Najkvalitnejšie kempingy v Istrii - Chorvátsko

Chorvátsko patrí bezpochyby k najnavštevovanejším cieľovou destináciou o letnej dovolenke. Prinášame Vám kempy v Istrii, ktoré boli ohodnotené najvyšším ocenením, ktoré stanovuje ich úroveň i kvalitu. Daným ocenením sa chváli len 80 kempe z celej Európy.


Združenie chorvátskych kempov vypracovalo poznámka kempov, podľa ktorého sa určuje ich úroveň aj kvalita. Na základe týchto kritérií sa vyhodnocujú len tie najlepšie z najlepších tzv "Croatia's Best Campsites". Úplne najlepšie dopadli kempingy Zazon a Park Umag, ktoré boli najviac ocenené ako "Superplatz". Týmto ocenením sa môže pochváliť len 80 kempingov z celej Európy.

Najkvalitnejšie kempy na Istrii

* Park Umag, Umag
* Pineta, Savudrija
* Stella Maris, Umag
* Finida, Umag
* Zelena Laguna, Poreč
* Lanterna, Poreč
* Bijela Uvala, Poreč
* Valkanela, Vrsar
* Porto Sole, Vrsar
* Valalta, Rovinj
* Polar, Rovinj
* Vestar, Rovinj

Charakteristika oblasti Istria

Istria je najväčší chorvátsky a zároveň aj jadranský polostrov. Nachádza sa v severovýchodnej časti Jadranu na území Slovinska a Chorvátska.

Istria sa môže pochváliť benátskou architektúrou budov, kostolov, zvoníc. Kultúra Istria je historicky daná rozvojom malých mestách a prelínaním rôznych kultúrnych tradícií. Pula je najväčšie mesto Istrie, ktoré sa rozvinulo na mieste niekdajšej ilýrskej osady a rímskej kolónie.

Národný park Brijuni dnes zahŕňa aj akvatórium, v ktorom je skvele zachovaná morská fauna. Limský kanál patrí medzi hydromorfologické fenomény, kedy vznikol po dobe ľadovej.

Umag - Istria

Malé mestečko a prístav v severozápadnej časti Istrie. Nová časť mesta je obrátená k otvorenému zálivu a spája sa s turistickou štvrťou na severozápade. Staré jadro Umagu sa rozkladá na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi. Severnej, priestrannejšie záliv, je chránený vlnolamom a pretvorený je na prístav.

Na Umagu sú typické istrijské pláže, doplnené v niektorých strediskách aglomerácie betónovými plošinami alebo navezeným štrk. Niekde sú umelo vytvorené zátoky s peknými plážami s navezeným okruhliakmi a pieskom, napríklad v Punta Stella Maris.

Umag Vám ponúka pobavenie v diskoklubech a na tanečných terasách, v nočných kluboch, kasíne iv príjemných vinných sklípcích.

Umag siaha svojou históriou až do rímskych dôb. Mestečko je zaujímavé svojou dochovanou stredovekou urbanistickou štruktúrou (úzke krivolaké uličky, námestíčka, staré domy) a polohou.

Vrsar - Istria

Malý prístav, pôvodne poľnohospodárske i rybárske mestečko Vrsar patrí medzi významné turistické letoviská istrijského polostrova. Vrsar vyniká bohatými lesmi a členitým, romantickým pobrežím. Vďaka svojim prírodným podmienkam patrí k najpríjemnejším letoviskám oblasti.

Na kvalitne upravených plážach nájdete okruhliaky, štrk a kamene, skalné platne, doplnené betónovými doskami a trávnatými plochami na slnenie.

O večernú zábavu sa postarajú diskotéky aj diskokluby.

Toto starobylé mestečko so stredovekou spleťou ulíc a uličiek je terasovito rozložené na pahorku s dominantou zámku.

Rovinj - Istria

Mesto a prístav Rovinj patrí medzi veľmi obľúbené letovisko, ktoré tvorí stred väčšej hotelovej aglomerácie, ktorá sa rozrastá na sever i na juh od Rovinju. Rovinj patrí pre svoj typický stredomorský starobylý vzhľad k najmalebnejším mestám nielen v Istrii, ale aj na celom jadranskom pobreží.

Pláže v Rovinji sú čiastočne umelo upravené a doplnené na betónovými plošinami. Zvyšok tvorí štrk, kamene, miestami je navezen hrubý piesok. Pekné a príjemné borovicové lesy zasahujú až k plážam.

Rovinj ponúka nepreberné možnosti zábavy v diskoklubech, na tzv diskoterasách, usporadúvajú sa tu rôzne zábavné súťaže, najrôznejšie hry, show.

Poreč - Istria

Mesto a prístav Poreč patrí medzi najväčšie a najnavštevovanejšie turistické letovisko a stredisko cestovného ruchu, a to v celom istrijskom prímoria.

Poreč sa môže pochváliť rozmanitými plážami: prírodné kamenisté pláže s trávnatými plochami na slnenie, kamienkové a štrkové pláže, často umelo rozšírené, doplnené väčšinou štrk, betónovými platy a terasami.

V jednotlivých strediskách Poreča sú diskotéky, nočné kluby, tanečné terasy. Organizujú sa tu rôzne prehliadky, show i súťaže.

Medzi významné historické pamiatky Poreča patrí Eufraziova bazilika, zapísaná v roku 1997 do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Z pôvodných hradieb, ktoré obopínal celé mesto, sa zachovali len dve veže. Z domov v starom jadre sú najcennejšie tri románske.

* Kemp Park Umag, Umag

Umiestnenie kempu - Umag

Rozloha kempu - 127 Ha

Kapacita kempu - 5000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, tenis, stolný tenis, požičovňa bicyklov, vodné lyžovanie, windsurfing, minigolf, plážový volejbal, požičovňa lodiek.

Info - značná časť kempovacích parciel má teraz prípojky na vodu, vr. Odvodu odpadovej vody, má elektrickú prípojku; luxusnejšie parcely majú aj pripojenie na satelit a na telefón.

* Kemp Pineta, Savudrija

Umiestnenie kempu - Savudrija

Rozloha kempu - 17 Ha

Kapacita kempu - 1300 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, minigolf, plážový volejbal, tenis, stolný tenis, požičovňa bicyklov.

Info - kemp sa nachádza na vyčnělém najzápadnejším chorvátskom mysu, a to v blízkosti najväčšieho a zároveň najstaršieho majáka na Jadrane. Kemp má 1,5 km dlhé pobrežie s kamienkovými, kamenistými plážami.

* Kemp Stella Maris, Umag

Umiestnenie kempu - Savudrija

Rozloha kempu - 5,8 Ha

Kapacita kempu - 1500 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, tenis, stolný tenis, windsurfing, požičovňa lodiek, potápanie, požičovňa bicyklov, minigolf, plážový volejbal, jazdectvo.

Info - kemp je umiestnený pod storočnými borovicami. Je tu svetoznáme tenisové centrum ITC sa 16 prírodnými kurty, ktoré sú k dispozícii, ako hosťom komplexu, tak hosťom kempu.

* Kemp Finida, Umag

Umiestnenie kempu - Umag

Rozloha kempu - 3,3 Ha

Kapacita kempu - 800 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, plážový volejbal, požičovňa lodiek, stolný tenis, minigolf.

Info - môžete sa tešiť na kamienkovú, kamennú pláž s upravenými betónovými platmi na opaľovanie. Jedná sa o pokojný, príjemný kemp so skrytými zátokami.

* Kemp Valkanela, Vrsar

Umiestnenie kempu - Vrsar

Rozloha kempu - 55 Ha

Kapacita kempu - 6000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, windsurfing, požičovňa lodiek, plážový volejbal, detské ihrisko, tenis, stolný tenis, minigolf, požičovňa bicyklov, možnosť psa.

Info - môžete sa tešiť na 2,5 dlhú pláž s veľkou kamienkovou častí v zátoke a osobitne upravenými úseky pre deti. Kemp je veľmi vhodný pre rodiny s malými deťmi.

* Kemp Valalta, Rovinj

Umiestnenie kempu - Rovinj

Rozloha kempu - 90 Ha

Kapacita kempu - 4000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, požičovňa lodiek, plážový volejbal, detské ihrisko, tenis, stolný tenis, minigolf, požičovňa bicyklov, windsurfing.

Info - kemp je určený pre rodiny s malými deťmi a pre naturistov. Je umiestnený priamo pri mori, pri vchode do príjemnej 12 km dlhej prírodnej rezervácie Limský kanál. Kemp sa môže pochváliť 5 km dlhým pobrežím, s plážami poväčšinou pokrytými jemnými kamienkami, ďalej velikým detským kúpaliskom.

* Kemp Polar, Rovinj

Umiestnenie kempu - Rovinj

Rozloha kempu - 60 Ha

Kapacita kempu - 4900 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, reštaurácia, obchod, požičovňa bicyklov, windsurfing, t ENISA, stolný tenis, minigolf, požičovňa lodiek.

Info - kemp sa nachádza v dobre zalesnenej zátoke, cca 3 km od Rovinju. Kemp sa môže pochváliť 2 km členitým pobrežím a plážami štrkovými, kamennými s upravenými betónovými platmi na opaľovanie. Na malom polostrovčeku v južnej časti kempe, sa nachádza časť kempu s vlastnou plážou, upravená pre naturistov.

* Kemp Zelena Laguna, Poreč

Umiestnenie kempu - Poreč

Rozloha kempu - 18 ha

Kapacita kempu - 2700 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava.

Info - kemp sa nachádza v rovnomennom turistickom komplexe. Jeho športové, gastronomická aj zábavná ponuka patrí medzi jednu z najkomplexnejších na Jadrane. Jedná časť pláže je vyhradená priamo naturistov.

* Kemp Lanterna, Poreč

Umiestnenie kempu - Poreč

Rozloha kempu - 80 ha

Kapacita kempu - 9000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, prívesy na prenájom, stany na prenájom, bungalovy na prenájom.

Info - kemp sa môže pochváliť zachovalou stredozemné prírodou, dubovým lesom, borovicovým lesom, 3 km dlhým pobrežím s kamienkovými plážami.

* Kemp Bijela Uvala, Poreč

Umiestnenie kempu - Poreč

Rozloha kempu - 45 ha

Kapacita kempu - 6000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, karavany na prenájom, stany na prenájom.

Info - kemp je priamo ideálne pre rodiny s malými deťmi. Ponúka dva bazény, upravené pláže s kamenistými betónovými plochami na opaľovanie.

* Kemp Porto Sole, Vrsar

Umiestnenie kempu - Vrsar

Rozloha kempu - 19,5 ha

Kapacita kempu - 2400 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, karavany na prenájom, stany na prenájom.

Info - kemp je vzdialený len päť minút od Vrsara. Ponúka pekné upravené parcely, kamenitú, kamienkovú pláž. Hostia kempu môžu využívať bazén, ktorý je súčasťou turistického komplexu Etalon.

* Kemp Vestar, Rovinj

Umiestnenie kempu - Rovinj

Rozloha kempu - 15 ha

Kapacita kempu - 1950 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, zábava, bungalovy na prenájom.

Info - kemp ponúka bazén, vyhrievané sanitárne zariadenia s rodinnými kúpeľňami. Je dobre zalesnený. Časť kempu je vyhradená pre naturistov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: