 rokov.
* Striekacia pištoľ do vody - čo by to bolo za zábavu, bez poriadnej striekacie bitky. Striekacia pištoľ s vyrába o najrôznejšie veľkosti. Je určená skôr pre malé nezbedníkov, ale nenechajte sa mýliť, aj malé dievčatká sa rady zapojí do vodnej bitky.
* Hračky do vody - v bazénika si deti môžu hrať prakticky s akoukoľvek gumovou hračkou, napríklad takú, ktorú používajú doma pri kúpaní. Môžete však využiť aj vedierka a báboviek.

Príslušenstvo k nafukovacím bazénom

* Pumpičky - bazénik môžete nafúknuť priamo pusou, avšak rýchlejší je to iste s praktickou pumpičkou, ktorú obzvlášť oceníte, ak ste zakúpili bazénik väčší.
* Sada na lepenie bazénikov - radšej si kúpte lepiacu sadu, vďaka ktorej ľahko opravíte prípadné drobné nehody, ktoré sa môžu stať, pretrhne ak sa bazénik o kamienok, či iný ostrý predmet.
* Hadica - ak budete mať bazénik na chalupe, chate, alebo aj pred domom na trávnikov s blízkym prístupom k vodovodnému kohútiku, kúpte si hadicu, ktorú využijete pri rýchlom napúšťaní bazénika. Jednoducho jeden koniec hadice nasadíte na kohútik a druhý vložíte do bazénika. Ak máte malý bazénik, nemá moc hadice zmysel, však oceníte ju v prípade, že už máte bazénik väčších rozmerov a ťahanie vedra s vodou by Vám zabralo dosť času, ale i námahy a boľavých chrbta.

Prvá pomoc pri utopeniu

Pri utopenie dôjde k nadýchnutí väčšieho množstva vody do pľúc a uzatvorenia dýchacích ciest. Smrť nastáva nedostatkom kyslíka v tele, niekedy už po dvoch až troch minútach.

Dieťaťu čo najskôr zaistite umelé dýchanie i činnosť srdca. Keď sa Vám podarí dieťa priviesť k vedomiu, vykašľať vodu samo. Umelé dýchanie provedeze tak, že dieťaťu zakloníme hlavu a okamžite vyčistíte ústa dieťaťa napríklad vreckovkou, a to tak, že ukazovák a prostredník ruky zabalíte do vreckovky a potom týmito prstami (krúživými pohybmi v ústach dieťaťa) vykonávate vyčistenie ústnej dutiny. Následne začnete umelé dýchanie a to tak, že sa zhlboka nadýchnite, potom palcom a ukazovákom svoje ruky stlačíte nosové krídla (nos) dieťaťa, potom pritlačíme Vaša roztvorenia ústa k ústam dieťaťa a zhlboka do nich vdýchnete. Tento postup stále opakujete a to približne touto rýchlosťou: 1 vdych do úst dieťaťa po každých približne 4 sekundách. U detí sa vdychuje len polovica objemu pľúc - to znamená iba polovičný objem pľúc pri Vašom hlbokého nádychu a to približne každú uplynulej 1,5 sekundu.

Okamžite poveríme niekoho, aby privolal Záchrannú službu a do jej príchodu pokračujete v umelom dýchaní.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: