Kam v Plzni - výlet do Plzne

Plzeň ako multikultúrne, otvorená komunikujúce metropola s rozmanitou scénou s dôrazom na živé umenie, festivaly, kreatívne technológie, dizajn a umenie, poďte sa pozrieť aké akcie tu chystajú na tohtoročné leto.


Kam v Plzni - výlet do Plzne

Už sme Vás pozvali do Plzne raz, tentoraz ponúkame pozvánku na lahôdky do Plzne za hudbou a zábavou, ktorá je servírovaná mnohokrát úplne zadarmo.

Lolek = Lochotínské letné kino

Priestor medzi Ice parkom a bazénom. 28.7. až 31.7. 2010 je vyhradený pre letné kino. Zdrama tu môžete zhliadnuť

streda - 3 sezóny v pekle - Kryštof Hádek vo filme žije prítomným okamihom, obdivom k surrealizmu a krásnym ženám. Život sa zdá byť báječný, ak ho vychutnávate v cigaretovom dyme, ľahkom opojení likérom a po boku fascinujúce, krásne a skúsené ženy

štvrtok - Avatar - Film odohrávajúci sa v ďalekej budúcnosti s prvkami akčného Sci-Fi i dobrodružného thrilleru

piatok - 2 Bobule - Opäť Kryštof Hádek a Tereza Voříšková, voľné pokračovanie komédie z poetického prostredia juhomoravských viníc.

sobota - Sherlock Holmes - Režisér Guy Ritchie vytvoril ďalšie versi najznámejšieho diela Sira Arthura Conana Doyla.

Festival Na ulici 2010

16. - 19. 8. 2010 sa opäť plzenskej ulice premení v neopakovateľný kultúrny jarmok plný hudby, divadiel a projekciou. Počas festivalu sa na všetkých scénach av centre Plzne vystrieda cez deväťdesiat umelcov, ktorí majú za cieľ oživiť centrum mesta a pobaviť divákov. Vstup na všetky podujatia festivalu Na ulici je tradične zdarma.

Ice Park Plzeň

Unikátny umelé klzisko s korčuliarske dráhou. Korčuľovanie je zadarmo. Záujemcom o hokej ponúkajú po objednaní využitie klzisko zatiaľ tiež zdarma, hokejové bránky k dispozícii. Brúsenie korčúľ v areáli, požičovňa korčulí (záloha na zapožičanie 1 páru korčulí 100, - Sk). Príchod: električkou č 4 (zastávka Sokolovská u foniatrie, pred obchodným domom Albert) alebo električkou č 1 (zastávka Mozartovho - prvý po zastávke Gera - Arena), autom - parkovisko Sokolovská ulica pri bazéne. Otvorené: vo všedné dni od 12.00 do 20.00 hodín, cez víkendy, sviatky a prázdniny od 10.00 do 20.00 hod.

Škoda Sport Park

Areál je vybudovaný a prevádzkovaný prevažne z prostriedkov Mestského obvodu - Slovanmi a je voľne prístupný. Použitie parkovisko a všetkých športovísk okrem lanového centra sú bezplatné.

Skateboardové ihrisko, rozmer 50 x 30 m, asfaltový povrch, prekážky: veľká kombinovaná - 3x, malá jednoduchá - 2x, mini U-rampa - 1x

Ihrisko pre streetball, rozmer 30 x 18 m, asfaltový povrch, 2 stojany s basketbalovým koši

Ihrisko pre kolektívne športy - napríklad hokejbal, rozmer 30 x 18 m, asfaltový povrch, ihrisko oplotené mantinely

Ihrisko pre volejbal a nohejbal, rozmer 24 x 15 m, asfaltový povrch, 1 súprava pre volejbal

Ihrisko pre plážový volejbal, rozmer 24 x 15 m (2 ihriská), nespevnený povrch (kamenný prach, lupek), súpravy pre volejbal (nohejbal) s kovovou - retiazkovú sietí

Univerzálne ihrisko pre plážové športy, rozmer 45 x 24 m, pieskový povrch, 3 súpravy pre volejbal (nohejbal) s kovovou - retiazkovú sietí (3 ihriská), súprava 2 mobilných bránok pre plážový futbal alebo hádzanú

Ihrisko na petanque - rozmer 28 x 15 m, piesčitý povrch

Dráha pre in-line korčuľovanie - nepravidelný ovál s asfaltovým povrchom, dĺžka 424 m, šírka 6 m

Vonkajší lezecká veža, výška 12 m, cca 250 m2 lezeckej plochy, 4 lezecké profily, 50 značených lezeckých ciest

Lanové centrum 20 prekážok, 10 m nad zemou, lanové prekážky pre jednotlivcov, dvojíc.

Verejné skokaniště

Už ste počuli o skákanie ako športu ao disciplínáchch, ktoré sa s novými športovými rekvizitami prevádzkujú? Iste poznáte klasické chudobné, ale čo skákacie? Skákacie chudobné pre dospelých a skákacie chudobné pre deti sú vybavené chráničmi kolien, lakťov aj zápästia.

Stiltball je zábavný kondičný šport pre deti i dospelých, ktorý sa začal hrať oficiálne v Plzni. Pre neznalé prihliadaní pripomína přetahovačku tyranosaurů o kus mäsa. Nie je vhodným športom na liečenie osobných problémov. Nevyzretý, egocentrický jedinec je nebezpečný pre všetkých hráčov, vrátane sama seba. Nekoordinované pády dospelých, spôsobené hulvát, sú veľmi rizikové.

Z druhej strany, ak sa dokáže udržať latka spolubezpečnosti, môže byť kontaktný přetahovačka veľkou zábavou. Začiatočníci hrajú nekontaktné. Na skákavišti funguje aj požičovňa skákacích chudobné.

Fernet Stock Kart Arena - motokáry v Plzni

Pre kvalitné pretekanie je veľmi dôležitá kvalitná dráha. Táto dráha má dĺžku 550 metrov a šírku od 2 do 5 metrov. Jazdiť môžete v priemere 45 km za hodinu, maximálne 75 km za hodinu. Prejdete 9 ľavých a 11 pravých zákrut okolo mantinelov z pneumatík. Celý areál je krytý, osvetlenie av zime vykurovaný. Povrch dráhy je z brúseného betónu.

Súčasťou motokárové arény je príjemne zariadený športový bar so širokou ponukou nápojov, s možnosťou shlédnutí pretekov F1, spotov, motoristických udalostí z celého sveta a hudobných kanálov. Zájdite si zazávodit, nechať si narásť adrenalín a zažiť nezabudnuteľný zážitok.

Ubytovanie v Plzni

Hotel Plzeň *** ® - Leží na vynikajúcej strategickom mieste v strede mesta, malý kúsok od veľkého parkoviska. K dispozícii tu nájdete 23 izieb aj hotelovú reštauráciu, kde Vám uvaria načo si spomeniete. Navyše hotel ponúka masáže - masáž celo telová, masáž medová, masáž šije, chrbta, ramien, lymfatická masáž, masáž rúk, čokoládová masáž a banková masáž.

Ubytovna Silenus - Ak hľadáte lacné ubytovanie môžete využiť služby hostely. Tu si máte možnosť vybrať z 1 - 6 lôžkových izieb. Izby majú príslušenstva ako sú sprcha, záchod a umývadlo. Možno si zvoliť izba s kuchynkou alebo bez. Izby sú ďalej vybavené stolíkom so stoličkami, posteľami, skriňami, nočnými stolíkmi a policami. U trojposteľových a štvorposteľových izieb sa jedná o malé byty 1 +1, kde máte k dispozícii kuchynku so sporákom a sociálne zariadenie. V ubytovni je k dispozícii aj možnosť využitia práčovne a sušiarne.

Reštaurácia Kalikovský mlyn

Reštaurácia v športovom centre Kalikovský mlyn Vás prekvapí originálnym priehľadom na zachovalú plne funkčnú malú vodnú elektráreň s Kaplanovej turbíny. Vďaka svojej polohe leží Kalikovský mlyn takmer v centre Plzne v susedstve rieky Mže, ponúka táto dominanta mesta ideálne miesto pre využitie voľného času či obchodných stretnutí. Výhodou je strážené parkovisko. Zašportovať si tu môžete v aeróbnom sále, alebo ísť na squash alebo bowling.

Reštaurácia a obchodík Slnečnica

Hostia všetkých vekových kategórií radi navštevujú príjemné prostredie interiéru, ktoré znázorňuje štyri ročné obdobia. Pripravujú tu jedlá z čerstvých rýb - pstruha, amura, lososa, kapra, pangasia. Varí z chladeného kuracieho a morčacieho mäsa od českých chovateľov. Pochutnať si tu môžete napríklad na vegetariánskych alebo aj masových ale zaručene zdravých pokrmoch. Klaso na rasce a špenátové zemiaky, Šmakoun po Grécku. Pangasius na bylinkách. Zemiaky ala Krišna. Kelové karbonátky. Pstruh na mandliach. Penne s baklažánom a paradajkami. Seitan Tiuana ...


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: