Severné Taliansko

Čo sa vám vybaví, Reali sebe povie Taliansko? Historické pamiatky, preslávené galérie, skvele kúpanie, rozmanitá príroda, vynikajúca kuchyňa? Uz po storočiach práve Taliansko priťahuje turistov z celého sveta.


Taliansko som skratke

* Rozloha pevniny: 294 020 km2
* Počet edited: prez 57 miliónov
* Hlavné mesto Taliansko: Rím
* Mena v Taliansku: Euro
* Úradný jazyk v Taliansku: taliančina

Možnosti Severné Taliansko pre turistov

Severotalianske mestá SE môžu pochváliť bohatou zároveň slávnou minulosťou, nespočetným množstvom pamiatok stredovekých, antických, byzantských, ktoré sú už väčšine prípadov zapísané do Zoznamu pamiatok UNESCO.

Severe Talianska dominuje predovšetkým majestátne Alpy, v Jiz Savojské Alpy s údolím Aosty národným parkom Gran Paradiso, Južné Tirolsko Alebo Kúzelné Dolomity. Medzi horami SE snúbi hojne navštevovaná Lombard jazera Lago di Garda, Lago di Como, Lago Maggiore, ktoré obklopuje Nádherná stredomorská príroda, orámovaná letoviskami, vilami s krásnymi parkami. Dál Na juh nájdete bohatú Pádskou nížinu, v ktorej je nespočetne množstvo kultúrnych mest, žako JE Milano, Padova, Parma, Modena, Ravenna, Verona, Bologna, Mantova, Ferrara av neposlednom rade Benátky. Na západe JE slávny Prístav Janov prekrásna Ligurská riviéra, Na východe zabudnutá Sláva Friuli, rímskych, langobardských stredovekých miest: Udine, Pordenone, Cividale, Aquilea.

Dovolenka v Severnej Taliansku - Cestovná kancelária TEPTOUR

Mesta Severné Taliansko sú veľmi romantická. Ak chcete urobiť dojem Na svoju drahú polovičku, neni nič lepšie nez stráviť Krásny víkend v Benátkach. I Ostatné mestá tejto časti Talianska sú očarujúce veľmi zaujímavá. Cestovná kancelária TEPTOUR JE špecialista Na Taliansku moze Vam zariadiť krásnu dovolenku napríklad v Oblasti RIMINI, Bibione, Caorle Alebo Rosolina Marle.

CK TEPTOUR VAM muze zariadiť skupinové pobyty aj zájazd na mieru. ĎALŠIE Informácie Prehľad destinácií zájazdov nájdete Na ich stránkach www.teptour.cz.

Benátky

Benátky tvorí najvýznamnejšiu skej pre turistov Na severozápadu Talianska. Historické, umelecké kultúrne Dedičstvo robí z Benátok svetové kultúrne centrum. Benátky ležia Na 118 ostrovoch, ktoré spája CEZ 400 Mostu. Od Roku 1987 sú Benátky jedným z najnavštevovanejších talianskych miest zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pamiatky v Benátkach

Ak plánujete prejsť v Benátkach všetky pamiatky, rozhodne nebude stačiť VAM Týždeň dovolenky. Zamerajte sa teda na pamiatky, ktoré chcete navštíviť prevažne. V každej štvrti Benátok nájdete Profesijné desiatky palácov, výstavných domov, kostolov.

* Bazilika S. Marco - patrí medzi najstaršie kostoly v Benátkach. Stavba baziliky začala už okolo roku 830. V ROKU 976 bola tzv Zlatá Bazilika zničená rozsiahla výstavba zničenej baziliky trvala az do konca 11. storočia. V 15. storočia získala dnešnú podobu Bazilika - je tvorená piatimi kupolovitými strechami mnohých vežičkami, Dale je bohato zdobená Zlatom, mozaikami sochami. Vstup do baziliky JE zadarmo. JE však nutné dbať Na vhodné Oblečenie, vnútri baziliky JE nájdete Profesijné múzeum sv. Marka, do ktorého SE vstupné platí.
* Most Ponte di Rialto - Prvá Kamenný most v Benátkach postavený v ROKU 1592, JE z naj úchvatný pohľad Na Veľký kanál. Tento väčšina patrí nepochybne k najčastejšie fotografovaným mostom celého Sveta.
* Dva stĺpy - z 12. storočia pochádzajú DVA slávne stĺpy, ktoré o sebe nachádza Na nábreží Medzi Dóžecím palácom knižnicou. Na jednom z nich stojí okrídlený lev, symbol Benátok. Od týchto stĺpov môžete uvidieť Krásny výhľad Na lagúnu ostrov San Giorgio Magiore sebe známym kostolom od paládium, slávneho renesančného architekta.
* Kostol Santa Maria Formosa - nachádza sa na rovnomennom návestí, zaujímavostí kostola JE, že má dve Hlavná FASÁDY - jedna JE obrátená smerom k námestiu druhá smerom ku kanálu. Kostol Santa Maria Formosa JE jedným z 8 kostolov, ktoré podľa tradície, nechal vystavať Biskup San Magno následne Pote, čo mu o sebe už sne zjavila Madona. Kostol prešiel v priebehu niekoľkých rekonštrukciami tomto prípade, aby v ROKU 1492, ĎALŠIE prestavby prebehli po zemetrasení v ROKU 1668 znovu v ROKU 1921. Posledná rekonštrukcii prekonal kostol Medzi Letoch 1916 - 1921.
* Monumento di Colleioni - ide o sebe o sochu s najkrajším renesančným jazdeckým pomníkom. Nádherne zdobený mramorový sokel dokončil Alessandro Leopardi, ktorý zhotoviť celú sochu odlil v bronzu.
* Gallerie dell \ 'Accademia - najdôležitejšie najúplnejšie zbierka umenia v Benátkach, galérie svetového mena. Obsahuje dôležité VŠE od 12. do 18. storočia. Táto galéria na VŠEM nemala uniknúť, ktorí Milujem umenie. Galéria opatruje najvýznamnejšie kolekciu malieb benátskej školy, žako JE napríklad: korunovaný Panny Márie od Paola Veneziana, Hostina v dome Leviho od Paola Veronese, Zázrak otroka od Jacopa Tintoretto, Zázraky sv.Kříže AJ.
* Museum Correr - Mestské múzeum vystavuje plastiky od Antonia Canova, Dale mapy, brnenie, mleté mäso Obrazy: Portrét mladého muža v červenej čiapke, Dve benátskej dámy od Vitttora Carpaccio.

Ravenna

Ide o dôležité Prístavné mesto s množstvom významných historických pamiatok. Ravennu preslávili predovšetkým úchvatné cirkevnej mozaiky v antickom i byzantskom slohu.

Verona

KTO tým nepoznal Príbeh Rómea a Júlie. Mesto Verona Vás privíta vyhláseným antickým amfiteátrom SE skutočne vynikajúce akustikou, dale o sebe môžete tešiť Na Radu palácov významných rodov i kostolov s malebnou originálnou výzdobou. Amfiteáter JE tretie najväčšie Na svete av dnešnej dobe slúži k divadelným predstaveniam. Verona JE hneď po Benátkach druhým najdôležitejším mestom v Regiónu. História mesta siaha až do dôb staroveku. Verona JE preslávené svoju krásou i bohatou kultúrou. Iste Navštívte Arenu, Cirk postavený v 1. storočia n. l. Svojou veľkosťou SE nachádza hneď ZA rímskym Koloseu. Zaujímavou pamätihodností sú zhotoviť miestne námestie. Prvý z nich Piazza Erbe nesie edited by Starého bylinného trhu. Na námestí môžeme uvidieť Fontana di Madonna Verona s rímskou sochou, Stĺp sv. Marka s benátskym AJ okrídleným levom. Druhým významným námestím mesta JE Piazza dei Signori. Uprostred stojí socha Danta naj z 19. storočia.

Padova

Vasu pozornosti od nemalo ujsť Ani Univerzitný mesto SE stavbami z 12. - 15. storočia s naozaj monumentálnym námestím, ktoré zdobia Sochy vodotrysky Prato della Vale. Za prehliadku stojí malebné staré mesto Bazilika sv. Antonína.

Bologna

Bolonský JE veľmi dôležité Univerzitný mesto s celou radou historických pamiatok. Iste Vašej pozornosti edited prechádzanie mestom neuniknú stredovekej veže, ktoré sú pre Bolognu charakteristické. Od roku 2000 je Bolonský Európskym mestom kultúry. V 12. Tu storočia bola založená Prvá Moderná univerzita. Medzi Významné miesto patrí dómu Metropolitana, chrám S. Francesca ci Petronio, palác Bevilacqua ĎALŠIE.

Dolomity

Dolomity patrí bezpochyby k najpôvabnejším aj najvyhľadávanejším oblastiam. Dolomity nájdete v severnej časti Talianska, Na východ od Bolzanské kotliny. Pohorie netvoria jednoliaty hrebeň, naopak SE sklada z niekoľkých menších často veľmi rôznorodých horských skupín. Vrcholy Dolomitov sú tvorené z dolomitické horniny. Pýtate sa, Ako vlastne Dolomity vznikli? Vplyvom pôsobenia počasia vetra Na horniny, ktoré o sebe usadili už edited 200 az 100 miliónmi Letoch Na dne treťohorného mora, vznikli kolmé steny, ktoré sú charakteristické pre túto horskú krajinu. Nie je snáď človeka, ktorého podľa neuchvátila Krásy skalného raja. Na Petr Prášok Dolomitov sa nachádza snáď všetky Typy Horské krajiny - od horských lúk az po Skalné masívy s ľadovcami. Ak túto malebnú krajinu zbadate prvýkrát, budete o sebe sem vracať znova znova

Carloe

Letovisko SE nachádza približne 50 km Na sever od Benátok. Samotné Caorle JE Mestečko SE zachovaným historickým centrom, kde môžete nájsť pekné uličky staré domy navyše Prístav pre turistov. Ulice už starom meste sliediť Bývalý disk vodnými kanálmi, takže si môžete predstaviť Tu Malé Benátky.

Milano

Milano JE hneď druhé najväčšie mesto Talianska. JE preslávené veľmi známym architektonickými pamiatkami, aby z najrôznejších období. Spolu s mestami Turín Janov, Miláno tvoria najväčšiu ekonomickú i hospodársku silu súčasnej Talianska. Na čo môžete tešiť SE edited Dôvod Milana? Okrem toho, že je Milano mestom módy, môžete obdivovať románsky kostol svätého Ambróza, gotickú katedrálu, renesančný kostol i kláštor s vyobrazením Posledné známe Večera. Pôjdete Ak Na námestí, určite NEPREHLIADNITE majestátne katedrálu Duomo v gotickej spleti veží vežičiek. Ide o najväčšiu gotickú stavbu Taliansko zároveň tretí najväčší katedrálu svete Na celom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: