Tajomstvo farebnej typológie

Zaujíma Vás, prečo niekto vyzerá tak fantasticky, zatiaľ čo druhý pôsobí unaveným dojmom, bez energie? Problém môže spočívať, že niekto pozná tajomstvo farebnej typológie a druhý nie. Článok opisuje štyri základné typy a fígle, ako podčiarknuť Vašu krásu.


Farebná typológia sa delia podľa ročných období

(Jar, leto, jeseň, zima). Podľa farby Vašej pleti, očí, pier, vlasov spoznáte, aký ste farebný typ. Správna farba zvýrazní farbu a lesk očí, lichotí pleti. Akonáhle spoznáte svoj farebný typ, budete môcť kombinovať tie správne farebné kombinácie odevov a doplnkov, zvolíte správny odtieň make-upu, farby rúžu a očných tieňov apod

Každá farba, ktorú máme u krku, sa nám odráža do tváre

Preto, ak má Vaša pokožka skôr teplý podtón, budete v studenej farbe, vyzerať horšie, než vo farbe s teplým podtónom. Každý z nás môže využiť celú škálu farieb, iba v tom správnom odtieni.

Ako určiť farebný typ

Farebný typ si môžete určiť sama pri dennom svetle, alebo využite služby vizážistky, ktorá Vás na záver nalíči vo Vašich farbách a poradí is starostlivosťou o pleť. So sebou si tiež odnesiete kartičku s paletou Vašich farieb pre jednoduchšiu voľbu pri nakupovaní. Farby hrajú v živote dôležitú úlohu, ovplyvňujú naše pocity, náladu, reakcie. Farebná typológia pomôže aj pri výbere doplnkov, šperkov, kvetov a pod Základom pre jarné druhy je žltá (svetlejšie a veselšie). Základom pre letné typy je modrá (tlmená, ľahšia). Základom pre jesenné typy je červená (sýtejšie, ťažšie). Základom pre zimné druhy je modrá (tvrdšia a jasnejšie).

Poradenstvo Starostlivosť o pleť a mini kurzy líčenia - Studio Pink

Väčšina žien, ktoré začnú premýšľať o líčenie si predstaví predovšetkým farby, ale v skutočnosti začína zmena vzhľadu u starostlivosti o samotnú pleť. Každodenná päťminútové starostlivosť je základom toho, ako budeme vyzerať za päť dní, päť mesiacov a päť rokov.

Pani Jana Barešovu, ktorá pracuje už vyše päť rokov ako kozmetická poradkyňa, Vám môže túto tému priblížiť. Pani Barešovu nájdete v Studiu Pink v Příbramě, v Prahe a po dohovore je možné zvoliť aj iné mesto. Práca poradkyňa znamená, že Vám bude radiť - a vy sama vlastnými rukami na sebe vyskúšate - ako to urobiť, aby vaša pleť bola perfektná. Naučí vás, ako ju ráno a večer dobre vyčistiť, ako a kedy ju dopriať masku, ako a prečo naniesť tonikum, kam naniesť krém a ďalšie špeciálne veci. Zistíte, že zvládnete veľmi dobre naniesť sama podkladovú báze (make-up), hoci to budete robiť potrebné prvýkrát. Na záver vyskúšate tiež veľmi jemnú dennú úpravu tváre - denné naturel make-up. Tiež si urobíte analýzu typu pleti. Učí ženy, že pri dokonalej kvalite pleti stačí naozaj málo k tomu, aby ste sa cítila ako hviezda.

Poradenstvo je bezplatné a nezáväzné. Prečo? Topánky a šaty by nás asi nikdy nenapadlo zaobstarať bez vyskúšania. Prečo by sme teda nemali mať možnosť vyskúšať niečo, čo zvažujeme nosiť každý deň na tvári? Krémy, make-up, celú dekorativu - urobiť si predstavu, ako by to všetko vyzeralo.

Ak si chcete nechať so starostlivosťou poradiť alebo riešite nejaké problémy napr. akné, alebo citlivú pleť kontaktujte pani Barešovu na telefónnom čísle: 602 396 316, ktorá sa Vám rada bude venovať.

Ako sama zistíte váš farebný typ

Posaďte sa pred zrkadlo za denného svetla, s vlasmi stiahnutými z čela, bez make-upu. Striedavo si prikladajte k tvári farebnú látku alebo papier teplé a studené farby. Teplú farbu zastupuje napríklad marhuľová, studenú farbu zastupuje napríklad neónovo ružová. Rozžiari Ak sa Vám tvár, zjemnia sa Vaša rysy, je to ten typ farby, ktorý hľadáte. Ak to nie je ono, potrebujete typ opačný. Teraz rozlíšite, či ste typ jarné, jesenné, letné alebo zimné. Ak ste typ teplý, volíte medzi dvoma variantmi: jarné a jesenné. Opäť priložte k tvári dvojicu farieb, pre jarný typ hráškovo teple zelenú, pre jesenný typ tmavo zemité zelenú s nádychom machu. Ak ste typ studený, volíte medzi dvoma variantmi: letné a zimné. Priložte k tvári dvojicu farieb, pre letné typ zapudrovanou ružovú, pre zimné tie neónový ružovú.

Ako sa pozná jarný typ

* Jedná sa o teplý typ.
* Jemná pleť sa zlatožltými podtónom, často môže mať broskyňový nádych.
* Plavé vlasy so zlatistými záblesky, nezáleží na tom, či sú tmavšie alebo svetlejšie, niekedy sú až dozrzava.
* Často sa vyskytujú pehy.
* Jarnému typu sluší jemné a svieže farby v teplých odtieňoch.
* Pri líčení zdôraznite svoju jemnú pleť, nepoužívajte krycí make-upy.
* Jarná typ má väčšinou svetlé oči - modré, tyrkysové, šedozelené, zlatohnedej.
* Jarných typov je najmenej.

Čo pristane jarnému typu - farebná typológia

* Farby na líčenie: pastelové tóny - ružová, šedá, zelená, džínsová modrá, na pery lososová, korálovo červená. Vyzdvihnite Vašu jemnú svetlú farbu. Rúž i zdravíčko Vám budú slušať v teplých odtieňoch. Budú Vám pristane farebné maskary.
* Farby pre oblečenie: svetlé, jasné, jemné odtiene, jablková a Lipová zeleň, plná žltá, smotanová, broskyňová, marhuľová, korálovo červená, teplá hnedá, akvamarínová modrá, svetlo tyrkysová.
* Šperky: modrý zafír, slonovina, krémovo bielej perly, žlté zlato.

Ako sa pozná letné typ

* Jedná sa o studený typ.
* Veľmi svetlá, niekedy olivová pleť s namodralým podtónom, pehy bývajú šedohnedá. Vlasy môžu byť plavé až hnedé s popelavým nádychom.
* Prevládajú modré oči, niekedy orieškovo hnedé.
* Letnému typu pristanú studené jemné farby v dymových a mliečnych odtieňoch.
* V detstve máva letnej typ vlasy v odtieni popolavý blond, neskôr prejdú do myšou šedi.
* Letný typ môže mať problémy so zaradením, jeho znaky totiž bývajú na prvý pohľad dosť rozporuplné.
* Pleť môže byť veľmi svetlá až ružová (tá sa horšie opaľuje), alebo môže mať olivový odtieň (nemá sa slnkom problémy).

Čo pristane letnému typu - farby

* Farby na líčenie: ružová, ľadové tóny modrej a zelenej, strieborná, orgovánová fialová, šedá, perleť. Stavte na svetlý make-up v narůžovělých tónoch. Riasenka by mala byť čierna aj sivá. Na perách Vám bude najlepšie pristane transparentný lesk.
* Farby pre oblečenie: chladnejšie červená, modrá, žltá, ružová, staroružová, fialová, orgovánová, modrošedá, šedá, vanilková, studená zelená.
* Šperky: rubín, granát, namodralý opál, akvamarín, ružovkastej alebo sivastý perly, striebro, biele zlato.

Ako sa pozná jesenné typ

* Jedná sa o teplý typ.
* Svetlá pleť so zlatým podtónom, môže byť priesvitná alebo marhuľová či zlatobéžová.
* Vlasy bývajú červené, ale môžu byť aj plavej alebo hnedé, vždy so zlatistým nádychom.
* Len ženy jesenného typu si môžu v líčení dovoliť oranžovej a medené odtiene.
* Ženy tohto typu môžu mať jasne ryšavé vlasy a priesvitnú pleť sa zlatohnědými pehami, béžovú pleť a blond alebo hnedé vlasy s červenými alebo zlatými záblesky.
* Farba očí je vždy veľmi výrazná, môžu byť jasne modré, petrolejové alebo olivovo zelenej až jantárovo či tmavo hnedej.
* Zvýraznite vždy len oči, alebo ústa.

Čo pristane jesenným typu

* Farby na líčenie: teplé zemité tóny, oriešková, zlatá, khaki, medová, marhuľová, tyrkysová. Tvárenku si kúpte vo farbe terakoty alebo v lososovej farbe. Tiene by mali byť čo najviac do zlatej, medové, ale aj v khaki. Rúž môže byť pokojne červená, lososová, marhuľová.
* Farby pre oblečenie: čokoládová, hrdzavá, khaki, olivová, zlatobéžová, hráškovo zelená, smotanová, petrolejová.
* Šperky: drevo, kosť, korál, žlté zlato, jantár, rohovina, nažltlé perly.

Ako sa pozná zimné typ

* Jedná sa o studený typ.
* Je to typ Snehulienky.
* Vlasy hnedé až modročierne.
* Dúhovka má intenzívnu studenú farbu, očné beľmo je jasne biele.
* Zimný typ má porcelánovú alebo olivovú pleť, vždy s namodralým podtónom.
* Zimný typ si môže na rozdiel od ostatných typov, dovoliť výrazné červené rúže.
* Ak má zima hnedé vlasy a olivovú pleť, možno ju omylom zaradiť k jarnému typu, teplé farby ju však ubíjajú.
* Zimný typ si môže dovoliť farby, ktoré by u ostatných pôsobili prehnane.
* Môžete ťažiť z kontrastov, ktoré Vám ako jediné veľmi pristane.
* Čiernobiela variant je tým najlepším práve pre Vás a to nielen v obliekaní, ale aj v líčení.

Čo pristane zimnému typu

* Farby na líčenie: ľadovo modrá, biela, čierna, ružová, neutrálne béžová, červená, fialová. Vždy voľte, či chcete zvýrazniť oči, alebo ústa, oboje by vyzeralo kŕčovito. Tvárenku voľte podľa odtieňa rúžu. Na oči neaplikujte zbytočne veľkú škálu farieb, zvoľte maximálne dve kontrastné. Vyvarujte sa oranžové, zlaté, hnedé, púdrovým farbám, žltým tónom.
* Farby pre oblečenie: ostro biela, čierna, jasné chladné farby, rubínová, čerešňovo červená, sýto modrá, tmavo modrá, azúrová, fialová, tmavofialová, výrazná zelená, sýta ružová, tmavo hnedá.
* Šperky: onyx, smaragd, rubín, striebro, platina, biele zlato, biele perly.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: