Kúpele Hodonín - kúpele Medzi Vinicu

Moderné kúpele v záplave vinohradov, VAM ponúknuť jódobrómové prameň. Zo neviete Na jake choroby ako také tento Kúpeľný komplex zameriava? Poďte s nami na návštevu do kúpeľov Hodonín. Mestečko s približne 27 000 trvale žijúcimi obyvateľmi.


Kúpele Hodonín

Kúpele Hodonín leží Na Južnej Morave v nádhernom Prostredie Slovácka. Krasu malebnej rovinatej krajiny dotvára rozsiahle Lány vinohradov, listnatých ihličnatých stromu.

Patri k najmladším kúpeľným zariadením v Českej republike. Liečebňa bola Otvorené dňa 1. 7. 1979. Balneoterapia SE realizovala v areáli nemocnice, Ostatné procedúry boli aplikované v budove kúpeľov. Kúpele Hodonín sú typom moderných kúpeľov, poskytujúce kúpeľnú liečebnú starostlivosť na vysokej odbornej úrovni.

Príroda obdarovala Hodonín vlastným prírodným liečivým zdrojom, aby rozsiahlymi zdrojmi jódobrómové soľanky, nachádzajúcimi SE okolie v neďalekom. Okrem Nízke mineralizácie vyniká táto jódová voda vysokým obsahom jódu svojím zložením patrí medzi najkvalitnejšie jódové vody v Európe. Kúpele Hodonín slúži na liečbu ochorení pohybového aparátu kardiovaskulárneho systemu.

JE Tu zabezpečená liečba ochorení chronických pohybových, predoperačných pooperačných stavov aj poúrazová rehabilitácie. V neposlednom rade sú kúpele i vyhľadávaným miestom na relaxáciu odpočinku. Kúpeľný komplex SE nachádza v prekrásnom parku, ktorý vyniká zaujímavú Záhradné architektúrou.

V Hodoníne sú liečené predovšetkým

* Funkčné poruchy kĺbov po zápaloch
* Bolestivé stavy degeneratívne ochorenia kĺbov chrbtice
* Bolestivé vertebrogenní syndrómy s prechodnými funkčnými poruchami
* Poúrazové pooperačné stavy
* Stavy po kĺbnych náhradách
* Artrózy
* Prejavy Na svaloch po šľachách zápalových ochoreniach, toxických Alebo traumatických poškodeniach s opakovanými funkčnými poruchami
* Bechterevova choroba
* Ochorenie tepien končatín aterosklerotického, zápalového Alebo iného pôvodu s následným nekompletne prekrvením, pretlakové choroby I. a II. Stupne
* Funkčné poruchy kĺbov po zápaloch

Jódobrómový soľanka - Kúpele Hodonín

Prírodným liečebným zdrojom používaným v Kúpeľoch Hodonín JE jódobrómový minerálna voda ~ soľanka. Jedná sa o minerálnu vodu treťohorného pôvodu. Pozostatky pravekého mora 2 km pod povrchom Zeme, na je unikátna prírodná liečivý zdroj hodonínských kúpeľov - jódobrómový minerálna voda zvaná soľanka s jedinečnými liečebnými, regeneračnými účinkami preventívnymi.

Liečebné účinky prírodného jódu obsiahnutého v solance Pôsobí Na spojivové tkanivo cievneho pohybového systemu preto JE využívaná edited liečbe chorôb cievnych, neurologických, vvi chorobách pohybového systemu, gynekologických problémoch, stavoch po popáleninách. Má výrazné celkové protizápalové lokálne hojivé účinky.

* Aplikujeme SE kúpeľov formou individuálnych.
* Pôsobí biostimulačný - podporuje výživu tkanív.
* Účinným spôsobom zlepšuje funkciu cievneho systemu.
* Prírodným spôsobom dezinfikuje.
* Sublimuje = uvoľňuje SE do ovzdušia tim blahodarne pôsobí Na dýchacie cesty

Liečebné metódy - Kúpele Hodonín

Jódobrómový kúpeľ - Najúčinnejšou balneologické prostriedok, ktorý lieči cievne ochorenia, pomáha edited liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, chorôb neurologických, gynekologických chorôb kožných - zlepšuje hojenie, podporuje protizápalové účinky. Počas liečby dochádza k vstrebávaniu jódu inhaláciou kožou sliznicami. Z liečebného hľadiska JE významný práve celkový Učinek, ktorý reguluje Štítna žľaza dochádza k stimulácii neurohumorálního systemu zásahom do optimálnej udržateľný výnos hypotalamus - hypofýza - s reguláciou prejavy nervového, srdcovo-cievneho endokrinného systemu. Zlepšuje pružnosť mäkkých tkanív.

Jódobrómový kúpeľ Má vynikajúce účinky nielen edited liečbe, ALE aj preventívne, regeneračné omladzujúci.

ĎALŠIE kúpele: Perličkový, vírivý, prísadový kúpeľ v rašelinové extrakte, minerálny kúpeľ - soľ z mŕtveho mora, minerálny kúpeľ s esenciou čajové ruže, harmonizujúcu pelyňková kúpeľ. Sul levanduľová, eukalyptová soľ, kúpeľ s esenciou červeného pomaranča. Konopné kúpeľ, Ovsená kúpeľ.

Rašelinový (peloidné) zábal, sáčok s prehriatie rašelinou sa prikladá na príslušnú edited. Dochádza k pomalému prenos Teplej do organizmu. Jedným z hlavných efektov rašeliny JE akumulácie Teplej. Rašelinového zábalu SE využíva na liečbu stavov chronických reumatických, svalových kontraktúr, bolesti kĺbov chrbtice.

Kryoterapia - prikladanie hmoty zvanej kryoperlosa o teplote - 18 st. C, Na Rôzne kĺby horných končatín Alebo Dolných. Tim o sebe zvyšuje prekrvenie danej oblasti, zlepšuje výživu tkanív, Na ktorú JE Aplikovaná. Znižuje lekárska fakulta urýchľuje vyplavovanie zápalových mediátorov.

Dale - reflexná terapia mobilizácia chrbtice, periférnych kĺbov, techniky mäkkých tkanív, podvodná masáž čiastočná, celková masáž, šliapací kúpeľ, manuálna prístrojová lymfodrenáž1, zápaloch. Mechanoskopie, kineziterapie, aplikácia CO2 Alebo insulfikace oxidu uhličitého do podkožia, Vodné uhličitý kúpeľ uhličitý Alebo Suchá.

Kúpeľné domy - Kúpele Hodonín

1. Kúpeľný dom Eva - ubytovanie jedáleň
2. Kúpeľný dom Jindřich - bazén fit centrum
3. Kúpeľný dom Vladimír - knižnica kompletná kúpeľná Starostlivosť

Kúpeľným hosťom dispozícii JE K

Nordic Walking Požičovňa bicyklov.

Cez víkendy sa poriadajú ZÁJAZDY do okolia Na Zámky, Folklórne Festivaly, Hody, vínnych pivníc, Alebo Na Vinohradnícke dni mnohé ĎALŠIE zaujímavé akcie.

Hodonín mesto

Pobyt hostí v Kúpeľoch Hodonín spríjemňuje Rada kultúrnych akciu Alebo programov. Pretože Kúpele Hodonín navštevujú Cele lide z republiky, JE ich snahou priblížiť VŠEM Krasu folklóru Moravského Slovácka v podobe pravidelných besied u cimbalu vystúpenie folklórnych súborov sa. Zaujímavé sú tiež Koncerty dychových hudieb, folkových kapiel Alebo Koncerty vážnej hudby, ktoré o sebe odohrávajú primo Alebo v kúpeľoch v priľahlom amfiteátri v kúpeľnom parku.

Zoologická záhrada Hodonín SE nachádza v severozápadnej časti mesta, Okraji Na samotnom lužných lesov južnej Moravy. Rozkladá sa tak na siedmich Pol hektára rovinné plochy Lesné, coz predznamenáva príjemnú prechádzku, pohodlnú pre príslušníkov všetkých vekových kategórii, vrátane telesne postihnutých ľudí.

Kým pôvodný zoo kútik v dobe svojho vzniku v roku 1976 mala táto skupina Len niekoľko málo domácich Alebo bežne chovaných exotických zvierat, Ted ich návštevník v dnešnej zoologickej záhrade muze uvidieť Na Päť nastaviť osemdesiat už sto sedemdesiatich troch druhoch.
Ubytovanie Mimo Kúpeľný komplex - Kúpele Hodonín

V meste nájdete Profesijné ubytovanie od typu Lacné hostely, CEZ penzión az po trojhviezdičkové hotely.

Múzeá - Hodonín

* Masarykovo múzeum v Hodoníne
* Múzeum naftového dobývanie geológie

Plavba po kanále Baťova

Unikátny Vodná cesta postavená už 30. rokoch 20. storočia. Pôvodne pre účely slúžila Nákladné plavby. Dnes je využívaná pre rekreáciu. Ponúkame VAM ochutnávku nezabudnuteľných skupinových výletov Na Baťovom kanáli s jedinečnou atmosférou.

Všetky výlety možno modifikovať upravovať DLE Vášho želania. Baťov kanál, aby neboli Len Veľkej osobné Lode. K dispozícii sú v požičovniach aj hausbóty Malé Motorové Cluny, ktoré môžete riadiť sami. V Hodoníne JE jedno z prístavísk, Tak Hurá Na Baťov kanál nahor Na palubu!

Z Hodonína VEDE 8 turistických trás

Hlavné značkovanou trasou v okolí Pešie Hodonína zároveň iv bývalom okrese Hodonín JE červenej značkovaná trasa TG Masaryka, who spája rodisko Prvého československého prezidenta v okolí s Misty, who sa spájajú s jeho mladosťou. Značená trasa v dĺžke 58,5 km prebieha značnú časť bývalého okresu Hodonín, prechádza u Terezína Na Petr Prášok bývalého okresu Břeclav končí v Hustopečích, odkiaľ pochádzala Matka TGM kde sú obaja rodičia Masaryka pochovaní.

Lesné Putovanie po žltej značke. Hodonín - Dol. Bojanovice - Mutěnice - Dubňany - Milotice po zelenej.

Po zelenej značke do Rohatci Bzenecká Doubravou az do Bzenca. Po zelenej lužnom lesom pozdĺž rieky Moravy.

Modré značkovaná trasa Pešie Hodonín-Vlkoš naprieč Hodonskou Doubravou.

Modré značkovaná trasa z Hodonína Pešie k veternému mlynov u sv Poddvorov.

Modré značená Pešia Turistická trasa z Hodonína k Národnej kultúrnej pamiatke Mikulčice-Valy.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: