Vodná turistika, rybárčenie i potápanie

Milovníci vody, plávanie alebo vodných športov majú z čoho vyberať. Už ste skúsili raft, parník alebo hausbót? Alebo ste radšej priaznivci kľudného rybárčenie? Poďme sa pozrieť ako možno tráviť leto.


Vodná turistika

Je to stále sa rozširujúcej fenomén. Rok od roka sa čoraz viac turistov približuje vodnej turistike, ktorá skrýva množstvo možností. Pozrime sa teda aké sú k výberu.

* Kanoe
* Kajak
* Nafukovací čln
* Plachetnice
* Pramice
* Raft
* Parník
* Jachta
* Potápanie
* Kitesurfing
* Rybárstvo

Vodáci - milovníci riek a táborenie

Veľkou skupinou milovníkov tohto odvetvia sú vodáci. Schádzajú rieky pre zábavu, ktorá je spojená s tábořením. Majú rad rituálov a zvykov. Plavba po riekach je dobrodružstvom spojeným s poznávaním krás našej krajiny z iného pohľadu. Putovanie prírodnými scenériami môže byť neopakovateľným zážitkom.

Rady pre začiatočníkov - výlet na vodu

Prvýkrát ísť na miernejší rieku. Je dobré si najprv základné manévre skúsiť na stojatej vode, na nejakom jazere alebo rybníku prípadne navštíviť kurz. Vodáci by si tiež pred odchodom mali zistiť množstvo vody v danej rieke.

Sledovať predpoveď počasia a limity zjazdnosť riek

ktoré sú k dispozícii na internete. Mali by ste sa vyhnúť povodňovým stavom - tým sa rieka môže stať aj o dva stupne ťažšie a prípady z nedávnej minulosti varujú! Základným pravidlom je brať si toho čo najmenej.

Potrebné sú samozrejme hygienické potreby, opaľovací krém, mobil a nejaké doklady

Ak idete na viac dní je samozrejmé, že si vezmete veci na kempovanie. So sebou si vezmite cca piatich litrový kanister s vodou, istota pitnej vody nie je všade. Ďalej potraviny a repelent proti komárom. To všetko musí bezpečne uschovaný v 50 l barelu.

Prvá osoba nazýva "háčik" a druhá "zadák"

Háčik sedí vpredu a hlási prekážky v trase lode ako kamene, konáre ... atď Zadák sedí na zadku, riadi loď a dáva príkazy háčko. Na lavici sa sedí asi uprostred alebo na strane, kde daná osoba pádluje. V priebehu plavby sa nechytajte konárov - loď poodjede, nakloní sa a prevrhne.

Raft

Cestovné kancelárie, ktoré sa špecializujú na vodnú turistiku ponúkajú adrenalínové jazdenie raftov nielen na slovenských kanáloch ale môžete si vybrať napríklad pereje na zahraničných tokoch. Pri tomto športe môžete spoznať krásu divokých riek bezpečne bez dlhoročného tréningu.

Parník

Ani vyznávači pokoja a pohodlia nebudú ochudobnení o pohľad na krásy krajiny z vodnej hladiny. Stačí len nastúpiť na palubu výletnej lodi a nechať sa unášať po hladine pri vyhliadkovej plavbe. Netrúfne Ak si na kanoe alebo pramici, môžete využiť ponúk prechádzky na parníku.

Zvoľte romantickú večeru alebo okružnú plavbu Prahou

a zhliadnuť nádherné scenérie ako Anežský Kláštor, Karlov Most, Hradčany a Pražský Hrad, Petřín, Sovová mlyny, Národné divadlo, Mánes, Tancujúci dom, Emauzy, Smíchovské pivovar, Vyšehrad a Žlté kúpele.

Jachta

Čo skúsiť tento rok o dovolenke riečnej jachtu, miesto ničnerobenie pri mori? Prenajmite si hausbót a poznávajte Nemecko, Francúzsko, Poľsko, Taliansko, Portugalsko, Škótsko aj Anglicku, Írsko alebo Holandsko. Nepotrebujete žiadny preukaz ani zvláštne skúsenosti. Na základe zaučenie zvládnete plavbu a užijete si dovolenku na obytné lode so všetkým komfortom. Alebo skúste u nás doma Baťov kanál.

Plachetnica

Viac voľného času, vyšší príjem av neposlednom rade aj nové materiály na stavbu lodí umožnili rade ľudí venovať sa plachtenie, ktoré sa stalo prístupnejšie ako kedykoľvek predtým. Milióny ľudí po celom svete objavili potešenie z plachtenie na malej lodi. Plachetnici si môžete kúpiť alebo prenajať. Skúste to najprv doma potrebné na Orlíka, kde Vám loď nielen zapožičia, ale tiež Vás naučí loď riadiť. A ak budete potom chcieť vyraziť k moru, nič Vám v tom nebráni.

Potápanie - potápačské školy

Potápačských škôl nie u nás i vo svete veľa, mali by ste si teda vyberať veľmi obozretne. Bez nepochopenie technickej stránky veci, fyzikálnych zákonitostí atď atď Se pod vodou nezaobídete a nechá ak sa inštruktor podplatiť, aby ste prešiel bez straty kvetinky, môžete to odniesť vlastným životom. Súčasťou kurzu je okrem lekcií teórie, ponorov v bazénoch i voľnej vode, tiež záverečný písomný test! Potápanie je relatívne bezpečný a predovšetkým v posledných desaťročiach veľmi obľúbený šport.

Môžeme si vybrať kde sa potápať

Potápanie na priehradách

Nie každý má možnosť sa na ryby pozrieť v ich prirodzenom prostredí a kontakt s rybami udržiava prostredníctvom rybárčenie. Preto je potrebné aby so sebou potápač mal. vhodný av akejkoľvek situácii ľahko dostupný rezacie nástroj, pre odstránenie starých rybárskych háčikov.

Potápanie na riekach

Svoje kúzlo majú aj ponory v riekach. Nejedná sa o ponory nijako hlboké a snáď s výnimkou prekonávaní prúdu ani zvlášť náročné.

Potápanie v mori

Prihláste sa na potápanie za delfínmi, obdivujte koralové útesy alebo trúfnete Ak si trebárs aj žraloky. Stačí vybrať dovolenku takto tematicky zameranú.

Kitesurfing

Je to šport spočívajúci v jazde po vode na špeciálnom doske kiteboard za využitie ťažného draka. Je to jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich športov. Skúste sa nechať ťahať kitom pomocou vetra.

Rybárčenie

ak ste fanúšikovia do rybárčenie, potom neváhajte a poďte skúsiť šťastie. V Stredomorí pochopiteľne nebýva taká hojnosť rýb ako napríklad pri brehoch Nórska, ale aj tu si môžete prísť na svoje. Ovšem musíte sa vybaviť trpezlivosťou a potrebným rybárskym náčiním. Že aj tu sa nechajú uloviť pekné kúsky dokladajú nasledujúce fotografie zhotovené výhradne v okolí Elby a na Jadrane.

Rybárčenie v Írsku

je pre všetkých rybárov, ktorí sa neboja zmerať svoje umenie s úplne divokými rybami, nevadí im drsnejšie prírodné podmienky a prúty nezloží po počiatočnom neúspechu. Odmenou im za to budú prekrásne úlovky, fascinujúce divoká príroda a zážitky, ktoré nikdy nezabudnú.

Prívlačiarov a muškaři ťažko hľadajú na zemi revíry porovnateľné s kamčatskými riekami

Ich vsádka tvorená z lososov dosahujúcich hmotnosťou až nad 20 kg, sivoň a lipeň je pre rybárov rajom na zemi.

Rybárčenie v Čechách

Rybárske preteky Staré Sedliště, Rybárske preteky v Starom Sedlišti, Rybárske preteky - rybník Hrušov, Rybárske preteky Horka nad Sázavou - PÍSNÍK 2010, Rybárske preteky Na ramene v Černožice, MO CRS Poběžovice organizuje tradičné preteky v Klenčí pod Čerchovem, Redfish Balaton cup 2010, Jubilejní 10.rybářské preteky Záhradište - Žďárské, Veľké rybárske preteky,, Budín 2010 "... atď

Pochúťky z rýb

Zemiakovú z kapřího mäsa.

K príprave placiek z kapřího mäsa použijeme polotovar Kaprie, surové zemiaky, cesnak, majoránku, soľ, slaninu alebo inú údeninu, petržlenovú vňať, mlieko na zriedenie

Recept zemiakovú z kapřího mäsa

Nastrúhajte zemiaky obdobne ako pri príprave klasického zemiakové. Zemiaky spolu s ďalšími ingredienciami premiešajte s Kaprije v pomere 1:1, alebo môže byť aj o niečo viac zemiakov. Mliekom môžeme nariediť tak, aby vznikla redšia hmota, z ktorej vytvorte na panvici placky a opečte z oboch strán.

Nakladaný pstruh

2 pstruhy (inak akejkoľvek rybie mäso), 2 dcl oleja, jeden citrón, 2 mladé cibuľky, menšia mrkva, 3 strúčiky cesnaku, 3 lyžice octu, soľ, vegeta, 10 guličiek korenia a nového korenia

Recept nakladaný pstruh

Olej dáme do hrnci, dáme do neho nasekaný cesnak, korenie, a na kolieska nakrájanú mrkvu a mierne zapražíme. Do chladnúceho oleja pridáme nakrájanú cibuľu a necháme vychladnúť. Ryby vykostíme, zbavíme kože a nakrájame na menšie prúžky. Citrón nakrájame na tenké kolieska a urobíme půlměsíčky. Pridáme k mäsu, okyselíme octom, osolíme a dôkladne premiešame. Necháme chvíľku odležať a zalejeme vychladnutým olejom so zeleninou aa opäť premiešame. Necháme odležať minimálne do druhého dňa.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: