Najkrajšie ostrovy Stredomoria - dovolenka

Ostrovy to sú svety samé pre seba, z ktorých nemôžete nikam utiecť. Ponúkajú more všade okolo a dobrodružné výlety do vnútrozemia. Lenže ktorý z nich si vybrať, aby sme si užili dovolenku podľa svojich predstáv.


Okružné plavby po Stredomorí - CK Riviera tour

Jazdíte každý rok na dovolenku k morí? Máte obľúbené miesto, kde sa každý rok vraciate? Chceli by ste spoznať viac miest, ale nemáte toľko dní dovolenky? Čo tak okružnú cestu po Stredomorí?! Pre našinca neskutočný sen. Počas plaby väčšinou 7-10 dní spoznáte 5 aj viac krajín a to v doslova neskutočnom standartu služieb. Na lodi si naozaj pripadáte, že o Vás majú záujem, že nemusíte v rade čakať na pivo a párok.

Každý deň strávite v inom prostredí, spoznáte niekoľko odlišných krajín, kultúr a obyčajov rôznych destinácií, na luxusnej lodi, ktorá uspokojí všetky Vaše túžby. Môžete relaxovať vo výřivce, nechať sa masírovať profesionálnymi masérmi alebo si zašportovať v moderne vybavenom fitness centre či využiť knižnicu alebo internet. Na večer je pre Vás tiež pripravený bohatý program - diskotéky, kaviarne so živou hudbou alebo kasino.V skratke počas dňa môžete spoznávať krajinu, kde práve kotvíme, zúčastňovať sa pripravených výletov, návštevu mesta alebo treba relax na pláži apod Zaiste môžete využívať služieb lode po celý den.Ve večerných hodnách sa nalodíte, nasleduje bohatá večer Pozostáva s niekoľkými menu. Z pravidla po večeri si rozhodne nenecháte ujiít estrádny predstavenie a potom začína lod žiť naozaj na plno, bary, kasína, diskotéky večierky apod Nudiť sa rozhodne nebudete.

Vyberte si jednu z exkluzívnych plavieb v Stredomorí a cestovná kancelária RIVIERA TOUR Vám všetko zabezpečí.

Prečo práve s Riviera tour?

* Spolupracujú len s preverenými a riadne poistenými cestovnými kanceláriami
* Klientom venujú maximálnu pozornosť
* Ich ceny sú vždy veľmi výhodné
* Vašu vysnenú dovolenku Vám pripraví na jednom mieste, vrátane všetkých služieb potrebných na zabezpečenie pobytu
* Investujú do osobných skúseností s destináciami, kde budete tráviť Vašu dovolenku a vie ako bude Vaša dovolenka prebiehať na základe vlastných skúseností

Sicília - krásna miesta pre aktívny odpočinok

Najväčší ostrov Stredozemného mora. Nájdete tu starovekej chrámy, divadlá a amfiteátre.

Údolie chrámov je plné monumentálnych stavieb. Dórsky chrám nesmrteľného Herakla z 6. storočia pred Kristom. Chrám svornosti, ktorý je najzachovalejším antickým chrámom v celom Taliansku. Diov chrám, stavba, ktorá bola vystavaná na ploche 60x120 m, ale leží už po stáročia v troskách.

V Taormine, malebnom mestečku v kopcoch nájdete jedno z najzachovalejších antických divadiel, z ktorého je vidieť až ku slávnym Syrakusám, v ktorých päť stoviek rokov pred Kristom žilo pol milióna ľudí.

Sicília ponúka vedľa spomienok na antiku nekonečné množstvo ďalších zážitkov. Stále zostáva živým "mafiánskym" ostrovom v ktorom sa za päťdesiat rokov takmer nič nezmenilo.

Tip na výlet: sopka Etna

Etna je so svojimi 3350 metrami najvyššia činná sopka Európy

Obvod základne meria 200 kilometrov a je stále prístupný. Pri ceste nahor miniete najprv rozľahlé pomarančovníkové plantáže, potom stovky hektárov viníc až dorazíte ku spodnej stanici lanovky, ktorá vás vyvezie do výšky 2600 metrov. Odtiaľ môžete ísť terénnym autom tesne pod vrchol. Ďalším variantom je cesta po chodníku z jemného čierneho popola. Z centrálneho parkoviska budete pešo na vrchole za dve hodiny.

Sardínia

Je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, veľký skoro ako Morava. Romantické pobrežie s tisíckami zátokami lemujú divoká a neschodná skaliská. Na vyhlásenom Smaragdové pobrežie sa pohupujú stovky luxusných jácht. Všetky pláže majú jedno spoločné - čistú a priezračnú vodu.

Nuragů - tajomné príbytky z doby bronzovej

Nemusíte ich hľadať, sú všade. Väčšie či menšie, zachované alebo polorozbořené a porastené nepriepustnými křovisky macchie, kamenné veže, ktoré pripomínajú obrátenej vedro. Nevieme z akých dôvodov starí Sardové obrovské monumenty postavili. Ich pôvod je zatiaľ zahalený tajomstvom. Snáď slúžili ako ochranné tvrze pri nájazdoch morských národov. Najvýznamnejšie "nuragská" dedina Barumini pochádza z 16. storočia pred Kristom, a je tak ešte o mnoho storočí staršie ako starobylé pamiatky antického Grécka. Neďaleko Barumini leží podivuhodné miesto, kde doposiaľ žijú stáda divokých koní, nazývané "ostrovom na ostrove" - náhorná plošina Giara.

Malta - priesečník námorných ciest Stredomoria

Má rozlohu 246 kilometrov štvorcových a je priesečníkom všetkých významných vodných ciest v Stredozemnom mori. Nájdete tu pamiatky z doby megalitických kultúr (asi 7000 rokov staré), stopy po Kartágincov, Féničania, Rimania, Byzantínci a Arabmi.

Maltézski rytieri v roku 1530 (potom čo boli osmanskou ríšou vyhnaní z Rhodosu) prebudovali Maltu na jednu veľkú dômyselnú pevnosť. Hlavné mesto Malty Valletta zdobia malebný prístav. Na ostrove môžete navštíviť zachovalé katolíckej chrámy a kostoly, tých je tu 364, kochať sa stredovekými uličkami Valletty alebo Mdiny, alebo preskúmavať početné strážnej veže na pobreží. Tiež si môžete požičať auto. Vzdialenosti sú tu minimálne. Cestou medzi mestami sa zastavte u niektorých z prastarých olivových plantáží, kde sa po stáročia lisuje mimoriadne kvalitný olej.

Na severozápadnom cípe ostrovčeku Gozo nájdete najlepšie prírodná pláž. A až budete na Gozu, nezabudnite navštíviť megalitické chrámy s jedinečnou atmosférou, ktorá vás nabije energiou na dlhé mesiace dopredu.

Kréta - najväčší grécky ostrov

Najväčší grécky ostrov. Pretiahnutý kus krajiny meria na dĺžku 250 kilometrov. Medzi pobrežím ležia vysoká horské pásma, je tu najdlhšia roklina v Európe, stovky pláží i archeologické náleziská. Starobylá minojská kultúra dala vzniknúť gréckym bohom aj civilizáciu, ale sama podľahla opakovaným vlnám zemetrasenia.

O Kréte sa traduje, že je skôr pevninou ako ostrovom. Jej obyvatelia sú patrioti, ktorí hovoria, že sú v prvom rade Kréťania a až potom Gréci.

Sever ostrova je veľa turistický, ale na juhu zatiaľ nájdete opustené skalnaté pláže a rybárske dedinky s nádhernými plážami. Na Kréte býva veterno od polovice júla do polovice augusta. Má to svoje výhody aj nevýhody. Ak fúka vietor zo tiesňav, nie je tu také teplo a neobťažujú komáre. Zvírený piesok ale trochu vadí pri slnení na pláži.

Tip: pekný jednodenný výlet je cesta tiesňavou Samaria, okolo ktorej sa rozkladá najznámejší krétsky národný park.

Rhodos - ostrov dvoch morí

Grécky Rhodos je najväčším z ostrovov Dodekanéského súostrovia. Je to ostrov dvoch morí. Na východnej strane je pokojné Stredozemné more, na západnej rozbouřenější Egejské. Miesto, kde sa stýkajú, sa volá Prasonisi. Jedná sa vlastne o kopec, ku ktorému dôjdete po prašnej ceste autom. Cestu lemujú dve pláže, ležiace naproti sebe. Každá patrí inému mori.

Na severe ostrova panuje čulý cestovný ruch a jedno mesto tú plynulo prechádza v druhej. Metropola Rhodos je stredoveké mesto obohnané hradbami. Býva často porovnávané s Jeruzalemom a je zapísané na zozname UNESCO.

Tip na výlet: na juhozápade ostrova je dedina Monolithos. Ohromný skalný monolit sa tu týči nad okolitými lesmi až do výšky 236 metrov a zvažuje sa takmer kolmo do mora. Na vrcholku skaly stojí hrad z 15. storočia. Cesta k vrcholu je náročná a nie úplne bezpečná, ale naskytne sa vám odtiaľ nádherný pohľad na more.

Korfu - večne zelený ostrov

a večne zelenom ostrove je najkrajšie nudistická pláž v Grécku - Mirtiotissa. Nezabudnuteľný romantický ráz jej prepožičiava obrovská kolmá skala, u ktorej pláž leží.

Lesbos - ostrov erotiky

Vám poskytne obraz typického gréckeho života s tradičnými tavernami, rybárskymi dedinkami a divokým opusteným pobrežím. Je domovom slávnej básničky Sapfó, ktorá svojimi veršami plnými erotiky a chvály ženskej krásy, ostrov preslávila široko ďaleko.

Zakynthos - ostrov Kariet všeobecné

Tretí najväčší ostrov v Iónskom mori si za svoje útočisko vybrala chránená korytnačka kariet všeobecná, ktorá sa rozmnožuje v zátokách Laganas a Gerakas, na ktorých pláže kladie v noci vajíčka.

Santorini - súostrovie Kylklady

Romantický ostrovček je najjužnejšou časťou gréckeho súostrovia Kyklady. Nájdete tu typické biele domy s modrými strechami as plážami s drobným čiernym pieskom. Na juhu ostrova je sopečný kráter.

Mykonos - uprostred Egejského mora - miesto celebrít

Leží uprostred Egejského mora ai on je súčasťou súostrovia Kyklady. Ostrov je obľúbeným miestom odpočinku mnohých svetových celebrít, ktoré sem priplávajú na jachtách. Svoje domy si tu kúpili aj bohatí Gréci. V hlavnom meste ostrova, pre ktorého prístavné štvrť sa vžilo označenie "Malé Benátky", nájdete butiky a klenotníctva s tovarom slávnych značiek.

Cyprus - tretí najväčší ostrov - vôňa orientu

Je po Sicílii a Sardínii tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Geograficky patrí k Ázii, kultúrne však k Európe. Na bazároch av mešitách okúsite vôňu Orientu aj kúpanie v najteplejšej časti Stredozemného mora.

Ischia - ostrov termálnych prameňov a kúpeľov

Ostrov vulkanického pôvodu, láka turistov miestnymi termálnymi kúpeľmi. Vyviera tu viac ako 100 prameňov o rôzne teplote a je tu nespočetné množstvo miest na kúpanie v minerálnej a termálnej vode.

Džerba - Tunis a piesočné pláže

Je najväčším ostrovom severnej Afriky, jedným z mála miest v Tunisku, kde sa stále hovorí berbersky. Turistov láka svojimi piesočnými plážami a vľúdnym počasím.

Menorca - pekná príroda a pokoj

Je druhým najväčším ostrovom v súostroví Baleáry, patriace Španielsku. Charakterizuje ho jedinečná príroda, malý turistický ruch a úplný pokoj.

Ibiza - party na plážach

Je tretí najväčší Baleárske ostrovy, ideálne miesto pre milovníkov hudby a tanca. Ponúka mnoho festivalov elektronickej tanečnej hudby. Party na plážach sú samozrejmosťou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: