Taliansko - oblasť Veneto

Oblasť Veneto tvorí významná Mista Severné Taliansko, who tým rozhodne nemala uniknúť pozornosti Vasu. Poďte sa s nami vydať do kúzelných, historických mest edited sú Venezia, Verona preslávená milenci Romeo a Julie, Padova, Cortina d `Ampezzo, Bibione.


Charakteristika Oblasti Veneto

Veneto, pôvodne nieslo edited Venetia, z Doby antického Ríma, prevzalo Mesto na Lagune: Venezia. Krajský edited Veneto, vznikol az v Moderná čase. Edited by tretinu kraja, prevažne v severnom výbežku, ktorý zasahuje az k rakúskym hraniciam, pokrývajú Alpy, ktoré dosahujú výšky Viac Ako 3 000 m. Všetkému kontrastuje Nizina, who JE Na východe ohraničená piesočnými plážami s pozvoľným zostupom do mora. Medzi významné najčastejšie navštevované miesta patria predovšetkým Venezia (Benátky), Ostrovy Murano Burano, Dale Potom Verona Padova. V Alpách Potom Cortina d `Ampezzo.

Bibione

Bibione nájdete Na Pobreží Jadranského mora, konkrétne 80 km severne od Benátok. Bibione patrí medzi najmodernejšie súčasne najmladší letoviska Oblasti Veneto. Svojimi rozsiahlymi piesočnatými plážami pozvoľným vstupom do mora, JE Bibione ideálnym miestom pre rodiny s malými deťmi. Pláž s jemným pieskom JE 8 km Dlhá, Misty CEZ 150 m Široká. Bibione SE zhotoviť stalo moderným kúpeľným centrom, ktoré využíva prameňov horúcich liečebných. V Bibione si každý nájde na Resetovať. Sú Tu Ako rušné triedy s množstvom obchodíkov, Tak kľudné Tiché uličky, ktoré obklopuje nádhernou zeleňou. Športové nadšenci si zhotoviť prídu na svoje, keď môžu využiť napríklad koni jazdu na, tenis, minigolf, windsurfing, paragliding. Sú Tu i Požičovne bicyklov, šliapací loďky, Vodné skútre mnoho ďalšieho. V blízkom Lignanu JE Aquasplash - Vodný park, ZOO aj golfové ihrisko.

Venezia - Benátky

Benátky sú bezpochyby kúzelným obľúbeným miestom, právom sú na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Benátky nájdete Profesijné približne 70 km smerom Na juh od Caorle.

Dominantou Benátok JE Vodné Canale Grande. Pri Dôvod Benátok sa môžete tešiť na romantické zákutia, malebné námestíčka, uličky. Rozhodne by ste nemali vynechať Hlavné námestie Piazza San Marco. Pri prehliadaní krivoľakých uličiek Na Vás dýchne jedinečná atmosféra mesta, who JE históriou nabitá bohatú. Určite SE zhotoviť prejdite po Moste Rialto, kde o sebe v skorších dobách predávali originálne diela miestnych zlatníkov.

Založenie Benátok JE spojené s nájazdmi Gotu, ktorí v ceste Na Rím plienili pálili všetko, čo im stálo v ceste. Podľa Legendy boli Benátky založené v ROKU 421 nášho letopočtu. Jedny z prvých osád boli založené u dnešného mosta edited Canale Grande - Ponte di Rialto. Známe gondoly, ktoré o sebe bežne používali pre dopravu tovaru do palácov, sú veľmi využívané Dnes edited spestrenie Turistické atrakcie. Pôvodne Bývalý gondoly pestrofarebne zdobené, ALE zákon z Roku 1562 zakázal ich zdobenie nariadil jednotnú Čiernu farbu.

Verona

TOTO Kúzelné mesto býva často právom prizývané edited Brána do Talianska. Leží Na úpätí horský SKUPINY Monte Lessini edited rieke Adige. KTO tým nepoznal Príbeh Rómea a Júlie. Iste najväčšou turistickou atrakciou Verony JE Balkón Na dome, kde Julie bývala. Okrem balkóna Rada návštevníkov vyhľadáva zhotoviť bronzovú sochu Juliin. Podľa Legendy totiž prináša Šťastie, dotknúť SE jej pravého ňadra. Významnou pamiatkou Verony JE zhotoviť slávna Arena, who JE hneď po Koloseu druhou najväčšou arénou v Taliansku. Arena Má Resetovať počiatky už v 1. storočia n.l. Na rozdiel od Colosea JE však veronská Aréna Živa, pretože Tu prebiehajú Koncerty Ci opery.

Dale môžete navštíviť skvost románskej architektúry Baziliku San Zeno, dvoukostel San Fermo Maggiore: Hrad rodu Scaligerů: Castelvechio Zo 14. storočia. Sklada SE z vlastnej pevnosti Scaligeriů Rezidencia rodu.

Na námestí Piazza delle Erbe Vás upúta fontána Fontana di Madonna Verona z Roku 1368. Na severnom okraji námestia SE nachádza Barokový palác Palazzo Maffei.

Caorle

Caorle nájdete Profesijné Na Pobreží Jadranského mora 70 km severne od Benátok. Caorle JE Dnes rozdelený do troch častí - Caorle, Caorle Porto Santa Margherita Caorle Altanea. Zo starej, Malé Rybárske osady SE postupom tomto prípade sa vytvorilo pôvabné letovisko ohraničené Misty úzkymi spiaggia di Ponente, Misty širšími spiaggia di Levante, piesočnými plážami, ktoré uprostred zvierajú staré, Čarovné i malebné Historické jadro s úzkymi uličkami, malými námestiami, ktorým dominuje prekrásna veža Zvonica . Kľukaté uličky v centre Caorle Bývalý ešte edited niekoľkými stovkami Letoch Vodné kanály, ktoré boli neskôr zasypané. Caorle, Bibione Tak edited JE ideálnym miestom pre rodiny s malými deťmi, aby svojimi piesočnatými plážami diky pozvoľným zostupom do mora. Pláž s jemným pieskom JE 18 km Dlhá. Približne 10 kilometrov Dlhé letovisko JE rozdelené do niekoľkých, vzájomne prepojených častiach.

Cortina d `Ampezzo

Cortina d `Ampezzo JE súčasťou talianskych Dolomitov. Ponúka lyžiarske terény všetkých šírok, sklonov obtiažnosťou, ktoré sú zasadené do najkrajšieho prírodného amfiteátra, aký môžu talianske Dolomity ponúknuť. Tu nájdete Profesijné i Plavecký bazén, zimný štadión, bobová dráha sánkarskou, Snežné skútre, ALE aj mnoho ďalšieho.

Dolomity sú súčasťou Východných Álp zároveň sú jedným z hlavných horských masívov Talianskych Álp. Rozkladajú sa v severnej časti Talianska. Dolomity sú na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Celú oblasť charakterizujú typické dolomitické prvky edited stolový povrch niektorých masívov, zrázne steny, vežovité vrcholy AJ. Charakteristické skaly Dolomity sú tvorené skamenenými koralovými útesmi z obdobia treťohôr.

Padova

Ide o starobylé Univerzitný, pútnické mesto. Význam bohatstvo mestu prinášal zhotoviť pútnické. Centrum ponúka nesčíselné atrakcií pamiatok. V centre Padova nájdete Profesijné najstaršie botanickú záhradu Univerzitný Na svete. Botanická záhrada JE zapísaná do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Botanická záhrada bola založená už v roku 1545, kedy v dobe svojho vzniku sa zamerala predovšetkým na liečivé edited by. V súčasnej dobe môžete v záhrade okrem tradične pestovaných liečivých rastlín obdivovať mäsožravé rastliny, dale zriedkavé edited by severovýchodného Talianska aj malú skalku, flóru Stredomoria.

V meste sídli univerzita, who bola založená už v roku 1222 predstavuje druhú najstaršiu univerzitu v Taliansku.

Čo tým zhotoviť nemalo uniknúť pozornosti Vasu? Bezpochyby monumentálny Bazilika di Sant \ 'Antonio. Táto Bazilika bola postavená z tehál cela, aby v kombinácii byzantského, benátskeho, gotického i románskeho slohu. Bazilika SE moze pochváliť ôsmimi kopulou.

Stred mesta zdobia stredoveká súdna budova Palazzo della Ragione, vnútri ktoré JE neuveriteľných viac ako tristo fresiek. Okolo súdnej budovy sú rozložené hneď Tri námestí. Námestie Prato della Valle, JE Veľké námestie s oválnym parkom plným fontán, sôch, vodných priekop, romantických mostíky lavičiek.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: