Pamiatky UNESCO v SR

Česká republika je veľmi bohatá na pamiatky, ktoré sú súčasťou Jej rozmanité histórie. Môže sa pochváliť radom zachovaných historických mest, majestátnych hradu, Zamku, katedrál AJ. Vypravte sa s nami na Mista, who tým nemala uniknúť pozornosti Vasu.


Čo je UNESCO

Ide o anglickú skratku Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru. UNESCO Patri do 14 medzištátnych odborných organizácií OSN, who Má Sídlo v Paríži. Cieľom UNESCO JE snaha o udržanie medzinárodného mieru systematickým vylepšovaním SPOLUPRÁCA v Oblasti výchovy, vedy, kultúry i presadzovaním ľudských práv právneho poriadku. UNESCO Má v súčasnosti 190 členovi.

Za pamiatkami UNESCO s agentúrou Stanislavstur

Agentúra Stanislavs Tur bola založená v roku 2006. Majiteľom aj zakladateľom JE Bývalý hokejový reprezentant Československý Stanislav Hajdušek, ktorý v rokoch 1987-1991 pôsobil ZA nórsky hokejový klub TIK v Trondheime. Diky krásnym zážitkom pretrvávajúcim dobrým vzťahom s Nórskom o sebe Stanislav SE svojimi dcérami rozhodol založiť túto agentúru, zameranú prevažne Na Norske klientov, poskytnúť Jim aj ostatným klientom možnosť tradične i menej tradične spoznať anglickom Republiku maximálne si vychutnať svoju návštevu.

Ale nielen zameranie Na nórsku klientelu. Vezmite VAM táto agentúra muze zabezpečiť príjemný poznávací zájazd po Českej republike podľa vášho výberu, zabezpečiť ubytovanie, prehliadky, kultúrne podujatia Spoločenské Ci. Vy si budete užívať, kým oni sa o vsechno postarajú. Snaží sa, ABY každý klient bol maximálne spokojný ABY si užil Krasu Českej republiky tim najlepším možným spôsobom. Ak svoju dovolenku ci predĺžený víkend zveríte do rúk tejto agentúry, budú sa pre Vás určite príjemne strávené dni Volna.

Český Krumlov - pamiatka UNESCO

Český Krumlov patrí medzi najvýznamnejšie pamiatkové REZERVÁCIA v Českej republike. Vyhlásená bola už v roku 1963. Historický celok Českého Krumlova zahŕňa CEZ Tristo renesančných i gotických budov. Český Krumlov SE moze pochváliť zriedkavo zachovanú stredovekú urbanistickou kompozíciou. V Českom Krumlove o sebe pravidelne koná Medzinárodný hudobný festival, festival renesančný hudby, Divadelné Predstavenie v zámockej záhrade ci letnej Slávnosti pětilisté ruže. V každom kúte dýcha história Na Vás starobylých pamiatok. Historické jadro mesta Českého Krumlova, bolo v ROKU 1992 zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Štátna hrad zámok Český Krumlov

komplex hradu zámku Českého Krumlova patrí svojou architektonickou úrovňou, rozlohou, kultúrnou tradíciou Medzi najvýznamnejšie pamiatky stredoeurópskej Oblasti. Štátna hrad zámok Český Krumlov JE po Pražskej hradu druhým najväčším zámockým komplexom v Českej republike. Celý Zámocký komplex z 16. storočia, sa týči nad riekou Vltavou. Nádherný hrad, pohon gotický, neskôr bol prebudovaný do štýlu renesančného.

Chrám sv. Víta

jedná o sebe výraznú gotickú dominantu Českého Krumlova.

Nová radnica - pochádza z 16. storočia JE obklopená množstvom pôvabných veľmi zachovalých domčeku v gotickom slohu renesančnom.

Olomouc - pamiatková REZERVÁCIA

Olomouc patrí medzi významné centrá v Českej republike. Olomouc diky Resetovať Bohaté histórii, starobylej univerzite, kultúrnym i remeselným tradíciám, ALE predovšetkým Centrálne polohe v rámci Moravy, bola vždy atraktívnym miestom pre turistov, obchodníkov podnikateľa. Olomouc SE pýši druhou najväčšou pamiatkovou rezerváciou, aby hneď po Prahe.

Najsvätejšej Trojice

edná o sebe Barokový stĺp, ktorý vznikol v rokoch 1716 az 1754. Najsvätejšej Trojice je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 2000. V stĺpu SE spája motív cirkevnej triumfálnosti Vírusy s architektonicko-umeleckým stvárnením. Stĺp sa skladá z niekoľkých barokových sôch zliatych v jednu výnimočnú plastiku. Stĺp SE pýši do výšky 35 metrov patrí Tak právom Medzi najväčšie súsošie najzaujímavejšie Stĺp strednej Európy.

Chrám sv. Václava

ide o najvýznamnejší cirkevnú SE stavbu z Roku 1109. Ide o pôvodne románsku katedrálu z 12. storočia. V rokoch 1883 az 1890 prešiel chrám prestavbou do novogotickej podoby. So svojim najbližším Okolím, tvorí chrám jedno z najmalebnejších miest Olomouca.

Lednice - pamiatka UNESCO

Chladničky bola v ROKU 1996 zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, sa diky Lednicko-Valtického areálu. Súčasťou Lednice JE zhotoviť osada Nejdek, who leží približne 3 km severozápadne od Lednice.

Lednicko-valtický areál

tento komplex ponúka Rybničný zámoček, Lovecký zámoček, Sv. Hubert, Nový dvor, Apollonov chrám, Belveder, Hraničný zámoček, Tri Grácie, Lány, Obelisk. Dominantou Lednice JE bezpochyby zámok, ktorý JE obklopený parkom s minaretom Janohrad. Súčasťou komplexu JE zhotoviť výnimočné Umelá jaskyňa Grotta, who vznikla už v polovici 17. storočia. Jaskyňa sa rozkladá na deväťdesiatich metroch štvorcových. Ide o najstaršie najväčšie umelé jaskyne v Európe.

V celom areáli o sebe kĺbi Baroková architektúra s gotikou, zaujímavé sú krajinnej zhotoviť úpravy vychádzajúce z anglických parku. Komplex patrí k najväčším ľudskou rukou dotvořeným parkom v Európe - areál sa rozprestiera na ploche Dvoch súbor päťdesiatich kilometrov.

Žďár nad Sázavou - pamiatka UNESCO

Osada Žďár vznikla edited cisterciánskom kláštore založenom Roku 1252. O Žďár, žako mestečku sebe prvýkrát spomína listina z roku 1293.

Pútnické kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore

Kostol bol vystavený v rokoch 1719 - 1722. Pútnické kostol JE unikátnym jedinečným umeleckým dielom zároveň patrí medzi najosobitejších počin Slovenského architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla-. Stavba sa vymyká bežným dobovým umeleckým normám predstavám. Vzájomný prienik zložitých priestorových útvaru, dynamickosť stavebné hmoty, popierajúce všetku Tizi muriva, na VŠE svedčí o výnimočnosti tejto architektúry. Základom kompozície päťcípej hviezdy JE: päťcípa Pôdorys, pet vchodov, pet oltárnych výklenkov, dvakrát Päť Kapli Okolo centrálneho priestoru, Päť hviezd domáceho maznáčika Anjelov oltári Na hlavnom. Pútnické kostol sv. Jána Nepomuckého bol pre svoju jedinečnosť zaradený Roku 1994 Medzi pamiatky zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Telč - pamiatka UNESCO

Telč JE právom súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO od roku 1992, k historickému jadru diky, ktoré charakterizuje zachovaný goticko-renesančný urbanistický celok. Podľa miestnej povesti JE založení Telče spája s víťazstvom moravského kniežaťa Otta II. nad českým Břetislav r. 1099. V polovici 16. storočia o sebe ujíma telečského panstva Zachariáš z Hradca nastáva Obdobie rozkvetu pre hrad aj mesto.

Telečské námestie - námestie JV muze pochváliť vroubenými malebnými domy SE Štíty podlubím.

Meštianskymi dom - dom s arkiere, jeho Okienka Maju Kamenná gotická ostenia. Na fasády Domu JE maľba techniky sgrafitá s biblickými motívmi. Na sgrafit JE vyobrazený aj pôvodný vzhľad Domu s atikovým poschodím cimburím.

Zámok - bol vybudovaný v druhej polovici 14. Storočia. Budova Mela skôr obranný Charakter bola opevnená hradbou priekopou aj proti mestu. Od r. 1550 v Telči trvalo sídlil Zachariáš z Hradca dal desať Starý hrad prestavať rozšíriť o nove postavené renesančné paláce.

Kroměříž - pamiatka UNESCO

V tomto meste sa zachovala viacero významných pamiatok, preto býva nazývaná Kroměříž hanáckými Aténami. Kroměříž bola pôvodne Trhová osadou Na križovatke obchodných ciest. Jej vznik vývoj JE spojený s históriou olomouckého biskupstva arcibiskupstva poddanské obce olomouckých biskupov, who bola som 13. storočí povýšená Na mesto. Najvýznamnejšou pamiatkou Kroměříža JE bezosporu komplex arcibiskupského zámku historických záhrad.

Arcibiskupský zámok Historické záhrady v Kroměříži

celý komplex bol v ROKU 1998 pre svoju výnimočnosť, historickú i architektonickú hodnotou zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho prírodného dedičstva UNESCO. Na zámok nadväzujú dve krásne záhrady, Podzámecká Květná. Podzámecká záhrada bola pôvodne akousi zeleninovú kvetinovou záhradou, who Mela byt zdrojom zeleniny pre zámok. V 19. storočia bola záhrada premenená Na Romantický anglický park o rozlohe 64 hektárov, v ktorom o sebe nachádzajú Tri rybníky romantických Rada stavieb - pompejská Colloredova kolonáda, čínsky pavilón dvor Maxov. Súčasná podoba zámku pochádza z arcibiskupského rokov 1664 - 1695. Veľmi známa JE Zámocká knižnica, who obsahuje Na 88 tisíc zväzkov, hudobný archív s viac ako 6000 barokovými skladbami.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Pamiatky UNESCO v SR

Rakovník 1 Nové Strašecí Křivoklát Lužná v Čechách Řevničov Hořesedly Jesenice u Rakovníka Pavlíkov Kněževes u Rakovníka Senomaty Čistá u Rakovníka Slabce Mšec Mutějovice Petrovice u Rakovníka Zbečno Lubná u Rakovníka Rynholec Kounov u Rakovníka Krušovice