Kúpele Poděbrady - pobyt, ubytovanie, procedúry

Poděbradská kúpele Maje tzv - Centrum včasnej rehabilitácie. Vite Na čo SE špecializujú? S akou chorobou môžeme SE Na Kúpeľné domy obrátiť? Na jake kultúrne odpočinkovej aktivity SE môže tešiť, VAM povieme v dnešnom diele.


Kúpele Poděbrady

O Poděbradoch možno v krátkosti uviesť, že sú kúpeľným mestom ležiacim v Polabskej nížine uprostred prívetivé prírody Na oboch brehoch Labe. K prehliadke Laka Kúpeľný park, ktorý o sebe rozkladá od autobusovej stanice smerom železničného k námestí Jiřího ktorého edited edited nedávnem rekonštrukciou prešla rozsiahlou.

Najvýznamnejším rokom pre novodobé dejiny mesta bol nepochybne rok 1905, kedy pruský proutkař Karel Bülow Na želanie vtedajšieho vlastníka poděbradského zámku kniežaťa Hohenlohe označil misto Na vnútornom nádvorí zámku, kde po zložitom nákladnom Hĺbenie vytryskol 1. augusta z hĺbky 96,7 m silný prameň minerálnej vody.

Pacienti navštevujúci Poděbrady - trpí predovšetkým

* Choroby tráviacej sústavy vylučovací
* Choroby srdca obehového systemu
* Choroby pohybového aparátu
* Choroby dýchacieho ústrojenstva
* Choroby nervového
* Choroby cievne
* Diabetes

Špecialitou Poděbradských kúpeľov JE Centrum včasnej rehabilitácie. Chorí po operácii srdca - revaskularizácie - srdcový bypass, výkony Na chlopne, sú prekladať primo z kardiochirurgický kliniky Na Centrum včasnej rehabilitácie.

Táto obdoba jednotky intenzívnej Starostlivosť, vybavená všetkými potrebnými prístrojmi (monitory pre sledovanie srdcového rytmu, krvného tlaku, teploty, saturácia kyslíka, Dale defibrilátory, kardiostimulátory, ALE aj prístrojom na umelú pľúcnu ventiláciu) umožňuje bezpečné monitorovanie chorých v úvode kardiorehabilitačního pobytu.

Podľa zdravotného stavu sú chorí čoskoro premiestňovania Na klasické izby dome v liečebnom. Aj Tu sú však pod trvalým dohľadom lekárov sestier. Po stabilizácii stavu vykonávame aj týmto pacientom bicyklovat ergometria, podľa ktorej určujeme ich tréningovú záťaž.

Kúpeľné ubytovanie

* Hotel G-Rex
* Penzion Máj
* Penzion Mier
* Hotel Zámeček
* Hotel Libuše
* Hotel Zimné Kúpele
* Hotel Libenský
* Penzion Purkyně

Procedúry - Kúpele Poděbrady

1. Uhličitá, perličkový, vírivý, Suchá uhličitý kúpeľ plynová
2. Kneipp = Učinek tejto kúpele SE odvíja od druhu prísady - Jalovec, ihličie, Rozmarín, medovka, who JE použitá edited kúpeli.
3. Kúpeľová soľ obsahuje silice, ktoré sú edited kúpeli vdychovaní zároveň sú vstrebávané celým telom. Kúpeľ JE 37 ° C Teplé, trvá 15 min. Potom nasleduje 15 min. zábal.
4. Morska Sul. Plynové injekcie. Inhalácie. Oxygenoterapia
5. Pitná liečba - Poděbradská Prírodná liečivá voda je Stredné mineralizovaná, zmiešaného typu. Podľa zastúpenie hlavných iónov patrí do triedy hydrouhličitano-chloridových sodno-vápenatých vôd SE zvýšeným obsahom alkálií koncentrácií niektorých prvkov. JE využívaná predovšetkým k uhličitým kúpeľom. Odporúčaná dávka pitnej kúry je 250mg 2x denne u pacientov, ktorí nemajú zlyhanie srdca ci obličkové ochorenie (lithiasa).
6. Medová masáž ZAD. Lymfatická masáž tváre dekoltu i nôh
7. Škoricový zábal masáž končatín proti celulitíde Dolných
8. Individuálny liečebný telocvik Rehabilitačné
9. Mobilizácia chrbtice = funkčné poruchy chrbtice sú odstraňované špeciálnymi mobilizačními relaxačnými technikami erudovaným rehabilitačným pracovníkom.
10. Pohybová rehabilitácia a cvičenie v bazéne
11. Nordic Walking = Druh pohybové aktivity pripomína beh na lyžiach. Podobne žako edited ŇOM JE do pohybu zapojených deväťdesiat percent všetkých svalov na tele. JE Tak oveľa účinnejšie spaľovanie kalórií edited nez klasická chôdza alebo beh. Pri tomto pohybe SE posilňuje srdcový obehový systém, zlepšuje sa celková koordinácia uvoľňuje napätie svalov ramien SE v Oblasti Tyla. Diky tomu pôsobí preventívne proti bolestiam ZAD.

ĎALŠIE procedúry

Kúpeľný hotel PARK

Tento hotel Má jedinečnú polohu zaručuje ideálne možnosti regenerácie relaxácie. Jedná sa o modernú budovu s bezbariérovým prístupom vybavenou som štandardu "First class". Všetky terapie sú poskytované v budove Hotela.

Hotel SE špecializuje Na Ayurvedských terapiu ALE poskytujeme tiež klasické liečebné wellness terapie Na detoxikáciu organizmu, uvoľnenie, posilnenie činnosti srdca obehového systemu. Zručný Tím terapeutov vedený odborným dohľadom skúsených lekárov využíva prírodného Počet online užívateľov miestne liečivé minerálne vody, moderného prístrojového Sympatex pracuje Na vysokom stupni etiky profesionality.

Pre podporu účinku poskytovaných terapiou spokojnosť klientov JE v tomto Hoteli tiež venuje maximálnu pozornosť gastronómii. Pokrmy sú pripravované DLE zásad zdravej výživy prijímajúci DLE princípov Ayurveda edited edited celostného medicínskeho systemu zaoberajúceho sa okrem iného aj gastronómiou pod vedením účastníka víťaza poriadky gastronomických súťaží.

Ak sa chystáte do kúpeľov v Poděbradoch navštívite hotel PARK, hotel VAM dotvoria pocit relaxácie, odpočinku tech najlepších Služieb, ktoré si zaslúžite ZA ktorými iste do Poděbrad zavítate.

Kúpeľný hotel Park

Hotel Orfeus

 

V Poděbradoch JE Orfeus zhotoviť hotel. Využíva Služieb Hotelu Kúpele Felicitas, ktorý ponúka procedúry liečebné i relaxačné. V modernom rehabilitačnom centre SE podávajú uhličité kúpele z prírodného Počet online užívateľov, prísadové, perličkové, vírivé aj podvodné masáže.

Na regeneráciu iste prispeje i Široká ponuka masáží od klasickej, masáže s použitím lávových kameňov, reflexná masáž plosky nohy az po relaxačný s použitím arómou oleja Alebo lymfodrenážna. Vasu pozornosť si zaslúži aj masáž sprostredkujúceho vodného lôžka - Hydrojet.

Dale ponúkajú aj blahodarné pôsobenie liečebných prístrojov edited liečbe pohybových ťažkostí, lymfatické drenáži Alebo prehriatie časti edited Alebo rašelinným obkladom parafínovým zábalom Na Podané ruky. ĎALŠIE liečebňa kura si vyžiada vyšetrenie lekárom.

Indikácie - liečba srdcovo cievnych ochorení, cukrovky chorôb pohybového aparátu, ĎALŠIE relaxačné belneo procedúry.

* Pobyty pre darcov krvi
* Rekondičný pobyty relaxačné
* Pobyty znižovaní nadváhy
* Víkendové pobyty relaxačné

Hotel ponúka 40 izieb diéty: 10 jednolôžkových, 24 dvojlôžkových, 6 dvojlôžkových apartmánov. Izby sú vybavené: WC, sprcha, TV, telefón Lednická.

Hotel Má k dispozícii 1 Bezbariérový Izba

Priestory Hotela, Sympatex izieb aj poskytované Služby plne zodpovedajú náročným požiadavkám hostí hotelových. Hotel JE zhotoviť Dobre vybavený pre Podnikateľského aktivity. Má Dobré spojenie s Prahou po diaľnici D11 Alebo vlakom aj autobusom (50 km). ĎALŠIE možnosti vyžitia ponúka bohatý kultúrny Spoločenský Život mesta Poděbrady. Vstup do Hotela JE Bezbariérový.

Hotel Orfeus

Hotel Libenský
ĎALŠIE možností ubytovania v Poděbradoch JE hotel Libenský. TOTO Ubytovacie zoradené leží v centre mesta, v blízkosti hlavných turistických zaujímavostí. Hlavnými výhodami sú výnimočné štýlové Prostredie, Kúpeľné procedúry v objekte relaxačné, Veľký výber služieb priamo v zoradené. JE zvlášť vhodné pre relaxačné liečebné pobyty, Kúpeľné pobyty Alebo medové týždne.
Hotel ponúka Rôzne Druhy pobytov:

* Kúpeľný liečebný pobyt
* Pobyt pre seniorov
* Redukčná pobyt
* Relaxačný pobyt
* Wellnes pobyt
* Skrášľovací pobyt pre ženy

Hotel Libenský

Ubytovanie je ponúkané som troch variantoch pre: Izby štandard, apartmán, ekonomika. Hotel poskytuje procedúry: Inhaláčné terapie, zápaloch, svetloliečba, masáže, perličkový kúpeľ vírivý, parafínové zábaly Ostatné.

Hotel Bellevue - Tlapák

Hotel ponúka Tradičné Kúpeľné pobyty, ktoré sú určené nielen pre liečbu civilizačných chorôb, ALE aj pre získanie stratenej kondície ci edited prevencie.

Ponúka tieto liečebné, relaxačné pobyty wellness

1. Liečebňa dovolenka
2. Klasický liečebný pobyt
3. Komplexný liečebný pobyt
4. Pobyt plny vôňou
5. Dámsky víkend
6. Predĺžený víkend damsky
7. Týždenný wellness pobyt
8. Pobyt terapia Perla
9. Relaxačný pobyt pre pánov
10. Predĺžený víkend pre manažérov
11. Cyklistický víkend v Polabí
12. Relaxačné popoludnie pre dámy
13. Relaxačné popoludnie pre pánov

Penzión Radosť

Penzión Radosť SE nachádza uprostred centrálneho kúpeľného parku. JE vzdialený približne 300 metrov od vlakovej stanice autobusovej zhotoviť cca 300 m od oboch Poděbradských námestie (Námestie Jiřího z Poděbrad Riegrova námestí). Kolonáda JE 70 m od penziónu (predsedníctvo park, ktorý JE bezprostredne pod oknami) a krytá kolonáda SE nachádza cca 40 metrov od budovy penziónu.

Ubytovanie v izbách JE o PETI veľkostiach. Sú do izby jednolôžkové, dvojlôžkové - Menšie, dvojlôžkové - väčšia, trojlôžkové apartmáne s manželskou posteľou u ktorých JE možné Objednať pristielku (Ostatné dvojlôžkové izby Maje Postele oddelené neni Tu možné Objednať prístelku).

Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, príslušným počtom postelí, nočnými stolíkmi šatníková skríň. V izbách JE možné realizovať bezdrôtové Pripojenie k internetu. Po dohode je možné umiestniť na Izba televízii Alebo aj malú Lednici. Pension Radosť poskytuje ubytovanie, ktoré zodpovedá súčasnému standartu pensionového ubytovanie.

Poděbrady Mesto

Dominantou mesta JE však zámok. Jeho predchodca, ranogotická Vodný hrad, Tu stával uz som 13.storočia. Dnes každého vita vstupná brána Zo 16. storočia s erbom Císařské Orlice znaky Českého uhorského Kráľovstva. Na druhom zámockom nádvorí JE prístupný Pamätník kráľa Jiřího s mnohými historickými zaujímavosťami Lapidáriu pivnici v hradnom.

Na Jiřího námestí nadväzuje rozsiahly av posledných rokoch zrekonštruovaný Kúpeľný park, ktorý siaha až k Nádražní budove z Roku 1932. Poděbradská nádražie JE jedným z architektonických skvostov vôbec Prvé funkcionalistickým stanicou v Čechách.

V samotnom centre parku JE Libeňského kolonáda postavená v ROKU 1936 podľa PROJEKTU oblúk. Vojtecha Kerharta. V parku sa nachádza známe kvetinové hodiny, v blízkosti ktorých stojí kontroverzný trpaslík odbíjející ČAS.

Po obvodov kúpeľného parku stojí cela rada významných budov, napríklad Vila Kouřimka Obereignerova vila predložený architektom Josefom Fanta, hotel Tlapák, Kúpeľný dom Libenský ci budova kniežacích kúpeľov.

Penzion Na Zamku

Penzion Na zámku sa nachádza v miestach, kde o sebe v minulosti písali dejiny, kde sídlili českí panovníci vládli najvýznamnejšie. Pri pobyte v tomto penzióne môžete navštíviť Romantický Sútok Labe s Cidlinou, Slavníkovské Hradiště v neďalekej Libice nad Cidlinou, projet SE Výletné Lodi Kráľa Jiřího vybrať si z pestrej Ponuky reštaurácií, baru klubu. Využívať môžete športové aktivity edited tenis, golf, jazdu na koni Vodné športy v areáli prírodného kúpaliska Jazero.

Celková kapacita penziónu je 26 osôb. V prípade ubytovania väčšieho počtu osôb penzión spolupracuje so spriatelenými penzióny. Penzión disponuje 7 dvojposteľovými izbami, 2 apartmány a 8 prístelkami.

Ubytovnání som dvojlôžkových izbách

Izby majú vlastné sociálne zoradené kúpeľňu, TV + SAT SE zahraničnými Programy vrátane kanálov japonských, arabských ruských, Lednici s minibarom neobmedzené bezdrôtové Pripojenie k internetu.

Ubytovať sa môžete zhotoviť v Apartmán kráľa Jiřího, ktorý Má veľkosti 95 m2 sklada SE zo spálne, obývacej izby, vybavenej kuchyne kúpeľne s vaňou, WC, NEB v rytierskej apartmáne o veľkosti 65 m2, ktoré o sebe sklada zo spálne, obývacej izby s vybaveným kuchynským kútom kúpeľne s WC.

Ubytovacie servis JE vrátane raňajkami. Hostia parkujú Resetovať automobily v uzavretom areáli zámku, pod dozorom vrátnika.

Penzión poskytuje tieto služby:

* K hosťom pristupujeme individuálne ponúkame nadštandardné Služby
* Môžete si sami určiť ČAS pre Vasu raňajkách
* Zariadi VAM Kúpeľné Služby želanie DLE Vášho výberu
* Priania žehlenie bielizne do 24 hodín Alebo služba expres želanie žehlenie do 4 hodín
* Možnosť kvetinové výzdoby svadobného apartmánu Alebo izby
* Služby spojené s oslavami významných rodinných Udalosti
* Taxislužba
* Detská postieľka zdarma


Penzion Na Zamku

Športové vyžitie

Vzhľadom ku Resetovať polohe v nížinné teréne sú Poděbrady vhodné pre cykloturistiku pretínajú JE Cyklotrasy - úsek Libice nad Cidlinou-Byšičky, dĺžka 40 km úsek Poděbrady-Nymburk, dĺžka 8 km. OBE chodníky sú už meste prepojené lávkou. Na Skupici bola vybudovaná náučný chodník, vedúci lužnom lesom az k sútoku Labe Cidlinou.

V priestore lužného lesa SE nachádza golfové ihrisko, ktoré začalo Prevádzka v ROKU 1966. Az do 90. rokov bolo ihrisko deviatich jamkové az pote bolo rozšírené Na 18 jamiek.

Pre kúpanie slúži Prírodné kúpalisko na Jezeře.

V meste sa nachádzajú dve futbalové ihriská, zimný štadión, jazdiareň s jazdeckým klubom, skatepark, squash tenisové kurty. V rieke jazerách JE možné rybárčiť.
O možnosti kultúrneho vyžitia sú poriadané

Kultúrne programy Koncerty vážnej, populárnej, dychovej hudby, promenádnych Koncerty, populárno Hudobné relácie, tanečné večery, plesy, tanečné súťaže, Divadelné Predstavenie - prednášky.

Galéria Ľudovíta Kuby

Galérie miestneho rodáka, JE súčasťou kúpeľného komplexu "Centrálne kúpele" a nachádza sa v blízkosti kolonády kúpeľného parku. V priebehu každého Měšice Tu prebiehajú vernisáže vybraných umelcov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: