Stodolní ulica - Ostrava

Máte v meste, v ktorom bývate najznámejšie ulici? Ostrava ju rozhodne má. Stodolní ulica v centre Ostravy je unikátnym javom ostravského spoločenského života. Na ulici samotnej av jej okolí sa nachádzajú desiatky barov, reštaurácií a klubov.


Ostrava

* Poloha Ostravy je na rozhraní Českej republiky, Slovenska a Poľska. Práve vďaka svojej jedinečnej polohe, bohatému nočnému životu i komerčným centrám, je Ostrava ideálnym miestom pre najrôznejšie obchodné stretnutie.

Možnosti vyžitia v Ostrave

Ak Vás cesta a kroky dovedú do Ostravy, určite si nenechajte ujsť:

* Stodolní ulici
* Slezskoostravský hrad
* Novú radnicu s vyhliadkovou vežou
* Banícke múzeum
* Zoo Ostrava
* Výstavu miniatúr MiniUni

V roku 2006 bola Stodolní ulica v Ostrave rekonštruovaná. Dňa 20. novembra 2007 bola v blízkosti konca ulice otvorená nová vlaková zastávka Ostrava Ostrava-Stodolní ležiace na trati Ostrava - Valašské Meziříčí, ktorá má uľahčiť dopravu do centra Ostravy. Stodolní ulice, to sú predovšetkým špičkové bary, kaviarne a bohatý rušný nočný život.

Kluby vo Stodolní ulici v Ostrave

V kluboch na Stodolní av priľahlých uliciach počujete skutočne takmer všetky svetové jazyky. Kluby sa líšia svojím zameraním - niektoré sa špecializujú na hudbu šesťdesiatych rokov, iné potom na najmodernejšie hudobné žánre. Nájdete tu však aj výborné reštaurácie a príjemné kaviarne. Kluby sú najmä o víkendu hojne navštevované mladú a strednú generácií.

* Au perie Tranquillo - môžete sa tu tešiť na francúzske palacinky a lahodné víno. Ponuka vína zahŕňa široký výber francúzskych, českých iz Nového Sveta. K francúzskemu jedlu Vám zahrá, ako inak, francúzska hudba, a to po celý deň. Okrem toho sa môžete tešiť na večery s živou klavírny hudbou.
* Bar Bar - môžete sa tešiť na štýlový interiér, jukebox a mnoho ďalšieho.
* BAR ... VY - môžete sa tešiť na skvelý Djs, aktívny zvuk, inteligentný svetla, koktaily a veľa ďalšieho.
* Baroko
* Bastila - podnik je otvorený už od roku 2000. Štýlové prostredie už pobavilo tisícky hostí. Len otvorte dvere a priamo pred Vami stojí v policiach stovka destilátov, likérov a vín, ktoré uspokoja chute všetkých gurmánov. Práve Bastila patrí medzi tzv spoluzakladateľa dnes už legendárnej Stodolní ulice.
* Bernie `s Irish Pub - máte radi írsku hudbu a skvelú atmosféru? Potom navštívte túto krčmičku, ktorá ponúka päť druhov čapovaného piva, a to vrátane tradičných írskych značiek.
* Bogota
* Boomerang - tento klub sa zaoberá organizovaním hudobných produkcií, koncertov a DJ \ 's párty.
* Broadway - jedná sa o herňu s unikátnym Cadillacom vnútri.
* Bumer Bar
* Cafe de la Ostrava
* Cafe Čierna Hviezda - moderná kaviareň Vás privíta svojím netradičným interiérom evokujúcim Ostravu.
* Caffeteria Ostrava - vychutnáte si tu vynikajúce domáce kávu. Milujete Ak sladké, potom iste oceníte jedinečné domáce torty.
* Chobotnica
* Corrida - túžite po príjemnom a pokojnom prostredí, kvalitne reprodukovanej hudbe alebo jukeboxe? Tento klub Vám ponúka aj kvalitne zásobený bar alkoholických i nealkoholických nápojov, veľkého množstva druhov kávy a samozrejme lahodného piva.
* Deja Vu
* Desperado - jedná sa jeden z prvých klubov, ktoré patria medzi tzv strojca tohto veľkolepého klubového mestečka.
* Divoké Mačky
* Dublin Pub
* E99 - máte radi kvalitné dobré jedlo, kvalitné hudbu najrôznejšieho žánru, šípky, stolný futbal? Potom určite zavítajte do E99.
* Červená duna - klub Vám ponúka extrémne kvalitnú zábavu, širokú ponuku alkoholických i nealkoholických nápojov, Karaoke show.
* Floridita - jedná sa o ojedinelý tanečný klub, kde sa môžete nielen dobre zabaviť, ale aj napiť.
* Kongo - Reštaurácia a bar v jednom Vás dostane svoju výbornou kuchyňou, príjemnou obsluhou.
* Konoba
* Korzo
* KOXOVNA - užite si super hudby, veľkého výberu coctail, príjemného prostredia.
* Kráľovstvo Peciválů - reštaurácia je v prevádzke od roku 2000, ponúka Vám 3 druhy poludňajšieho menu, príjemné prostredie, ústretovú obsluhu a mnoho ďalšieho.
* La Bazaar
* Levski - reštaurácia Vás očarí originálnym dizajnom, Fortelný kuchyňou, najväčším výberom vín široko ďaleko a mnoho ďalšieho.
* Maják
* Mandragora
* Medvedík - caffebar sa rozkladá na dvoch poschodiach. Môžete si tu usporiadať napríklad narodeninovú party, posedenie s kamarátmi ai
* Monaco
* Mulati Bar
* Neo Bar
* Netopier
* Pizza Q96
* Potrefená Husa
* Vták v hrsti
* Rebbel Cafe
* Ruby Blue - hotel Ruby Blue
* S.P.Q.R.
* Saga Sushi
* Selska Jizba - táto štýlová reštaurácia Vás uchváti, len vojdete dovnútra, a to skutočne štýlovým nábytkom. Môžete si tu vychutnať obed aj večeru.
* Septim club
* Sherlock's Pub
* Sky Club
* Sliezska P.U.O.R. - Ste milovníkov plzeňského piva? Potom si ho príďte vychutnať v originálnej plzenskej reštaurácii. A čo viac, môžete Váš čas príjemne stráviť na vyhrievané terase.
* Steak House - ste cez mäso? Žiadny problém. Táto štýlová reštaurácia Vám ponúkne vynikajúcu kuchyňu, ako inak, než zameranú na prípravu skvelých steakov, a to z argentínskeho mäsa a diviny. Lahodné mäso môžete zapíjať výberovým vínom, a to aj zo svetových archívnych vín.
* Stodola (100dola) - hneď, ako vojdete do tohto klubu, prekvapí Vás členitý a napriek tomu kompaktný interiér. Tento klub uvítajú všetci cez 20 rokov.
* Studňa The Well - bar má interiér z kameňa a dreva. V bare nájdete príjemný krb a, ako inak, studňu. Môžete si vyberať z obrovského výberu alko-nealko nápojov, a to vrátane najrôznejších miešaných drinkov.
* SUPPORT Captain Morgan Bar - v tomto pirátskom bare dostanete ako špecialitu pádlom šesť panákov a kýbl vodku sa Semtex. Ak máte radi Latina, 80 'a 90' roky, Rock a občas aj trochu popu, je tento bar pre Vás to pravé.
* Sydney Club
* Tá Magika - jedná sa tanečné podnik s možnosťou trávenia zábavy až do skorého rána. A čo tanečné podnik ponúka ako špecialitu - vírivku.
* Templ - Občianske združenie TEMPLE prevádzkuje rovnomenný klub na Stodolní ulici od roku 2006. Za dobu svojho fungovania sa stabilizoval ako reálne a jedinečné multikultúrne centrum a zaujal jednu z popredných pozícií v kultúrnom živote Ostravy. Klub Vám prináša koncerty, divadlá malých foriem, prednášky, besedy, výstavy, súťaže mladých umelcov, sociálne projekty.
* Trio - hotel Trio
* U Modré Rezance
* VALENTINO NET CAFÉ - jedná sa o jedinú internetovú kaviareň na Stodolní ulici. Kaviareň je vybavená ôsmimi počítačmi a LCD obrazovkami. Okrem zábavy na počítači, sa pritom môžete príjemne občerstviť a vypočuť skvelú hudbu.
* Vrtuľa
* Zadné vrátka

Ubytovanie - Stodolní ulica v Ostrave

Vo Stodolní ulici nájdete hneď niekoľko troch až štyroch hviezdičkové hotely:

* Hotel Trio - hotel je novo zrekonštruovaný. V prízemnej a suteréne hotela sa nachádza priestranný Music Club s reštaurácií s bohato zásobeným barom, príjemným posedením a tanečným parketom. Hotel sa môže pochváliť kapacitou 30 lôžok, ponúka aj nadštandardné izby.
* Hotel Brioni - hotel patrí medzi najlepšie hodnotené hotely v Ostrave. Ponúka personalizované služby na veľmi vysokej úrovni. Hotel sa môže pochváliť kapacitou 43 komfortne zariadených izieb a apartmánov. Hotel má dlhoročnú tradíciu, ktorá siaha až do začiatku minulého storočia.
* Hotel MaMaison Imperial Ostrava - tento hotel sa pýši svojimi individualizované službami, ideálnou polohou a kuchyňou a je jedným z vyhľadávaných cieľov kongresovej turistiky v tomto moravskom regióne. Hotel je v blízkosti hlavných pamiatok, obchodov, reštaurácií a rušného nočného života. Hotel sa môže pochváliť kapacitou 151 izieb, 11 apartmánov v rôznych štýloch.
* Hotel Ruby Blue - Nový šestipatrový hotel s klubom RUBY BLUE patrí medzi najväčšie na Stodolní ulici. Zaberá tri podlažia a ponúka návštevníkom dva bary a 150 miest. Hotel ponúka komfortné ubytovanie v 16 izbách a apartmánoch, vybavených vzduchotechnikou s rekuperáciou.

Doprava - Stodolní ulica Ostrava - električka

Priamo ku Stodolní ulici sa dostanete električkou číslo 1, 2, 4, 8, 12, 14, 18. Zastávka "Stodolní".

Vlakom na Stodolní - Ostrava

Pohodlne vystúpite na vlakovej zastávke "Stodolní".

Osobná preprava - Stodolní Ostrava

Osobným autom patriacim od osobnej dopravy. Dojednáva sa vopred na určitú hodinu, prípadne obdobne ako taxi.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: