Výlet do ZOO v ČR

Každá Zoologická záhrada ponúka návštevníkom nejaký špecifický program, aj výučbu pre materské, základné aj stredné školy, kŕmenie zvieratiek i prázdninové pobyty formou detských táborov. Kam sa vydáte s deťmi Vy?


Pozvánka do ZOO

V Českej republike je neuveriteľných 30 zoologických záhrad, zoopark a akvárií, alebo chovov zvierat s možnosťou prehliadky. Takýto výlet je ocenený hlavne deťmi, ale aj rodičia tu nájdu určite nádherné chvíle relaxácie a veľa zaujímavých informácií. Pripravte pre svoje ratolesti prekvapenie, naozaj je z čoho vyberať.

Poďme sa teda telegraficky pozrieť do niektorých z nich.

ZOO Dvůr Králové

Počas svojej 60 ročnej histórie sa zmenila z pôvodného malého zoo kútika v jednu z najväčších zoologických záhrad v Česku. Otvorené je každý deň v roku, vrátane štátnych sviatkov. Jarná sezóna pre obyvateľov zoo znamená prechod medzi zimou a letom av zoo prebieha veľké sťahovanie zvierat zo zimovísk. K dispozícii sú všetky pavilóny a výbehy aj väčšina letných výbehov.

Zoologická záhrada Bratislava

Posúďte sami nasledujúce expozície - čo hovoríte nie je to fascinujúce pozvanie?

Pavilon Indonézska džungľa, najväčšia stavba pre zvieratá v Českej republike, s prostredím tropického dažďového lesa. Pavilón goríl s prvými dvoma mláďatami narodenými v slovenských zoo. Africký dom so skupinou žiráf Rothschildových a pětihektarovým výbehom pre ďalšie africké kopytníky.

Pavilón Afrika

zblízka s tajomnými obyvateľmi afrických púští a saván. Sečuán, pavilón s voľne poletujúcimi vtákmi z podhoria Himalájí. Pavilón mačkovitých šeliem a terárium s ohrozenými druhmi mačiek a púštne expozíciou Sonora. Pavilón veľkých korytnačiek s jedinečnou skupinou korytnačiek obrovských a sloních. Vodný svet a Opičí ostrovy - rozsiahla expozícia so zvieratami, pre ktoré je voda buď životným prostredím, alebo naopak neprekonateľnú bariéru.

Detská zoo

umožňujúci bezprostredné stretnutie s domácimi zvieratami. Čambal, pavilón gaviálů - sedemčlenná skupina najohrozenejších krokodílov našej planéty, jediná v kontinentálnej v Európe. Lachtani - skalnaté morské pobrežie umožňujúce pohľad pod vodnú hladinu pre skupinu tuleňov juhoafrických.

Doprava do ZOO - Cestovná kancelária ERLI

Nemáte sa ako do zoologických záhrad dopraviť? Vyskúšajte služby cestovnej kancelárie Erli, ktorá Vás dopraví do všetkých týchto zoologických záhrad. Cestovná kancelária Erli zabezpečuje dopravu po celej SR, takže Vás bez problémov dopraví kdekoľvek.

Cez cestovnú kanceláriu Erli máte možnosť tiež cestovať do zahraničia, napríklad do Maďarska, ktoré je pre cestovná kancelária prioritou. V Maďarsku Vám zabezpečí ako poznávacie zájazdy, tak zájazdy pobytové, bude len záležať na Vašich prianiach.

Cestovná kancelária, ktorá je na trhu už 10 rokov, má profesionálny prístup ku každému klientovi. Na základe jej dlhoročnej praxe a našich skúseností vieme, že cestovať s cestovnej kancelárii Erli sa oplatí.

Zoologická záhrada Bratislava

Zoologická záhrada mesta Brna ponúka svojim návštevníkom už päťdesiat rokov priestor pre aktívny oddych a poznanie. Za túto dobu ju navštívilo viac než 12 miliónov osôb z radov obyvateľov mesta Brna, ostatných regiónov Českej republiky i zo zahraničia.

Zoologická záhrada Ostrava

Bola otvorená 1. mája 1960, Vás pozýva nielen na prehliadku zvierat, ale ponúka tiež ihrisko a detský kútik a tiež baby room pre matky s bábätkami. Slúži nielen ako moravskosliezskej centrum aktívneho odpočinku a vzdelanie, ale predovšetkým je miestom určeným k záchrane niekoľkých desiatok ohrozených zvieracích druhov.

Zoologická záhrada Plzeň

Zoo v západočeskej metropole vznikla už v roku 1926 blízko centra mesta. Členitý prírodný areál má rozlohu 21 ha a je intenzívne pretváraný na zoogeografický Biopark. Druhý najväčší medvědinec v Európe, voľné prírodné výbehy opíc a šeliem, sukulentné skleník, náučný chodník. Chovajú tu aj najvzácnejšieho obyvateľa varan komodského, čo je najmohutnejší jašter sveta.

Zoologická záhrada Ústí nad Labem

V tomto roku má už táto ZOO cez 35 nových prírastkov. Všetkých návštevníkov iste tiež poteší Znovuobnovenie cvičenie uškatca Moritza, ktorý mal niekoľkomesačnej nútenú prestávku. Tá bola spôsobená zimou a veľmi chladným počasím, kedy zamrzol celý bazén a Moritz musel čas tráviť vo vnútorných priestoroch, kde ho návštevníci nemohli ani vidieť.

Zoologická záhrada Liberec

Na rozlohe 13 ha ponúka cca 2 km prehliadková trasa. Choďte sa pozrieť na dve nové zebrie mláďatká. Medzi najzaujímavejšie druhy žijúce v Zoo Liberec patrí bieli tigre, pár varanov mangrovových a unikátna kolekcia dravcov.

Zoologická záhrada Jihlava

Jar je tu as ním aj ZOO vláčik - pripravený zviezť každého, kto bude mať záujem. Jihlavská ZOO bez mreží je domovom pre viac ako 100 druhov exotických zvierat, vrátane druhov ohrozených vyhynutím. ZOO sa špecializuje na chov mačkovitých šeliem, opíc a plazov.


ZOO park Chomutov

Zoopark je špecializovaný na chov zvierat pochádzajúcich z oblasti Palearktu, zahŕňajúci územie Eurázie, z ktorej pochádza prevažná časť chovaných zvierat, a územie severnej Afriky. Povozí Vás lokálky Amálka a pozveme Vás aj do lanového centra.

ZOO Ohrada u Hlubokej nad Vltavou

Zoologická záhrada Ohrada bola prvýkrát otvorená pre verejnosť 1. mája 1939. Vznikla ako súčasť poľovného múzea v zámku Ohrada. Zoologická záhrada Ohrada funguje už od samého začiatku, okrem svojho hlavného poslania, aj ako miesto, kde nachádza azyl zranené a choré zvieratá z voľnej prírody južných Čiech.

Morský svet Praha

Morský svet je unikátna stála výstava morských rýb a ďalších morských živočíchov, otvorená v Prahe. V morskom svete je otvorené obrie akvárium, ktoré je najväčšie v Českej republike. Nádrž s obsahom 100 tisíc litrov morskej vody, presklená plocha tvorí celkom 8 metrov. Čo všetko v tomto morskom morskom akváriu ponúka k videniu? Žraloky, murény, perutýn, hviezdice, barakudy alebo korytnačky karety a ryby.

Krokodília ZOO Protivín

táto zoologická záhrada sa špecializuje na chov krokodílov, ktorých tu môžete vidieť 20 druhov, vrátane piatich ohrozených. Zoo je otvorená denne od mája do októbra. Napríklad Kajman klínohlavý, Krokodíl nílsky, Krokodíl americký, Krokodíl kubánsky, Krokodíl stredoamerický ... atď

Motýlí dom Žírovice

Asi 2 km od Františkových kúpeľov nájdete tento osobitný zážitok. Vstúpite do skleníka, kde okolo Vás lietajú motýle, ktorí sa bežne v prírode nikdy nestretnú, zastúpená je Afrika, južná Amerika, južnej i východnej Ázie, Austrálie. Od vajíčka po húsenicu, kuklu až po krehkého živého motýľa sa pred Vami odohráva celý cyklus života.

ZOO Hodonín

Zoologická záhrada Hodonín leží v okrajovej štvrti Bažantice uprostred lesa. Tu majú deti možnosť zapísať sa do lamklubu, kde sa učia cvičiť lamy na povely, vodiť ich vedľa seba, kŕmiť a česať je a nasadzovať im ohlávky. Okrem lam sa deti starajú aj o žriebä koňa ao ovce, a zaujímajú sa aj o chov tiav.

ZOO Lešná

Zoologická záhrada v Lesnej v Zlíne patrí medzi najkrajšie miesta celej Moravy. Ponúkanie návštevníkom unikátne halu Yucatan. Predstavuje bohatosť a pestrosť stredoamerického dažďového pralesa. Okrem zvierat a rastlín hala ponúka aj stretnutie s dávnou civilizáciou Mayov. Olomoucká ZOO sa rozkladá na Svätom kopčeku 11 km od samotného mesta. Ponúka možnosť prehliadky mnohých vzácnych druhov zvierat v piatich pavilónoch, jazdu vláčikom alebo 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu.

Vyškovská ZOO

ZOO Vyškov sa rozrástla o Dino Park a tak sa z malej, domácke ZOO, stala atraktívna záhrada. Deti majú možnosť aby nakŕmil ovečky, kozy a prasiatka. Po zoo jazdí vláčik až do Dino parku. Aura Ranch je určený milovníkom koní. Tu si môžete užiť výletov v nádherných okolitých lesoch v okolí Poddžbánska a Křivoklátska a alebo využiť lekcií jazdenia na vonkajšie jazdiarni alebo v krytej hale s pieskovým povrchom.

Mini ZOO

Anjelici v kožúšku sú tu práve pre Vás pripravení v Přibyslav v mazlící Mini Zoo - majú tu asi 100 ks zvieratiek z 20 rôznych druhov. Tieto zvieratká sú špeciálne vycvičená pre terapiu s deťmi. Všetky záhrady ponúkajú návštevníkom rôzne programy od komentovaného kŕmenie, cez prázdninové špeciálne akcie, dni detí, oslavy pálenie čarodejníc alebo lampionové sprievody, kŕmenie zvieratiek alebo maznanie či pohladenie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: