Výlety - Plzeň

Viete, kde je najväčšia piváreň, najvyššiu kostolnú vežu, najdlhšia motokárová dráha v Českej republike? Ktoré mesto leží na sútoku 4 riek - Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže? Áno je to Plzeň. Poďme sa pozrieť čo nám turistom mesto ponúkne.


Mesto Plzeň

Plzeň je štvrtým najväčším mestom v Českej republike. Rozkladá sa na ploche 125 km2 a žije tu približne 167 000 obyvateľov. Mesto bolo založené v roku 1295 na sútoku 4 riek - Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže, českým kráľom Václavom II.

Zložitý znak Plzne

V znaku má ťavu, postavu anjela-štítonoše, dva papešské zlaté kľúče, ďalej vojaka s polkou čiernej orlice s červeným vyplazeným jazykom, zbrojnoše s mečom alebo striebornou chrtici.

Podzemné Plzeň

Historické podzemí Plzne Vám dopraje prehliadku systému prepojených dvoch až trojposchodových pivníc, ktorý sa rozkladá pod celým srdcom mesta Plzne, vznikal postupne od 13. do 19. storočia. Celkovou dĺžkou chodieb cca 17 km patrí k najrozsiahlejším v strednej Európe. Pivnice slúžili na uchovávanie potravín aj ako remeselníckej prevádzkarne, vinopalny a sladovne, ale tiež ako účelová technické zariadenia - odvodňovacie štôlne, štôlne privádzajúcou vodu k vodárenskému zariadení, kanalizácie a studne.

Historické stavby v Plzni

Renesančný Dom U Salzmann - najstaršie piváreň mesta Plzne, Dom U Bieleho leva vznikol v 16. storočia - jeden z najväčších a najdrahších renesančných domov v Plzni, Mäsové krámy osobitné historická budova z roku 1392 slúžila ako mäsovú tržnice až do 50. rokov 20. storočia - rokoch 1964 - 1971 prebehla náročná rekonštrukcia, po ktorej vznikol špecifický výstavný priestor ... atď

Cirkevné stavby v Plzni

Katedrála sv. Bartolomeja, kostol sv. Jiří,, Františkánsky kláštor s kostolom Nanebovzatia Panny Márie, kostol sv. Anny pri bývalom kláštoru dominikánek, kostol sv. Mikuláša a Mikulášsky cintorín, kostol sv. Jána Nepomuckého, kostol Panny Márie ružencové, kostolík U Ježiška, kostol sv. Martina alebo kostol sv. Petra a Pavla

Meditačné záhrada

Nádherná meditačné záhrada s Pamätníkom obetiam zla v Plzni je miestom nádeje, pravdy, odpustenie a zmierenie. Miestom pre spomienku na všetky obete zla, pre načerpanie sily do všedného dňa.

Ubytovanie v Plzni - v Hoteli Plzeň *** ®

Ak sa chystáte v Plzni stráviť dlhšie ako jeden deň, mali by ste vedieť, kde sa tiež dobre ubytovať. Veľmi dobrým a príjemným hotelom je Hotel Plzeň ***®. Hotel Vám ponúkne skvelé hotelové a ubytovacie služby. Disponuje 23 izbami, kde každý je iný a každý má svoje vlastné kúzlo, ktoré Vám navodia skvelú atmosféru pre Vaše aktivity v Plzni. Na recepcii s nonstop prevádzkou Vám radi poradia s akýmkoľvek problémom a kuchári Reštaurácia Hotel Plzen *** ® Vám na panviciach av hrncoch pripraví takmer čokoľvek, na čo pomyslíte alebo máte chuť ..

Hotel ponúka taktiež zvýhodnené zaujímavé ponuky:

* Cesta za pivom - Tento balík Vám ponúka unikátnu možnosť spoznať plzenskej pivo od jeho výroby až po konzumácii. Môžete využiť túto príležitosť a zvoliť si pohodový relaxačný víkend, počas ktorého objavíte Plzeň sa svojimi krásami. Súčasťou pobytového balíčka Cesta za pivom sú návštevy v pivovarníckom múzeu, Plzenskom pivovare alebo rezervácie miesta v unikátnej reštaurácii PUB, v ktorej si sami točíte pivo.
* Víkend pre pravý chlapov - V tomto prípade sa pripravte na dni plný rýchlych kolies a pušného prachu. Súčasťou tohto exkluzívneho pobytového balíka je návšteva jednej z najdlhších motokárových tratí v SR spolu s možnosťou zastrieľať si z ozajstné zbrane.
* Romantický výlet - Užijete si príjemný a pokojný víkend v meste Plzni, ktoré navštevovali králi. Necháte sa pri svojom romantickom víkende v Plzni kráľovsky rozmaznávať a užívať si jeden druhého a zabudnúť na všetky starosti všedného dňa. Hotel urobí všetko za Vás a Vy si len užijete to krásne

* Business balík - vysokorýchlostný internet na izbe, sekretárske služby ..
* Víkend plný vášne - pobyt v eroticky ladenom izbe so službami
* Po čom ženy túžia - víkend s kamarátkou

Čo by ste si nemali pri návšteve Západočeskej metropoly nechať ujsť?

* Divadlo JKTyla bolo vystavané v rokoch 1899-1902
* Katedrála sv. Bartolomeja v Plzni má najvyššiu kostolnú vežu v Čechách = 102 m
* Náměstí Republiky v Plzni je jedno z najväčších stredovekých námestí v republike
* Synagóga v Plzni je druhá najväčšia v Európe a tretí na svete, po jeruzalemskej a budapeštianskej.
* Pivovarnícke múzeum je jediné na svete, dochované v pôvodnom stredovekom právovárečném dome. Plzenskej pivo preslávilo Plzeň v celom svete. Vyrábajú značky Pilsner Urquell a Gambrinus. V priestoroch pivovaru ponúka návštevníkom prehliadky aj prednášky, projekciu filmu, proste o pive sa tu dozviete veľa zaujímavého. Plzeň má aj najväčší pivnici v Čechách, tá sa nachádza priamo v areáli pivovaru Plzeňský Prazdroj, reštaurácia Na spilke má 580 miest
* Západočeské múzeum - má najväčší súbor gotických pušiek hákovnice z celej Európy. Doba ľadová, je unikátna výstava trojrozmerných modelov veľkých pravekých zvierat v životnej veľkosti. Ďalej mimoriadne významné sú ucelené zbierky keramiky, skla a šperkov z archeologických výskumov antického Pantikapaia alebo umelecké zbierky z oblasti Ďalekého Východu.
* Múzeum strašidiel nájdeme priamo v centre mesta. Expozícia je venovaná tematike svet rozprávok a povestí. Múzeum je určené predovšetkým deťom.
* Ďalšie múzeum je koncipované ako múzeum plzenských bábok, návštevníci v ňom nenájdu veci, ktoré s Plzňou nesúvisia. Naopak sa dozvedia o vývoji plzeňského loutkářství, ktoré má aj vo svetovom meradle výnimočné postavenie. Divadlo je interaktívny.
* Zoologická a botanická záhrada v Plzni, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je aj DinoPark.
* Z roku 1911 je tu najstaršie letisko v Českej republike, kde taktiež vzlietlo prvé lietadlo československej výroby 27. 4. 1919
* V lete je Plzeňsko ideálnym miestom pre pešiu turistiku, jazdy na koni, vodné športy a cyklistiku. Aktívnemu využitie voľného času zodpovedajú ponúkanej turistické tipy a rozšírená sieť cyklotrás. V prevádzke tu tiež nájdete lanové centrum a lezeckú vežu.
* Najdlhšia motokárová dráha v Českej republike je tiež v Plzni, trať má dĺžku 1031 metrov a ponúka všetky druhy zákrut, šikanovania, rovných úsekov.
* Väznica Plzeň označovaná ako Bory. Stavba väznice Plzeň - Bory začala roku 1878, skladá sa z centrálnej kupole, z ktorej lúčovito vybiehajú jednotlivé krídla budovy. Výsledný tvar komplexu väznice Plzeň - Bory tvorí pravidelný osemhran. Má kapacitu 1200 väzňov.

Techmania science centier

Moderné interaktívne múzeum vo svete označované ako science centier, privítalo prvého návštevníka 4.11.2008. Hlavnou cieľovou skupinou sú deti a mládež, ale pozývané sú celé rodiny. Nájdete tu odpovede na otázky: čo sa s Vami stane, keď okúsite 200 000 voltov, ako zažiť viditeľný prejav neviditeľného, čím nás inšpirovala príroda alebo si môžete vyskúšať stať sa moderátorom, skúsiť aké to je, keď počujete Vašu oneskorenou reč.

Techmanie má štyri expozície:

1. Edutorium: Hrajte si a objavujte ...
2. MáToHáček: hlavolamy, hračky a hračky s vedeckou tematikou
3. Historická expozícia Škoda: Vytvoríte si tak predstavu o svetovom ohlasu spoločnosti ŠKODA, jej minulosti, súčasnosti, aj budúcnosti
4. Top Secret: špiónske misie

Škoda Plzeň

Škoda Holding a.s. je strojárenský podnik. História firmy začala roku 1859, kedy gróf Valdštejn založil v Plzni pobočku svojej zlievárne a strojárne. Jednou z najznámejších českých značiek je dlhoročnej logo Škody - okrídlený šíp. Aké produkty vyšli z tohto priemyselného gigantu? Parné a elektrické lokomotívy, motorové vozne, Turbínová lokomotíva, metro, električky, trolejbusy, kĺbové vozidlá, autobusy, traktory, dela i ľahké tanky.
Slávnostná oslavy oslobodenia - Plzeň

Od roku 1990 sa v mesiaci máji každoročne organizujú oslavy oslobodenia. Z celého sveta prichádzajú ľudia, aby spolu s obyvateľmi mesta, americkými veteránov a ich rodinnými príslušníkmi oslávili oslobodenia mesta.

Ak sa chystáte do Plzne a ubytujete sa v tomto nádhernom hoteli, budete na túto Západočeskej metropole spomínať ešte dlho.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: