Slnečný ostrov Hvar

Zvažujete, kam sa vydať tento rok Na dovolenku? Ak chcete mit čo najviac garantované pekné slnečné počasie, malebný ostrov Hvar Zvoľte s množstvom éterických bylín. Leta Na Hvare Suchá sú predovšetkým, Teplá i Dlhá.


Ako o sebe dostať Na Hvar

Do Hvare môžete prísť Praktický akýmkoľvek dopravným prostriedkom: autom, autobusom, vlakom, lietadlom. Vo všetkých prípadoch prídete najprv do Splitu alebo Drvenik, odkiaľ sa vydáte na Hvar pomoči trajektu. Zo Splitu do mesta Hvar Vás prevezie katamarán, do Stari Grad Vás prevezie trajekt do Jelsy katamarán. Z Drvenik Vás prevezie trajekt. Trajekty prevážajú aj autá. Ak o sebe teda vydáte Na dovolenku autom, zmena názoru trajekt.

Podnebie ostrova Hvar

Priemerná ročná Teplota vzduchu sa pohybuje okolo 16,5 ° C. Maximálnej teploty neprekračujú 37 ° C. Jeseňami sú väčšinou teplejšie, nez jarné počasie. Zimy sú mierne Tu i krátke teploty pod 0 ° C sú zriedkakedy.

Pláže Hvare

Pláže Hvare sú charakteristické kamenistá-štrkovým povrchom. Pláže SE nachádzajú po väčšinou v zátokách, obklopené borovicovým lesom vegetáciou Alebo nízku. Na severnej strane ostrova nájdete Profesijné i piesočnaté pláže Prírodné, ktoré sú pre Malé Deti vhodnejšie. Plytké piesočnaté pláže sú Okolo Jelsy av Zátoke Mlask vedľa Sučuraje, dale Na Južná stráne Na pláži Česminica zhotoviť v Sučuraji.

Zátoky Hvare

Hvarské zátoky Vás očarí pokojom, zvukom cvrčkov, kamienkovými plážami borovicovými Haji. V každej Zátoke JE jeden az desat domov. Niektoré zátoky sú natoľko vzdialené od civilizácie Moderné, Zo Tu nemajú ešte elektrinu, ALE využívajú solárnych paneli Prihláška. V týchto zátokách sebe budete cítiť edited v dobrodružnom románe Alebo filmu.

Mesto Hvar

TOTO SA mesto moze pochváliť svoju architektúrou, malebnou prírodou, miernym podnebím. Tu si nájde každý z vás niečo, čo ho Preskočených: tajný tešiť. Uz edited príchode do mesta Hvar Vás upúta architektúra mesta, ide o sebe v podstate o jednu pamiatku Na druhej pamiatke. Čo tým nemalo ujsť pozornosti Vasu je: hvarské Katedrála, hvarské divadlo, Pevnosť Fortica, Františkánsky kláštor. Hvar SE pýši najstarším ľudovým divadlom v Európe, ktoré vybudovali významní Domáce Zahraničné i architekti.

Ak radi žijete i nočným životom, Hvar Vás plne uspokojí. V noci Hvar edited by ožíva.

Jelsa

Primo som strede ostrova Hvar nájdete malebný ostrov čistý Jelsa, ktorú ohraničujú DVA najvyššie vrcholy Ostrovný Hum sv. Nikola, Na ktoré o sebe môžete vypraviť Na Kole. Ak by ste pátrali po začiatkoch turizmu ostrova, siahajú hlboko do Tak minulosťou, robiť Doby antiky i stredoveku, kedy ostrov navštevovali prírodovedci, etnologové, archeológovia najrôznejšie dobrodruhovia. Za zmienku určite stojí najstaršie hotel Jelsa, ktorý o sebe Otvoril verejnosti už v roku 1911.

Jelsa Vás očaria edited prechádzkach mestských uličiek, po morskom Pobrežie, borovicovým lesom, tieňovými Haji. Údolia sú plné stredomorského rastlinstva i liečivých bylín.

Vezmite Jelsa SE moze pochváliť radom kultúrno-historických pamiatok, ktoré nájdete Profesijné v kostoloch, jaskyniach, Na námestiach, parkoch AJ.

Ani milovníci kúpania Tu nebudú ochudobnení. Zátoky i mysmi sú veľmi vhodné na opaľovanie kúpanie. Veľké rovné skaly, hustý les Borovicový Mirny vanek VAM poskytnú príjemné osvieženie aj tieň edited dňu horúcom letnom.

Vrboska

TOTO JE Ostrovný Mestečko najmenší z celého ostrova Hvar. Mestečko JE situované v hlbokom zálive, obklopené borovicovým lesom nedotknutým. Vrboska Má malebný ostrovček uprostred zátoky, ktorý JE spojený niekoľkých mostíky, Rika SE ju Malé Benátky. Ostrovček bol osídlený už v antickej dobe, keď o sebe stalo rybárskou dedinkou. Vrboska JE typická svojou stredomorskou architektúrou ľudovou, mestskými domami s Rysy gotiky, baroka, renesancie.

Pri prehliadaní Vrboska tým, že VAM nemalo ujsť Rybárske múzeum, kedy múzejná zbierka oplýva všetkými tradičnými rybárskymi náčiním i pozostatky niekdajšej továrne na spracovanie rýb.

Bezosporu najvýznamnejším objektom ostrovného architektonického dedičstva je Kostol sv. Panny Márie milosrdnej z 16. storočia. V te dobe o sebe išlo o najkrajšie pevnosť v celom Chorvátsku zároveň najatraktívnejšie v Európe. Tu nájdete Profesijné zhotoviť Kostol sv. Petra z Roku 1331, ktorý JE ZA považovaný jednu z najstarších sakrálnych stavieb Na Ostrove Vrboska.

Pláže sú kamienkové Tu Krásne aj piesočné Spolu s čerstvým vzduchom, Krištáľové modrým morom, nedotknutou prírodou, JE ideálnym miestom pre dovolenku Vasu, Alebo aspoň celodenný výpravu, ak budete Na Hvare. Z Vrboska SE organizujú pravidelne lodné výlety Na preslávenú pláž Zlatni rat, who JE Na Ostrove Brač.

Ak si budete chcieť dopriať občerstvenie, určite si zájdite do nejakej miestnej reštaurácie TAVERNY Ci ochutnajte z Bohaté gastronomické Ponuky. Rozhodne Vás neurazí chutný pokrm z čerstvo ulovené ryby, Spolu s domácim olivovým olejom, aromatickým korením lahodným vínom osviežujúcim.

Stari Grad

Ak budete už na Hvare, určite si urobte výlet do najstaršieho mesta v Chorvátsku Stari Grad. Mesto leží na okraji najväčšieho nejúrodnějšího polje jadranských ostrovov. TOTO Historické srdce ostrova Hvar, bolo vybudované Na mieste, kde Hlboký morský záliv postupne prechádza v plodnej Ostrovný poľa, arkadijské údoí od antických DOB. Stari Grad lemujú Vinohrady, Borové lesy množstvo olivovníkov.

Stará edited mesta Stari Grad bola zachovaná v podobe Tradičné architektúry. JE Tu Rada kamenných domov, ktoré ponúkajú Moderné ubytovanie v duchov Doby minulé. Stari Grad JE hlavným strediskom vinárstva hvarského.

Stari Grad predstavuje ideálne miesto pre východiskový Dlhé Prechádzky i výlety po nejslunečnějším aj nejvoňavějším jadranskom ostrove. Záliv, u ktorého Stari Grad leží, JE najdlhšia - 7 km najbezpečnejšie ostrove Na celom. Okolo zálivu vedie Pobrežná promenáda s lavičkami, ktorú možno dôjsť od hotelového komplexu na severozápadnom okraji mestečka az prístavisku k trajektovému. Pozdĺž jadra mesta sú vybudované Starého Moderné Turistické komplexy.

Zavala

Ak milujete vôňu levandule, Potom práve pre Vás Zavala JE na pravej misto. TOTO JE Malé Rybárske mesto vzdialené zhruba 7 km od Jelsy 35 km od mesta Hvar. Hneď o sebe priblížite k mestu Zavala, pocítite všadeprítomnou vôňu rozmarínu levanduľa, zbadáte Krištáľové modré more malebnej olivové háje. Na svahoch nad mestom samým o sebe nachádzajú početné Vinohradoch, v ktorých vznikajú najlepšie hvarské vína. Ak preferujete kľud, tu ho nájdete Profesné. Početné kamienkové pláže, skryté zátoky VAM sľubujú dokonalý odpočinok, ktorý Nema nič spoločného s hlukom moderným hektickým životom.

Dlhá osvetlená promenáda primo Laka k večerným prechádzkam. Tak, Ako JE CEZ deň Nádherný pokoj, Tak som večerných hodinách Tu JE rušno aj živo.

Basina

TOTO pokojnej, Tiché Mestečko SE nachádza v blízkosti Vrbovská, v najkrajšom aj najmalebnejším zálivu ostrova Hvar. Basin nájdete Profesijné približne 5 km od Jelsy 25 km od mesta Hvar. Basina JE obklopená olivovými Haji, borovicovým lesom, Poli vínnej révy voňavej levandule.

Basina JE pravé miesto pre milovníkov potápania. Čiste more ponúka početné Druhy ryby aj musli.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: