Najkvalitnejšie kempingy v Kvarneri - Chorvátsko

Chorvátsko patrí bezpochyby k najnavštevovanejším cieľovou destináciou o letnej dovolenke. Prinášame Vám kempy v Kvarneri, ktoré boli ohodnotené najvyšším ocenením,ktoré stanovuje ich úroveň i kvalitu. Daným ocenením sa chváli len 80 kempe z celej Európy.


Združenie chorvátskych kempov vypracovalo poznámka kempov, podľa ktorého sa určuje ich úroveň aj kvalita. Na základe týchto kritérií sa vyhodnocujú len tie najlepšie z najlepších tzv "Croatia's Best Campsites". Úplne najlepšie dopadli kempingy Zazon a Park Umag, ktoré boli najviac ocenené ako "Superplatz". Týmto ocenením sa môže pochváliť len 80 kempingov z celej Európy.

Najkvalitnejšie kempy na Kvarneri

* Kovačine, Cres
* Politin, Krk
* Ježevac, Krk
* Pila, Punat
* Konoba, Punat
* Poljana, Mali Lošinj
* Straško, Novalja

Charakteristika oblasti Kvarner

V Kvarneru sa rozvíja na cestovanie ruch už cez tri storočia. Kvarner je jednou z vedúcich kongresových destinácií v Chorvátsku. Vedľa kvalitného ubytovania je tu aj gastronomická ponuka a mnoho športových aktivít, ale aj akcií, ktoré zatraktivňují pobyt turistov. Najväčšia hodnota Kvarneru ako turistickej destinácie sú pláže, zachovalé životné prostredie a čisté more.

Na Kvarneri je Európskou modrou vlajkou označené pätnásť pláží: v Baške, Crikvenici, Dramlji, Novom Vinodolskom, Rab, Lopar, Njivice, Velo a Malom Lošinje, ďalej dve v Selce, štyri na Krku.

Cres - Kvarner

Ostrov Cres priamo nabáda k stráveniu pokojnej dovolenku, svoju prekrásnou nedotknutou prírodou a nepreplnenými plážami. Cres patrí medzi druhý najväčší ostrov Chorvátska. Dĺžka ostrova je 66 km, v najširšom mieste je jeho šírka 12 km, v najužšom mieste len 2 km. Ostrov je spojený s okolitou pevninou dvoma trajekty. Na ostrove je niekoľko malebných dediniek a osád, ktoré patria medzi obľúbené výletné miesta turistov.

K cresskému ranu patrí neodmysliteľne rybia tržnica. Mesto Cres je historickým, kultúrnym a spoločenským centrom ostrova Cres.

Krk - Kvarner

Mesto, prístav a tradičné turistické letovisko Krk na západnom pobreží rovnomenného ostrova je zároveň tiež správne stredisko ostrova.

Pláže na krku sú štrkové, skalnaté as upravenými betónovými plošinami. Z pláží v Krku boli vyznamenané Modrou vlajkou kvality pláže: Porporela-Ježevac, Dunat, Dražica, pláž autokempu Ježevac, pláž kempingu Politin a pláž JERTE.

O večernú a nočnú zábavu sa Vám postarajú diskoterasy, diskotéky.

Hlavné stavebné pamiatkou mesta Krk je mariánska katedrála, pôvodne ranne kresťanská trojlodná bazilika z 5. - 6. stor.

Punat - Kvarner

Punat je druhou najväčšou obcou na Kvarnerský ostrove Krk, ktorý je mostom spojený s pobrežím. Punat leží na juhovýchodnej strane malebného a zeleného Punatského zálive, zvanom tiež Košljunský záliv. Punat sa môže pochváliť krásnymi plážami, ktoré lemujú až takmer k brehu borovicové háje. Punat je v prírodnom zálive veľmi dobre chránený proti morským vetrom. Punat, ako prístav, má 830 kotvísk a 300 miest pre lode na suchu.

V súčasnosti je Punat považovaný za jedno z popredných centier námorného turizmu na chorvátskom pobreží. V letovisku je pre turistov pripravená rozmanitá ponuka športových aktivít: od tenisu a minigolfu, cez obľúbenú stredozemnú hru s kamennými guľami, plachtenie, potápanie ai

Mali Lošinj - Kvarner

Mali Lošinj je najväčšie mesto na ostrove Lošinj. Mali Lošinj má veľmi príjemné podnebie, hojnosť vegetácie, predovšetkým lesov. Pláže sú z drobnejších okruhliakov alebo z hrubého piesku, na okrajoch je dopĺňajú betónové pláty a umelé vstupy do vody, pozvoľne sa zvažujú do mora. Okrem bežných diskoték, rôznych hier a súťaží, ponúka Mali Lošinj po celý júl a august v rámci lošinjského kultúrneho leta: koncerty, výstavy, divadelné predstavenia ai

Stará časť mesta Mali Lošinj je rozložená amfiteatrálne v závere rozľahlého zálivu. Väčšina starých stavieb mesta je v barokovom a klasicistickom slohu.

Novalja - Kvarner

Novalja patrí medzi druhé najväčšie mesto na ostrove Pag. Novalja ponúka možnosť aktívneho odpočinku s mnohými možnosťami. V okolí sa nachádzajú borovicové lesy a veľmi atraktívne pláže. Novalja sa môže pochváliť plážami ocenenými Modrou vlajkou kvality: pláž Zrće, pláž Planjka, pláž Straško.

Vďaka geografickej polohe, ponúka Novalja nespočet výletných programov, a to od jednodňových výletov lodí na ostrovy Rab, Lošinj, Silba a Olib, po návštevu mesta Zadar i národných parkov Kornati, Krka, Plitvické jazerá, Paklenica a Severný Velebit.

Raritou mesta Novalja je starý rímsky podzemný vodovod. Miestne ho nazývajú Talijanova Buza. Vododov bol vybudovaný v 1. stor. Kr. Jeho dĺžka bola 1 042 mo priemere cca 60 cm. V súčasnosti patrí vodovod medzi turistické atrakcie, je prístupný z Mestského múzea, v dĺžke 150 m.

* Kemp Kovačine, Cres

Umiestnenie kempu - Cres

Rozloha kempu - 23 ha

Kapacita kempu - 3100 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, bungalovy na prenájom.

Info - kemp je určený rodinám s malými deťmi. Je vzdialená iba pár krokov od mesta Cres. Kemp je dobre zalesnený. Pláž je kamienková, kamenistá s upravenými betónovými platmi na opaľovanie.

* Kemp Politin, Krk

Umiestnenie kempu - Krk

Rozloha kempu - 6 ha

Kapacita kempu - 810 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava.

Info - jedná sa výlučne o naturistický kemp, ktorý sa nachádza na osamelé časti ostrova Krk. Je umiestnený na terasovitom teréne, pokrytý stredozemnými rastlinami.

* Kemp Ježevac, Krk

Umiestnenie kempu - Krk

Rozloha kempu - 11 ha

Kapacita kempu - 2010 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava.

Info - kemp sa nachádza neďaleko centra historického mesta Krk, z väčšej časti je zalesnený borovicovým lesom. 800 m dlhá pláž je štrkovitá.

* Kemp Pila, Punat

Umiestnenie kempu - Punat

Rozloha kempu - 8,4 ha

Kapacita kempu - 1500 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, karavany na prenájom, stany na prenájom.

Info - kemp je oddelený len niekoľko krokov s mestom Punat. Početné osamelé piesočnaté pláže sú prístupné loďkou alebo pešo.

* Kemp Konoba, Punat

Umiestnenie kempu - Punat

Rozloha kempu - 15 ha

Kapacita kempu - 140 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, karavany na prenájom, stany na prenájom.

Info - kemp je určený výlučne naturistům, rozkladá sa na miernych svahoch chránenej zátoky, s netknutým a zachovalým okolím.

* Kemp Poljana, Mali Lošinj

Umiestnenie kempu - Mali Lošinj

Rozloha kempu - 15 ha

Kapacita kempu - 180 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, karavany na prenájom, stany na prenájom.

Info - kemp je umiestnený v najjužnejšej časti ostrova, nachádza sa na terasovitom teréne. Pláž sa skladá z 800 m pobrežie s upravenými platy na opaľovanie a jednej malej kamienkovej zátoky.

* Kemp Straško, Novalja

Umiestnenie kempu - Novalja

Info - kemp umiestnený cca 2 km od Novalje. Veliký, komfortné kemp s rôznymi druhmi ubytovacích možností a obsahov a priestrannou, kamienkovou plážou. Parcely sú kompletne vybavené a ich veľkosť je 100 - 120 m2.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: