Najkvalitnejšie kempingy v Dalmácii - Chorvátsko

Chorvátsko patrí bezpochyby k najnavštevovanejším cieľovou destináciou o letnej dovolenke. Prinášame Vám kempy v Dalmácii, ktoré boli ohodnotené najvyšším ocenením, ktoré stanovuje ich úroveň i kvalitu.Daným ocenením sa chváli len 80 kempe z celej Európy.


Združenie chorvátskych kempov vypracovalo poznámka kempov, podľa ktorého sa určuje ich úroveň aj kvalita. Na základe týchto kritérií sa vyhodnocujú len tie najlepšie z najlepších tzv "Croatia's Best Campsites". Úplne najlepšie dopadli kempingy Zazon a Park Umag, ktoré boli najviac ocenené ako "Superplatz". Týmto ocenením sa môže pochváliť len 80 kempingov z celej Európy.

Najkvalitnejšie kempy na Dalmácii

* Zaton, Zaton
* Adriatic, Primošten
* Park Soline, Biograd
* Vira, Hvar
* Nevim, Orebič

Charakteristika oblasti Severná Dalmácia

Severná Dalmácia sa rozprestiera od ostrova Pag na severe až k mestu Primošten na juhu. Vo vnútrozemí neďaleko mesta Biogradu sa nachádza Vranské jazero, jedná sa o najväčšie jazero v Chorvátsku. Severnej ostrovy sa radia medzi najčlenitejšie a najpočetnejšie ostrovy v Chorvátsku. Delí sa na Zadarská a Šibensko ostrovnú skupinu. Mestá tohto kraja sú plná historických pamiatok.

Národný park Kornati zahŕňa najväčšiu časť súostrovia, a to okolo 140 ostrovu. Národný park Paklenica, ktorý sa nachádza neďaleko Starigrade, ponúka kanóny, ktoré sú vysoká až 400 m.

Charakteristika oblasti Stredná Dalmácia

K strednej Dalmácii patrí pobrežná časť medzi riekou Krka na severozápade a Makarskou riviérou. Každý ostrov v strednej Dalmácii upúta svojou pohostinnosťou, zvláštnosťou a krásou. Ostrov Biševo je preslávený svojou Modrou jaskyňou. Ostrov Šolta je pokojný a skromný ostrov. Ostrov Brač patrí medzi najväčšie ostrovy strednej Dalmácie, s turisticky najrozvinutejším ostrovom na Jadrane. Ostrov Vis sa môže pochváliť nedotřenou prírodou a početnými zálivmi.

Makarská riviéra patrí medzi turisticky najlepšie navštevovanou oblasťou, kedy nad Makarskou riviérou sa rozprestiera Prírodný park Biokovo.

Charakteristika oblasti južnej Dalmácie

Medzi ostrovmi Južná Dalmácia patrí Korčula, Lastovo, Elafitské ostrovy, míňať. Ostrov Mljet je najzelenší jadranský ostrov a tretina ostrova patrí do Národného parku Mljet.

Medzi významné turistické centrá patria Dubrovník, Pelješac, Klek, Cavtat. Práve Dubrovník je mestom s bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, so zachovalou kultúrnou a historickou architektúrou.

Zaton - Severná Dalmácia

Patrí medzi rušné a obľúbené letovisko, cca 15 km severozápadne od Zadaru. Mestečko Zaton tvoria staré jadro so zachovanými domčeky starobylého dedinského štýlu.

V letovisku Zaton je pekná, 1,5 km dlhá pláž z okruhliakov a piesku, obklopená je borovicovým lesom a vďaka povlovnému prístupu je vhodná aj pre deti.

Zaton má ideálne podmienky pre rodinnú rekreáciu, keď pre deti sú tu ihrisko, lunapark, detská autoškola, jazdenie na poníkoch ai Okrem hotelového a apartmánového ubytovania sa tu nachádza aj vyhľadávaný kemp s výbornými službami.

Primošten - Severná Dalmácia

Významné letovisko Primošten sa nachádza v najjužnejšej časti Severnej Dalmácie medzi zátokami Luka Primošten a Raduča.

Na južnej strane Primoštenu nájdete kamenisté prírodné pláže, miestami s vybetónovanými plochami tienenými borovicovým lesom. Na severnej strane polostrovu je pekná pláž s okruhliakmi as pozvoľným vstupom do vody. Pláž je vhodná aj pre deti.

Primošten ponúka pobavenie na diskotékach a tanečných terasách. Diskotéka Aurora, patrí svojou kapacitou 3000 návštevníkov k najväčším, ale aj k najlepšie vybaveným a najobľúbenejším na Jadrane.

Biograd - Severná Dalmácia

Mesto a prístav Biograd patrí medzi veľmi pekne upraví letovisko s bohatou vegetáciou. Na Biogradu je prístav pre jachty, ktorý ako jediný na svete inštalovať podmorská svetla.

Biograd sa môže pýšiť peknými rozľahlými štrkovými plážami, ktoré lemuje borovicový les. Pláž Dražica bola vyznamenaná Modrou vlajkou kvality. Ďalej je tu pláž Soline a kuménu.

O večerné a nočný život sa postarajú tanečné terasy, diskotéky, nočné kluby ai

Orebič - Južná Dalmácia

Orebič patrí medzi obľúbené a známe letovisko. Dominantou Orebič je najvyššia hora ostrova Sveti Ilija.

Pýchou Orebič je krásna piesočná pláž v zátoke Trstenica. Ďalšie kamienkové pláže sú západným smerom: Perna, Kučište, Viganj.

O večerné a nočný život sa postarajú tanečná terasa, vínne pivničky, diskokluby ai

V minulosti patril Orebič medzi významné strediská moreplavby. Výstavné domy vtedajších majetných lodných kapitánov, dodávajú Orebiči svoj špecifický ráz.

Hvar - ostrov Stredná Dalmácia

Hvar patrí medzi jedno z najnavštevovanejších aj najpopulárnejších letovísk na Jadrane. Mesto Vás hneď upúta bohatou stredomorskou a subtropickou vegetáciou.

Najkrajšie pláže sú na Paklených ostrovoch.

Hvar patrí medzi rušné letovisko, o zábavu tu skutočne nie je núdza, môžete si zatancovať na tanečných terasách, na diskotékach, v diskoklubech. Navštíviť môžete tiež miestny kasíno.

Hvar sa môže pochváliť významnými kultúrno historickými pamiatkami: kostoly, múzeá, kláštory ai Tunajšie atmosféru dokresľuje malý mestský prístav Mandrač s parčík a trhoviskom. Námestie Hvare obklopuje je niekoľko pozoruhodných domov a palácov v gotickom, renesančnom a barokovom slohu.

* Kemp Zaton, Zaton

Umiestnenie kempu - Zaton

Rozloha kempu - 30 Ha

Kapacita kempu - 4500 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, šport (minigolf, stolný tenis, tenis, plachtenie, surfovanie, požičovňa bicyklov), zábava, bungalovy na prenájom, karavany na prenájom, stany na prenájom.

* Kemp Adriatic, Primoštein

Umiestnenie kempu - Primoštein

Rozloha kempu - 2,5 Ha

Kapacita kempu - 150 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, reštaurácia, samoobsluha, ihrisko, zruby a bungalovy na prenájom, šport (plážový volejbal, kolieskové korčule, bicykle, vodné športy: pretekanie na gumách, banáne, vodné lyžovanie a i.), denné i nočné spoločenské vyžitie.

Info - kemp sa nachádza cca 3 km od centra Primoštenu. Jedná sa o umelo vybudované miesto pre trávenie odpočinku.

* Kemp Park Soline, Biograd

Umiestnenie kempu - Biograd

Rozloha kempu - 20 ha

Kapacita kempu - 3000 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, šport, zábava.

* Kemp Vira, Hvar

Umiestnenie kempu - Hvar

Rozloha kempu - 8 ha

Kapacita kempu - 600 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie, šport, zábava.

Info - kemp je čiastočne zalesnený a pláž je štrkovitá a skalnatá, s miestami na slnenie na rovných stenách.

* Kemp Nevim, Orebič

Umiestnenie kempu - Orebič

Rozloha kempu - 3 ha

Kapacita kempu - 200 osôb

Vybavenie kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, práčky na pranie.

Info - pláže sú prírodné kamienkové, skalnaté is betónovými platy. Kemp je umiestnený priamo pri mori v rekreačnej zóne Soline, kde je rad športovísk, tobogán aj veľký mestský bazén. Klimatizované mobilné domčeky na prenájom o ploche 24 m2 pre maximálne 5 osôb, sú moderne vybavené, každý s terasou a panoramatickým výhľadom na more a vlastným miestom na parkovanie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: