Tatralandia alebo Tropical Island

Pre rodiny s deťmi našu východnej i západnej susedia pripravili naprostej raja na zemi, ale aj bezdetní si tu užijú nádherné chvíle odpočinku, relaxácie a zábavy. Rozprávky sa stávajú skutočnosťou - neveríte? A čo takto objaviť Tropický ostrov


Výlety Tatralandia a Tropical Island

Nenechajte sa mýliť názvom, nézve Vás ani do cudzej vzdialenej krajiny ani na žiadny tropický ostrov na opačnej strane zemegule. Obe dnešné pozvánky sú k našim susedom.

Výlet do aguaparku Tropical Island-CK Balkantour

Ak zvažujete cestu na tropický ostrov Tropical Island, odporúčame cestovná kancelária BALKANTOUR, ktorú nájdete v Bukovanoch u Týnci nad Sázavou. Balkantour je poistená proti úpadku a ponúkne Vám poznávacie zájazdy do rôznych destinácií, napríklad Bosny a Hercegoviny. Odvezie Vás do aquaparku Tropical Island v Nemecku, kde strávime jeden deň plný dobrodružstva, aktívneho odpočinku a atrakcií. Vo večerných hodinách je návrat späť domov. Tento zájazd prebieha väčšinou raz za mesiac, ale pre firmy a väčšie skupiny Vám zabezpečí zájazd na mieru podľa Vašich požiadaviek.

Navštívte toto umelo vybudované tropické letovisko, ktoré Vás určite očarí svojou dokonalosťou s cestovnou kanceláriou Balkantour, ktorá má bohaté skúsenosti a zabezpečia Vám nevšedné zážitky.

Tropical Island

Nájdete v Brandenbursku cca 60 km južne od Berlína. Rozloha tohto letoviska je zhruba 66 000 metrov štvorcových a nachádza sa v bývalým hangári, ktorý bol pôvodne určený pre vzducholode. Hangár kúpila Malajzijský spoločnosť Tanjong, vďaka ktorej toto letovisko vzniklo.

Ide o najväčší bazénový komplex v Európe. Tropical Islands bol otvorený 19. decembra 2004. Letovisko je schopné pojať až 7 000 návštevníkov denne v akom koľvek ročnom období. Miesto vhodné pre príjemnú relaxáciu ponúka vodopády, pláž, dažďový prales, lagúnu, islandské gejzíry, kanadská jazerá, palmy z Pacifiku. V areáli je cca 30 ° C a voda tu má teplotu 28 ° C.

Tropical Island - pre deti

Deťom sa zapáči predovšetkým tunajšej "Tropico Club", ktorý je práve pre tých najmenších. Vaše dieťa na rozlohe 4000 m2 rozhodne nudiť nebudú. Tunajšie šplhadlá, prolejzačky, šmykľavky, kopce v tvare sopiek a ďalšie atrakcie im ponúknu možnosť, ako sa do sýtosti vyblázniť a nie je to jediné, čo tu zažijú. Milé deti sa tu môžu zapojiť napríklad do programu kúzelníkov s názvom Simsalabim program. K videniu je tu aj cirkus, tanečné show a rôzne ďalšie súťaže.

Tropical Island - pre dospelých

V tunajšom wellness centre si iste vyberiete druh relaxácie, ktorý je Vám najbližší. Navštívte treba Sloní chrám s parnými kúpeľmi alebo sa nechajte rozmaznávať bahennými kúpeľmi, perličkovými bazény, aromatickú kúpeľov. Skúsiť môžete kamennú saunu v chráme Angkor Wat.

Tropical Island - južné more

Areál nazvaný "Južné more" má rozlohu 3 000 m2. Nájdete tu pláž dlhú 200 m, ktorá Vám poskytne komfort pre príjemný a ničím nerušený odpočinok. Leňošenie na lehátku, vyhřívejte sa, zaplávajte si v príjemne teplúčko vode. Nájdete tu aj detský bazén, ktorý nedosahuje veľké hĺbky. Po zotmení si môžete vychutnať laserovou show, ktorá prebieha každý večer.

Tropical Island - Laguna z ostrova Bali

Zaplávajte si, skĺznu sa alebo sa pozrite k miestu, kde hraničí lagúna s pralesom. Budete mať pocit, že sa skutočne nachádzate niekde v džungli. Uchvacujúca je tunajšia jaskyňa s vodopádom. V reštaurácii Mondial ochutnajte nemeckú, ázijskú, americkú či taliansku kuchyňu.

Na prechádzke po bulváru

Ak máte radi drobné obchodíky, nájdete ich na tunajšom bulváru veľa. Sú rozmanité a určite v nich nájdete nejaký pekný suvenír, ktorý Vám bude váš výlet pripomínať. Čo trošku nespútanej prírody a architektúry? Prejdite bránou, ktorá je kópiou brány z ostrova Bali a roztvorí sa pred Vami tropická dedinka av nej originálne stavby z Thajska, Bali, Bornea a Samoye.

Dažďový prales - Tropical Island

Na chodníku 1,1 km máte možnosť vidieť banánovníky, kávovníky, mäsožravé rastliny, popínavé rastliny a ďalšie Roztodivný rastliny, ktoré mimo dažďový prales nenájdete. Zo zástupcov fauny sú tu japonskí kapry, sumce, plazy, korytnačky.

Ubytovanie Tropical Island

Našťastie to domov do Českej republiky máte čo by kameňom dohodil, ale ak si chcete pobyt predĺžiť, môžete si vybrať ubytovanie v stane alebo v hoteli.


Teraz sa presunieme k našim susedom na Slovensko.

Tatralandia je nielen najväčším vodným parkom

na slovenských, ale iv Čechách av Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom Aquapark k dispozícii po celý rok. Nájdete ju v Liptovskom Mikuláši.

Tobogány - Tatralandia

Rapido - je mordrofialový a 90 metrov dlhý tobogán pre šialenú jazdu nadšencov vodných radovánok.

Crazy river - je zábavný zjazd na nafukovacích kolesách, môžete ho skúsiť na trati dlhej 116 metrov. Napríklad je možné vytvoriť reťaz z kamarátov a zažiť crazy jazdu celej party.

Black magic - Adrenalínový super novinka v strednej Európe - 62 metrová strašidelná jazda na troj-raftov so svetelnou show!

Tornádo - je raftovací tobogán - jediný na slovenský, Čechách a Poľsku. Tu môžete zažiť bláznivú jazdu vo dvojiciach. Štartuje sa z 12 metrovej veže. Podobný môžete nájsť až vo Švajčiarsko.

Ďalšie sú tobogány Tatralandia - veľkosti tobogánov

* Rollercoaster = otvorený tobogán 100 metrov
* MONKEY SLIDE - 100 metrov.
* JUNGLE RAFT - 87 metrov
* BLACK & WHITE - 72 metrov
* ROCKET = 15 metrový otvorený s výjazdom do termálneho bazéna
* SNAKE = 32 metrov s dopadom do termáního bazéna
* NO - LIMITS = 72 metrov
* VOLCANO = 99,1 metrov
* DOUBLE FALL = 40 metrov strmý tobogán s dvoma voľnými pády
* Anakonda = 146 metrov dlhý raftovací tobogán
* TWISTER = 45 metrov kličet točů a klouzáníčka
* BLACK HOLE - ČIERNA DIERY = 100 metrov po tme
* KAMIKADZE = 4 poschodí hore a za 3 sekundy ste dole, 43,2 metrov
* BANANA FUN = raftovací tobogán 77 metrov

Tatralandia - šmýkačky

* TRIPLE SPLASH = 40 mertová s trojitou dráhou
* DOUBLE BUBBLE = 40 mertová s dvojitou dráhou
* FREE FALL = 35 metrov strmého pádu
* NIAGARA = trojdráhová 30 metrová.

Detské tobogány Ďalších asi 6 tobogánků a šmýkačiek pre malé detičky, v bazénoch nechýba ani rôzne preliezačky a atrakcie ako pirátska lod alebo hrad.

Okrem vodných radovánok - Tatralandia

Tanzánia

Najdlhšia lanová a lezecká dráha v Strednej Európe a prvá Tarzánia postavená mimo les, nachádza na rozlohe približne 5000 m2. Je určená všetkým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

Babyland

Je ihrisko na "suchu" s preliezačkami, nafukovacími hradmi, plné šmýkačiek a hojdačiek, mostov a pieskovísk.
Ubytovanie Tatralandia

Ubytovanie Liptovská dedina

osadu tvorí 14 štvormiestnych bungalovov dedinka v štýle našich prababičiek. Drevené včelíny, drevený žebřiňák, studňa a zvonica, drevený vláčik, lavičky pre večerné posedenie, ohnisko a gril s altánkom.

Ubytovanie Central Park

40 štvormiestnych apartmánov. Osada s množstvom športového vyžitia od tenisových kurtov, volejbalového a street-bolového ihrisko, přez stolný tenis az po ruské kolky. Pre večerné relax lavičky, KRBA besiedka.

Ubytovanie Detský svet

lentilkový svet plný radosti a zábavy. Veselé pestrobaravné rozprávkové domčeky so 14 apartmánmi. Ihrisko, prolejzačky a hojdačky, pre večerné posedenie záhradný altánok.

Ubytovanie U poľovníkov

ubytovanie v Osobné štýle v 6 osemmiestnych bungalovoch. Posed, krmítko, senník, přeskakovačky, kladina, štýlové vonkajšie sedenie a volejbalové ihrisko.

Ubytovanie Indiánske osada

vstupná brána s totemy a vkruhu stojacich 16 štvormiestnych bungalovov. Dokonca aj vinetou by závidel :-) Tu sa naučíte hádzať lasom alebo stretnete šamana, Večer sa môžete tešiť na indiánka ohňa.

Ďalšími atrakciami v Tatralandia sú

Rybárska zátoka, Skautský tábor, Řemeselnický dvor, Romantický záhrada, U vinohradníka, Ranč alebo Westernové mesto. Súčasťou areálu sú aj reštaurácie, požičovne športových potrieb, kino a tiež walnes služby ako masáže, zábaly, kúpele alebo relaxačné procedúry.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: