Kam v Prahe - výlet do Prahy

Pražania o prázdninách opúšťajú mesto, jazdí na vidiek, k moru alebo do hôr. Skúsme teda Prahu navštíviť práve v čase prázdnin. Pripravili sme Vám niekoľko typov a zámerne vynechali tie najznámejšie miesta.


Leto a turistika v Prahe

Od pradávna je Praha prezývaná matička stověžatá. Keby sme chceli spočítať všetky veže v Prahe, nestačí nám tento článok na ich zoznam. Nie je ich totiž sto, ale viac ako tisíc.

Na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je zapísané v Prahe ako Pražská pamiatková rezervácia územie o rozlohe 8,66 km ² a zahŕňa historické jadro Prahy s 1440 pamiatkovo chránenými objektmi az toho 28 národných kultúrnych pamiatok.

Výstaviska Holešovice - kam v Prahe

Ďalšie nádhernú pozoruhodností sa môže pochváliť Praha v podobe Výstaviska v Holešoviciach.

Výstavisko bolo vybudované pri príležitosti Všeobecnej zemskej jubilejnej výstavy v Prahe 1891, ktorá bola veľkou spoločenskou a kultúrnou udalosťou. Dnes tu nájdeme Priemyselný palác, ktorý je ústrednou a najväčšou dominantou areálu. Je postavený v secesnom štýle. Po požiari v roku 2008 jedno krídlo bolo zbúrané a zatiaľ ho nahradila hala. Vnútorné priestory paláca sú však veľmi reprezentatívne a sú využívané k výstavám aj ku kultúrnym podujatiam, ako gala večeriam, plesům, koncertom alebo módnym prehliadkam.

Křižíkova fontána a pavilóny - kam v Prahe

V areáli výstaviska nájdeme ďalej ďalšie 4 budovy - Křižíkovej pavilóny pre konanie výstav a iných podujatí a taktiež Křižíkova spievajúci fontánu. Křižíkova fontána je všeobecne obdivovaným a vyhľadávaným monumentom. Návštevníkovi ponúka neopakovateľný umelecký pôžitok z krásnej hudby sprevádzané vodným tancom a farebnými svetelnými efektmi. Tento nádherný vodný monument, dominanta Výstaviště Fontána sama, a všetky prevádzkované vodné a javiskové predstavenia si už získali množstvo obdivovateľov z celého sveta.

Lapidárium ...

Výstavisko má tiež Lapidárium - výstava Kamenického remeslá a sochárskych prác v kameni z českých krajín, najmä však z Prahy, v časovom rozsahu 11. až 19. storočia, výnimočne aj z počiatku 20. storočia. Ďalej na výstavisku môžete navštíviť Divadlo Pyramida - Goja Music Hall. Pyramída je univerzálnym pavilónom a slúži nielen výstavám, ale predovšetkým ako hudobné divadlo a scéna pre muzikály. Je tu tiež pavilón panorámy Bitky pri Lipanoch - Maroldovo panorama, plavecký bazén, športová hala alebo Divadlo Špirála.

Morský svet

Jednou z ďalších výnimočných atrakcií výstavisko je Morský svet. Domov na ploche väčšej než-li 1000 m² v tejto stálej expozícii našli morské živočíchy v 75 000 litroch špeciálne upravené morskej vody. Najmodernejšia technológia tak morským koralom, farebným exotickým rybičkám a ďalším živočíchom morí a oceánov vytvárajú tie najideálnejšie podmienky pre plnohodnotný život a návštevníkom neopakovateľné zážitky.

Rastaurace u Fleků (www.ufleku.cz)

Kto by nepoznal Reštauráciu u Fleků. Keď už ste tam nezavítali osobne, navštívili ste ju iste prostredníctvom televíznych alebo filmových kamier. Povesť o ich vynikajúce jedlá aj pitie siaha až za hranice našej republiky. My Vás dnes radi pozveme na prehliadku múzea a pivovaru alebo na ich kabaretnej show, ktorú organizujú každý večer od 8:00 hod Ale pozor, len tak sa sem nedostanete, miesta sú dopredu obsadené, preto nezabudnite na rezerváciu.

Atmosféru starobylého flekovského domu podčiarkuje aj výzdoba a štýlové zariadenie jednotlivých hostinských miestností a sál. Od najznamejsie a asi najosobitejších, nazvanej Akadémia, v ktorej sa v minulom storočí schádzali známe postavy českej kultúry, cez Václavkom s farebnými vitrážami, jaternice s gotickou klenbou, až po Rytiersky sála upravený a zariadený v romantickom duchu.

V ôsmich sálach a reštauračných priestoroch môže pivovarská reštaurácie U Fleků naraz pohostiť viac ako dvanásť stoviek návštevníkov, či už v intímnom prostredí Kufri alebo Akadémie či v sále Kabaret s dvoma stovkami miest, ktorý je sídlom flekovského kabarete.

Ak pri návšteve Prahy nezajdete na pivo do reštaurácie U Fleků, akoby ste v Prahe ani neboli.

O2 arena

Aký ešte má Praha unikátny projekt? Čo treba O2 arena je najmodernejším viacúčelovým stánkom pre šport, kultúru, zábavu, výstavy, veľtrhy a ďalšie udalosti v Európe. Arénu charakterizujú najmodernejšie technológie, univerzálnosť využitia, sofistikovaný marketing, komfort a všestranné služby pre divákov a návštevníkov. Má kapacitu 18 000 miest, 2 460 klubových sedadiel, 66 skyboxů, 4 partyboxy a 2 900 miest v kaviarňach, baroch a reštauráciách.

A tad niečo pre deti - Beck Land

Na ploche 6 000 m² sa môžu deti vyblázniť na mega-šplhadlá, trampolíne, želatínové kopcami, v adrenalínové parku, fun shoot aréne, jungle expresse, dobrodružné jaskyni a tí najmenší v kútiku pre batoľatá. Prekvapenie čaká aj na malé vodičov, ktorí majú možnosť ukázať svoju šikovnosť na motokárach. Celodenné vstupné je len 190 Sk.

Kino IMAX to je zážitok

Výška filmového plátna kina IMAX sa rovná výške siedmich slonov, keby stáli jeden na druhom. Filmové plátno je 20 metrov vysoká a 25 metrov dlhé. Premietacie zariadenia spoločnosti IMAX sú najdokonalejšie, najpresnejšie a najvýkonnejší projektory, ktoré kedy boli vyrobené. Ozvučenie - Pre každý soundtrack sa používajú 3 CD, ktoré sú s filmom počítačovo synchronizovaná. Použitie reproduktorov je vysoko akostné multi-kanálové a Hi-fi reprodukcie umožňuje divákom tešiť sa zo rovnomernou, kvalitného zvuku nezávisle na umiestnení ich sedadlá v rámci kinosály.

Efekty 3D - Výsledkom natáčania pre Imax sú dve role filmu. Jedná pre pravé oko a druhá pre ľavé oko. Trojrozmerný film sa na filmové plátno premieta prostredníctvom dvoch polarizovaných šošoviek, ktoré na plátno oddelene premietajú filmové pásky pre pravé a ľavé oko. Diváci majú na sebe polarizované okuliare, ktoré sú vybavené šošovkami rovnakého polárneho zasměrování pre pravé a ľavé oko ako projektor. Pravé a ľavé oko tak dostávajú len obraz pre nich určený a vnútri nášho mozgu sa potom skladá ilúzie trojrozmernej reality. Okuliare 3D, ktoré na pohľad vyzerajú ako módne slnečné okuliare, sú distribuované na začiatku každého premietanie. Ich mierne zaoblený tvar zaručuje, že diváka neruší žiadne svetelné odrazy a jeho periférne videnie nie je nijako rušené.

Pohostenie v Prahe

Aby to vaša rodina všetko stihla, treba nájsť nejaké ubytovanie a reštauráciu. Pretože naše pozvánky by v prípade, že budete mať vidieť všetko, zabrali niekoľko dní. Ak ste milovníkov pravých steakov, dovoľte nám ešte ďalšie pozvánku. A to do Cowboys, najnovšie reštaurácie a prvý naozajstný steakhouse v Prahe. Nájdete ho priamo pod Pražským hradom az jeho terasy sa môžete kochať nádherným výhľadom na Prahu.

Ak dávate prednosť francúzskej kuchyni, nesmiete minúť reštaurácii - La Provence, ktorá je situovaná kúsok od Staromestského námestia.

Chutia Vám morské plody? Tie najčerstvejšie pochúťky z rýb, obľúbená česká i medzinárodné jedlá môžete vychutnávať na brehu Vltavy au toho obdivovať výhľad na Karlov most.

Posledné zastavenie nám dovoľte v Kampa Parku. Nemusíte byť zrovna celebrita (ktoré si tento podnik veľmi obľúbili), aby ste ochutnali špeciality šéfkuchára alebo si vybrať z viac než-li 150 druhov vín.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: